Pastato sandarumo problema: būtina parinkti tinkamą sprendimą 

Publikuota: 2019-03-21

Sandarinimas pastato viduje ar išorėje, statybinių medžiagų skirtumai ir skirtingi sandarumo tikslai reikalauja specialių sandarinimo medžiagų savybių, skirtingos sudėties sandariklių. Tik teisingai parinktomis sandarinimo medžiagomis atlikti darbai padeda patikimai ir ilgam izoliuoti nepageidaujamą garsą, drėgmę ar vandenį, sustabdyti šilumos nuostolius žiemos metu.

Europoje pirmaujantis nepriklausomas sandarinimo medžiagų ir klijų gamintojas „Soudal“, daugiau kaip 50 m. gaminantis produktus pastatų sandarumui užtikrinti, pirmiausia pataria pasirinkti tinkamas priemones konkrečiai problemai spręsti. Nes tik tuomet bus pasiekti tenkinantys rezultatai ir susidorota su problema. Žinotina, kad sandarinimui gaminamas platus produkcijos pasirinkimas: silikoniniai, akriliniai, poliuretaniniai ar MS polimero hermetikai, poliuretaninės putos, izoliacinės juostos.

Taigi, kokį „Soudal“ produktą pasirinkti, kai norime pagerinti lango sandarumą, patikimai užsandarinti tarpą tarp lango ar durų ir angos, į kurią jie montuojami, suklijuoti garo ar hidroizoliacines plėveles, izoliuoti elektros instaliacijos, vandens, dujų ar ventiliacijos sistemų montavimo vietas namo sienose, grindyse ar lubose, hermetizuoti pamatų, grindų, grindų ir sienų, sienų ir lubų, stogo perėjimus ar skirtingų medžiagų susikirtimus? Žemiau pateikta informacija padės pasirinkti tinkamą produktą ir patikimai išspręsti problemą.

nuotrauka::1 left

Poliuretaninės putos

Didelėms, sunkioms vitrinoms, mediniams namams sandarinti reikia medžiagų, kurios pasižymi didesne nei standartinių (paprastų) poliuretaninių putų garso ir šilumine varža, atkartoja mazgo judėjimą, išlaiko mechanines savybes daugelį metų. Tokiems atvejams geriausia tinka elastingos akustinės poliuretaninės putos „Flexifoam gun“.

Langų ir durų rėmų montavimui ir izoliavimui, ertmių užpildymui, izoliacinių medžiagų ir stogo konstrukcijų sujungimui rekomenduojamos didelės išeigos ir mažo plėtimosi poliuretaninės putos „Soudafoam Maxi 70 gun“.

Priešgaisrinės apsauginės poliuretano putos „Soudafoam FR gun“ dėl ypatingų savybių skirtos kompensacinių siūlių sienose ir elektros instaliacijos vietoms hermetizuoti, nes jų atsparumo ugniai klasė yra EI 240.

Silikoniniai hermetikai

Tai universali – tinka naudoti ir pastato viduje, ir išorėje – sandarinimo priemonė. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad jų bazė (rūgštinis ar neutralus) ir savybės skiriasi, todėl būtina išsiaiškinti, kokioms sąlygoms ir medžiagoms esant, kokį silikoninį hermetiką naudoti. Silikonai, turintys fungicidinio poveikio biocido, atsparūs pelėsiui, todėl sukurti naudoti duše, vonioje arba maistinėse patalpose. Akvariumų silikonas – sukietėjęs gali būti naudojamas po vandeniu ir nekenkia gyvūnams (žuvytėms); akmeniui skirtas silikonas – nepalieka šlapių dėmių ant marmuro, granito ar akmens; karščiui atsparus silikonas – neveikiamas temperatūros iki + 285 C; o priešgaisrinis silikonas – atsparus ugniai. Dar gaminamas ir silikonas sandarinti EPDM gumai. „Soudal“ gali pasiūlyti ne tik daugelį silikono spalvų, bet ir silikoną, kurį galima dažyti.

nuotrauka::2 right

Produktai vidiniam namo sandarinimui

Tarpui tarp lango stiklo ar paketo ir jo rėmo sandarinimui skirti veiksmingi, švarūs, ekonomiški ir patvarūs klijai ir hermetikas balione „Soudatherm SFI 600P“.

Įrengiant vonią ar dušą hidroizoliacijai naudojama mastika „Soudagum LM“. Ji tepama prieš paskutinį apdailos sluoksnį, vėliau gali būti dengiama gipso kartono plokštėms, plytelėmis ir t. t.

Apdailos perėjimams, langų kraštams, grindų–sienos, sienos–lubų ir stogo sujungimams sandarinti, sudaryti orui ir garams nepralaidų sluoksnį naudojama tepama mastika „Soudatight LQ“ arba purškiama „Soudatight SP (gun)“.

Poliuretaninei putai apsaugoti aplink duris ar langus iš pastato vidaus galima naudoti garo izoliacines juostas „Total inside“ arba „Double inside“. „Total“ juosta klijais padengta visu plotu, o „Double“ juostą klijai dengia tik jos kraštuose.

nuotrauka::3 left

Tvarios garui nelaidžios juostos „Soudatape Connect“ ir „ Soudatape Flex“ skirtos garo izoliacinių plėvelių klijavimui. „Soudatape Flex“ yra elastinga, dėl to puikiai tinka orui ir garams nelaidžiam sandarinimui aplink vamzdelius, vamzdžius ir statybines sijas apdailos darbuose. „Soudatape Connect“ skirta orui ir garams nelaidžiam plėvelių ir kitų garams nelaidžių medžiagų persidengimų sandarinimui apdailos darbuose bei mažų tarpų ir įplyšimų plėvelėse užklijavimui.

Dažomas akrilinis vienkomponentis klijuojantis hermetikas „Acryrub SWS“ sukietėjęs išlieka visiškai elastingas. Todėl jis tinka tvariems, sandariems vidiniams sujungimams formuoti tarp mūro ir lango ar durų rėmo, o taip pat užpildyti sujungimus ir įtrūkimus mūre, betone bei gipse, siūlėms tarp grindjuosčių bei grindų vidaus sąlygomis.

Kitas elastingas, vienkomponentis hermetikas poliuretano pagrindu „Soudaflex 40FC“ yra ypač atsparus daugeliui cheminių medžiagų, tinka temperatūrinių sujungimų betono grindyse formavimui.

nuotrauka::4 right

Produktai išoriniam namo sandarinimui

„Soudal“ išoriniam namo sandarinimui siūlo bent tris mastikas: „Soudatight Hybrid“– tai hibridinė polimero pasta, kuri pilnai išdžiūvusi sudaro vientisą vėjui ir vandeniui nepralaidžią, bet laidžią garams, membraną; „Soudagum Hydro“ yra vienkomponentis, tirpiklių neturintis hidroizoliacinis produktas horizontaliems ir vertikaliems paviršiams (naudojama sienoms, stogams, rūsiams), o „Wasser stop“ – paruošta naudojimui, sustiprinta pluoštu remontui skirta danga sausiems bei drėgniems paviršiams, stogams.

Poliuretaninei putai apsaugoti aplink duris ar langus iš išorinės namo pusės galima naudoti jau minėtą mastiką „Soudatight Hybrid“ arba specialias juostas „Total outside“ arba „Double outside“. „Double“ (klijais padengti juostos kraštai) ir „Total“ (klijai dengia visą juostos plotą) hidroizoliacinės garui pralaidžios juostos užtikrina patikimą montavimo putos apsaugą. Tvari ir laidi garams juosta „Soudatape Facade“ skirta universaliam naudojimui vidaus bei lauko darbuose. Ji puikiai tinka sujungimų tarp medienos plokščių bei aplinkinių lygių paviršių, pvz., stoglangių sandarinimui. Taip pat tinka „nematomam“ bei sandariam persidengiančių sujungimų tarp stoginių lakštų bei kitų garui nelaidžių medžiagų uždengimui.

Tampri, nelaidi garui ir vandeniui sandarinimo juosta su lipnia 0,6 mm danga „Butyband“ pagaminta butilo gumos pagrindu. Ji skirta vandentiekio vamzdžių, latakų, stogo sandarinimo darbams esant vandens ir garų nepralaidumo poreikiui.

nuotrauka::5 left

Elastiška, nelaidi garui ir vandeniui sandarinimo juosta SBS bitumo–izobutilo pagrindu „Soudaband“ skirta latakų, lietvamzdžių, kaminų, banguotų lakštų, stogo langų, švieslangių, mansardos langų, stoginių stiklo konstrukcijų, vandeniui atsparių siūlių, kraštų ir sujungimų sandarinimui, kai reikalaujama nepralaidumo vandens garams bei dujų difuzijai.

Iš anksto suspausta, atspari UV spinduliams sandarinimo juosta „Soudaband BG1“ yra minkštos poliuretano putos pagrindu, impregnuota akrilo dispersija. Ji laidi garams, bet atspari vandeniui (600 Pa) ir nelaidi vėjui, izoliuoja šilumą ir garsą. Puikiai tinka garams laidžiam, stipriam lietui atspariam, pastoviai elastingam statybinių siūlių sandarinimui.

Atskirai reikėtų paminėti hermetikus fasadui, stogui ir aplink langus. Pvz., šiurkščios struktūros hermetikas akrilo dispersijos pagrindu „Acryrub Fassade“ tinka jungtims ir plyšiams tarp mūro, betono ir tinko bei siūlėms tarp mūro ir durų ar langų rėmų. „Roof repair“ stogų hermetikas bitumo pagrindu naudojamas sandarinti stogo siūlėms, latakams, lietvamzdžiams, kaminų lankstiniams, šaltam visų stogo dangų tipų klijavimui. Plasto–elastinis vienkomponentis hermetikas „Aquafix“ kopolimerų pagrindu skirtas šlapių paviršių sandarinimui – tai latakų bei lietvamzdžių, įtrūkimų bei siūlių, kitų skubių remonto darbų priemonė net ir lyjant lietui. Neutralus, elastinis, vienkomponentis SMX siūlių hermetikas „Soudaseal 215 LM“ skirtas termo ir sujungiančių sujungimų formavimui statybų pramonėje: surenkamų pastatų sujungiančioms siūlėms, sandarinimui tarp durų ir langų rėmų.

Universalūs produktai

„Soudal“ siūlo ir universalių produktų. Pvz., MS polimerų produktai („Fix all“, „Soudaseal“) – jų panaudojimo galimybės labai plačios. Savo savybėmis (atsparūs UV, elastingi, ilgaamžiai, stipriai klijuojantys) sandarinimo darbuose visiškai pakeičia silikonus; temperatūrinių siūlių formavime – poliuretaninius hermetikus; klijus – patikimai klijuoja. Ar Jums reikalingas visiškai skaidrus, ar konkrečios spalvos, skirtingo minkštumo ar kietumo, ar greitai kietėjantis, didelę pradinę fiksaciją ar greitai augančią klijavimo jėgą turintis MS polimeras, priklauso nuo norimo pasiekti rezultato. Šie klijuojantys hermetikai („Fix all“, „Soudaseal“) tinkami visoms galimoms sandarinimo problemoms spręsti.

Neaustinis audinys, pagamintas iš polipropileno, perforuotas ir termiškai apdorotas, sudėtyje neturintis klijų ir cheminių rišiklių „Soudatight Geotextile“ yra skirtas naudoti su „Soudatight“ LQ, SP, SP GUN ir „Hybrid“ mastikomis siūlių, tarpų ir įtrūkimų sandarinimui.

Taigi, prieš spręsdami bet kokią patalpų sandarinimo problemą pirma išiaiškinkite, kokie produktai labiausiai tinka. Daugiau informacijos apie sandarinimo produktus rasite tinklapyje Soudal.lt.

FOTOGALERIJA Pastato sandarumo problema: būtina parinkti tinkamą sprendimą (8 nuotr.)

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Rail Baltica“ bendrąją duomenų aplinką valdys Lietuvoje kuriamas „ProjectWise“ Verslo tribūna

„Rail Baltica“ bendrąją duomenų aplinką valdys Lietuvoje kuriamas „ProjectWise“

Ateities statyba
2019.11.14
Betono technologijų galimybės: ekologiški, drenuojantys, sumažinto įgeriamumo gaminiai Verslo tribūna

Ar aplinkos tvarkymo tendencijos Lietuvoje ir Vakarų Europos šalyse skiriasi? Kokios betono gaminių aplinkos...

Ateities statyba
2019.11.12
Kaunas aplenkė Vilnių: pirmą kartą moderniausios grindinio technologijos panaudotos rekonstruojant sankryžą miesto širdyje  Verslo tribūna 7

Kaune pirmą kartą Lietuvoje panaudotos moderniausios grindinio judėjimo prevenciją užtikrinsiančios...

Ateities statyba
2019.11.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau