VMU teisėsaugai perdavė medžiagą dėl dingusio miško

Publikuota: 2018-06-26
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

VĮ Valstybinių miškų urėdija (VMU) kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą, kad ištirtų galimai nusikalstamą veiką Alytaus regioniniame padalinyje dėl neatitikimų tarp nukirstos ir faktiškai apskaitytos medienos, pranešė bendrovė.

Įtarimai dėl galimai nusikalstamos veiklos VMU Alytaus regioniniame padalinyje kilo gavus pranešimą apie galimai nesąžiningą medienos ruošos apskaitą padalinyje. Kai kurie iš fiksuotų neatitikimų leidžia įtarti tyčinius ar apgaulingus veiksmus pajamuojant medieną, nustatant kertamų medžių tūrį bei rūšį, pajamuojant nukirstą produkciją ir tvarkant medienos apskaitą.

„Negaliu atsistebėti, kad įprotis gyventi valstybės sąskaita yra stipresnis už sveiką nuovoką. Laukia nemažas darbas atkurti miškininko profesijos prestižą", – pranešime cituojamas Kęstutis Navickas, aplinkos ministras. 

Įmonei ir valstybei padaryta žala dar tikslinama.

„Žala kol kas pinigine išraiška įvardinti sunku. Matome, kad žala reikšminga padalinio ir įmonės mastu, tai tikrai ne šimtai tūkstančių eurų, tai didelės sumos. Jei tyrimas bus išplėstas į didesnių girininkijų skaičius, ta suma gali būti žymiai didesnė. Kol kas sumą įvardinti būtų spekuliacija, nes nėra tiksliai žinoma“, – spaudos konferencijoje sakė Marius Pulkauninkas, VMU direktorius, jį cituoja BNS.

Padai svyla Visalgai, Mensevičiui, Struckui?

Nors VMU informuoja, kad medžiaga teisėsaugai perduota dėl galimai neteisėto veiklos, o ne dėl asmenų, bendrovė anksčiau skelbė, kad nuo pareigų nušalintas miško apsaugos ir želdinimo inžinierius Egidijus Mensevičius, laikinai ėjęs padalinio vadovo pareigas. Kalesnykų girininkijos girininkas Gintautas Struckus. Alytaus regioninio padalinio vyriausiasis inžinierius Gintaras Visalga, šiuo metu išėjęs tėvystės atostogų, todėl jis su įsakymu dėl nušalinimo bus supažindintas, kai grįš į darbą.  VMU pranešė, kad p. Visalga yra tėvystės atostogose iki liepos 2 d.

Ponas Visalga iki 2015 m. dirbo generalinio urėdo pavaduotoju, kuriam iš pareigų teko trauktis po to, kai 2016 m. policija paskelbė, kad p. Visalga policijos pareigūnams galimai davė kyšį. Po pusmečio jis įsidarbino jau buvusiose Alytaus urėdijoje.

VMU taip pat birželio pradžioje pranešė, kad policija pradėjo tyrimą dėl valstybinio miško vagystės VMU Panevėžio regioniniame padalinyje. 

Kaip pranešime nurodo VMU, 6 kub. m medienos galima vagystė nustatyta antradienį, birželio 5 d., Panevėžio regioninio padalinio Gegužinės girininkijoje, medienos miško sandėlyje, kai VMU darbuotojai pastebėjo ne VMU medvežę kraunančią į sunkvežimį eglės popiermedžius. Medieną krovę asmenys dokumentų, galinčių pateisinti jų veiksmus, neturėjo.

Pernai fiksuotos 66 vagystės

2017-aisiais valstybės miškuose fiksuotos 66 vagystės, kurių metu pavogta daugiau kaip 500 kub. m medienos. Pernai išaiškintos 43 vagystės ir surasta beveik 240 kub. m pavogtos medienos. Žala miško valdytojų turtui įvertinta beveik 14.000 Eur, aplinkai padaryta žala - per 150.000 Eur.

Tai kas nustatyta, tėra menka dalis piktnaudžiavimo atveju. Iki urėdijų konsolidavimo 2018 m. daugiausiai žalos valstybei padaryta, kai kokybiška mediena būdavo oficialiai parduodama, pavyzdžiui, kaip malkos, o skirtumą pasidalindavo schemoje dalyvaujantys asmenys.

VŽ dar 2014 m. rašė, kad kontrolieriams nustačius, jog miškų urėdijose iškertama miško mažiau, nei reikalaujama pagal normatyvus, valstybė tais metais negaus iki 15 mln. Eur (50 mln. Lt) pajamų. Plynai kertamų miškų analizė nenuėjo veltui. Praėjus dvejiems metams po VŽ tyrimo, paaiškėjo, kad iš valstybės valdomų miškų biudžetui ir mokesčių mokėtojams išgaunama nauda vertine išraiška 2015 m. padidėjo beveik 2,5 mln. Eur.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą AGROVERSLO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau