Ugianskis: atsistatydinu, nes sudėtinga dirbti su viceministru Šliupu

Publikuota: 2013-03-04
Povilas Ugianskis, Kauno oro uosto generalinis direktorius.
svg svg
Povilas Ugianskis, Kauno oro uosto generalinis direktorius. Nuotrauka: Indrės Sesartės
„Verslo žinios“

Keturis mėnesius Kauno oro uostui vadovavęs Povilas Ugianskis iš pareigų traukiasi dėl nesutarimų su pirmtaku Arijandu Šliupu, susisiekimo viceministru. „Nuo pirmų jo (p. Šliupo) atėjimo į viceministro postą dienų prasidėjo nesusikalbėjimas. Strateginių klausimų derinimas tapo neįmanomas“, - VŽ pirmadienį sakė p. Ugianskis.

Praeitą trečiadienį Susisiekimo ministerijos Personalo skyriui p. Ugianskis įteikė atsistatydinimo prašymą nuo kovo 15 d. atleisti iš užimamų pareigų dėl asmeninių priežasčių.Ponas Ugianskis VŽ teigė, jog pasitraukęs iš Kauno oro uosto vadovo posto, jis grįš į savo verslą. „Esu nuo 2009 m. veikiančios logistikos įmonės akcininkas, čia man yra veiklos, įmonė auganti, todėl neišeinu į niekur“, - pažymėjo oro uosto generalinis direktorius.

- Kaip pakomentuotumėte priimtą sprendimą atsistatydinti?

- Apsisprendimui įtakos turėjo susidariusi situacija.

- Kokia situacija?

- Tiesiai pasakius, viceministras (p. Šliupas) tiesiog niekaip nesugeba išeiti iš tos pozicijos, kad jau yra ne generalinis (Kauno oro uosto) direktorius. Juk šis viceministras tiesiogiai kuruoja šitą sritį – oro uostus.

- Norite pasakyti, kad su viceministru p. Šliupu sudėtinga dirbti?

- Taip, taip... Kai skiriasi sutuoktiniai, tai sakoma - nesutapo charakteriai.

- Kokie planai nesutapo?

- Buvau visgi planą nusimatęs (Kauno oro uoste) padaryti nemažai darbų, bet nelabai sutapo tos strategijos, tai nusprendžiau pasitraukti. Esu kitokio būdo žmogus, matau geriausias išeitis. Esu vadovas, ne pavaldinys, įžvalgas turiu geras, įvertinu visas situacijas, matau, kaip pasiteisins mano sprendimai ekonomine prasme. Bet to nereikėjo. Todėl man būti čia tam, kad tik būti ir dėti parašą po kitų sprendimais – nemačiau prasmės.

- Kiek laiko tęsėsi nesutarimai su p. Šliupu?

- Kai atėjo naujas viceministras (p. Šliupas), tai, galiu pasakyti, nuo pirmų dienų tie nesutarimai buvo. Gal tai kažkokie asmeniškumai, ar dar kas - man nežinoma. Man irgi kilo daug klausimų – dėl ko, kas?

- Ar Jums buvo daromas spaudimas iš viceministro pusės, siekiant į Jūsų kėdę pasodinti „savo“ žmogų?

- Mano asmenine nuomone, tiek ir Vilniuje (Tarptautiniam Vilniaus oro uostui), tiek ir Kaune (Kauno oro uostui) nebus ieškoma vadovo, nes jie bus sujungti (susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius yra sakęs, kad bus kuriama šalies oro uostų valdymo įmonė, - VŽ) ir pats vienas iš viceministrų eis vadovauti. Čia kuriama sau viskas... Tokia mano asmeninė nuomonė.

- Kokios veiklos imsitės, palikęs Kauno oro uosto vadovo postą?

- Grįšiu į savo verslą. Esu nuo 2009 m. veikiančios logistikos įmonės akcininkas ir grįšiu dirbti į ją. Su aviacija jos veikla nesusijusi.

- Kokia tai įmonė?

- Nenorėčiau sakyti. Esu akcininkas. Dar prie viso to mano apsisprendimo išeiti iš oro uosto prisidėjo ir tai, kad man savo įmonėje atsiveria galimybės. Ta prasme, matau, kad čia (Kauno oro uoste) esu nereikalingas, o mano įmonėje yra etapas, kai reikia vystyti veiklą ir reikia papildomų jėgų, tai ir dirbsiu sau. Žodžiu, be darbo nebūsiu.

- Ar jūsų atsistatydinimui turėjo įtakos p. Sinkevičiaus, ministro, kokie veiksmai ar nurodymai?

- Su ministru neturėjau nesutarimų.

- Ar jums buvo kliudoma dirbti?

- Ponas Šliupas yra oro uostų veiklą kuruojantis viceministras, visus klausimus reikėjo derinti su juo. Bet jei viskas yra atmetama, tai nematau prasmės toliau čia dirbti. Paprastas dalykas – Kauno oro uostas savo geriausiais laikais turėjo 870.000 keleivių (aptarnavo per metus), bet vis tiek dirbo nuostolingai (tuo metu Kauno oro uostui vadovavo p. Šliupas, - VŽ)... Tai nebuvo viskas taip gerai.

Nugalėjo konkurse ir pakeitė Šliupą

Ponas Ugianskis, nugalėjęs du konkurentus, pernai lapkritį laimėjo Susisiekimo ministerijos skelbtą konkursą Kauno oro uosto generalinio direktoriaus pareigoms užimti. Prieš tai p. Ugianskis vadovavo lietuviško kapitalo degalinių ir automobilių plovyklų tinklą valdančiai UAB „Vakoil“.Eligijaus Masiulio, tuometinio susisiekimo ministro teigimu, konkursą laimėjęs kandidatas įvertintas dėl jo vadybinių sugebėjimų. Naujajam vadovui buvo keliamas tikslas į Kauno oro uostą pritraukti naujų aviacijos kompanijų, plėsti skrydžių maršrutų tinklą, didinti neaviacines pajamas, per oro uostą gabenamų krovinių srautus.Naujo Kauno oro uosto vadovo konkursas paskelbtas, kai iš pareigų pernai rugpjūtį dėl asmeninių priežasčių pasitraukė tuometinis generalinis direktorius p. Šliupas, oro uostui vadovavęs nuo 2007-ųjų. Vėliau p. Šliupas dirbo privačioje aviacijos įmonėje, pasikeitus valdžiai, tapo susisiekimo ministro patarėju, o neseniai pradėjo eiti viceministro pareigas.

Šliupas atsisakė komentuoti

Ponas Šliupas atsisakė plačiau komentuoti p. Ugianskio išsakytas mintis dėl tarp jų kilusių nesutarimų."Ugianskis atsistatydina savo noru, jis išeina kitur dirbti. Nežinau kitų atsistatydinimo priežasčių, jokių problemų nebuvo", - VŽ pirmadienį ryte sakė viceministras p. Šliupas ir numetė ragelį.Kas laikinai eis Kauno oro uosto generalinio direktoriaus pareigas nuo kovo 15 d., kol kas neaišku. Audronė Rutkauskienė, Susisiekimo ministerijos Personalo administravimo skyriaus vedėja, VŽ teigia, jog dėl laikinojo Kauno oro uosto vadovo skyrimo dar nėra ministro įsakymo. Tikėtina, jog šios pareigos bus patikėtos Jūratei Baltrušaitytei, dabartinei oro uosto komercijos vadovei. Ponia Baltrušaitytė šias pareigas jau ėjo, kai pernai rugpjūtį iš jų pasitraukė p. Šliupas.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku