Kaip su draugais per krizę įkurti verslą ir niekada nesusipykti

Reklama publikuota: 2021-09-24
JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ įkūrėjai – Martynas Stašaitis, Viktoras Gurgždys, Aurimas Adomavičius.
svg svg
JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ įkūrėjai – Martynas Stašaitis, Viktoras Gurgždys, Aurimas Adomavičius.

Per patį krizės įkarštį 2008 metais Čikagoje įkurta JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge“ šiemet Lietuvoje švenčia dešimtmetį. Spartų augimą kasmet  išlaikančios bendrovės vadovai skaičiuoja rekordinius metus ir neabejoja, kad prieš trylika metų su draugais priimtas sprendimas pradėti nuosavą verslą pasiteisino su kaupu.

Šiemet įmonė jau devintąjį kartą iš eilės pateko tarp 5 tūkstančių sparčiausiai augusių JAV kompanijų. Technologijų bendrovė nuo įkūrimo pradžios kasmet vidutiniškai paauga apie 30 proc., per pastaruosius trejus metus 30 procentų didino ir apyvartą. Šiandien „Devbridge“ dirba per 600 žmonių biuruose Čikagoje, Londone, Toronte, Varšuvoje, Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje.

Čikagoje pradėjo nuo nulio

„Devbridge“ 2008–aisias metais įsteigė penki bičiuliai iš Lietuvos. Į Ameriką išvykęs programuotojas Tomas Kirda dar 2003 metais užregistravo „Devbridge“ pavadinimą, tačiau įmonės reikalai pajudėjo po kelerių metų. Martynas Stašaitis, Aurimas Adomavičius, Marius ir Gediminas Damijonaičiai pirmąjį biurą atidarė mažame rūsyje Bensonvilio mieste (Ilinojaus valstija).

nuotrauka::1 right

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Anot įmonės generalinio direktoriaus Martyno Stašaičio, verslo sėkmę lėmė tai, kad visi kompanijos įkūrėjai buvo ir išliko labai skirtingi, tačiau puikūs savo sričių profesionalai. Visus ne tik vienija bendros vertybės, verslo ambicijos, tačiau ir bendri pomėgiai, tokie kaip sportas, kelionės.  

„T. Kirda – puikiai išmano technologijas, A. Adomavičius – nors ir pagal išsilavinimą yra programinės įrangos inžinierius, gerai išmano prekės ženklo kūrimą, aš pabaigiau finansų studijas. Marius Damijonaitis iš Čikagos sugrįžo į gimtąjį Kauną ir kartu su broliu Gediminu atidarė pirmąjį biurą Lietuvoje, vėliau ir kitose šalyse. O Lietuvos padaliniui šiuo metu vadovaujantis Viktoras Gurgždys 2011 metais prisijungė prie įmonės įkūrėjų ir buvo pirmasis Kaune įdarbintas darbuotojas, kuris per dešimt metų čia išaugino organizaciją nuo 1 iki 500 narių –  subūrė stiprias komandas ne tik laikinojoje sostinėje, bet ir Vilniuje, Klaipėdoje bei Varšuvoje“, – teigia M. Stašaitis.

Įmonės ašis – profesionalų komanda

Įmonės įkūrėjų teigimu, prie organizacijos sėkmės prisidėjo suburta stipri vadovų bei geriausių draugų kompanija. Anot „Devbridge“ prezidento A. Adomavičiaus, prieš kelerius metus ambicingai išsikeltas kompanijos tikslas nepasikeitė iki šių dienų – kurti pažangiausią programinę įrangą ir taip suteikti įrankius, padėsiančius sėkmingai augti įvairiausioms kompanijoms, industrijoms ir verslo organizacijoms.

nuotrauka::2 right

„Kelerius metus sėkmingai besitęsiantis spartus augimo tempas reikalauja nuolat įsivertinti savo vidinius organizacijos veikimo principus, nuolatos keičiamės ir tobulėjame savo klientų, darbuotojų ir partnerių labui. Mūsų plėtros variklis – tai profesionalų bendruomenė, dirbanti penkiose pasaulio šalyse, bei nuolatinis mūsų siekis padėti klientams žvelgti į verslo procesus per inovatyvių skaitmeninių produktų kūrimo prizmę”, – įsitikinęs įmonės prezidentas.

Kasmet išlaiko spartų augimą

„Devbridge“ pagrindiniai klientai – V. Europoje ir Š. Amerikoje. Prieš 10 metų, kai įmonė atidarė savo biurus Lietuvoje, svarbiausiu sėkmingos veiklos elementu tapo darbuotojai. Anot Lietuvos padalinio vadovo V. Gurgždžio, būtent stipri komanda, tarptautiniai projektai ir aukštas socialinės atsakomybės bei skaidrumo lygis įmonei leidžia būti konkurencingais pasauliniu mastu.

nuotrauka::3 right

„Laiko patikrinta metodologija, duomenimis grįsta strategija bei viduje kurti unikalūs įrankiai, leidžia keturis kartus greičiau nei rinkos vidurkis pristatyti savo darbo rezultatus klientams. Didelė dalis organizacijos darbų – Kanados, JAV, Vakarų Europos įmonių projektai. Galimybė dirbti su dideliais Anglijos, Prancūzijos ar Šveicarijos bendrovių užsakymais žavi profesionalus. Mūsų komandos rūpinasi kuriamu produktu kiekviename etape – pradedant nuo planavimo ir baigiant sėkmingu projekto paleidimu. Klientų pasitenkinimą atspindi ir kasmet ženkliai augantis mūsų teikiamų paslaugų poreikis“, – vardijo „Devbridge“ viceprezidentas.

V. Gurgždžio teigimu, jau kelerius metus sėkmingai veikiantis verslo modelis yra ganėtinai paprastas – kuo stipresnius žmones turime, tuo talentingesnius į savo komandą galime pritraukti vėliau.

„Rinka, kurioje veikiame, yra maža – profesionalai vieni kitus pažįsta, todėl nesunkiai įvertina ir vadovus, ir kokią komandą esame subūrę. Žmonės nori dirbti su talentingais kolegomis ir įgyvendinti sudėtingus projektus. Stipri vadovų ar kolegų komanda – motyvuoja specialistus įsidarbinti „Devbridge“, tačiau darbuotojai labiausiai įvertina tai, kad esame ta karta verslininkų, kuriai svarbu komandoje pasitikėjimas, atvirumas ir parodymas situacijos, kokia ji iš tiesų yra” – apibendrino V. Gurgždys.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Idėjos investuoti į erdvų biurą neatbaidė nei kylančios kainos, nei pandemijos įkarštis Verslo tribūna

Nors visame pasaulyje išpopuliarėjo nuotolinio darbo režimo modelis ir masinis biurų uždarymas, JAV...

„Devbridge“ įmonės vadovas: net ir geras darbdavys negali užmigti ant laurų Verslo tribūna

„Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas Viktoras Gurgždys yra įsitikinęs, kad spartus...

„Devbridge“ formulė į greitesnį augimą – patiems ugdyti profesionalų bendruomenę Verslo tribūna

Darbo rinkos analitikai vieningai sutaria – IT sektorius ir toliau išliks vienas konkurencingiausių visame...

„Devbridge“ technologijų direktorius R. Benetis: IT produktų pažanga auga rekordiniu tempu Verslo tribūna

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ technologijų direktorius Rimantas Benetis yra įsitikinęs, kad...

Konkurencinį pranašumą įgijo pasitelkę radikalų skaidrumą Verslo tribūna 1

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas Viktoras Gurgždys...

„Devbridge“ įmonės prezidentas A. Adomavičius: augantis klientų pasitikėjimas liudija mūsų verslo brandą Verslo tribūna

Vienos sparčiausiai augančių JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ prezidentas Aurimas Adomavičius yra...

Kaip su draugais per krizę įkurti verslą ir niekada nesusipykti Verslo tribūna 1

Per patį krizės įkarštį 2008 metais Čikagoje įkurta JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge“ šiemet...

IT įmonės  vadovas: verslo sėkmei yra būtinas stiprus vertybinis pagrindas Verslo tribūna

Verslo augimas šiandien yra neįmanomas be kruopščiai suburtos talentų komandos. Vis dėlto kertine ašimi,...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku