Kas tai? VŽ palaiko

Viena geriausių Europos ekonomikos ir verslumo mokytojų pripažinta pedagogė iš Kauno

Reklama publikuota: 2021-07-19
svg svg

Didžiausias Europos antreprenerystės festivalis „Gen-E 2021“ iš Vilniaus tiesiogiai transliuotuose jaunimo verslų apdovanojimuose pagerbė šių metų geriausiuosius: versliausius Europos moksleivius ir studentus, taip pat pirmą kartą – šauniausius europinio „Junior Achievement“ tinklo, jaunimo antreprenerystės ugdymo programos „AcceleratorX“  mokytojus. Antrąją vietą „Metų mokytojo“ apdovanojimuose pelnė Kauno „Saulės“ gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja Laima Girdauskienė, per daugiau nei du dešimtmečius užauginusi bei darbo rinkai paruošusi ne vieną šiandienos lyderį.

Pasak Salvatore Nigro, Europos „Junior Achievement“ vadovo, pirmą kartą organizuojamais „Metų mokytojo“ apdovanojimais siekiama įvertinti ir padėkoti mokytojams už jų partnerystę bei svarbų vaidmenį įkvėpiant ir motyvuojant jaunus žmones, padedant jiems atrasti savo vidinį potencialą ir paskatinant juos tikėti savo galia keisti pasaulį.

nuotrauka::1 left

„Mokytojai yra kertiniai žmonės įgyvendinant „Junior Achievement“ programas ir ugdant verslumo, finansinio raštingumo bei plėtojant inovatyvų jaunimo švietimą. Viena geriausių Europos mokytojų pripažinta L. Girdauskienė yra puikus to pavyzdys – tokių atsidavusių mokytojų dėka šimtai tūkstančių jaunuolių visoje Europoje kasmet dalyvauja mūsų programose, mokosi, tobulėja, ruošiasi karjerai ir kloja tvirtus pamatus savo sėkmingai ateičiai“, – sako S. Nigro.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pripažinimo sulaukę pedagogai apdovanoti specialiaisiais prizais, kuriuos įsteigė apdovanojimo iniciatorius – strateginis „Lietuvos Junior Achievement“ investuotojas „UPS“ Lietuvoje.

nuotrauka::3 left

„Mokytojas yra vienas svarbiausių žmonių kiekvieno iš mūsų gyvenime. Mokytojai yra mūsų įkvėpėjai, kiekvieną dieną mokykloje vedantys mokinius pirmyn. Jie yra mūsų antreprenerystės herojai, tikintys beribiu jaunų žmonių potencialu. Už kiekvieno kūrybingo, drąsaus ir iniciatyvaus mokinio ar studento, kuriuos matome „Junior Achievement“ programose, visų pirma stovi kantrus ir atsidavęs pedagogas. Norėjome mokytojus pastebėti, įvertinti, parodyti jiems išskirtinį dėmesį bei pasakyti didelį ačiū“, – sako „UPS“ Lietuvoje bendraįkūrėjas, „Lietuvos Junior Achievement“ valdybos pirmininkas Vladas Lašas.

Antrąją vietą tarp geriausių mokytojų užėmusi L. Girdauskienė sako, kad šis apdovanojimas – tai nuoseklaus jos ir mokinių bendro darbo rezultatas. Dėl to ji labiausiai už viską yra dėkinga savo mokiniams: jų pastangos, atkaklus darbas bei emocijos ją labiausiai ir motyvuoja imtis vis naujų projektų.

„Niekam neprilygsta mokinių žibančios akys, kai jie, dar būdami mokyklos suole, sukuria sėkmingą verslą. Šiandienos mokinys yra ištroškęs ne teorijos, bet tikros ir gyvos patirties. Mokykloje kurdami jaunąją bendrovę mokiniai supranta, kad ne idėja svarbiausia, o darbas komandoje, kad verslas – tai ne pinigai, o, pirmiausia, nuolatinis darbas. Tai yra nuostabi gyvenimo pamoka. Džiaugiuosi, kad galiu padėti skleistis mokinių kūrybiškumui, drąsai, atsakomybei ir svarbioms jų asmeninėms kompetencijoms“, – sako Europoje įvertinta pedagogė iš Kauno.

Pastebėti ir įvertinti daugiau kaip 800 jaunųjų kūrėjų

Daugiau nei dvi savaites, birželio 29–liepos 15 dienomis vykęs Europos antreprenerystės festivalis „Gen-E 2021“ pirmą kartą apjungė du kasmetinius, didžiausius Europos verslumo ugdymo konkursus: moksleivių ir studentų. Šiemet juose savo idėjas pristatė net 180 jaunųjų bendrovių, kurias mokyklose ir universitetuose įkūrė daugiau nei 800 jaunųjų antreprenerių.

nuotrauka::2 right

Šių metų Europos moksleivių verslumo konkurse pirmąją vietą laimėjo komanda „Scribo Markers“ iš Slovakijos, kuri vietoje plastikinių mums įprastų žymeklių, skirtų rašyti ant lentos, siūlo ekologiškus, iš bičių vaško pagamintus žymeklius. Lietuvai šiame konkurse atstovavo jungtinė Vilniaus Vytauto Didžiojo, Mykolo Biržiškos ir „Santaros“ gimnazijų jaunoji bendrovė „Yuffi“ su virtualaus restoranų meniu idėja.

Europos studentų verslumo konkurso apdovanojimuose laurus nuskynė „Swim.me“ komanda iš Graikijos, sukūrusi specialią išmanią įrangą (kepurėlę ir akinius), skirtą neregiams plaukikams orientuotis ir treniruotis baseine. Lietuvai šiame konkurse atstovavusi Vytauto Didžiojo universiteto jaunoji bendrovė „ForFun“ Europai pristatė neregiams ir silpnaregiams pritaikytą žaidimą „Kondigno“.

Nacionalinis festivalio „Gen-E 2021“ partneris Vilniaus miesto savivaldybė įsteigė specialųjį „Narsiojo kūrėjo“ apdovanojimą didžiausią drąsą kūryboje pademonstravusiai komandai. Ja pripažinta estų moksleivių jaunoji bendrovė „Spotter“, pristačiusi diskgolfui skirtą diskų, mėtomų į specialius krepšius, navigacijos įrenginį.

Strateginis „Lietuvos Junior Achievement“ poveikio investuotojas SEB bankas ieškojo kūrybiškų ir inovatyvių, globalius iššūkius sprendžiančių ir tvaresnį pasaulį kuriančių verslo idėjų. „Tvarios antreprenerystės“ apdovanojimas šįkart atiteko Rumunijos moksleivių komandai „Ecological Battery Company“, sukūrusiai 100 proc. žaliąja energija kraunamas baterijas.

Strateginis „Lietuvos Junior Achievement“ poveikio investuotojas „Moody‘s“ Lietuvoje konkurse ieškojo žmonių, kuriuos anglų kalboje galime vadinti „trailblazer“. Tai žmonės, kurie nevengia rizikos, pasitiki savo kūrybinėmis galiomis ir į pasaulį žvelgia bei veikia plačiau – pasauliniu mastu. Įmonės įsteigtas apdovanojimas „Trailblazer“ atiteko komandai „CIPEN“ iš Kipro – moksleiviai sukūrė rašiklį, pagamintą iš cigarečių nuorūkų, kurios yra viena labiausiai paplūdimius teršiančių atliekų.

Šiais metais festivalio organizatorių – europinio „Junior Achievement“ tinklo ir jo narių „Lietuvos Junior Achievement“ – žinutė jaunimui – „Render the Future“ (liet. „Ateitį įsivaizduok iš naujo“). Kartu su Europos ir Lietuvos verslo ir politikos lyderiais, kultūros atstovais, nuomonės formuotojais ir visuomenės veikėjais bei jaunimu organizatoriai klausė, kokią žinią apie ateitį galime parsinešti vaizduotėje nukeliavę į 2051-uosius metus ir ragino iš naujo įsivaizduoti septynias svarbias rytojaus temas: „Ateities pinigai“, „Švarus oras“, „Socialinių tinklų poveikis“, „Kibernetinis saugumas“, „Ateities keliavimas“, „Dirbtinis intelektas“ ir „Gamtinių išteklių mažėjimas“.

„Gen-E 2021“ Europos moksleivių verslumo konkurso rėmėjai: instituciniai partneriai „Erasmus+ Programme of the European Union“ ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, pagrindinis partneris „FedEx“, europiniai partneriai „BNY Mellon“, „Citi Foundation“ ir „ManpowerGroup“, nacionaliniai partneriai SEB bankas, „Moody‘s“, „UPS“ ir Vilniaus miesto savivaldybė, vietos partneriai „Scandagra“ ir Kauno miesto savivaldybė, technologinis partneris „Avanade“, informaciniai partneriai „Delfi“ ir „Verslo žinios“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Viena geriausių Europos ekonomikos ir verslumo mokytojų pripažinta pedagogė iš Kauno Verslo tribūna

Didžiausias Europos antreprenerystės festivalis „Gen-E 2021“ iš Vilniaus tiesiogiai transliuotuose jaunimo...

Gen-e
2021.07.19
Dirbate nuobodų darbą? Nesijaudinkite – jį iš jūsų pasiruošęs perimti dirbtinis intelektas Verslo tribūna 1

Dirbtinis intelektas pastaraisiais metais mus vis labiau stebina. Jau turime pagal muzikos ritmą šokančius...

Gen-e
2021.07.13
Lietuviai pretenduoja tapti versliausiais Europos moksleiviais Verslo tribūna

Jau liepos 15 d. tiesioginėje geriausių Europos jaunimo verslų apdovanojimų transliacijoje paaiškės, kas taps...

Ar 2051-aisiais dirbtinis intelektas neatpažįstamai pakeis mūsų gyvenimus? Verslo tribūna

Kai kurios dirbtinio intelekto (DI) technologijos egzistuoja jau pusšimtį metų, tačiau didžiausias šuolis...

Gen-e
2021.07.08
Europos studentų verslumo konkurse pergalės sieks su neregiams ir silpnaregiams pritaikytu žaidimu Verslo tribūna

Šiuo metu – birželio 29–liepos 15 dienomis – Lietuvoje nuotoliniu būdu vyksta pirmasis Europos...

Gen-e
2021.07.07
Į Lietuvą atkeliauja tarptautinė verslo paroda: savo idėjas pristatys net 180 jaunųjų bendrovių Verslo tribūna

Birželio 29-ąją, nuo 10.30 iki 14 val., Lietuvoje virtualiai vyks didžiausia Europos moksleivių ir studentų...

2021.06.28
2021-ieji paskelbti Europos geležinkelių metais: kokia traukinių ateitis ir kaip jais keliausime per artimiausius dešimtmečius? Verslo tribūna

Siekiant paskatinti kuo daugiau žmonių keliauti traukiniais – viena ekologiškiausių ir labiausiai energiją...

Gen-e
2021.06.25
Ateities kelionės lėktuvu: kaip keisis skrydžiai bei mūsų patirtys, keliaujant po pasaulį? Verslo tribūna

Šiandien gatvėmis galime riedėti elektromobiliu, netolimoje ateityje keliausime elektra ar vandeniliu varomu...

Gen-e
2021.06.15
Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius: vienkartinio naudojimo daiktai turėtų išnykti Verslo tribūna

Svarbu perduoti aiškią žinutę – rinką, savo pasirinkimais, taip pat formuoja ir vartotojai“, – teigia už...

Gen-e
2021.06.04
2051-ųjų scenarijus: ekologinė katastrofa labiausiai pakeis ne gamtą, o žmogų ir jo vertybes Verslo tribūna

Mokslininkų atlikta sociologinė apklausa rodo, kad vos trečdalis mūsų šalies gyventojų mano, kad klimato...

Gen-e
2021.06.02
Gretą Thunberg per Atlantą plukdęs buriuotojas: tikiuosi, kad 2051-aisiais turėsime daug žaliosios energijos Verslo tribūna

„Kaip sumažinti išmetamų CO2 dujų kiekį ir, galiausiai, iki nulio, tuo pačiu metu išlaikant tą patį...

Gen-e
2021.05.28
Kodėl mūsų namai primena sandarų stiklainį? Oro užterštumo problemą sprendžiančios verslo idėjos Verslo tribūna

Nors pastarųjų dešimtmečių statistika rodo, kad pasaulyje oro užterštumas mažėja, tačiau didieji miestai vis...

Gen-e
2021.05.27
Lietuvoje vyks pirmasis Europos antreprenerystės festivalis: kviečia iš naujo įsivaizduoti ateitį Verslo tribūna

Birželio 29–liepos 15 dienomis Europos jaunimo ir verslo dėmesys kryps į Lietuvą – šalyje nuotoliniu būdu...

Gen-e
2021.05.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku