Seimas pakeitė nuomonę – jau nebenori visuotinio turto deklaravimo

Dvi kardinaliai skirtingos nuomonės per tris mėnesius: Seimas ketvirtadienį didele balsų dauguma atsisakė rugsėjo pabaigoje lygiai taip pat nemenka balsų dauguma patvirtintos idėjos įvesti visuotinį turto deklaravimą.
Rugsėjo pabaigoje Seimas, svarstydamas prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytas pataisas Gyventojų turto deklaravimo įstatyme, netikėtai pritarė Socialdemokratų darbo frakcijos seniūno Andriaus Palionio ir šios frakcijos nario Artūro Skardžiaus siūlymui nustatyti privalomą visuotinį gyventojų turto deklaravimą.
Tačiau kartu buvo paprašyta Vyriausybės išvados šiuo klausimu. Ministrų kabinetas lapkritį pareiškė, kad visuotinis turto deklaravimas šiuo metu negalimas, nes jis per brangiai kainuotų valstybės biudžetui ir neprisidėtų prie mokestinės rizikos vertinimo bei mokesčių surinkimo pagerinimo.
Ir iki šiol Vyriausybė nepritarė visuotinam turto deklaravimui, nes nemenka dalis gyventojų ir taip turi tokią prievolę. Be to, apie gyventojų turtą mokesčių administratorius daug informacijos gauna iš notarų ir kitų trečiųjų šaltinių.
Paskaičiuota, kad nustačius projekte siūlomą turto deklaravimo prievolę kasmet papildomai būtų gaunama apie 420.000 deklaracijų, kai šiuo metu turtą deklaruoja apie 135.000 gyventojų. Atitinkamai administravimo išlaidos sudarytų daugiau kaip 0,9 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų.
Kartu premjeras Saulius Skvernelis pavedė Finansų ministerijai artimiausiu metu išnagrinėti galimybę įvesti visuotinį bent iš biudžeto gaunančių pajamas turto deklaravimą.
Ketvirtadienį Seimo posėdyje daugiau kaip aštuonios dešimtys parlamentarų iš beveik devynių dešimčių balsavusiųjų parėmė Vyriausybės poziciją šiuo klausimu.
Bet Seimas pataisė Gyventojų turto deklaravimo įstatymo nuostatas išplėtė sąrašą asmenų, kurie privalo teikti tokias deklaracijas. Nuo kitų metų tokias deklaracijas turėtų teikti ir visi be išimties biudžetinių įstaigų vadovai, jų pavaduotojai ir jų šeimos nariai, viešųjų įstaigų, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovų pavaduotojų ir jų šeimos nariai.
Be to, pagal Seime priimtas įstatymo pataisas, išplėstas ratas asmenų, kurių turto deklaracijos yra viešinamos. Šiuo metu viešinamos prezidento, ministrų, europarlamentarų, Seimo narių, prokurorų, teisėjų, merų, daugelio kitų politikų bei pareigūnų deklaracijos. Nuo šiol vieši bus ir faktiškai visų politinio pasitikėjimo pareigūnų bei institucijų ir žinybų vadovų bei jų šeimos narių, muitininkų, žvalgybos ir kitų institucijų tarnautojų deklaracijų apibendrinti duomenys.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti