Verslo lyderių apdovanojimai: išrinktas „Metų CEO“

Publikuota: 2019-10-23
Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos prezidentė, Algimantas Markauskas - Metų CEO 2019,  Petras Masiulis – „Verslo žinių“ skaitytojų Metų CEO, Mantas Makulavičius – Jaunasis Metų CEO,  Laimonas Belickas, „UniCredit Leasing“ Lietuvos filialo generalinis direktorius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos prezidentė, Algimantas Markauskas - Metų CEO 2019, Petras Masiulis – „Verslo žinių“ skaitytojų Metų CEO, Mantas Makulavičius – Jaunasis Metų CEO, Laimonas Belickas, „UniCredit Leasing“ Lietuvos filialo generalinis direktorius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą išrinko Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia vertės darbuotojams, akcininkams ir visuomenei. Juo tapo Algimantas Markauskas, biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius.

Algimantas Markauskas verslo lyderių apdovanojimuose triumfuoja antrąkart, pirmąjį kartą ant nugalėtojų pakylos jis kopė 2015 m.

„Ačiū už įvertinimą, labai juo didžiuojuosi. Tiesa, nesitikėjau būti apdovanotas antrą kartą. Ką tik klausiau Petro Masiulio, UAB „Tele2“ vadovo, pranešimo apie tai, kaip Europoje verslui priimti sprendimus. Noriu pasakyti, kad ne su viskuo sutinku. Bet tai ir yra verslo grožis – mūsų požiūriai gali nesutapti, bet vis tiek abu galime laimėti, eiti priekį“, – ant „Verslo žinių“ organizuojamos konferencijos „Verslas 2020“ scenos kalbėjo A. Markauskas.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/169?placement= 

Anksčiau jis yra sakęs, kad pradėjęs vadovauti „Thermo Fisher Scientific“ iškart turėjo aiškų tikslą: biotechnologijas padaryti reikšminga Lietuvos ūkio šaka.

„To pat siekė ir prieš tai vadovavę žmonės. Buvau idealistas, tapau dar didesnis. Tik, priešingai nei prieš 20 metų, turiu svarios patirties ir platų matymo lauką, nes su kiekviena aukštesne pakopa pastebiu, kokių atsiveria galimybių ir kokią įtaką daro mano sprendimai, o taisyklės tik padeda save kontroliuoti“, – yra sakęs A. Markauskas.

Atsiimdamas apdovanojimą vadovas kalbėjo, kad dabar jo įgaliojimai išsiplėtė į Izraelį, Norvegiją, JAV, Vokietiją.

„Tai įrodymas, kad tai, ką darome, yra ne tik Lietuvos, bet pasaulinio lygio sprendimai“, – sakė jis.

Daugiau „Metų CEO“ laimėtojo įžvalgų apie esminius gero vadovo komponentus – lyderystės principus, asmeninį požiūrį ir laisvalaikio prioritetus – rasite čia.

[infogram id="a9544853-41ba-40b2-95f5-84fc3d63dc22" prefix="hTX" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO: Algimantas Markauskas"]

Reikia naujų talentų

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, kalbėjo, kad klaidingai įsivaizduojama, jog klestinčiai įmonei vadovauti yra lengviau, negu tai, kuri susiduria su sunkumais.

„Vadovauti įmonei krizės ar nuosmukio metu yra lengviau. Tuomet žinai, koks spaudimas, kokios bėdos, visa komanda į mūšį eina kartu. Kai yra pakilimas, vadovauti įmonei ir valdyti valstybę yra sudėtingiau – tada atsiranda daug idėjų, kaip išleisti pinigus, visko norisi ir visko reikia“, – sakė ji.

Įteikdama apdovanojimą šiųmečiam „Metų CEO“ prezidentė prisiminė, kad tokiomis aplinkybėmis su A. Markausku susitinka ne pirmąjį kartą.

„A. Markauskui esu įteikusi ne vieną apdovanojimą, labai didžiuojuosi šiuo flagmanu, kuris pristato mūsų šalį visame pasaulyje. Bet šiek tiek neramu – negi negalima užsiauginti ką nors dar?“, - ragino D. Grybauskaitė.

Prezidentė džiaugėsi už apdovanojimų senbuvius, bet linkėjo kitąmet pasitempti ir atrasti naujų šalies verslo talentų.

Skaitytojų nuomonė

„Verslo žinių“ skaitytojai tuo pat metu rinko labiausiai jiems patinkantį verslo lyderį – vadovą, kuris, jų nuomone, geriausiai reprezentuoja darbuotojų interesus, kuria daugiausia vertės bei yra sumanus vadovavimo šachmatininkas. Juo šiemet tapo Petras Masiulis, UAB „Tele2“ vadovas. Jis įveikė antroje vietoje likusį Rimantą Pervenecką, „Aprangos“ grupės generalinį direktorių. P. Masiulis „Verslo žinių“ skaitytojų mėgstamiausių lyderių sąraše figūruoja kasmet, 2017 m. jis yra pelnęs dvigubą titulą – tąmet jis tapo ir „Metų CEO“, ir surinko daugiausia skaitytojų balsų.

„Tokios nominacijos yra didelis džiaugsmas. Esu dėkingas „Tele2“, už tai, kad leidžia pasireikšti. Dabar, kai tenka daug keliauti, grįžtu į Lietuvą ir randu čia gyvybės oazę, nes šitie žmonės dirba kitaip. Mūsų įmonėje galvoja ne vienas vadovas, ne aštuoni pagrindiniai vadovai, o kiekvienas darbuotojas. Pasiekusi tokią situaciją, kai žmonės yra laimingi, kūrybingi, neraginami deda pastangas, įmonė negali neklestėti“, – dėkojo P. Masiulis.

Jis ne kartą yra pabrėžęs, kad vienas svarbiausių gero vadovų gebėjimų – teisingai elgtis su kiekvienu darbuotoju.

„Elkis su darbuotoju taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi. Tai reiškia, kad darbuotoją reikia mylėti kaip žmogų, gerbti ir užtikrinti jo orumą darbe. Orumas susideda iš kelių dalykų. Pirma, darbuotojas turi gauti pakankamai tokių užduočių, kad galėtų augti kaip asmenybė. Vos žmogus nustoja augti, iš karto krinta žemyn. Antra, ant darbuotojo nerėkti, nesikeikti, nežeminti. Trečia, stebėti žmogų. Jeigu matai, kad darbuotojas daro klaidą, iš karto sakyk ir patark, kaip reikėtų elgtis. Reikia būti sąžiningam su žmogumi. Visada pagalvoju, ar aš norėčiau, kad man vadovas pasakytų tokį dalyką, ar ne. Ir pagal tai sprendžiu, kaip elgtis“, – apie savo vadovavimo principus yra kalbėjęs P. Masiulis.

[infogram id="9f71afe6-e46c-426d-be4e-9b4855fd68bd" prefix="XVN" format="interactive" title="Laimėtojai. Skaitytojų Metų CEO: Petras Masiulis"]

Lietuvai ir pasauliui

„Jaunuoju Metų CEO“ išrinktas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jis taip pat vadovauja „Milsos“ įmonių grupei, kurią sudaro minėtoji UAB „Milsa“ ir gamybinės įmonės AB „Klovainių skalda“, UAB „Granitinė skalda“ ir UAB „Granitas“. „Verslo žinioms“ vadovas sakė tokio įvertinimo nesitikėjęs, bet žinantis, kad įvertinimas taps papildoma motyvacija visai komandai.

„Širdis ne tik džiaugiasi, bet ir daužosi, – gavęs apdovanojimą pripažino M. Makulavičius. – Tai ypatingai gera žinia visai mūsų organizacijai. Noriu padėkoti vyresniajai verslininkų kartai, jos dėka mes, jaunesni žmonės, galime kurti Lietuvoje. Prezidentė D. Grybauskaitė šiandien pasiuntė puikią žinutę: verslas negali leisti, kad jam liptų  ant galvos. Jaunas verslas gali kurti ne tik Lietuvai, bet ir padaryti daug gero pasauliui. Šitas įvertinimas – ne man vienam, o visai komandai“.

[infogram id="1ad23e9c-0584-4613-a696-b679e35434c7" prefix="oeD" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų Jaunasis CEO: Mantas Makulavičius"]

[infogram id="6275c887-dae0-4fae-9f0b-b9269b175688" prefix="nuG" format="interactive" title="Vadyba:: Metų CEO titulą jau pelnė šie lyderiai 2020"]

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Didžiausios algų medianos rugpjūtį – IT ir farmacijos bendrovėse

„Sodra“ skelbia, kurios šalies įmonės mokėjo didžiausias algų medianas rugpjūtį. Paskutinį vasaros mėnesį...

Vadyba
14:07
Protų medžioklė: kodėl įmonėms naudinga priimti studentus praktikai Premium

Aštrėjant konkurencijai dėl protų, įmonės ieško būdų, kaip kuo anksčiau nusigriebti talentingiausio jaunimo,...

Vadyba
2020.09.24
Darbas iš namų – mirties nuosprendis ne tik biurams, bet ir įmonės kultūrai? 12

Ilgą laiką įmonių stalčiuose dulkes rinkusi darbo iš namų politika buvo aktuali vienetams. Šiandien 3.300...

Vadyba
2020.09.24
Dėl 200 Eur išmokos bedarbių padaugėjo 40.000 24

Norėdami gauti 200 Eur darbo paieškos išmoką Užimtumo tarnyboje užsiregistravo apie 40.000 naujų bedarbių,...

Vadyba
2020.09.24
Darbuotojų atleidžia „Forum Cinemas“, „Lux Express“, bankrutuojanti Gargždų plytų gamykla 2

Kino teatrus valdanti bendrovė „Forum Cinemas“, keleivių vežimo bendrovė „Lux Express“ ir bankrutuojanti UAB...

Vadyba
2020.09.23
Moksleiviai spręs Lietuvos ir pasaulio problemas: užduotį įveikti turės per 48 valandas Verslo tribūna

Šį savaitgalį, rugsėjo 25–27 dienomis, tiesiogiai vyks didžiausia Lietuvoje internetinė inovacijų stovykla...

Vadyba
2020.09.23
Pandemija skatina bendradarbiauti: atleidžiamus specialistus siūlo kitoms bendrovėms Premium 2

Koronavirusas turizmo sektoriaus bendrovėms išmušė stabilų pagrindą iš po kojų. Dalis įmonių priverstos bent...

Vadyba
2020.09.22
Lietuvos ir Belgijos darbo inspektoriai atliko bendrą įmonės patikrinimą

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) inspektoriai kartu su kolegomis iš Belgijos vienu metu savo šalyse atliko...

Vadyba
2020.09.21
Keičiasi „Dana Incorporated“ padalinio Vilniuje vadovas 1

Corey Nelsonas, „Dana Incorporated“ padalinio Vilniuje vadovas, baigia savo kadenciją Lietuvoje, grįžta į JAV...

Vadyba
2020.09.21
4 dalykai, kurie neturėtų nustebinti gero vadovo Premium 1

Jackas Welchas, legendinis kongromerato „General Electric“ (GE) generalinis direktorius, sako, kad lyderiai...

Vadyba
2020.09.20
Savininkų atsitraukimas nuo verslo valdymo: kada, kaip ir ar dabar tam tinkamas metas? 3

Pradėsiu iš karto nuo atsakymo į paskutinį klausimą, apimantį tiek šių permainingų laikų kontekstą, tiek bet...

Vadyba
2020.09.20
Keičiasi „Luminor Bank AS“ generalinis direktorius 1

Erkki Raasuke, „Luminor Bank AS“ generalinis direktorius, nusprendė palikti dabartines pareigas prieš kitą...

Vadyba
2020.09.18
Daugiausia pažeidimų – dėl dalinių prastovų

Valstybinė darbo inspekcija (VDI), užbaigusi neplaninių patikrinimų akciją, ar darbdavių skelbiamos prastovos...

Vadyba
2020.09.18
Paskirtas Valstybinės miškų tarnybos direktorius

Valstybinės miškų tarnybos (VMT) direktoriaus pareigas pradėjo eiti Karolis Mickevičius, pastaruoju metu...

Vadyba
2020.09.18
„Devbridge" vadovas: verslo sėkmei reikia stiprios komandos ir drąsos inicijuoti pokyčius Verslo tribūna

JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge“, kurios pagrindiniai klientai – V. Europoje ir Š. Amerikoje,...

Vadyba
2020.09.18
„Baltic RED“ turi naują nuomos departamento vadovę 2

Lina Volodzkienė pradeda eiti komercinio nekilnojamojo turto (NT) valdymo bendrovės „Baltic RED“, valdančios...

Vadyba
2020.09.17
„PakMarko“ investicija plečia etikečių spaudos galimybes Verslo tribūna

Produktų ženklinimo lyderė Baltijos šalyse, bendrovė „PakMarkas“ šiais metais investavo daugiau nei milijoną...

Pramonė
2020.09.17
Sėkmingo verslo įkūrėjas – nebūtinai puikus CEO Premium 1

Įmonės steigėjui nuolat ieškoti naujų verslo galimybių ir rūpintis kasdieniais bendrovės reikalais –...

Vadyba
2020.09.17
Įmonės su buvusiais darbuotojais tiltų nedegina: pasistažavusių rinkoje laukia sugrįžtant Premium

Talentų stokojanti darbo rinka keičia įmonių požiūrį į išeinančius darbuotojus. Bendrovės stengiasi nuolat...

Vadyba
2020.09.16
Įmonių kūrimo tempas vejasi ikikarantininius greičius, rizikos reitingą pagerino ketvirtadalis 1

Vasarą per savaitę įkurta po 280 bendrovių – penktadaliu daugiau nei praėjusių metų sezoną, bet verslo...

Gazelė
2020.09.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus