Išmoko prabilti net ir tylenius
Vadybos teorija pataria, kad, norint įtikti klientams, pirmiausia reikia išsiaiškinti jų lūkesčius. Vis dėlto daugelis verslininkų mano, kad klientai norės būtent to, kas jiems siūloma. UAB „Cotem“ patirtis rodo, kad viršų ima pirmasis variantas, – kai smulkiai išsiklausinėji, ko klientas nori, ko jis tikisi iš mokymų, tada ir rezultatų pasiekti lengviau.
„Būtent rezultatas yra tas matmuo, kuris parodo mūsų darbo kokybę. Ir kai iš karto koncentruotai duodi žmogui tai, ko jis ir tikisi gauti, tada ir tikslas pasiekiamas greičiau ir lengviau. Besimokydami individualiai užsienio kalba prakalba net tyleniai“, – aiškina Sigita Unguraitė, „Cotem“ direktorė.
Ne mokykla
Įmonės specialistai dažniausiai moko anglų kalbos, tačiau į populiariausių ketvertuką galima traukti ir vokiečių, lenkų bei rusų kalbas. Anot pašnekovės, būtent šios kalbos šiuo metu dažniausiai vartojamos versle, taigi ir jų poreikis didžiausias, nes bendrovės klientai yra įmonių vadovai ir darbuotojai.
„Jau kelinti metai vyrauja minėtas kalbų ketvertukas, nors esant poreikiui randame ir kitų kalbų mokytojų“, – pasakoja p. Unguraitė.
Beje, ji savo įmonės net nevadina kalbų mokykla, nes pasirinktas kitoks modelis – ne klientai susirenka į auditorijas mokytis, bet patys dėstytojai važiuoja pas juo į biurus ar namus.
„Kartais mokymai vyksta kavinėje, nes taip pageidauja klientas. Būna, kad net parke ant suoliuko. Netradicinė aplinka skatina išeiti iš rutininės zonos, tada žmogus atsipalaiduoja, pradeda kalbėti frazėmis, kurių anksčiau net nevartojo“, – sako p. Unguraitė.
Kitoje barikadų pusėje
Didelė klientų dalis renkasi mokymus anksti ryte prieš darbą arba per pietus. Pašnekovė pastebi tendenciją, kad vis daugiau darbdavių užsienio kalbos mokymus įtraukia į motyvacinį paketą.
„Žinoma, tokia galimybė suteikiama tik tiems, kurių rezultatai geriausi ir stipriausi. Dažnai darbdaviai apmoka visą kursų sumą, nors būna, kad kompensuoja tik dalį“, – sako ji.
Tiesa, moteris prisimena atvejį, kai vienas mokymų dalyvis bendrovės apmokėtus kursus įvardijo kaip nereikalingą prievolę.
„Klausiausi ir savo ausimis negalėjau patikėti: juk tai tokia proga, kurią suteikia darbdavys, o žmogus dar nepatenkintas“, – išskirtinį atvejį prisimena p. Unguraitė, kuri anksčiau pati dirbo samdoma darbuotoja „Cotem“, o dabar tapo darbdave, nes įmonės įkūrėjai išvyko iš Lietuvos, todėl pardavė akcijas.
Bet kam jų patikėti nenorėjo, tad pirmiausia kreipėsi į įmonės darbuotoją.
„Tuo metu dar buvau motinystės atostogose. Kai išgirdau pasiūlymą, apsispręsti reikėjo labai greitai. Manau, nesuklydau išdrįsusi pereiti iš samdomos darbuotojos į kitą barikadų pusę, juolab ir įmonės rezultatai neprasti, jie nuolat auga. Nes aiškiai suskirstėme savo klientus, su kiekvienu jų dirbame tik individualiai. Ir kai sudarome mokymo programas, visada stengiuosi atsidurti kliento pusėje. Laikas, pinigai, turinys – į viską reikia žiūrėti lanksčiai, prisitaikyti prie kliento, tik tada jis bus patenkintas“, – aiškina pašnekovė.