S. Barsteiga – naujas Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijos vadovas

Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijai (LKATA) pradėjo vadovauti Simonas Barsteiga. Naujasis vadovas numato pokyčius, o pagrindiniu tikslu laiko racionalios konkurencijos tarp įmonių narių skatinimą, vardan pokyčių įgyvendinimo, spartinančio sektoriaus našumą.
S. Barsteiga ir toliau vadovaus Šveicarijos inžinerinių paslaugų ir konsultacijų bendrovės CSD Engineers padalinio Lietuvoje UAB CSD Inžinieriai įgyvendinamiems vandentvarkos, atliekų tvarkymo ir aplinkosaugos projektams, eidamas naujas pareigas atliekų tvarkytojų asociacijoje, pranešė LKATA.
LKATA yra didžiausia sektorių atstovaujanti bendrija. Ji vienija privataus kapitalo įmones, kurios surenka, veža, perdirba įvairias atliekas ir teikia kitas komunalines paslaugas (teritorijų priežiūros, gatvių valymo, kelių tiesimo ir kt.).
Lietuvos atliekų tvarkymo ir komunalinių paslaugų sfera per artimiausius dešimt metų turės pasikeisti neatpažįstamai, nes sektoriaus įmonės privalės greitai prisitaikyti prie ES inicijuotų ir palaikomų didžiulių privalomų pokyčių šalyse narėse taikyti žiedinės ekonomikos principus, teigia S. Barsteiga.
Žiedinė ekonomika tai atsinaujinanti ekonominė sistema, kurioje visų panaudotų produktų atliekos perdirbamos ir grąžinamos vartojimui, minimalizuojant medžiagų ir vartojamų produktų švaistymą.
Svarbiausia inovatyvumas
LKATA vadovo teigimu, jau daugelį metų Lietuvos atliekų sektorius turi labai aiškias gaires ir uždavinius pagal ES atliekų teisės aktus, kuriuos sistemingai ir kryptingai įgyvendinat niekam neturėtų kilti problemų dėl ilgalaikių strategijų ir tikslų. Tačiau šiame sektoriuje itin stipriai susipina privačių ir valstybinių įmonių interesai.
Anot S. Barsteigos, atliekų tvarkymas ir perdirbimas vis dar neužima reikšmingos vietos Lietuvos valstybinės strategijos formavime.
Sektorius ilgą laiką veikė nenormalioje, sunkiai prognozuojamoje ir ne konkurencijos principais grįstoje verslo aplinkoje, o tai neskatino inovacijų ir progreso, sako jis.
Nauji tikslai
Nuo 2024 metų turėtų startuoti atskiras maisto ir virtuvės atliekų surinkimas iš gyventojų. Anot vadovo, tai paveiks ne tik visą atliekų sektorių, nes po atskiro maisto atliekų išrūšiavimo komunalinis atliekų srautas turėtų būti švaresnis, bet ir visus šalies gyventojus, nes reikės ugdyti naujus rūšiavimo įpročius.
Naujasis asociacijos direktorius tvirtina, kad vienas didžiausių iššūkių visam atliekų tvarkymo ir perdirbimo sektoriui plastiko, pakuočių, tekstilės gaminių, maisto, elektronikos srauto perdirbimas ir antrinis panaudojimas. Jis sako, kad minėtų atliekų perdirbimui asociacija skirs ypatingą dėmesį.
S. Barsteiga nuogąstauja, kad daugelis sektoriaus įmonių bando prisitaikyti prie laukiančių pokyčių dirbdamos pavieniui, o dėl to trūksta kokybiškų konsultacijų. Viena iš opių problemų įmonėms darbuotojų trūkumas, todėl vienu iš bendrijos tikslų bus sektoriaus įmonių darbdavio įvaizdžio gerinimas, jaunimo pritraukimas.
Asociacijai priklauso 17 įmonių, tarp kurių yra Ecoservice, Terra recycling, Ekobazė, Baltic Recycling Solution ir kt.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti