Kai stovėjimo aikštelėje nelieka vietų tiems, kuriems jos skirtos, metas ieškoti išeities 

Reklama publikuota: 2019-12-06
svg svg

Prieš keletą mėnesių prie Kauno „Akropolio“ esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje įrengta užtvarų sistema pasiteisino su kaupu – dabar atvykę klientai lengvai randa, kur pasistatyti automobilį.

Parkavimas didmiesčiuose – aktuali problema ne tik vairuotojams, priverstiems gerokai pavargti ieškant vietos automobiliui. Perpildytos verslo ar prekybos centrų, kino teatrų ir panašių įstaigų aikštelės kelia galvos skausmą ir šių objektų valdytojams. Patogus automobilio parkavimas tiesiogiai lemia objekto patrauklumą lankytojams: nerasdami, kur palikti automobilį, klientai tiesiog neateis.

Sostinėje, kur ši problema dėl tankėjančios miesto infrastruktūros aktuali nebe pirmus metus, jau tapo įprasta prie žmonių traukos centrų įrengti aikšteles su užtvarais. Tačiau šiandien keblumų dėl nebesutelpančių automobilių kyla ir kitiems didiesiems miestams, pirmiausia – sparčiai besivystančiam Kaunui.

Kad pirkėjams būtų patogiau

„Esame skaičiavę, kad eilinės darbo dienos rytą, apie aštuntą valandą, kuomet didžioji dalis Kauno „Akropolio“ parduotuvių dar nedirba, pilnai būdavo užpildyti bent du automobilių stovėjimo aikštelės aukštai. Tai sudaro mažiausiai 1200 parkavimo vietų“, –  atskleidžia Brigita Levenauskienė, Kauno „Akropolio“ valdytoja.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Aikštelėje prie „Akropolio“ yra 2400 vietų automobiliams – tai vienas didžiausių tokio tipo statinių Kaune. Ilgą laiką čia išsitekdavo ir prekybos centro pirkėjai, ir visi kiti, norintys palikti automobilius. Vis dėlto ilgainiui Nemuno pakrantėje ėmė sparčiai kilti nauji verslo centrai, o stovėjimas Karaliaus Mindaugo prospekte buvo apmokestintas.

Taigi „Akropolio“ aikštelė pasipildė aplinkinių biurų darbuotojų automobiliais ir tapo per ankšta visiems norintiems – negelbėjo ir tai, kad pagal KET neapmokestinamos čia buvo tik pirmos keturios stovėjimo valandos. „Ši tvarka iš esmės buvo grįsta tik vairuotojų geranoriškumu, tad be kontrolės sistemos ji neveikė efektyviai“, – komentuoja p. Levenauskienė.

Akivaizdūs nepatogumai pirkėjams paskatino ieškoti efektyviausio sprendimo. Įvertinus visas aplinkybes ir suderinus naująją stovėjimo tvarką su Kauno miesto savivaldybe, aikštelėje prie „Akropolio“ bendrovė „ADCParking“ įdiegė pakeliamų užtvarų sistemą, kuri sėkmingai veikia nuo šių metų rugsėjo.

Laimi ir vairuotojai, ir aikštelės valdytojai

„ADCParking“ – ne naujokė šioje srityje. Automobilių nuomos bei parkavimo paslaugas teikianti bendrovė pirmoji iš Vilniaus oro uoste veikiančių parkavimo kompanijų pradėjo taikyti numerių nuskaitymo technologiją. Vėliau parkavimo sistemą su numerio atpažinimu ir apmokėjimu vietoje pritaikė ir kitose miesto aikštelėse, kuriose aktualu reguliuoti automobilių srautą. „ADCParking“ dėka prieš beveik 5 metus Vilniuje atsirado pirmoji aikštelė su užtvarais prie vieno iš prekybos centrų.

Tuo metu tai buvo visiška naujovė, kuri kelią skynėsi gana sunkiai. Tačiau ji puikiai išsprendė tiek pirkėjams, tiek ir prekybos centrui galvos skausmą kėlusią problemą ir tapo kitų sėkmės istorijų pamatu: šiandien bendrovės įrengtų aikštelių Vilniuje sąrašas gerokai prasiplėtęs.

nuotrauka::1 nocrop  

Paslauga išpopuliarėjo dėl savo efektyvumo ir patogumo: įrengus aikštelę su užtvarų sistema, atsiranda galimybė apmokestinti ilgesniam laikui paliktus automobilius. Joje natūraliai sumažėja „prašalaičių“ ir atsiranda vietos tikriesiems įstaigos klientams.

Tuo tarpu pastato valdytojams tai – mažiausiai pastangų reikalaujantis būdas kilstelti savo verslo patrauklumą pasiūlant klientams patogų parkavimą: absoliučiai visu užtvarų sistemos įrengimu ir jos priežiūra rūpinasi  „ADCParking.“

„Ši parkavimo sistema efektyviai sprendžia realią perpildytų aikštelių problemą ir yra be galo patogi užsakovui. Mes ne tik parenkame geriausiai konkrečius poreikius atitinkančią įrangą, bet ir finansuojame jos įsigijimą, fiziškai pastatome aikštelėje, diegiame programinius sprendimus bei aptarnaujame ją visu partnerystės laikotarpiu. Kitaip sakant, perimame visus rūpesčius ant savo pečių. O kartu prisiimame ir ganėtinai griežtus įsipareigojimus sau, kaip vykdytojui: trumpą reakcijos laiką, ženklias baudas ir panašiai“, – tikina šios srities ekspertais rinkoje pripažįstamos „ADCParking“ vadovas Tadas Baraišis.

Kauno „Akropolio“ valdytoja atskleidžia, kad „ADCParking“ patirtis diegiant tokius sprendimus ir aptarnaujant intensyvaus eismo zonose veikiančias aikšteles buvo vienas svarbiausių kriterijų apsisprendžiant, su kuria kompanija bendradarbiauti. „Svarbu buvo ir patogumas vartotojams: neretas Kauno „Akropolio“ klientas šią sistemą ir programėlę buvo išbandęs šalyje veikiančių oro uostų aikštelėse“, – pastebi p. Levenauskienė, turėdama galvoje „ADCParking“ sukurtą interneto platformą, leidžiančią užsisakyti ir iš anksto apmokėti automobilio parkavimo paslaugą Vilniaus,  Kauno, Palangos ir net Rygos oro uostuose.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Naujas „ADCRent“ pasiūlymas: pasirūpinsime jūsų automobilio nuoma nuo-iki Verslo tribūna

Kol nemaža dalis žmonių vis dar dirba iš namų, jų automobiliai stovi beveik nenaudojami. Tuo tarpu...

Lietuvių šįmet sukurta automobilių dalijimosi platforma auga ir plečia veiklą Verslo tribūna 1

Automobilių dalijimosi platforma, kurioje savo mašiną nesunkiai gali „įdarbinti“ tiek verslas, tiek fiziniai...

Neišnaudojamas automobilis gali tapti pajamų šaltiniu Verslo tribūna 16

Virtuali „Airbnb“ erdvė, įgalinanti dalintis būstu su trumpalaikės nuomos ieškančiais asmenimis, – jau bene...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku