Teismas nenusišalino nuo „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos

Publikuota: 2018-10-03
„MG Baltic“ byla: prieš teismą stojo Masiulis, Steponavičius, Gapšys, Kurlianskis ir Gustainis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
„MG Baltic“ byla: prieš teismą stojo Masiulis, Steponavičius, Gapšys, Kurlianskis ir Gustainis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį paskelbė, kad nenusišalina nuo „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos, ją nagrinės toliau.

„Pagrindo nusišalinti teisėjų kolegijai nenustatyta“, – paskelbė nutartį teisėja Nijolė Žimkienė. Ji taip pat sakė, kad įrodymų tyrimo tvarką teisėjai nustatė pagal specifiką, siekiant pagreitinti bylos duomenų ištyrimą.

Teismas taip pat nusprendė, kad politinės korupcijos bylos nagrinėjimas vyks viešas. Prašymą dėl uždaro posėdžio pateikė kaltinamojo Raimondo Kurlianskio advokatas Simonas Slapšinskas.

Prokuroras Justas Laucius šiam prašymui prieštaravo.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Pagal Konstitucinio Teismo nutarimą, nusikaltimą padariusio asmens privataus gyvenimo apsaugos principas netaikomas, gynėjas nenurodė jokių pagrindų. Manau, kad visuomenė turi teisę žinoti“, – sakė jis.

Dabar teisme pradėta pareigūnų slapta įrašytų pokalbių perklausa. Turi būti skelbiamas 2015 metas darytas garso įrašas, jame kalba kaltinamieji R. Kurlianskis ir Eligijus Masiulis.   

Šią bylą nagrinėja teisėjai Žimkienė, Jurgita Kolyčienė ir Ugnius Trumpulis.

Kaltinamiesiems atstovaujantys advokatai buvo nepatenkinti teismo sprendimu bylos pradžioje apklausti ne liudytojus, o peržiūrėti slapta užfiksuotus vaizdo įrašus. Advokatai vienas po kito reiškė nušalinimus trijų teisėjų kolegijai.

Spalį vykusiame posėdyje teismas buvo numatęs įrašų peržiūrą, jie yra bylos įrodymų sudėtinė dalis. Pirmiausia teisėjai nusprendė peržiūrėti vaizdo įrašą, kur slapta apžiūrimas kaltinamojo Eligijaus Masiulio automobilis. Iš proceso dalyvių kalbos galima spręsti, kad automobilyje skaičiuojami galbūt kaip kyšis E. Masiuliui perduoti pinigai. Per kratą 2016 metų gegužę politiko namuose ir automobilyje buvo rasti 106.000 Eur. 

Prokuratūra mano, kad šie pinigai buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui E. Masiuliui buvo perduoti kaip kyšis grynais už galbūt koncernui naudingų sprendimų priėmimą. 

Teisėjai yra skelbę, kad įrašus peržiūrėti pirmiausia nusprendė, nes po jų peržiūros gali kilti klausimų liudytojams. Liudytojus nuspręsta kviesti po įrašų peržiūros.

Vilniaus apygardos teismas jau apklausė buvusį „MG Baltic“ viceprezidentą R. Kurlianskį, buvusius Seimo narius E. Masiulį ir Vytautą Gapšį, parodymus taip pat davė koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai ir Liberalų sąjūdžiui atstovaujantys advokatai.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė kyšius ar tarėsi dėl jų su R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad tyrimas vykdytas tendencingai.

R. Kurlianskis kaltinamas papirkimu ir prekyba poveikiu. Anot prokuratūros, galimus nusikaltimus jis vykdė nuo 2015 metų liepos iki 2016 metų gegužės 10 dienos. 

Verslininkas kaltinamas davęs kyšius buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui E. Masiuliui, eksliberalui Š. Gustainiui bei buvusiam Darbo partijos pirmininko pavaduotojui V. Gapšiui.

Teisėsauga įtaria, kad verslininkas taip siekė koncernui naudingų sprendimų priėmimo Seime – svarstant ir priimant Vartojimo kredito įstatymo projektą, Seimo nutarimą dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Kelias Vilnius – Utena“.

Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas taip pat kaltinamas siekęs paveikti pasiūlymą dėl Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projekto pakeitimo ir išbraukti iš Vilniaus savivaldybės tarybos darbotvarkės klausimą dėl paminklo Jonui Basanavičiui. Šiuos klausimus R. Kurlianskis kaltinamas bandęs veikti per E. Masiulį.

Verslininkas teisme pareiškė, kad 90.000 Eur buvusiam liberalų lyderiui E. Masiuliui jis perdavė kaip paskolą, o ne kyšį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku