„Linas Agro Group“ augino pajamas, bet pelnas smuko

Publikuota: 2018-11-30
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

„Linas Agro Group“ per 2018-2019 finansinių metų 3 mėnesius, pasibaigusius spalį, savo pajamas augino 21%, tačiau bendrovės pelnas dėl prasto šiųmetinio derliaus mažėjo.

Kaip skelbiama bendrovės per „Nasdaq“ biržą išplatintame pranešime, grupės pajamos šiuo laikotarpiu siekė 156 mln. Eur, kai pernai tuo pačiu laikotarpiu jos buvo 129 mln. Eur.

„Linas Agro Group“ bendrasis pelnas, siekęs 12,4 mln. Eur buvo 14% mažesnis nei ankstesniais metais, kai buvo uždirbta 14,5 mln. Eur.

Konsoliduotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) siekė 7,1 mln. Eur ir buvo 16%. mažesnis nei ankstesniais metais (8,5 mln. Eur), grupė uždirbo ir 21% mažiau veiklos pelno nei praėjusiais metais – 4,4 mln. Eur.

„Linas Agro Group“ pelnas prieš mokesčius siekė 3,8 mln. Eur (ankstesniais metais – 5,2 mln Eur), o grynasis pelnas, palyginus su praėjusiais finansiniais metais, mažėjo 1 mln. Eur iki 3,3 mln. Eur.

Kaip teigiama bendrovės išplatintame pranešime, grupės veiklai įtakos turėjo sumažėjęs grūdinių kultūrų derlius Lietuvoje.

„Dėl sumažėjusio grūdinių kultūrų derliaus Lietuvoje ir Latvijoje bendras „Linas Agro Group“ parduotos produkcijos kiekis per ataskaitinį laikotarpį mažėjo ir sudarė 409.000 tonų, palyginus su 435.000 tonų ankstesniais metais.

Daugiausia krito tradicinių kultūrų – kviečių, rapsų, miežių – grūdų pardavimai: jų prekybos apimtis tonomis sumažėjo 20% iki 218.000 tonų. Sumažėję derliai neigiamai atsiliepė ir grupės valdomų grūdų elevatorių veiklai, kurie paruošė 26% mažiau grūdų, lyginant su ankstesniais metais. Tuo tarpu išaugusi paklausa ir geras derlius tiekimo regionuose – Rusijoje, Ukrainoje – teigiamai įtakojo prekybą žaliavomis pašarams, jų pardavimo apimtis tonomis išaugo 73%“, - rašoma pranešime.

„Linas Agro Group“ pajamas augino 139%,  arba nuo 16 mln. Eur iki 38 mln. Eur išaugę žaliavų pašarams pardavimai. Pajamos didėjo ir dėl 15–20% išaugusių pasaulinių grūdų kainų.

Pardavimai „Prekės ir paslaugos žemdirbiams“ veiklos segmente irgi didėjo 15%: trąšų, sėklų, augalų apsaugos priemonių pardavimai išaugo atitinkamai 36, 17 ir 11%, o žemės ūkio technikos pardavimų apimtis išaugo 22%.

„Veiklos segmente „Maisto produktai“ pardavimų augimas sudarė 19%, ir net augančių žaliavų pašarams kainų fone pavyko ne tik išlaikyti, bet ir padidinti šio veiklos segmento pelningumą – bendrojo pelno marža padidėjo nuo 16,1% iki 16,6%“, - rašoma bendrovės pranešime.

Dėl sausros Grupės valdomos žemės ūkio bendrovės užaugino 27% mažiau augalinės produkcijos nei 2017 m., jų pajamos dėl pakilusių grūdų kainų krito ne taip smarkiai – 14%.

Siekdama optimizuoti ir sustiprinti Grupės prekybinę veiklą, mažinti veiklos kaštus, pagerinti žemdirbių aptarnavimą bei išvengti vidinės konkurencijos tarp pavaldžiųjų įmonių, „Linas Agro Group“ imasi pertvarkų organizacinėje struktūroje.

Uždaroma prekybos įmonė Danijoje „Linas Agro A/S“ bei Latvijoje veiklos nevykdžiusi įmonė SIA „Erfolg Group“, vykdomas trąšų sandėliavimo įmonės SIA „Paleo“ Latvijoje prijungimas prie grūdų saugyklas valdančios įmonės SIA „Linas Agro“ Graudu centrs, įvykdytas sėklų prekybos perkėlimas iš „Dotnuva Baltic“ į AB „Linas Agro“, vyksta „Linas Agro“ ir „Dotnuva Baltic“ pardavimų skyrių bei administracijų Lietuvoje ir Latvijoje jungimas.

„Aukščiau išvardinti pasikeitimai turėtų sumažinti Grupės veiklos kaštus, tikimasi iki 0,5–0,7 mln. Eur veiklos kaštų sumažėjimo“, - rašoma bendrovės ataskaitoje.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau