Viena geriausių Europos ekonomikos ir verslumo mokytojų pripažinta pedagogė iš Kauno

Didžiausias Europos antreprenerystės festivalis Gen-E 2021 iš Vilniaus tiesiogiai transliuotuose jaunimo verslų apdovanojimuose pagerbė šių metų geriausiuosius: versliausius Europos moksleivius ir studentus, taip pat pirmą kartą šauniausius europinio Junior Achievement tinklo, jaunimo antreprenerystės ugdymo programos AcceleratorX mokytojus. Antrąją vietą Metų mokytojo apdovanojimuose pelnė Kauno Saulės gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja Laima Girdauskienė, per daugiau nei du dešimtmečius užauginusi bei darbo rinkai paruošusi ne vieną šiandienos lyderį.
Pasak Salvatore Nigro, Europos Junior Achievement vadovo, pirmą kartą organizuojamais Metų mokytojo apdovanojimais siekiama įvertinti ir padėkoti mokytojams už jų partnerystę bei svarbų vaidmenį įkvėpiant ir motyvuojant jaunus žmones, padedant jiems atrasti savo vidinį potencialą ir paskatinant juos tikėti savo galia keisti pasaulį.
nuotrauka::1 left
Mokytojai yra kertiniai žmonės įgyvendinant Junior Achievement programas ir ugdant verslumo, finansinio raštingumo bei plėtojant inovatyvų jaunimo švietimą. Viena geriausių Europos mokytojų pripažinta L. Girdauskienė yra puikus to pavyzdys tokių atsidavusių mokytojų dėka šimtai tūkstančių jaunuolių visoje Europoje kasmet dalyvauja mūsų programose, mokosi, tobulėja, ruošiasi karjerai ir kloja tvirtus pamatus savo sėkmingai ateičiai, sako S. Nigro.
Pripažinimo sulaukę pedagogai apdovanoti specialiaisiais prizais, kuriuos įsteigė apdovanojimo iniciatorius strateginis Lietuvos Junior Achievement investuotojas UPS Lietuvoje.
nuotrauka::3 left
Mokytojas yra vienas svarbiausių žmonių kiekvieno iš mūsų gyvenime. Mokytojai yra mūsų įkvėpėjai, kiekvieną dieną mokykloje vedantys mokinius pirmyn. Jie yra mūsų antreprenerystės herojai, tikintys beribiu jaunų žmonių potencialu. Už kiekvieno kūrybingo, drąsaus ir iniciatyvaus mokinio ar studento, kuriuos matome Junior Achievement programose, visų pirma stovi kantrus ir atsidavęs pedagogas. Norėjome mokytojus pastebėti, įvertinti, parodyti jiems išskirtinį dėmesį bei pasakyti didelį ačiū, sako UPS Lietuvoje bendraįkūrėjas, Lietuvos Junior Achievement valdybos pirmininkas Vladas Lašas.
Antrąją vietą tarp geriausių mokytojų užėmusi L. Girdauskienė sako, kad šis apdovanojimas tai nuoseklaus jos ir mokinių bendro darbo rezultatas. Dėl to ji labiausiai už viską yra dėkinga savo mokiniams: jų pastangos, atkaklus darbas bei emocijos ją labiausiai ir motyvuoja imtis vis naujų projektų.
Niekam neprilygsta mokinių žibančios akys, kai jie, dar būdami mokyklos suole, sukuria sėkmingą verslą. Šiandienos mokinys yra ištroškęs ne teorijos, bet tikros ir gyvos patirties. Mokykloje kurdami jaunąją bendrovę mokiniai supranta, kad ne idėja svarbiausia, o darbas komandoje, kad verslas tai ne pinigai, o, pirmiausia, nuolatinis darbas. Tai yra nuostabi gyvenimo pamoka. Džiaugiuosi, kad galiu padėti skleistis mokinių kūrybiškumui, drąsai, atsakomybei ir svarbioms jų asmeninėms kompetencijoms, sako Europoje įvertinta pedagogė iš Kauno.
Pastebėti ir įvertinti daugiau kaip 800 jaunųjų kūrėjų
Daugiau nei dvi savaites, birželio 29liepos 15 dienomis vykęs Europos antreprenerystės festivalis Gen-E 2021 pirmą kartą apjungė du kasmetinius, didžiausius Europos verslumo ugdymo konkursus: moksleivių ir studentų. Šiemet juose savo idėjas pristatė net 180 jaunųjų bendrovių, kurias mokyklose ir universitetuose įkūrė daugiau nei 800 jaunųjų antreprenerių.
nuotrauka::2 right
Šių metų Europos moksleivių verslumo konkurse pirmąją vietą laimėjo komanda Scribo Markers iš Slovakijos, kuri vietoje plastikinių mums įprastų žymeklių, skirtų rašyti ant lentos, siūlo ekologiškus, iš bičių vaško pagamintus žymeklius. Lietuvai šiame konkurse atstovavo jungtinė Vilniaus Vytauto Didžiojo, Mykolo Biržiškos ir Santaros gimnazijų jaunoji bendrovė Yuffi su virtualaus restoranų meniu idėja.
Europos studentų verslumo konkurso apdovanojimuose laurus nuskynė Swim.me komanda iš Graikijos, sukūrusi specialią išmanią įrangą (kepurėlę ir akinius), skirtą neregiams plaukikams orientuotis ir treniruotis baseine. Lietuvai šiame konkurse atstovavusi Vytauto Didžiojo universiteto jaunoji bendrovė ForFun Europai pristatė neregiams ir silpnaregiams pritaikytą žaidimą Kondigno.
Nacionalinis festivalio Gen-E 2021 partneris Vilniaus miesto savivaldybė įsteigė specialųjį Narsiojo kūrėjo apdovanojimą didžiausią drąsą kūryboje pademonstravusiai komandai. Ja pripažinta estų moksleivių jaunoji bendrovė Spotter, pristačiusi diskgolfui skirtą diskų, mėtomų į specialius krepšius, navigacijos įrenginį.
Strateginis Lietuvos Junior Achievement poveikio investuotojas SEB bankas ieškojo kūrybiškų ir inovatyvių, globalius iššūkius sprendžiančių ir tvaresnį pasaulį kuriančių verslo idėjų. Tvarios antreprenerystės apdovanojimas šįkart atiteko Rumunijos moksleivių komandai Ecological Battery Company, sukūrusiai 100 proc. žaliąja energija kraunamas baterijas.
Strateginis Lietuvos Junior Achievement poveikio investuotojas Moodys Lietuvoje konkurse ieškojo žmonių, kuriuos anglų kalboje galime vadinti trailblazer. Tai žmonės, kurie nevengia rizikos, pasitiki savo kūrybinėmis galiomis ir į pasaulį žvelgia bei veikia plačiau pasauliniu mastu. Įmonės įsteigtas apdovanojimas Trailblazer atiteko komandai CIPEN iš Kipro moksleiviai sukūrė rašiklį, pagamintą iš cigarečių nuorūkų, kurios yra viena labiausiai paplūdimius teršiančių atliekų.
Šiais metais festivalio organizatorių europinio Junior Achievement tinklo ir jo narių Lietuvos Junior Achievement žinutė jaunimui Render the Future (liet. Ateitį įsivaizduok iš naujo). Kartu su Europos ir Lietuvos verslo ir politikos lyderiais, kultūros atstovais, nuomonės formuotojais ir visuomenės veikėjais bei jaunimu organizatoriai klausė, kokią žinią apie ateitį galime parsinešti vaizduotėje nukeliavę į 2051-uosius metus ir ragino iš naujo įsivaizduoti septynias svarbias rytojaus temas: Ateities pinigai, Švarus oras, Socialinių tinklų poveikis, Kibernetinis saugumas, Ateities keliavimas, Dirbtinis intelektas ir Gamtinių išteklių mažėjimas.
Gen-E 2021 Europos moksleivių verslumo konkurso rėmėjai: instituciniai partneriai Erasmus+ Programme of the European Union ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, pagrindinis partneris FedEx, europiniai partneriai BNY Mellon, Citi Foundation ir ManpowerGroup, nacionaliniai partneriai SEB bankas, Moodys, UPS ir Vilniaus miesto savivaldybė, vietos partneriai Scandagra ir Kauno miesto savivaldybė, technologinis partneris Avanade, informaciniai partneriai Delfi ir Verslo žinios.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti