Ukrainoje suformuotas upinių katerių batalionas, rusai teigia sunaikinę ukrainiečiams sąjungininkų perduotų haubicų

Publikuota: 2022-06-22
Atnaujinta 2022-06-22 21:58
  • Zaporižios regione Ukrainos ginkluotosios pajėgos jau sulaukė karinės pagalbos iš Vakarų partnerių, dėl kurios pagerino savo pozicijas fronte.
  • Padidėjo oro apšaudymų grėsmė Kyjive.
  • Rusijos kariuomenė artėja prie Lysyčansko.
  • Ukrainoje sunaikinta apie 20–30% infrastruktūros, o nuostoliai siekia daugiau kaip 105,5 mlrd. USD.
  • Rusijos pajėgos pastarąsias dvi dienas raketomis intensyviai apšaudo antrąjį pagal dydį Ukrainos miestą Charkivą ir jo apylinkes.
  • Po derybų Maskvoje Turkijos laivas išplaukė iš Mariupolio uosto.

Antradienio įvykius galite rasti čia.

Baigiame pildyti trečiadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime ketvirtadienį 7 val.

21:53 Enerhodaro meras: vietiniai gyventojai grobiami ir kankinami

Ukrainos Zaporižios srities Enerhodaro miesto meras pareiškė, kad okupantai grobia vietos gyventojus, įskaitant atominės elektrinės operatorės „Energoatom“ darbuotojus.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Kai kurių buvimo vieta nežinoma. Likusieji yra labai sunkiomis sąlygomis: jie kankinami elektrošoku, iš jų tyčiojamasi fiziškai ir morališkai“, – sakė meras Dmytro Orlovas.

Jis pridūrė, kad reikia skubiai aukščiausiu lygiu surengti mainus, per kuriuos būtų išlaisvinti Rusijos pajėgų pagrobti žmonės. 

21:47 VIČI prekės ženklą mini kaip uždirbantį iš ukrainiečių kraujo

Ukrainiečių „Telegram“ kanalas „Truexa“ „Vičiūnų grupės“ prekės ženklą VIČI paminėjo kaip uždirbantį iš ukrainiečių kraujo tarp kitų vakarietiškų ženklų, priklausančių kompanijoms, vis dar nepasitraukusioms iš Rusijos.

VŽ rašė, kad „Vičiūnų grupė“ šią savaitę pranešė radusi potencialių jos verslo Rusijoje pirkėjų, o galutinai pirkėjas bus pasirinktas iki vasaros pabaigos.

21:22 RSF tyrimas: ukrainiečių žurnalistą M. Leviną nužudė rusų kariai

Rusijos kariai kovo mėnesį nužudė ukrainiečių fotožurnalistą Maksą Leviną, galbūt prieš tai jį kankinę, teigiama trečiadienį paskelbtame žiniasklaidos teisių grupės „Žurnalistai be sienų“ (RSF) tyrime.

Tokias išvados padarytos RSF išsiuntus komandą į Ukrainą ištirti M. Levino mirties aplinkybių.

RSF naujienų agentūrai AFP sakė, kad pateiks Hagoje įsikūrusiam Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui (TBT) skundą dėl M. Levino nužudymo, ir tai bus jau šeštas toks skundas, susijęs su Rusijos invazija į Ukrainą.

M. Levino ir jo draugo, kario Oleksijaus Černyšovo, kūnai buvo rasti balandžio 1 dieną miške, esančiame maždaug už 20 km nuo Kyjivo nutolusio Moščuno kaimo pakraštyje.

20:53 Donecke per apšaudymą apgadintas TV bokštas

Prorusiškų separatistų kontroliuojamame Donecko mieste per apšaudymą smarkiai apgadintas televizijos bokštas, transliacijos nutrūko, pranešė Rusijos valstybinė žiniasklaida, cituodama vietinę Donecko naujienų agentūrą.

Teigiama, kad Petrovskio televizijos centras tebestovi, tačiau dalis jo įrangos sugadinta, o dalis išgabenta.

20:46 Ukrainoje suformuotas upinių katerių batalionas

Ukrainoje suformuotas upinių katerių batalionas, kuris vykdo Kyjivo gynybos pajėgų užduotis ir teikia paramą pajėgoms, veikiančioms prie Dniepro upės. Taip portalui „Army Inform“ sakė Nacionalinio laivyno vadas viceadmirolas Oleksijus Neižpapa.

„Sausumos pajėgų vadavietės iniciatyva ir jai padedant mes kartu suformavome upių katerių batalioną šiaurinėje Dniepro dalyje – pagrindinėje Ukrainos logistikos arterijoje, kurios negalime prarasti“, – sakė jis.

O. Neižpapa teigė, kad šis batalionas pradėtas formuoti kovo mėnesį.

20:16 Per kaimo apšaudymą Charkivo srityje žuvo penkios moterys

Per minosvaidžio ataką prieš Prišybo kaimą Iziumo rajone (Charkivo sritis) trečiadienį žuvo penkios moterys. Apie tai pranešė Iziumo rajono administracijos vadovas Stepanas Maselskis.

„Žuvo penki civiliai gyventojai. Visi jie – moterys, buvusios prie daugiaaukščio namo įėjimo“,  – sakė S. Maselskis.

19:49 Ukraina: jokių susitarimų dėl derybų grūdų klausimu nėra

Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Olegas Nikolenka tviteryje parašė, kad kol kas jokių konkrečių susitarimų dėl Ukrainos, Rusijos, Turkijos ir JT derybų grūdų eksporto klausimu nepasiekta.

„Saugumas tebėra pagrindinis Ukrainos pozicijos elementas“, – pažymėjo O. Nikolenka.

Kiek anksčiau Turkijos gynybos ministerija pranešė, kad Turkijos generolų ir jų kolegų iš Rusijos susitikime Maskvoje pasiektas „susitarimas dėl būsimų Turkijos, Rusijos, Ukrainos ir JT derybų“.

„Atsižvelgiant į tai, buvo nuspręsta, kad po susitikimo su Ukrainos puse ir JT artimiausiomis savaitėmis Turkijoje turėtų būti surengtas keturšalis susitikimas“, – nurodė Turkijos gynybos ministerija.

Tiesa, Rusijos gynybos ministerijos pareiškime apie susitikimą su turkais nepaminėta jokios pastebimos pažangos.

19:37 Rusija stiprina ekonominius ryšius su BRICS

Vladimiras Putinas trečiadienį kalbėjo apie ekonominių ryšių stiprinimą su BRICS grupės šalimis – Brazilija, Rusija, Indija, Kinija, Pietų Afrika.  

Prieš BRICS aukščiausiojo lygio susitikimą Rusijos prezidentas pareiškė, kad Maskva nukreipinėja savo prekybą į „patikimus tarptautinius partnerius, visų pirma į BRICS šalis“.

Jis sakė, kad vyksta diskusijos dėl Indijos parduotuvių tinklo atidarymo Rusijoje, taip pat kiniškų automobilių dalies didinimo Rusijos rinkoje.

V. Putinas taip pat teigė, kad Rusijos naftos tiekimas į Kiniją ir Indiją auga, Rusija taip pat kuria „alternatyvius tarptautinio pervedimo mechanizmus“ su BRICS partneriais ir „tarptautinę rezervinę valiutą“, kad sumažintų priklausomybę nuo dolerio ir euro.

19:00 JK išreiškė paramą Lietuvai 

Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ministrė Liz Truss pareiškė, kad JK visiškai remia Lietuvos sprendimą uždrausti Rusijos prekių, kurioms ES taiko sankcijas, tranzitą per jos teritoriją.

„Mes turi išlikti stiprūs Rusijos agresijos akivaizdoje ir mesti iššūkį šiems nepateisinamiems grasinimams“, – tviteryje parašė L. Truss.

18:03 Rusija teigia sunaikinusi Ukrainai perduotų haubicų M-777

Rusijos gynybos ministerija trečiadienį pranešė sunaikinusi JAV ir Europos sąjungininkų Ukrainai perduotų 155 mm haubicų M-777.

Rusija panaudojo didelio tikslumo artilerijos smūgius, kad sunaikintų „155 mm haubicas, pagamintas JAV“, teigiama pranešime.

Neaišku, kiek M-777 haubicų tariamai buvo sunaikinta, tačiau tai jau ne pirmas kartas, kai Rusija pateikia panašius pareiškimus.

17:49 Prancūzijos desantininkai dalyvavo iš anksto neskelbtose karinėse pratybose Estijoje

Prancūzijos ginkluotosios pajėgos surengė iš anksto neskelbtas karines pratybas Estijoje, kuriose dalyvavo daugiau kaip 100 desantininkų, trečiadienį pranešė prancūzų gynybos ministerija.

Antradienio vakarą surengta oro desanto operacija „Thunder Lynx“ „leido per labai trumpą laikotarpį išmesti apie 100 desantininkų“ iš Prancūzijos 11-osios oro desanto brigados „virš Estijos karių saugomos teritorijos“, sakoma ministerijos pareiškime.

Skubiai surengti mokymai NATO priklausančioje Estijoje buvo „strateginio solidarumo“ aktas Rusijos invazijos į Ukrainą akivaizdoje.

„Oro desanto operacija iliustruoja Prancūzijos ginkluotųjų pajėgų gebėjimą krizės atveju įsikišti ir paremti šalį sąjungininkę“, – pabrėžė ministerija.

17:27 Vokietija apmokys Ukrainos karius naudotis „Mars II“

Vokietijos kariuomenė planuoja apmokyti Ukrainos karius naudotis daugkartinio paleidimo raketų sistema „Mars II“, trečiadienį Vokietijos parlamente sakė šalies gynybos ministrė Christine Lambrecht.

Mokymai, kurie bus vykdomi Vokietijoje, anot ministrės, gali prasidėti jau kitą savaitę. Ji pridūrė, kad kai tik jie bus baigti, bus galima pradėti šios sistemos perdavimą.

Vokietija turėtų Ukrainai perduoti tris daugkartinio paleidimo raketų sistema sistemas, Jungtinė Karalystė – irgi tris, JAV – keturias, sakė Ch. Lambrecht.

16:53 O. Scholzas: Ukraina ir Rusija dar toli nuo karo užbaigimo derybomis

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas trečiadienį pareiškė, kad Ukraina ir Rusija dar toli nuo karo užbaigimo derybomis, ir pridūrė, kad Kremliaus šeimininkas Vladimiras Putinas vis dar klaidingai mano, jog gali diktuoti taikos sąlygas.

„Tiesa ta, kad esame toli nuo Ukrainos ir Rusijos derybų, nes Putinas vis dar tiki diktuojamos taikos galimybe“, – sakė O. Scholzas kreipdamasis į Vokietijos įstatymų leidėjus.

Jis taip pat pabrėžė, kad Vakarų šalys privalo toliau tvirtai palaikyti Ukrainą jos kovoje su Rusija.

„Svarbu, kad mes tvirtai laikytumės sankcijų, tarptautiniu mastu koordinuojamo ginklų tiekimo ir finansinės paramos Ukrainai. Tol, kol Putinas pagaliau pripažins padaręs milžinišką klaidą“, – sakė O. Scholzas.

16:40 G. Nausėda: Lietuva pasirengusi būti atjungta nuo BRELL, karinės konfrontacijos su Rusija nesitiki

Lietuva pasirengusi tam, kad Rusija, keršydama už ES sankcionuotų prekių tranzito į Kaliningradą sustabdymą, gali atjungti ją nuo BRELL elektros energijos sistemos, agentūrai „Reuters“ sakė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Jis taip pat teigė, kad karinės konfrontacijos nesitikima. Plačiau skaitykite čia.

15:56 Charkivas atakuojamas intensyviausiai per keletą savaičių  

Rusijos pajėgos pastarąsias dvi dienas raketomis intensyviai apšaudo antrąjį pagal dydį Ukrainos miestą Charkivą ir jo apylinkes, o Kyjivas tai pavadino siekiu priversti jį atitraukti išteklius iš pagrindinio mūšio lauko Sjeverodonecke, kad apsaugotų civilius gyventojus nuo išpuolių.

Visą antradienį ir trečiadienio rytą trukę Rusijos smūgiai Charkivui buvo didžiausi per kelias savaites regione, kuriame įprastas gyvenimas grįžo po to, kai Ukraina praėjusį mėnesį per didelį kontrpuolimą išstūmė Rusijos pajėgas.

Ukrainos valdžios institucijos pranešė, kad naktį ir trečiadienio rytą gauta pranešimų apie daugiau aukų po to, kai antradienį Charkivo srityje žuvo 15 ir buvo sužeista 16 žmonių.

„Rusijos pajėgos dabar smogia Charkivo miestui taip pat, kaip anksčiau smogė Mariupoliui – siekdamos terorizuoti gyventojus“, – vaizdo kreipimesi sakė Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

„Jei jie ir toliau taip elgsis, mes turėsime reaguoti – ir tai yra vienas iš būdų priversti mus pajudinti savo artileriją, – sakė jis. – Norima sukurti didelę problemą, kad atitrauktų mūsų dėmesį ir priverstų mus nukreipti karius“.

15:40 Po derybų Maskvoje Turkijos laivas išplaukė iš Mariupolio uosto

 Turkijos krovininis laivas trečiadienį išplaukė iš Rusijos okupuoto Ukrainos Mariupolio uosto po „konstruktyvių“ derybų su Maskva dėl grūdų, pranešė turkų gynybos ministerija.

Ministerija nenurodė, ar laivas gabena kviečius.

„Susitikimas Maskvoje davė pirmą konkretų rezultatą“, – skelbiama Turkijos ministerijos pranešime.

„Praėjus vos kelioms valandoms po ilgai trukusio susitikimo pabaigos, kelias dienas laukęs Turkijos sausų krovinių laivas išplaukė iš Ukrainos uosto“, – nurodoma jame.

15:37 Per atakas Mykolajive žuvo žmogus, apgriauta pastatų

Per Rusijos raketų smūgį Mykolajivo uostamiestyje žuvo mažiausiai vienas žmogus, pranešė miesto meras Oleksandras Senkevičius.

Jo teigimu, dėl atakos kilo keli gaisrai ir buvo apgadinta pastatų, įskaitant mokyklą.

Anksčiau trečiadienį Mykolajivo srities vadovas Vitalijus Kimas sakė, kad Mykolajivo miestui smogė septynios raketos.

15:32 D. Peskovas sako, kad nėra tikslaus atsako termino dėl Kaliningrado tranzito  

Kremlius pareiškė, kad Lietuvos draudimas tranzitu gabenti Europos Sąjungos sankcionuotas prekes į Kaliningradą yra „nepriimtinas“.

Pasak Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, Maskva svarsto atsako į Vilniaus „nedraugiškus žingsnius“ priemones.

„Esame įsitikinę, kad ES įvestos sankcijos yra visiškai nepriimtinos. Šių sankcijų taikymas tranzitui į Kaliningradą ir atgal paprasčiausiai prieštarauja esminiams susitarimams“, – trečiadienį sakė D. Peskovas.

Jis atsisakė detalizuoti, kokios tai galėtų būti priemonės, ir teigė, kad tikslaus Maskvos atsako termino nėra, tačiau ji apie šias priemones paskelbs, kai jos bus pasirengtos.

15:12 Vokietija „griežtai atmeta“ Rusijos grasinimus Lietuvai 

Vokietija trečiadienį įspėjo Rusiją nesiimti atsakomųjų veiksmų prieš Lietuvą, uždraudus dalies prekių tranzitą geležinkeliais į Karaliaučiaus sritį.

Vyriausybės atstovas Steffenas Hebestreitas per spaudos konferenciją sakė, kad Vokietija „griežtai atmeta“ Rusijos grasinimus apie „rimtas pasekmes“ dėl tranzito apribojimų.

„Raginame Rusiją nesiimti jokių priemonių, pažeidžiančių tarptautinę teisę“, – pridūrė jis.

15:09 Ukrainai belaukiant istorinio ES sprendimo – perspėjimai apie ilgą kelią iki narystės Bendrijoje

Birželio 23–24 d. Europos lyderiai rinksis į viršūnių susitikimą, kurį Ukraina vadina istoriniu. Kyjivas laukia Bendrijos galutinio sprendimo dėl šalies kandidatės statuso suteikimo. Vis dėlto ekspertų komentarai ir ES plėtros istorija rodo, kad net jeigu Ukrainai bus suteiktas kandidatės statusas, šaliai teks dar ne vienus metus eiti ilgą ir sudėtingą kelią iki narystės ES. Išsamiau skaitykite čia.

14:57 G. Landsbergis: Kaliningrado tranzito sankcijos buvo aiškios ir viešos dar kovą

Kaliningrado tranzito sankcijos buvo aiškios kovo mėnesį, o Rusijos grasinimai yra informacinės atakos dalis, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Visa tai nebuvo paslėpta nuo kovo mėnesio. Kovo 14 dieną sankcijos buvo priimtos, visi atidėjimai buvo vieši, viskas buvo aišku, kas važiuos, kas nevažiuos, visa tai buvo ant stalo padėta“, – trečiadienį po bendro Seimo Užsienio reikalų bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų posėdžio žurnalistams sakė G. Landsbergis. Plačiau skaitykite čia

14:32 Rusijos naftos perdirbimo gamykla degė po įtariamo drono smūgio

Gaisras Novošachtinsko naftos perdirbimo gamykloje Rusijos pietinėje Rostovo srityje, besiribojančioje su Ukraina, galėjo kilti dėl drono smūgio, trečiadienį sakė regiono gubernatorius.

„Pagal vieną versiją gaisrą sukėlė nepilotuojamo orlaivio ataka prieš gamyklos techninę įrangą“, – per susirašinėjimo platformą „Telegram“ paskelbė Vasilijus Golubevas. Jis pridūrė, kad įvykio vietoje rasta drono fragmentų.

Gubernatorius nenurodė, iš kur galėjo atskristi dronų.

Pasak V. Golubevo, gaisras buvo užgesintas, visi gamyklos darbuotojai evakuoti, niekas nenukentėjo. Gamyklos darbas sustabdytas, kol vyksta tyrimas, pridūrė jis.

14:29 Rusijos pajėgos naudoja dronus kamikadzes

Rusijos pajėgos naudoja dronus kamikadzes iš Rusijos teritorijos atakuodamos Ukrainos šiaurės rytų Sumų regioną, teigia Ukrainos pareigūnas.

Anot Sumų regiono vadovo Dmytro Žyvyckio, tokie dronai buvo panaudoti atakuojant Krasnopilios gyvenvietę.

14:04 Maskva: JK atsisako išduoti vizas Rusijos delegacijai ESBO PA

Maskva trečiadienį apkaltino Jungtinę Karalystę (JK), esą ji neleidžia Rusijai dalyvauti kitoje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinėje Asamblėjoje (PA) Birmingame, atsisakydama išduoti vizas rusų delegacijos nariams.

Kadangi Rusijos delegacijos nariams JK taiko sankcijas, Rusija „iš anksto“ paprašė „išspręsti šį klausimą ir (paprašė) britų garantijų, kad vizos jiems bus išduotos“, sakė Rusijos įstatymų leidėjas ir delegacijos narys Vladimiras Džabarovas.

„Gavome pasipiktinimą keliantį atsakymą, kad Didžiosios Britanijos vyriausybė tiesiogine prasme negali išduoti vizų Rusijos delegacijos ESBO Parlamentinėje Asamblėjoje nariams, kokia bebūtų jų kelionės į šią šalį priežastis“, – pridūrė jis.

V. Džabarovas teigia, kad Rusija nepripažins teisėtais jokių sprendimų, priimtų jos atstovams nedalyvaujant, įskaitant galutinę deklaraciją.

13:56 Baltarusija pasienyje su Ukraina rengia karines pratybas

Baltarusijos gynybos ministerija paskelbė, kad nuo birželio 22 d. iki liepos 1 d. Gomelio srityje, kuri ribojasi su Ukraina, vyks mobilizacijos pratybos.

„Kasmetinės pratybos, panašiai kaip ir pernai, bus surengtos su srities kariniais komisariatais. Jų tikslas – patikrinti karinių komisariatų pasirengimą vykdyti numatytas užduotis“, – rašoma pranešime, kuriuo rėmėsi šalies valstybinė naujienų agentūra „Belta“.

Anot ministerijos, Baltarusijos kariuomenė į pratybas pritrauks karinį rezervą. Komisariatai nori patobulinti piliečių perspėjimo ir siuntimo į karinius dalinius klausimus.

13:37 Rusija ir Turkija žada tęsti derybas dėl grūdų eksporto

Rusija ir Turkija susitarė tęsti diskusijas dėl saugaus laivų išplaukimo ir grūdų eksporto iš Ukrainos uostų, pranešė Rusijos gynybos ministerija.

Antradienį Turkijos prezidentūros šaltiniai pranešė, kad jos karinė delegacija šią savaitę vyks į Rusiją aptarti galimo saugaus jūrų koridoriaus Juodojoje jūroje, skirto grūdų eksportui, detalių, pranešė „Reuters“.

Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS patvirtino derybų planus, cituodama Dmitrijų Peskovą, Kremliaus atstovą spaudai.

13:29 JAV ambasada Maskvoje gavo naują adresą su Ukrainos separatistų darinio pavadinimu 

Maskvos administracija trečiadienį paskelbė pakeitusi oficialų JAV ambasados pastato adresą – nuo šiol jos adresas yra „Donecko liaudies respublikos a. 1“. 

Jis susijęs su separatistiniu Rytų Ukrainos regionu, kurį Maskva prieš pat invaziją į Ukrainą pripažino nepriklausoma valstybe.

„JAV ambasada Rusijoje turi naują oficialų adresą“, – sakoma Maskvos merijos pareiškime. Jame nurodoma, kad buvo suteiktas pavadinimas anksčiau jo neturėjusiai atvirai erdvei priešais ambasados pagrindinį įėjimą.

Ankstesnis JAV ambasados adresas buvo Bolšoj Deviatinskij skg. 8.

2018 metų vasarį gatvė prie Rusijos ambasados Vašingtone buvo pavadinta Boriso Nemcovo – opozicijos politiko, 2015-aisiais nušauto netoli Kremliaus – vardu.

13:24 Lietuva skiria finansinę paramą Ukrainos žmonėms

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Finansų ministerijos siūlymams suteikti 10 mln. Eur garantiją Pasaulio banko paskolos instrumentui Ukrainai ir dvišaliu pagrindu skirti papildomus 2 mln. Eur humanitarinei pagalbai nuo karo bėgantiems Ukrainos žmonėms.

13:12 Palydovinėse nuotraukose matomi Gyvačių salos nuostoliai

Birželio 21 d. „Maxar Technologies“ pateiktose palydovinėse nuotraukose matyti Gyvatės salai padaryta žala po to, kai Ukraina pranešė, kad antradienį atakavo šią nedidelę pietinę teritoriją.

Salos pietinėje dalyje matomas sugriautas bokštas, o šiaurinėje dalyje – išdegusios teritorijos.

Rusija teigė atrėmusi Ukrainos bandymą susigrąžinti Juodojoje jūroje esančią salą.

Salos šiaurinė dalis. „Maxar Technologies“ nuotr.
Salos šiaurinė dalis. „Maxar Technologies“ nuotr.
Salos pietinė dalis. „Maxar Technologies“ nuotr.
Salos pietinė dalis. „Maxar Technologies“ nuotr.

12:38 TEA vadovas: Europa turi ruoštis rusiškų dujų nutraukimui

Fatihas Birolis, Tarptautinės energetikos agentūros (TEA) vadovas, patarė Europai skubiai ruoštis tam, kad Rusija artėjančią žiemą gali visiškai nutrauktų gamtinių dujų tiekimą.

„Europa turi būti pasiruošusi atvejui, jei ji bus visiškai atkirsta nuo rusiškų dujų. Kuo arčiau žiemos, tuo geriau suprantame Rusijos ketinimus“, – interviu Jungtinės Karalystės leidiniui „Financial Times“ sakė F. Birolis

Jis pabrėžė, kad pastaruoju metu Rusija ėmėsi mažinti dujų tiekimą, kad neleistų Europai užpildyti dujų saugyklų ir galėtų padidinti savo įtaką žiemos mėnesiais.

TEA vadovas paragino Europos šalių vyriausybes imtis veiksmų gamtinių dujų vartojimui mažinti bei atidėti planuojamą senų atominių elektrinių uždarymą.

„Neatidėliotinos priemonės, kurių šią savaitę ėmėsi Europos šalys, siekdamos sumažinti dujų paklausą, pavyzdžiui, senų anglimi kūrenamų elektrinių paleidimas, yra pateisinamos krizės akivaizdoje, nepaisant susirūpinimo dėl didėjančios anglies dvideginio emisijos“, – pridūrė F. Birolis.

12:27 Apšaudytas Mykolajivas

Mykolajive rusai surengė septynias oro atakas, praneša Vitalijus Kimas, srities karinės administracijos vadovas.

Anot jo, dalį paleistų raketų, tikėtina, numušė priešlėktuvinės gynybos sistema.

Informacijos apie sužeistuosius ar žuvusiuosius kol kas nėra.

12:23 Rusija grasina Lietuvai „praktinio pobūdžio atsaku“ dėl Kaliningrado

Maskvos atsakas į Lietuvos draudimą tranzitu gabenti prekes, kurioms Europos Sąjunga taiko sankcijas, į Kaliningradą bus ne tik diplomatinis, bet ir praktinis, pareiškė Marija Zacharova, rusų užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai.

Kaip praneša „Reuters“, ji nedetalizavo, ką turi omenyje ir kaip suprantą „praktinį atsaką“.

VŽ primena, kad Lietuva, įgyvendindama sankcijas, per savo teritoriją neleidžia vežti sankcionuojamų prekių. Išsamiau apie sankcijas ir ribojamas prekes skaitykite čia.

12:04 Ukraina kovas su rusų pajėgomis Sjeverodonecke vadina pragaru

Ukraina trečiadienį sakė, kad šalies rytuose esantis pramoninis Sjeverodonecko miestas virto „pragaru“, Rusijos pajėgoms apsupant du svarbius miestus Donbase, kur Maskva koncentruoja savo karines pastangas.

„Keturis mėnesius visos mūsų pozicijos apšaudomos viskuo – noriu tai pabrėžti – iš visų Rusijos kariuomenės turimų ginklų“, – sakoma socialiniuose tinkluose paskelbtame Serhijaus Haidajaus, Luhansko srities administracijos vadovo, pareiškime.

„Ten tiesiog pragaras, – sakė jis, turėdamas galvoje ištisas savaites rusų pajėgų intensyviai apšaudomą Sjeverodonecką. – Mūsų vaikinai laikosi savo pozicijose ir laikysis tol, kol bus būtina.“

Pasak S. Haidajaus, rusų pajėgos „bando apsupti“ Lysyčanską, bet ukrainiečių pajėgos vis dar kontroliuoja miestą.

Luhansko srities administracijos vadovas taip pat kalbėjo apie „didžiulius sugriovimus“ ir sakė, kad žmonės pamažu evakuojami iš Lysyčansko. Tačiau Sjeverodonecke šimtai civilių, prisiglaudusių chemijos gamykloje „Azot“, dėl kovų masto negali išvykti, nurodė S. Haidajus.

„Evakuacija įmanoma, jei yra susitarimas aukščiausiu lygiu, jei bus ugnies nutraukimas ir aiškiai nustatytas maršrutas“, – sakė jis.

11:56 „Reporteriai be sienų“: žurnalistą kovo mėnesį nužudė rusų kariai

Maksimą Leviną, Ukrainos fotožurnalistą, ir jo draugą Aleksejų Černyšovą, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kovotoją, kovą miške netoli Kyjivo šaltakraujiškai nužudė Rusijos kariai, praneša tarptautinė organizacija „Reporteriai be sienų“.

Tikriausiai M. Levinas išėjo į mišką, kad atgautų savo droną. Ten jį pastebėjo rusų kariai, kurie buvo užėmę dalį teritorijos. Žurnalistas tikėjo, kad dronu užfiksuota medžiaga yra geras Rusijos invazijos į Ukrainą įrodymas, skelbia „Reporteriai be sienų“.

Organizacijos teigimu, prieš egzekucijas galėjo būti vykdomi tardymai, kankinimai.

Vėliau organizacija, lydima Ukrainos saugumo pajėgų narių, sugebėjo aptikti ir nusikaltimo vietą. Apanglėjęs automobilis, kuriame buvo nušautas fotožurnalistas, vis dar buvo ten.

Suskaičiuota, kad į automobilį buvo paleista 14 šūvių.

M. Levino automobilis. Patricko Chauvelio („Reporteriai be sienų“) nuotr.
M. Levino automobilis. Patricko Chauvelio („Reporteriai be sienų“) nuotr.

11:36 S. Lavrovas vyksta į Iraną

Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, trečiadienį atvyksta į Iraną derybų dėl bendradarbiavimo prekybos bei energijos srityse skatinimo, abiem šalims patiriant Vakarų ekonomines sankcijas.

S. Lavrovas ketvirtadienį susitiks su Hosseinu Amiru-Abdollahianu, iraniečių užsienio reikalų ministru, pranešė Irano oficialioji naujienų agentūra IRNA.

Išsamiau skaitykite čia.

11:25 Ukrainos centrinis bankas: šalies ekonomika trauksis mažiausiai trečdaliu

Ukrainos nacionalinis (centrinis) bankas patvirtino anksčiau skelbtą prognozę – šalies ekonomika Rusijos invazijos sąlygomis šiemet gali susitraukti mažiausiai trečdaliu, o infliacija gali viršyti 20%.

Praėjusį mėnesį Serhijus Mykolaičiukas, Ukrainos banko valdytojo pavaduotojas, teigė, kad šalies ekonomikos kritimas 2022-aisiais trečdaliu yra „pats optimistiškiausias scenarijus“.

Nacionalinės statistikos tarnybos negalutiniais duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį BVP sunyko 15,1% po augimo 6,1% paskutinį praėjusių metų ketvirtį – per metų ketvirtį šalies ūkis, įvertinus sezoniškumą, susitraukė 19,3%.

Ukrainos vyriausybė prognozuoja, jog ekonomika Rusijos brutalios karinės agresijos sąlygomis šias metais sunyks 44%. Panašų nuosmukį – 45% – pranašauja ir Pasaulio bankas, o Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja kritimą 35%.

Ukrainos bankas taip pat pranešė, kad šalis laiku vykdo tarptautinius skolinius įsipareigojimus.

Anot banko pranešimo, nuo karo pradžios tarptautiniai partneriai pervedė 7,4 mlrd. USD šalies valstybės biudžeto deficitui padengti, o birželio viduryje paskelbtos finansinės paramos suma pasiekė 30 mlrd. USD.

10:59 Rusija mini Antrojo pasaulinio karo metines

Vladimiras Putinas, Rusijos vadovas, ketina paminėti dieną, kai 1941 m. birželio 22 d. Hitlerio nacistinės Vokietijos pajėgos įsiveržė į Sovietų Sąjungą.

Ši data Rusijoje yra svarbi ir prisimenama kaip „Atminties ir liūdesio diena“. Pranešama, kad trečiadienį V. Putinas padės gėlių žuvusiesiems pagerbti.

Minint šią sukaktį Rusijos gynybos ministerija paskelbė Antrojo pasaulinio karo pradžios dokumentus, kuriuose tariamai nurodoma, kad Vokietija ketino teigti, jog sovietų kariuomenė bombardavo bažnyčias ir kapines, kad pateisintų savo invaziją.

„Kaip ir šiais laikais, 1941 m. naciai iš anksto rengė provokacijas, kad diskredituotų mūsų valstybę“, – teigė Rusijos gynybos ministerija, kuria rėmėsi „The Guardian“.

10:45 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia, kad nuo karo pradžios nukovė 34.230 rusų karių (+130 per pastarąją parą), 1.496 tankus, 216 lėktuvų ir 8.254 vnt. kitos karinės technikos.

10:38 Italijoje – nesutarimai dėl paramos Ukrainai

Mario Draghi, Italijos premjero, valdančiojoje koalicijoje suskilo didžiausia partija „Penkios žvaigždės“, Luigi Di Maio, šalies užsienio reikalų ministrui, pasitraukus iš frakcijos. L. Di Maio nepritaria savo partijos pozicijai dėl karinės paramos Ukrainai nutraukimo.

L. Di Maio žurnalistams Romoje sakė, kad palieka partiją „Penkios žvaigždės“, kuriai anksčiau vadovavo, ir kurs naują parlamentinę grupę. Šis sprendimas priimtas po kelias dienas trukusių ginčų su Giuseppe Conte, buvusiu šalies premjeru, dabartiniu „Penkių žvaigždžių“ lyderiu.

Plačiau skaitykite čia.

10:23 A. Kubilius apie Ukrainos europines perspektyvas

Europos Sąjunga padarė klaidą, kai dar 2014-aisiais po Krymo aneksijos neišdrįso pasiūlyti Ukrainai aiškesnės europinės perspektyvos. Todėl dabartinėmis, gerokai apsunkintomis sąlygomis tenka įmanomai skubiai taisyti padarytąsias klaidas, taip pat ir dėl bendravimo su Rusija bei siekių ją demokratizuoti.

Šias mintis VŽ podkaste išsako Andrius Kubilius, buvęs Lietuvos premjeras, dabartinis Europos Parlamento narys. Viso pokalbio galite klausyti čia.

10:10 Ukraina tapo Trijų jūrų iniciatyvos partnerė

Ukrainai suteiktas tarptautinės Trijų jūrų iniciatyvos, kuriai priklauso Lietuva ir dar 11 Europos Sąjungos šalių, partnerės statusas, praneša Denysas Šmyhalis, šalies premjeras.

Savo „Twitter“ paskyroje premjeras pabrėžė, kad šaliai garbė gauti tokį statusą, o gynybos ministerija yra pasiruošusi dirbti drauge saugumo klausimais.

09:56 Per Rusijos karinę invaziją į Ukrainą žuvo 324 vaikai

Nuo Rusijos sukelto karo Ukrainoje pradžios nukentėjo daugiau kaip 916 vaikų. 324 vaikai žuvo, o dar 592 buvo sužeisti, praneša Ukrainos generalinė prokuratūra.

„Šie skaičiai nėra galutiniai, nes toliau dirbama juos nustatant vietovėse, kuriose vyksta aktyvūs karo veiksmai“, – pridūrė Generalinė prokuratūra.

09:27 JK: Donecko separatistai prarado maždaug 55% savo pajėgų

Toliau vyksta intensyvus apšaudymas, Rusijai stengiantis apsupti Sjeverodonecką per Iziumą šiaurėje ir Popasną pietuose. Labai tikėtina, kad Rusija ruošiasi bandyti į Donbasą dislokuoti daug rezervinių dalinių, skelbia Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija savo kasdienėje žvalgybinėje informacijoje.

Nors Rusijos valdžios institucijos nuo kovo 25 d. neskelbia bendro karių aukų Ukrainoje skaičiaus, tačiau rusų remiama separatistinė pati save pasiskelbusi „Donecko liaudies respublika“ (DLR) praneša duomenis apie DLR pajėgų aukas. Pasak JK, birželio 16 d. duomenimis, nuo 2022 m. pradžios DLR pripažino 2.128 žuvusius ir 8.897 sužeistus kariškius.

„DLR aukų skaičius prilygsta maždaug 55% jos pradinių pajėgų, o tai rodo, kad Rusijos ir prorusiškos pajėgos Donbase patiria nepaprastai didelį išsekimą“, – tikina gynybos ministerija.

Anot JK,  DLR pajėgos turi pasenusių ginklų ir įrangos, todėl tikėtina, kad abiejose pusėse gebėjimas sukurti ir į frontą dislokuoti rezervinius dalinius tampa vis svarbesnis karo baigčiai.

08:57 Rusai keičia karinę vadovybę

Rusija neseniai pakeitė oro desanto pajėgų vadą ir galbūt pietinės karinės apygardos vadovą, skelbia JAV karo tyrimų institutas (ISW).

„Atskiro vado paskyrimas ir PKA vado pakeitimas vykstant dideliems karo veiksmams yra radikalus žingsnis, kuris rodo rimtą krizę Rusijos vyriausiojoje vadovybėje ir galbūt Kremliaus „valymą“. Tokios rotacijos nėra veiksmai, kurių imasi ant didelės sėkmės slenksčio esančios pajėgos, ir rodo nuolatinį Kremliaus disfunkciją vykdant karą“, – rašo ISW.

Tikimasi, kad Kremlius netrukus Pietų karinės apygardos (PKA) vadu paskirs armijos generolą Sergejų Surovikiną, kuris dabar vadovauja Oro ir kosmoso pajėgoms. Tai reiškia, kad S. Surovikinas faktiškai pakeis dabartinį „specialiosios operacijos“ (taip Rusija vadina savo sukeltą karą) vadą Aleksandrą Dvornikovą.

08:27 Rusai ryšį į Chersoną žada grąžinti iki liepos

Okupuotoje Chersono srityje rusai žada grąžinti mobilųjį ryšį iki liepos pabaigos.

Chersono srityje ryšys neveikia jau beveik mėnesį. Nuo gegužės 30 d. Ukrainos mobiliojo ryšio, interneto paslaugų operatoriai pradėjo fiksuoti sutrikimus, o vėliau ir visišką ryšio nutraukimą Chersono srityje, skelbia „Unian“.

08:14 Rusai artėja prie Lysyčansko

Rusijos kariuomenė artėja prie Lysyčansko, praneša Serhijus Haidajus, Luhansko gubernatorius.

„Rusai artėja prie Lysyčansko, įsitvirtina netoliese esančiose gyvenvietėse. Miestas apšaudomas iš artilerijos, tankų, lėktuvų. Turime mažiausiai tris sužeistus civilius, sužeisti keli policininkai“, – savo „Telegram“ kanale rašė jis.

Gubernatorius pažymėjo, kad policijos, prokuratūros ir specialiųjų tarnybų pastatai atlaikė raketų smūgius.

08:03 V. Zelenkis: Rusija privalo jausti sankcijų spaudimą

Septintąjį Europos Sąjungos sankcijų Rusijai paketą reikia priimti kuo greičiau, sako Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas.

„Septintasis Europos Sąjungos sankcijų Rusijai paketas reikalingas kuo greičiau. Rusija turi jausti nuolat didėjantį spaudimą dėl karo ir agresyvios antieuropietiškos politikos“, – pabrėžė jis.

Jis pažymėjo, kad kiti Rusijos grasinimai Lietuvai, kita energetinio spaudimo banga, Kremliaus pareigūnų melas apie maisto krizę – visa tai yra argumentai, kodėl reikia susitarti dėl septintojo sankcijų paketo.

VŽ primena, kad Virginijaus Sinkevičiaus, eurokomisaro iš Lietuvos teigimu, Europos Komisija dar nepradėjo rengti naujojo sankcijų paketo.

07:30 Ukraina: Baltarusija vykdo žvalgybą pasienyje

Baltarusija vykdo žvalgybą pasienyje su Ukraina ir įrengia inžinerines pozicijas, skelbia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas savo ryto ataskaitoje.

Anot jo, toliau vykdo raketų ir oro smūgius kariniams ir civilinės infrastruktūros objektams Ukrainos teritorijoje.

Sjeversko kryptimi rusai, siekdami pademonstruoti savo buvimą, Briansko ir Kursko sričių pasienio rajonuose laiko iki trijų batalionų taktines grupes ir oro desanto dalinius.

Iš savo teritorijos rusai apšaudė Sumų ir Černihivo rajonus.

07:09 V. Zelenskis: padėtis fronte iš esmės nepasikeitė

Padėtis fronto linijoje iš esmės nepasikeitė, o sudėtingiausios kovos vyksta Luhansko regione, sako Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas.

Pasak jo, žiaurios ir ciniškos Rusijos atakos vyksta Chariovo srityje.

 „Jie (Ukrainos gynėjai – VŽ) okupantams nieko neduoda, bet Rusijos kariuomenė kurčia bet kokiam racionalumui. Ji tiesiog naikina, tiesiog žudo – taip ji parodo savo vadovybei, kad neva nestovi vietoje“, – sakė Ukrainos prezidentas savo vakariniame kreipimesi.

Jis taip pat pažymėjo, kad pietuose bandoma atkovoti Mykolajivo ir Zaporižios sritis bei Chersoną.

06:54 Rusijoje netoli Ukrainos sienos sudužo šturmo lėktuvas

Rusijoje netoli Ukrainos sienos antradienį sudužus rusų kariuomenės šturmo lėktuvui, žuvo jo pilotas, pranešė Pietų karinės apygardos spaudos tarnyba.

„Birželio 21-ąją Rostovo srityje per planuotą mokomąjį skrydį sudužo lėktuvas Su-25. Pilotas žuvo“, – sakoma Rusijos naujienų agentūrų cituojamame pranešime.

Kaip rodo preliminari informacija, lėktuvas galėjo sudužti dėl techninio gedimo. Atlikti tyrimo atsiųsta Rusijos aerokosminių pajėgų komanda.

Rusijos pareigūnai nepaminėjo jokių sąsajų su tęsiama karine invazija Ukrainoje. Rostovo sritis yra prie sienos su šia kaimynine valstybe.

06:43 Nuostoliai infrastruktūrai siekia 105,5 mlrd. USD

Ukrainoje sunaikinta apie 20–30% infrastruktūros, o nuostoliai siekia daugiau kaip 105,5 mlrd. USD, sako Oleksandras Kubrakovas, šalies infrastuktūros ministras.

06:36 Kyjive padidėjo apšaudymų grėsmė

Padidėjo oro apšaudymų grėsmė Kyjive, sako Oleksejus Arestovyčius, prezidento patarėjas.

Pasak jo, pavojingas laikotarpis tęsis iki birželio 25–26 d. Jis siejamas su sėkmingais Ukrainos ginkluotųjų pajėgų veiksmais Juodojoje jūroje, kur buvo suduotas smūgis rusų užgrobtoms bendrovės „Černomorneftegaz“ gręžimo platformoms.

„Jie turėtų pabandyti sumokėti už tai, kas įvyko Juodojoje jūroje. Manau, kad būtent „smūgis sprendimų priėmimo centrams“ yra įmanomas“, – sakė O. Arestovyčius, kurį citavo „Unian“.

06:33 Vakarų ginklai pagerino Ukrainos pozicijas Zaporižioje

Zaporižios regione Ukrainos ginkluotosios pajėgos jau sulaukė karinės pagalbos iš Vakarų partnerių, dėl kurios gerokai pagerino savo pozicijas fronte, sako Oleksandras Staruchas, srities karinės administracijos vadovas.

„Vakarų partnerių pagalba atėjo prieš kelias savaites ir gana reikšmingai pagerino mūsų karių pozicijas“, – sakė jis, skelbia „Unian“.

O. Staruchas pažymėjo, kad dabar daugiausia vyksta artilerijos dvikovos. Pasak jo, vakarietiški ginklai, kurie šaudo labai tiksliai, „atvyko laiku ir labai operatyviai“.

„Priešas nebesijaučia toks laisvas kaip anksčiau, padaręs didelių artilerijos nuostolių Orechovui ir Komyšuvachai“, – tikino Zaporižios regioninės karinės apygardos vadovas.

06:27 J. Bidenas ramus dėl Vakarų vienybės

Joe Bidenas, JAV prezidentas, sako, kad nebijo, jog Vakarų aljansas gali suskilti, nes Rusijos karas Ukrainoje tęsiasi.

Tačiau jis perspėjo dėl užsitęsusio konflikto ir teigė, kad kitą savaitę Madride vyksiančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime su sąjungininkais aptars tolesnius veiksmus, praneša CNN.

„Nebijau“, – sakė jis, paklaustas apie galimą JAV sąjungininkų Europoje skilimą.

„Manau, kad tam tikru momentu tai bus šiek tiek laukimo žaidimas, – pridūrė jis. – Ką gali išlaikyti rusai ir ką Europa bus pasirengusi išlaikyti.“

06:22 JAV pabrėžia tvirtą kaip geležis NATO įsipareigojimą gynybai

Reaguodamos į Rusijos grasinimus Lietuvai dėl dalies prekių tranzito į Kaliningradą ribojimo, JAV antradienį pareiškė tvirtai remiančios Vilnių ir NATO įsipareigojimą Aljanso gynybai.

„Mes palaikome savo NATO sąjungininkus ir palaikome Lietuvą“, – žurnalistams sakė Nedas Price'as, Valstybės departamento atstovas.

„Konkrečiai kalbu apie mūsų įsipareigojimą laikytis penktojo NATO straipsnio, kuris numato, kad puolimas prieš vieną iš narių reiškia puolimą prieš visus. Šis JAV įsipareigojimas yra tvirtas kaip geležis“, – pridūrė jis.

N. Price'as teigė, kad JAV sveikina „precedento neturinčias ekonomines priemones“, kurių Lietuva ir kitos šalys ėmėsi prieš Rusiją dėl jos karo Ukrainoje.

Paklaustas apie Kremliaus pareiškimus, Valstybės departamento atstovas sakė: „Nesiruošiame spekuliuoti dėl Rusijos ginklų žvanginimo ar gąsdinimo, net nenorime skirti tam papildomo eterio laiko.“ 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Sekmadienį baigiasi laikas pasirinkti nepriklausomą tiekėją

Sekmadienį baigiasi terminas, kai antrojo elektros rinkos liberalizavimo etapo vartotojai turi pasirinkti...

Infliacija pasauliui smogė ne vienodai – kai kurios šalys patiria mažesnį spaudimą Premium

Vakarų lyderiai dažnai pabrėžia, kad pastaruoju metu fiksuojamas kainų šuolis yra pasaulinis reiškinys,...

R. Meilutytė – pasaulio čempionė 5

Pasaulio plaukimo čempionate Budapešte Rūta Meilutytė iškovojo aukso medalį.

Verslo aplinka
2022.06.25
R.T. Erdoganas paragino Stokholmą imtis veiksmų išsklaidyti Turkijos būgštavimus dėl narystės NATO 1

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas šeštadienį leido suprasti, kad kol kas nepasiekta pažangos...

Verslo aplinka
2022.06.25
Kauno savivaldybė Kėdainių tilto konkursą planuoja skelbti liepą 1

Kauno savivaldybė vadinamojo Kėdainių tilto per Nemuną konkursą rengiasi skelbti jau liepos mėnesį.

Statyba ir NT
2022.06.25
Vokietijoje besirenkančius G-7 lyderius pasitinka protestai

Dešimtys tūkstančių protestuotojų šeštadienį turėtų susirinkti Miunchene, Didžiojo septyneto (G-7) lyderiams...

Verslo aplinka
2022.06.25
VŽ infografika: kur Europoje nepageidaujamas „Huawei“ Premium

Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ praėjusio dešimtmečio pradžioje tapo pasauliniu savo sektoriaus...

Inovacijos
2022.06.25
J. Borrellis: branduolinės derybos su Iranu bus atnaujintos artimiausiomis dienomis

Prieš tris mėnesius įstrigusios derybos dėl Irano branduolinės sutarties atgaivinimo bus atnaujintos...

Verslo aplinka
2022.06.25
Eksporto rinkų paieškos: 400 įmonių, 250 renginių

Įmonių naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų eksporto rinkų plėtrai pagal priemonę „Naujos galimybės LT“,...

Gazelė
2022.06.25
Vytį bus galima naudoti ant transporto priemonių numerių

Kiek daugiau nei po metų ant motorinių transporto priemonių ir jų priekabų valstybinio registracijos numerio...

Logistika
2022.06.25
Ukrainos kariuomenė: apšaudymas susijęs su Kremliaus pastangomis įtraukti Baltarusiją į karą

Ukrainos šiaurinės ir šiaurės rytinės sritys šeštadienį ryte patyrė Rusijos „masinį bombardavimą raketomis“,...

Verslo aplinka
2022.06.25
JAV Kongresas priėmė pirmąjį per kelis dešimtmečius svarbų ginklų kontrolės įstatymą 1

JAV įstatymų leidėjai penktadienį nutraukė beveik tris dešimtmečius trukusį teisėkūros paralyžių šaunamųjų...

Verslo aplinka
2022.06.25
Atliks tyrimą, kokia paskiepytųjų dalis persirgo koronavirusu

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siekia išsiaiškinti, kokia paskiepytųjų nuo koronaviruso dalis persirgo...

Verslo aplinka
2022.06.25
G. Nausėda: Vyriausybė turi skubiai konsultuotis su EK dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui 8

Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija (EK) dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui...

Verslo aplinka
2022.06.25
Berlyne prieš G-7 susitikimą ministrai pasmerkė Rusijos „grūdų karą“

Vokietija penktadienį apkaltino Rusiją paėmus pasaulį „įkaitu“ savo vykdomu „grūdų karu“, Berlyne įvykus...

Verslo aplinka
2022.06.25
P. Jacunskij. Kainų didėjimo priežastys ir „ką gali padaryti Konkurencijos taryba?“

Lietuvoje šoktelėjus infliacijos rodikliams kaskart viešojoje erdvėje pasigirsta klausimų, kokių veiksmų gali...

Nuomonės
2022.06.25
Penktadienį nustatyti 38 nauji COVID-19 atvejai

Per praėjusią parą nustatyti 38 nauji COVID-19 atvejai, fiksuota viena mirtis, rodo šeštadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.06.25
Norvegijos policija išpuolį Osle laiko teroristine ataka

Norvegijos policija šeštadienį paskelbė, kad praėjusią naktį dviejų žmonių gyvybių pareikalavusios šaudynės...

Verslo aplinka
2022.06.25
Pagrindiniame Amsterdamo oro uoste bus sumažinta skrydžių

Nyderlandai penktadienį paskelbė apribosiantys Amsterdamo Šipholio oro uosto naudojimą iki 440.000 skrydžių...

Logistika
2022.06.25
Mirė architektas A. Gvildys

Šią savaitę mirė žinomas architektas Antanas Gvildys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga.

Verslo aplinka
2022.06.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku