„AIMS International Lietuva“ vadovas Š. Dyburis: komandinių darbostogų naudos atsveria jų problematiką

Reklama publikuota: 2021-09-20

Ruduo ne veltui laikomas darbingo sezono startu. Intensyvus periodas sutelkia verslą spręsti naujus iššūkius bei įgyvendinti ambicingus planus. Atostogų džiaugsmai praėjo kartu su vasara, todėl galvoti apie jas jau kiek ir nedrąsu. Tačiau jeigu atostogos – darbinės komandinės? Po įtempto nuotoliu praleisto laikotarpio sutelkiančios kolektyvą bendram darbui ir poilsiui, ryšio sustiprinimui? Komandinių darbostogų praktiką pradėjęs prieš 7-8 metus, kai tokio termino žodyne dar nebuvo, šiandien Šarūnas Dyburis, „AIMS International Lietuva“ vadovas, dalinasi tokio pobūdžio išvykų nauda ir atsakymu, kodėl ši tendencija, tikėtina, įgaus dar didesnį pagreitį tarp Lietuvos verslų.

„AIMS International Lietuva“ – vadovų bei valdybos narių paieškos kompanija, savo atrastais rinkos talentais kurianti pridėtinę vertę verslui. Bendrovė priklauso vienai didžiausių vadovų paieškos įmonių grupių „AIMS International“. Pastaroji aktyviai veikia daugiau nei 50-yje šalių visuose žemynuose, kuriose dislokavusi daugiau kaip 90 biurų su virš 350 konsultantų.

Grupės įmonės Lietuvoje vadovas Š. Dyburis pasakoja, kad, priklausant tarptautiniam vadovų paieškos kompanijų tinklui, neretai tenka dalyvauti pasauliniuose AGM („Annual general meeting“) bei regioniniuose susitikimuose („EMEA Meeting“, „Nordic Meeting“). Iki pat pandemijos tokie renginiai vykdavo gyvai įvairiose Europos šalyse bei net ir ypač nutolusiuose kraštuose – pavyzdžiui, Kosta Rikoje, Indijoje, Maroke. Kadangi tokie susitikimai organizuojami skirtingose valstybėse ir trunka ne vieną dieną, pasak pašnekovo, kartu su jais derinama ir pažintinė tokių kelionių dalis. O suvokiant, kad net atostogų aplinka neleidžia visiškai atsiriboti nuo darbų, tenka šalies pažinimą derinti su pakankamai intensyviu darbo režimu. Taip, dėsto Š. Dyburis, natūraliai gimė ir organizacijos kelionių variantas derinant darbą ir pažintinį poilsį – komandinės darbostogos.

„Visada darbostogų keliaujame su komanda – 2-3 kartus per metus vienu metu vykstame 2-3 asmenų komandomis. Taip pat turime ypač sėkmingą ir pasiteisinusią tradiciją kartą per metus susiorganizuoti visus įmonės darbuotojus įtraukiančias darbostogas, – sako vadovas. – Esu tikras, kad tinkamai sudėliotos, aptartos ir iškomunikuotos darbostogos turi neįkainojamą vertę tiek pačiai kompanijai, tiek jos komandos nariams. Ir tai išties veikia kaip labai gera papildomo darbuotojų motyvavimo priemonė.“

Karantinas pakoregavo planus

Paklaustas apie tai, kaip karantinas ir įtempta situacija rinkoje paveikė bendrovės darbotvarkę, Š. Dyburis atvirauja, kad teko greitai persiorientuoti, tačiau kartu ir džiaugiasi, kad įmonės komandos vienybė ir motyvacija dėl pasikeitusių aplinkybių nenukentėjo. Pandemijos metu, pasak vadovo, pavyko ne tik išlaikyti visus bendrovės darbuotojus, bet ir atrasti naujų komandos narių.

„Pirmoji COVID-19 banga ir karantino įvedimas išties ženkliai pakoregavo mūsų planus – teko atšaukti planuotas darbostogas į Panamą (AGM 2020) bei regioninius susitikimus (Sofiją, Dubliną ir Kopenhagą), – prisimena jis. – Taip staiga atšaukus keliones, išties buvo nemažai nusivylimo, tačiau situaciją palengvino tai, kad ryšys tarp kolegų nesusilpnėjo, priešingai – visiems radosi daugiau motyvacijos siekti bendro tikslo – sėkmingai pereiti šią laikiną krizę bei vėl sugrįžti į pamėgtų darbostogų karuselę.“

Darbostogų privalumai atsveria trikdžius

Kalbant apie komandinių darbostogų problematiką ir naudas, Š. Dyburis pabrėžia, kad jų privalumai atsveria visus iššūkius. Pasak vadovo, tikėtina, kad komandinių darbostogų praktika versle tik stiprės.

„Pandeminė situacija tik dar kartą įrodė, kad nesame priklausomi nuo konkrečios fizinės darbo vietos, galime dirbti beveik iš bet kurios pasaulio vietos individualiai ar drauge su visa komanda. Todėl ilgalaikėje perspektyvoje, tikiu, tokia darbo praktika versluose vis labiau įsigalės. Žinoma, yra ir su tuo susijusių iššūkių, tokių kaip stabilaus interneto ryšio poreikis ir skirtingos laiko juostos, apsunkinančios darbą su kituose regionuose dirbančiais klientais, – kalba pašnekovas. – Vis tik komandinių darbostogų naudos išties nugali sunkumus – darbuotojai gauna galimybę ne tik geriau pažinti vienas kitą, bet ir išmoksta produktyviai dirbti, valdyti savo darbo laiką.“

Svarbu išsigryninti tikslą

Prieš planuojant komandines darbostogas, Š. Dyburis išvardina kelis svarbius aspektus, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį.

„Prieš keliaujant darbostogų, pirmiausia reikėtų numatyti jų pobūdį: kiek laiko reikės skirti darbui prie kompiuterio atsakant į klientų ir partnerių užklausas bei įsivertinti, ko trūksta komandai – tarpusavio pažinimo, komandinio darbo, strategijų formavimo, o gal tiesiog laiko pailsėti“, – pataria jis.

Tai, kad yra ne kartą keliavę kartu ir turi išsigryninę visai komandai priimtiną darbostogų dienotvarkę, pasak Š. Dyburio, ir leidžia įmonei gauti geriausias komandinių darbostogų patirtis.

„Mūsų praktika rodo, kad svarbiausia išugdyti kiekvieno komandos nario sąmoningumą – įskiepyti supratimą, kad komandinės darbostogos nėra tiesiog laisvalaikio kelionė, kad suplanuoti darbai turi būti atlikti ir klientai nepastebėtų darbų kokybės pokyčio. Tai išties didelis iššūkis, tačiau jis padeda darbuotojams mobilizuotis, teisingai paskirstyti prioritetus, efektyviai panaudoti ribotą darbo laiką, o galų gale – padėti vienas kitam, kad visa komanda galėtų sutartu laiku „persijungti“ į laisvalaikio režimą“, – apibendrina vadovas.

Išvykos niuansus patiki kelionių organizatoriams

Anot Š. Dyburio, planuodama komandines darbostogas „AIMS International Lietuva“ visuomet pasitelkia kelionių organizatoriaus paslaugas. Vienas tokio sprendimo motyvatorių – greita reakcija į techninius kelionės iššūkius.

„Kadangi keliaujame didesne grupe, norime turėti kuo mažiau problemų, kurių neišvengiamai kyla dėl nenumatytų pasikeitimų, apribojimų, skrydžių atšaukimų ir t.t. Kelionių organizatoriai šiuo atveju ypač naudingi, nes padeda tokias problemas išspręsti daug greičiau ir efektyviau. Visada esame linkę pasitikėti būtent šios srities profesionalais“, – akcentuoja pašnekovas.

nuotrauka::1 right

Olga Belova, kelionių organizatoriaus „Novaturas“ marketingo vadovė, nurodo kelias svarias priežastis komandinių darbostogų planavimą patikėti kelionių organizatoriui: laiko ir kaštų taupymas.

„Susiplanuoti kelionę, žinoma, galima ir patiems, tačiau teks nemažai laiko skirti reikiamos informacijos paieškoms ir visų įmanomų rizikų įsivertinimui. O ypač tuomet, kai planuojama kelionė į tolimuosius kraštus, – pažymi ji. – Tolimųjų kelionių jungiamuosius skrydžius kelionių organizatoriai planuoja taip, kad užtikrintų trumpiausią galimą laukimo laiką tarp skrydžių ir pasirūpina garantijomis įvairių nutikimų, tokių kaip skrydžių vėlavimas ar atidėjimas, pamestas bagažas, atveju. Gali būti pasirenkamas ir kitas variantas – dažnai tarpine stotele tarp tolimųjų skrydžių būna Stambulas ar Singapūras, tad, jei matome, kad kito skrydžio teks gerokai palaukti, siūlome pasiimti papildomą laisvą dieną jungiamajame mieste ir su juo susipažinti.“

Kitu svarbiu aspektu, motyvuojančiu pasitelkti kelionių organizatorių, O. Belova išskiria ir tai, kad keliaujant gausesne asmenų grupe patiems užsisakyti norimą nakvynę gali būti keblu. Didelė dalis viešbučių lankstesnes apgyvendinimo sąlygas gali pasiūlyti būtent kelionių organizatoriams, kurie prisiima riziką dėl klientų atvykimo ar kitų galimų nakvynės pokyčių.

„Dar vienu kelionių organizatoriaus paslaugos privalumu pažymėčiau jo rūpestį tokiomis detalėmis kaip maisto užsakymas skrydžių metu ar priminimas apie reikiamus dokumentus, – priduria pašnekovė. – Visada patariame įmonėms daugiau dėmesio ir laiko skirti pačiai kelionės programai, komunikacijai su komanda, o kelionės organizavimą palikti šios srities specialistams.“

Spėjo aplankyti Naująją Zelandiją

Paskutines visos komandos darbostogas „AIMS International Lietuva“ spėjo įgyvendinti dar iki pirmosios pandemijos bangos – 2020 m. sausį. Jų metu aplankyta įspūdinga šalis – Naujoji Zelandija.

„Kadangi ši valstybė visiškai priešingoje pasaulio pusėje, laiko juostų įtaka (9 valandų skirtumas) kėlė tikrai daug iššūkių. Todėl kasdieniam darbui suplanavome tam tikrus laiko tarpus – ankstų rytą ir vėlyvą vakarą, – dalinasi Š. Dyburis. – Likusiu laiku stengėmės aplankyti žymiausias Naujosios Zelandijos vietas. Didžiausią įspūdį komandai paliko 24 kilometrų, 9 valandas užtrukęs Tongariro kalnų žygis (angl. Tongariro Alpine Crossing). Tokių žygių metu neišvengiamai atsiskleidžia kiekvieno komandos nario savybės, atsiranda gerokai daugiau tarpusavio supratimo – formuojasi tikra komanda“, – pabrėžia Š. Dyburis.

Nors kelionės į kitus pasaulio žemynus išties labai suartina komandą ir palieka neįkainojamus įspūdžius, O. Belovos praktika rodo, kad tolimieji kraštai vis tik nėra dažnas pasirinkimas, planuojant komandines darbostogas.

„Svarbu nepamiršti, kad vykstant į tolimąsias šalis ilgas skrydis gali išvarginti, o pasibuvimas egzotinėje šalyje užtrukti tik kelias dienas, – įspėja ji. – Kadangi ne visos įmonės turi galimybę organizuoti ilgas viso kolektyvo komandines darbostogas, didesnė dalis verslų dažniau renkasi šalis, į kurias nuvykti užtrunka daugiausiai 6 valandas, o laiko juostų skirtumas nėra drastiškas. Geriausi tokių krypčių pavyzdžiai šaltuoju metų periodu – Madeira ar Kanarų salos.“

Šiais metais, atsižvelgiant į tebesitęsiančią įtemptą pandeminę situaciją, „AIMS International Lietuva“ vasaros darbostogas praleido Lietuvoje – visą savaitę bendrovės komanda dirbo Nidoje. Š. Dyburis tikisi, kad aplinkybės netrukus pagerės ir bus vis mažiau apribojimų keliauti, kadangi planų įmonė turi išties didelių. Pirmiausia laukia visos komandos kelionė į Pietų Ameriką, Peru, tarp esminių šios išvykos tikslų – vizitas pas partnerius Limoje bei žygis į buvusį istorinį inkų miestą Maču Pikču.

„Be įspūdingosios Peru, tolimųjų kraštų kolekcijoje galima rasti ir Balio salą, Tailandą, Vietnamą, Mauricijų, Zanzibarą, Meksiką bei Kubą. Visos šios kryptys yra labai savitos savo istorija, struktūra, kultūra ir gamta, – papildo „Novaturo“ atstovė O. Belova. – Egzotinėse šalyse susikaupti darbui paprastai gana keblu, tad jas dažniau patariame kaip idealų variantą siekiant suformuoti komandą. Pavyzdžiui, atvykus į Kubą, tikėtina, labiau norėsis susipažinti su jos turtinga istorija, pakeliauti bei aplankyti vietinius restoranus, o galų gale – pasimėgauti baltu Karibų jūros smėliu bei saule.“

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„AIMS International Lietuva“ vadovas Š. Dyburis: komandinių darbostogų naudos atsveria jų problematiką Verslo tribūna

Ruduo ne veltui laikomas darbingo sezono startu. Intensyvus periodas sutelkia verslą spręsti naujus iššūkius...

„Fabulos“ vadovė R. Rimkienė: karantinas tik akseleravo modernaus darbo modelio praktiką Verslo tribūna

Tradicinio darbo modelio virsmas į nuotolinį/hibridinį kai kuriems verslams atnešė naujas patirtis. Tačiau...

Komandinės atostogos – jau dvidešimtmetį pasiteisinanti praktika Verslo tribūna 2

Sutikite, laiminga ir motyvuota komanda kuria didesnę vertę verslui nei tik į darbovietę kaip į prievolę...

„Bitė“ darbuotojus vasarai perkraustė prie jūros: karantinas – iššūkis kultūrai Verslo tribūna

Sukurti stiprią organizacijos kultūrą užtrunka ne vienerius metus tam nuosekliai skiriant daug dėmesio ir...

Darbostogos Dubajuje - ten, kur "viskas įmanoma"   Verslo tribūna

Darbo vietos tampa vis egzotiškesnės, o galimybės dirbti iš bet kurio pasaulio krašto sužavi ne vieną...

Justinas Bėčius: darbo atostogos – efektyvus būdas po karantino grįžti į biurus Verslo tribūna

Žmonės, vos ne metus praleidę namuose ir dirbdami nuotoliniu būdu, pavargo nuo buities, gyvo bendravimo...

Komandinės darbostogos – investicija į šiuolaikinės darbo kultūros vystymą Verslo tribūna

Prie nuotolinio ar hibridinio darbo modelio jau prisitaikančiam verslui kyla ir papildomų iššūkių – kaip...

Papasakokite apie savo darbostogas Verslo tribūna 1

Terminas darbostogos (angl. workation) – vienas naujausių žodžių lietuvių kalboje. Kaip, beje, ir darbo...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku