Betono technologijų galimybės: ekologiški, drenuojantys, sumažinto įgeriamumo gaminiai

Publikuota: 2019-11-12
Romas Venckus, UAB „Betono mozaika“ generalinis direktorius: „Aplinkotvarkos tendencijos Lietuvoje kardinaliai skiriasi nuo aplinkotvarkos tendencijų Europos šalyse.“
Romas Venckus, UAB „Betono mozaika“ generalinis direktorius: „Aplinkotvarkos tendencijos Lietuvoje kardinaliai skiriasi nuo aplinkotvarkos tendencijų Europos šalyse.“

Ar aplinkos tvarkymo tendencijos Lietuvoje ir Vakarų Europos šalyse skiriasi? Kokios betono gaminių aplinkos tvarkymui naujienos vartotojus pasiekė ar pasieks artimiausiu laiku? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Romas Venckus, UAB „Betono mozaika“ generalinis direktorius.

Kokios pastarųjų metų aplinkos tvarkymo tendencijos Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, ar kito tam skirtų gaminių poreikis?

Aplinkotvarkos tendencijos Lietuvoje kardinaliai skiriasi nuo aplinkotvarkos tendencijų Europos šalyse. Metų pradžioje rinkai įvardijome europines tendencijas – gaminių stambėjimas, gaminių–plokščių populiarėjimas, natūralias spalvas atkartojanti spalvinė paletė, daugiaspalvės produkcijos galimybės bei ekologiški pasirinkimai priežiūrai ir eksploatacijos saugumui užtikrinti.

Vis dar susiduriame su nuomone, kad „tikra trinkelė turi būti pilka“. Iškalbingas faktas, kad Lietuvoje 80% visos per metus parduotos produkcijos sudaro pilkos arba natūralios betono spalvos produkcija, o Europoje tokia produkcija sudaro vos 20%, likę 80% – spalvota ar daugiaspalvė, išskirtinių tekstūrų produkcija. Tas pat pasakytina ir apie produktų dydžius – Europoje itin populiarūs 2–3 kartus didesnių matmenų gaminiai.

Su kokiais iššūkiais susidūrė „Betono mozaika“, ar tai paveikė ir kaip bendrovę ir jos gaminamą asortimentą?

Nuolat tobulindami savo receptūras, technologijas, atitikdami produkcijai keliamus ekologinius reikalavimus, turime galimybę rinkai pasiūlyti išskirtinių gaminių, tokių kaip vandeniui laidūs, drenuojantys ar liuminescenciniai betono gaminiai. Tačiau pati rinka tokiems sprendimams nėra pasirengusi – trūksta tokių produktų gamybą bei realizavimą reglamentuojančios teisinės bazės.

Klientus informuojate, kad reaguodami į šiltėjantį klimatą ir rinkos poreikius šiemet pradėjote gaminti TCP gaminius (angl. Top Coated Plus). Kas tai per gaminiai, kokios jų savybės?

Šie gaminiai aktualūs šiauriniams kraštams, kai šaltuoju metų laiku dažni teigiamos ir neigiamos temperatūrų svyravimai gali veikti betono gaminius. Technologija leidžia gaminti gaminius su sumažintu įgeriamumu, taip didinat produkto atsparumo aplinkos poveikiui.

Atsižvelgdama į tai „Betono mozaika“ savo asortimentą papildė „Top Coated Plus“ produkcija, kurią gaminant gaminiai technologiškai paveikiami vandens pagrindo polimerine dispersija – dėl to mažėja betono gaminių įgeriamumas ir patiriama mažesnė žala šaltuoju metų laiku. Dar labai svarbu, kad šie gaminiai yra žymiai atsparesni ir teršalų įgėrimui, todėl juos paprasčiau nuvalyti, o paviršiai lieka nepaveikti nešvarumų ir ilgai išlaiko estetinį vaizdą. Šaltuoju metų laiku taip pat aktualiu veiksniu tampa gaminio paviršiaus slidumas – todėl gaminių asortimente siūlome šiurkštintos faktūros produktus, gerokai sumažinančius slydimą. Vokietijoje šie produktai reglamentuoti įstatymais.

Kokius prognozuojate klientų lūkesčius ateinantiems metams, kaip į juos ruošiatės atsižvelgi ir tenkinti?

Atsižvelgiant į europines tendencijas, norėtųsi prognozuoti, kad Lietuvą jos pasieks greičiau. Tokiu atveju tikėtinas naujų faktūrų ir technologinių sprendimų paklausos augimas, didėjantis dėmesys aplinkosaugai, ekologijai, ilgaamžiškumui.

Betono gaminių paklausą rinkoje lemia jų tinkamumas vietos klimato sąlygoms, gamyboje naudojamos vietinės žaliavos, galimybė taikyti pažangiausias technologijas, o tekstūrų, faktūrų ir klojimo raštų galimybės – beribės.

Džiugina, kad pramoniniai bei logistikos centrai yra atradę betono trinkelių privalumus ir asfalto dangas keičia betono gaminiais, pasižyminčiais atsparumu, ilgaamžiškumu, eksploatavimo ir priežiūros paprastumu.

Kokie bendrovės planai 2020 metams?

Kitais metais planuojame rinkai pasiūlyti naujų patobulintų receptūrų, technologijų produktų, naujų formų ir spalvinių sprendimų gaminių. Planuose yra plėtra Latvijos rinkoje bei kitose Baltijos jūros regiono šalyse.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau