2025-10-08 17:37

Vokietija didina šių metų BVP augimo prognozę iki 0,2%, 2026-ųjų – iki 1,3%

Katherina Reiche, Vokietijos ekonomikos ministrė. Michaelio Kappelerio („dpa“ / „Scanpix“) nuotr.
Katherina Reiche, Vokietijos ekonomikos ministrė. Michaelio Kappelerio („dpa“ / „Scanpix“) nuotr.
Vokietijos, didžiausios Europos ekonomikos, vyriausybė trečiadienį padidino bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo prognozes, pareiškusi, jog tikisi, kad 2025 metais vos išvengs sąstingio, o 2026 metais sulauks ryškesnio augimo.

Ankstesnėse savo prognozėse, kurios buvo paskelbtos balandį, vyriausybė buvo numačiusi nulinį BVP augimą 2025 metais, tačiau Ekonomikos ministerija trečiadienį paskelbtame pareiškime nurodė, kad ši prognozė buvo padidinta iki 0,2%, o ekonomikos augimo 2026 metais prognozė buvo pagerinta nuo 1% iki 1,3%.

Ekonomikos ministrė Katherina Reiche pareiškė, jog šios prognozės rodo, kad reikia greitai imtis veiksmų, siekiant paskatinti tolesnį augimą.

„Mums reikia drąsos imtis ryžtingų reformų“, – sakė ji spaudos konferencijoje, kurioje pristatė naujausias prognozes ir pabrėžė būtinybę sumažinti energijos kainas bei mokesčius.

Vokietijos pramonės sektorius patiria sunkumų dėl didelių energijos kainų, aršios konkurencijos su užsienio varžovais ir naujų JAV muitų Europos Sąjungos (ES) produktams poveikio.

Anksčiau trečiadienį paskelbti oficialūs duomenys parodė, kad pramonės gamyba šalyje rugpjūtį smarkiai sumažėjo, ypač automobilių sektoriuje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

52795
130817
52791