„Elektromarkt“ Klaipėdoje kas kriptovaliutą, investuoja 15 mln. Eur

Buitinės elektrotechnikos ir kompiuterinės įrangos prekybos tinklas Elektromarkt Klaipėdoje atidarė kriptovaliutų kasyklą. Per 10 etapų į ją investuojama 15 mln. Eur.
Joje turimi pajėgumai bus nuomojami vartotojams, kurie nori investuoti į kriptovaliutos generavimo verslą.
Veiksime pagal standartinį kriptovaliutų kasyklos verslo modelį žmonės nuomosis įrangą pagal sudaromus planus ir gaus sugeneruotą kriptovaliutą, VŽ aiškina Tomas Čivilis, Elektromarkt parduotuves valdančios bendrovės GV group vadovas.
Kriptovaliutų išgavimas, iš anglų kalbos verčiant pažodžiui kasimas (angl. mining), yra transakcijų tvirtinimas paskirstytos kompiuterių sistemos pajėgumais ir jų įtraukimas į transakcijų registrą. Įdarbinti į kriptovaliutos išgavimą galima bet kurį prie interneto prijungtą kompiuterį, o pats išgavimo procesas laikomas kriptovaliutų saugumo ir stabilumo pagrindu. Kriptovaliutos generuojamos kiekvieną kartą, kai naujas blokas pridedamas prie transakcijų registro Blockchain.
Kas eterius
Klaipėdoje atidaromos kasyklos elektros galia siekia 35 kW. Maišos funkcija (angl. hashes per second arba H/s) uždavinių sprendimo greitis siekia 7.200 MH/s.
Per 10 etapų pajėgumus ketinama padidinti iki 3,6 MW ir 795.000MH/s. Pasak p. Čivilio visi šie etapai turėtų būti įgyvendinti per metus pusantrų metų.
Visi turimi kasyklos pajėgumai bus skirti eterių antros pagal populiarumą kriptovaliutos generavimui. Vadovas joje įžvelgia daugiausiai potencialo.
Grubiais paskaičiavimais, šiandien tai yra pelningiausia ir stabiliausia kriptovaliuta. Ji yra globaliai žinoma valiuta, o bitkoiną kasti jau nebeapsimoka. Kitos smulkios kriptovaliutos, palyginti su eteriu, yra mažiau stabilios, dėsto p. Čivilis.
Imsis ir tarptautinių rinkų
Vadovo teigimu, šiuo metu įrangos kriptovaliutų generavimui nuomos paklausa tarptautinėse rinkose yra labai didelė ir kai kuriais atvejais netgi viršijanti pasiūlą. Europos mastu jis nemato didelio skaičiaus konkurentų, todėl tikimasi, kad nauja kasykla sulauks klientų iš užsienio rinkų.
Ponas Čivilis sako, kad jau bendraujama su galimu stambiu klientu, kuris, sėkmės atveju, pradėtų nuomotis nemažai pajėgumų. Vis dėlto, prognozuoti, koks bus susidomėjimas šia kasykla, kol kas jis nesiima.
Sunku pasakyti, koks bus aktyvumas, nes mums tai yra pirmas žingsnis, kol kas turime tik nuojautą, kur judės rinka, sako vadovas.
Creditinfo pateikiami Registrų centro duomenys rodo, kad 100% GV Group akcijų valdo Simona Stankevič, Helios Group prezidento Valerijaus Stankevičiaus dukra.
Helios Group valdo nekilnojamojo turto pardavimo ir nuomos UAB Elmoslita, Stanvara, Via Sportas ir Helios Real Estate. Taip pat dujų įrangos prekybos UAB Helios Gaz.
Kasyklų daugėja
Šiuo metu kriptovaliutų išgavimą jau siūlo kelios šalies įmonės. Pavyzdžiui, su prekės ženklu Kriptovaliutos.org veikianti UAB Ramigna ir įmonė Mining Union. Konkurentai Topo centras kriptovaliutų kasimo paslaugų nesiūlo, tačiau jau kurį laiką taip pat garsėja palankiu požiūriu į kriptovaliutas leidžia ja atsiskaityti už elektronikos prekes. Ir dar Kriptovaliutų kasyklą Vilniuje, Kalvarijų g., priešais biurų miestelį Technopolis, statosi ir kompiuterinės įrangos saugojimo paslaugų operatorius Miner hotel.
Apskritai, į šią nišą besižvalgantys verslininkai prasidėjus virualių valiutų bumui greitai pajuto, kad vartotojus nuo kriptovaliutos išgavimo atbaido aukšta įrenginių kaina, dėl išgavimo gerokai išaugantis elektros vartojimas, aukšta išgavimo įrenginių išskiriama temperatūra (5060 laipsnių) ir triukšmas, todėl patys pradėjo siūlyti nuomotis išgavimo pajėgumus specialiai kriptovaliutoms išgauti paruoštuose kompiuteriuose.
Tiesa, apie grąžą šioje stipriai svyruojančioje rinkoje kalbama abstrakčiai, nes ji priklauso nuo kasimo sudėtingumo ir kriptovaliutos kurso.
Šie dydžiai yra gana nepastovūs, todėl uždarbis svyruoja. Priklausomai nuo pasirinkto investicinio plano, klientai, kurių jau užsiregistravę 500, uždirba nuo 5 iki 1.500 USD per mėnesį, anksčiau VŽ pasakojo Sergejus Filipovičius, Mining Union rinkodaros direktorius.
Metų pabaigoje VMI išaiškino, kad kai įmonė pasigamina bitkoinų ar kitos kriptovaliutos, mokesčio požiūriu mokesčio bazė neatsiranda. Ji atsiranda tik tuo atveju, kai pagaminta kriptovaliuta parduodama.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti