„Fidelis Europe“ ir „DiPocket“ dėl „Brexit“ teiks paslaugas iš Lietuvos 

Publikuota: 2020-11-16
Michailo Tereščenkos („TASS“/„Scanpix“) nuotr.
svg svg
Michailo Tereščenkos („TASS“/„Scanpix“) nuotr.

Lietuvos banko valdyba UAB „Fidelis Europe“ ir UAB „DiPocket“ išdavė elektroninių pinigų įstaigos licencijas, suteikiančias teisę leisti elektroninius pinigus ir teikti Mokėjimų įstatyme nurodytas mokėjimo paslaugas.

Į šias įstaigas Lietuvoje bus perkelta iš ES besitraukiančioje Jungtinėje Karalystėje (JK) veikiančių mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigų veikla, nurodė centrinis bankas.

Į UAB „Fidelis Europe“ veiklą perkels JK licencijuota mokėjimo įstaiga „Probitas Fidelis Limited“. Įstaiga klientams atidarys sąskaitas, leis į jas įmokėti ir iš jų išimti grynuosius pinigus, vykdys pinigų perlaidas, papildomai teiks valiutos keitimo ir kitas paslaugas.

Įstaiga orientuosis į juridinius asmenis, tačiau paslaugas teiks ir fiziniams asmenims, veiklą vykdyti numato Lietuvoje ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse. Visos (100%) įstaigos akcijos priklauso JK įsteigtai kontroliuojančiajai įmonei „Tresarium Limited“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Į UAB „DiPocket“ veiklą perkels Jungtinėje Karalystėje licencijuota elektroninių pinigų įstaiga „DiPocket Limited“.

Įstaiga vykdys mokėjimo operacijas, sudarys galimybes grynuosius pinigus įmokėti ir išimti iš mokėjimo sąskaitos, leis mokėjimo priemones, keis valiutą ir teiks kitas paslaugas.

Išskirtinis įstaigos bruožas – verslas-verslas vartotojui (angl. B2B2C) veiklos modelis, t. y. įstaiga orientuosis į juridinius asmenis, turinčius savų klientų, kuriems bus aktualios įstaigos teikiamos paslaugos.

Paslaugas įstaiga teiks Lietuvoje ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse. Visos (100%) įstaigos akcijos priklauso „DiPocket Limited“.

Abi įstaigos iki licencinių finansinių paslaugų teikimo pradžios Lietuvos bankui dar turi pateikti su kredito įstaigomis sudarytų sutarčių, patvirtinančių mokėjimo paslaugų vartotojų lėšų apsaugą, kopijas.

„DiPocket“ įkūrė regioninį centrą

Savo ruožtu „Investuok Lietuvoje“ (IL) pirmadienį pranešė, kad „DiPocket“ Lietuvoje įsteigė Vidurio ir Rytų Europos centrą.

„Apsispręsti dėl regioninio centro steigimo Lietuvoje buvo pakankamai lengva. Tai lėmė vyraujanti palanki aplinka finansinių technologijų bendrovėms ir aukščiausi reguliavimo standartai regione“, – pranešime cituojamas Fedele Di Maggio, „DiPocket“ vadovas.

Šiuo metu „DiPocket“ dirba 40 žmonių, jų skaičių 2022 m. planuojama didinti iki daugiau nei 100 – bus ieškoma apskaitos valdymo, operacijų, informacinių technologijų ir atitikties specialistų.

„DiPocket“ neseniai pritraukė 6 mln. Eur finansavimą iš „EXIM Cross-border“ fondo, kurį valdo „GB&Partners Investment Management“, ir planuoja stiprinti savo poziciją Vidurio ir Rytų Europoje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku