Verslo lyderių apdovanojimai: išrinktas „Metų CEO“

Publikuota: 2019-10-23
Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos prezidentė, Algimantas Markauskas - Metų CEO 2019,  Petras Masiulis – „Verslo žinių“ skaitytojų Metų CEO, Mantas Makulavičius – Jaunasis Metų CEO,  Laimonas Belickas, „UniCredit Leasing“ Lietuvos filialo generalinis direktorius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos prezidentė, Algimantas Markauskas - Metų CEO 2019, Petras Masiulis – „Verslo žinių“ skaitytojų Metų CEO, Mantas Makulavičius – Jaunasis Metų CEO, Laimonas Belickas, „UniCredit Leasing“ Lietuvos filialo generalinis direktorius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą išrinko Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia vertės darbuotojams, akcininkams ir visuomenei. Juo tapo Algimantas Markauskas, biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius.

Algimantas Markauskas verslo lyderių apdovanojimuose triumfuoja antrąkart, pirmąjį kartą ant nugalėtojų pakylos jis kopė 2015 m.

„Ačiū už įvertinimą, labai juo didžiuojuosi. Tiesa, nesitikėjau būti apdovanotas antrą kartą. Ką tik klausiau Petro Masiulio, UAB „Tele2“ vadovo, pranešimo apie tai, kaip Europoje verslui priimti sprendimus. Noriu pasakyti, kad ne su viskuo sutinku. Bet tai ir yra verslo grožis – mūsų požiūriai gali nesutapti, bet vis tiek abu galime laimėti, eiti priekį“, – ant „Verslo žinių“ organizuojamos konferencijos „Verslas 2020“ scenos kalbėjo A. Markauskas.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/169?placement= 

Anksčiau jis yra sakęs, kad pradėjęs vadovauti „Thermo Fisher Scientific“ iškart turėjo aiškų tikslą: biotechnologijas padaryti reikšminga Lietuvos ūkio šaka.

„To pat siekė ir prieš tai vadovavę žmonės. Buvau idealistas, tapau dar didesnis. Tik, priešingai nei prieš 20 metų, turiu svarios patirties ir platų matymo lauką, nes su kiekviena aukštesne pakopa pastebiu, kokių atsiveria galimybių ir kokią įtaką daro mano sprendimai, o taisyklės tik padeda save kontroliuoti“, – yra sakęs A. Markauskas.

Atsiimdamas apdovanojimą vadovas kalbėjo, kad dabar jo įgaliojimai išsiplėtė į Izraelį, Norvegiją, JAV, Vokietiją.

„Tai įrodymas, kad tai, ką darome, yra ne tik Lietuvos, bet pasaulinio lygio sprendimai“, – sakė jis.

Daugiau „Metų CEO“ laimėtojo įžvalgų apie esminius gero vadovo komponentus – lyderystės principus, asmeninį požiūrį ir laisvalaikio prioritetus – rasite čia.

[infogram id="a9544853-41ba-40b2-95f5-84fc3d63dc22" prefix="hTX" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO: Algimantas Markauskas"]

Reikia naujų talentų

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, kalbėjo, kad klaidingai įsivaizduojama, jog klestinčiai įmonei vadovauti yra lengviau, negu tai, kuri susiduria su sunkumais.

„Vadovauti įmonei krizės ar nuosmukio metu yra lengviau. Tuomet žinai, koks spaudimas, kokios bėdos, visa komanda į mūšį eina kartu. Kai yra pakilimas, vadovauti įmonei ir valdyti valstybę yra sudėtingiau – tada atsiranda daug idėjų, kaip išleisti pinigus, visko norisi ir visko reikia“, – sakė ji.

Įteikdama apdovanojimą šiųmečiam „Metų CEO“ prezidentė prisiminė, kad tokiomis aplinkybėmis su A. Markausku susitinka ne pirmąjį kartą.

„A. Markauskui esu įteikusi ne vieną apdovanojimą, labai didžiuojuosi šiuo flagmanu, kuris pristato mūsų šalį visame pasaulyje. Bet šiek tiek neramu – negi negalima užsiauginti ką nors dar?“, - ragino D. Grybauskaitė.

Prezidentė džiaugėsi už apdovanojimų senbuvius, bet linkėjo kitąmet pasitempti ir atrasti naujų šalies verslo talentų.

Skaitytojų nuomonė

„Verslo žinių“ skaitytojai tuo pat metu rinko labiausiai jiems patinkantį verslo lyderį – vadovą, kuris, jų nuomone, geriausiai reprezentuoja darbuotojų interesus, kuria daugiausia vertės bei yra sumanus vadovavimo šachmatininkas. Juo šiemet tapo Petras Masiulis, UAB „Tele2“ vadovas. Jis įveikė antroje vietoje likusį Rimantą Pervenecką, „Aprangos“ grupės generalinį direktorių. P. Masiulis „Verslo žinių“ skaitytojų mėgstamiausių lyderių sąraše figūruoja kasmet, 2017 m. jis yra pelnęs dvigubą titulą – tąmet jis tapo ir „Metų CEO“, ir surinko daugiausia skaitytojų balsų.

„Tokios nominacijos yra didelis džiaugsmas. Esu dėkingas „Tele2“, už tai, kad leidžia pasireikšti. Dabar, kai tenka daug keliauti, grįžtu į Lietuvą ir randu čia gyvybės oazę, nes šitie žmonės dirba kitaip. Mūsų įmonėje galvoja ne vienas vadovas, ne aštuoni pagrindiniai vadovai, o kiekvienas darbuotojas. Pasiekusi tokią situaciją, kai žmonės yra laimingi, kūrybingi, neraginami deda pastangas, įmonė negali neklestėti“, – dėkojo P. Masiulis.

Jis ne kartą yra pabrėžęs, kad vienas svarbiausių gero vadovų gebėjimų – teisingai elgtis su kiekvienu darbuotoju.

„Elkis su darbuotoju taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi. Tai reiškia, kad darbuotoją reikia mylėti kaip žmogų, gerbti ir užtikrinti jo orumą darbe. Orumas susideda iš kelių dalykų. Pirma, darbuotojas turi gauti pakankamai tokių užduočių, kad galėtų augti kaip asmenybė. Vos žmogus nustoja augti, iš karto krinta žemyn. Antra, ant darbuotojo nerėkti, nesikeikti, nežeminti. Trečia, stebėti žmogų. Jeigu matai, kad darbuotojas daro klaidą, iš karto sakyk ir patark, kaip reikėtų elgtis. Reikia būti sąžiningam su žmogumi. Visada pagalvoju, ar aš norėčiau, kad man vadovas pasakytų tokį dalyką, ar ne. Ir pagal tai sprendžiu, kaip elgtis“, – apie savo vadovavimo principus yra kalbėjęs P. Masiulis.

[infogram id="9f71afe6-e46c-426d-be4e-9b4855fd68bd" prefix="XVN" format="interactive" title="Laimėtojai. Skaitytojų Metų CEO: Petras Masiulis"]

Lietuvai ir pasauliui

„Jaunuoju Metų CEO“ išrinktas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jis taip pat vadovauja „Milsos“ įmonių grupei, kurią sudaro minėtoji UAB „Milsa“ ir gamybinės įmonės AB „Klovainių skalda“, UAB „Granitinė skalda“ ir UAB „Granitas“. „Verslo žinioms“ vadovas sakė tokio įvertinimo nesitikėjęs, bet žinantis, kad įvertinimas taps papildoma motyvacija visai komandai.

„Širdis ne tik džiaugiasi, bet ir daužosi, – gavęs apdovanojimą pripažino M. Makulavičius. – Tai ypatingai gera žinia visai mūsų organizacijai. Noriu padėkoti vyresniajai verslininkų kartai, jos dėka mes, jaunesni žmonės, galime kurti Lietuvoje. Prezidentė D. Grybauskaitė šiandien pasiuntė puikią žinutę: verslas negali leisti, kad jam liptų  ant galvos. Jaunas verslas gali kurti ne tik Lietuvai, bet ir padaryti daug gero pasauliui. Šitas įvertinimas – ne man vienam, o visai komandai“.

[infogram id="1ad23e9c-0584-4613-a696-b679e35434c7" prefix="oeD" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų Jaunasis CEO: Mantas Makulavičius"]

[infogram id="6275c887-dae0-4fae-9f0b-b9269b175688" prefix="nuG" format="interactive" title="Vadyba:: Metų CEO titulą jau pelnė šie lyderiai 2020"]

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Pasaulio talentų reitinge Lietuva aplenkė Latviją, bet atsilieka nuo estų

IMD pasaulio talentų reitinge (angl. IMD, World Talent Report 2019) Lietuva 8 pozicijomis pakilo aukštyn.

Vadyba
2019.11.19
Paskutinis penkmetis – virsmo metai pramogų versle: viską gauti nori iš vienų rankų Verslo tribūna

Prieš 15-a metų visos Lietuvos dėmesį prikaustė svarbus įvykis – po 13 mėnesių trukusių statybų buvo...

Vadyba
2019.11.19
Pradėta taikyti Informacijos apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius pateikimo tvarka, kurioje nustatytos naujos pareigos darbdaviams Verslo tribūna 1

Šių metų rugsėjį „Sodros“, Valstybinės darbo inspekcijos bei Užimtumo tarnybos vadovai priėmė įsakymą, kuriuo...

Vadyba
2019.11.18
Kaip išlaikyti verslą, kai konkurencija žvėriška Premium

Kuo mažesnių investicijų reikia verslui pradėti, tuo sektoriuje aštresnė konkurencija bei daugiau bandymų...

Gazelė
2019.11.18
Algų skirtumai: moteris baudžia už kompetenciją, vyrus apdovanoja už jos trūkumą Premium 4

Dirbti komandoje be vadovo, kuris, stovėdamas už nugaros skaičiuotų rezultatus ir klaidas, – dažno...

Vadyba
2019.11.18
10 frazių, kurios dirbančius biure varo iš proto

E. rinkodaros platforma „GetResponse“ daugiau  kaip 1.000 biuruose dirbančių specialistų pasiteiravo, kokios...

Vadyba
2019.11.17
Sėkmingam naujoko startui reikia dviejų sąlygų Premium

Įmonėms neužtenka tik strategijos, kaip pritraukti talentų, reikia ir sėkmingos naujo darbuotojo įvedimo į...

Vadyba
2019.11.16
Trys taisyklės, kurios verslą apsaugo nuo susinaikinimo Premium

Sparčiai augantis verslas pasiekia etapą, kai arba būtina imtis kardinalių pokyčių, arba viskas, kas sukurta,...

Gazelė
2019.11.15
Kibernetinis saugumas prasideda nuo suvokimo Verslo tribūna 1

Visi privalome rūpintis kibernetiniu saugumu, nes tobulėjant technologijoms vis didesnę riziką kelia jų...

Ilgalaikė automobilių nuoma verslui: mašina be įsipareigojimų Verslo tribūna

Nuosavą automobilį į ilgalaikę nuomą iškeitusios kompanijos tikina, kad įvertinus gaunamų paslaugų paketą ir...

Kai rūpesčiai – skirtingi 4

„Quo vadis, VVĮ?“ – vakar gal retoriškai, o gal vis dėlto tikėdamasis atsakymo paklausė ekonomistas Nerijus...

Verslo aplinka
2019.11.15
Paskirtas „Infobalt“ finansinių technologijų vadovas

Prie informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“ komandos prisijungė Paulius Tarbūnas,...

Vadyba
2019.11.14
„Microsoft“ vadovas: geriausi lyderiai turi šias tris savybes

Satya Nadella, „Microsoft“ vadovas, ne kartą yra pabrėžęs, kad kiekvienas „Microsoft“ darbuotojas turi...

Vadyba
2019.11.13
Atrankų praktika: IT specialistams įmonė turi parduoti save Premium

Kai IT specialistai graibstomi lyg karštos bandelės, įmonės turi rimtai pasukti galvą, kaip kandidatus...

Vadyba
2019.11.13
„Verslo pilotai“: kaip vadovui uždegti komandą

Vadovai sutartinai kartoja, kad puikių veiklos rezultatų pasiekia tik dirbdami su profesionalia komanda.

Vadyba
2019.11.13
Palyginimas: kiek kitais metais kyla alga dėl NPD padidėjimo Premium

2020 m. neapmokestinamųjų pajamų dydis pajamoms iš darbo santykių nuo 300 Eur turėtų padidėti iki 400 Eur.

Finansai
2019.11.13
„Galvų medžiotojas“ darbdaviams: pamirškite „degančias akis“ ir nebesamdykite CV Premium 4

15% darbuotojų nuolat siunčia savo gyvenimo aprašymus kitiems potencialiems darbdaviams, o vadovų sunkumus iš...

Gazelė
2019.11.13
Teismo sprendimas: nustatant žalos dydį, į patirtus nuostolius galima įskaityti nukentėjusio asmens gautą naudą Verslo tribūna

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2019 m. spalio 24 dieną priėmė nutartį[1] dėl  bendrovės vadovo ir valdybos...

Vadyba
2019.11.11
Darbuotojų motyvacijos spąstai: vadovai turi priešnuodžių Premium

Jerry Westas, buvęs NBA krepšininkas ir treneris, yra sakęs, kad dirbdamas tik tomis dienomis, kai turi...

Vadyba
2019.11.11
2018-aisiais sumažėjo ir milijardierių, ir jų turto

Penketą metų augęs pasaulio milijardierių turtas pernai sumenko. Šveicarijos UBS bankas skelbia, kad dėl...

Vadyba
2019.11.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau