Ukraina teigia smogusi rusų pajėgoms Gyvačių saloje, Lenkijai ir Bulgarijai dujas tiekia ES kaimynai

Publikuota: 2022-04-27
Atnaujinta 2022-04-27 22:03
  • Ukraina skelbia, kad Rusija ir toliau tęsia stiprias atakas šalies rytuose.
  • „Azovstal“ gamykloje likę mažiausiai 2.000 civilių, jiems trūksta vandens, maisto, vaistų. Pranešama, jog vyksta kovos tarp rusų ir ukrainiečių karių.
  • Rusijos Belgorodo srityje degė šaudmenų sandėlis, Voroneže gyventojai išgirdo du stiprius trenksmus, o Kursko srityje suveikė Rusijos priešlėktuvinės gynybos sistemos.
  • Per naktį stipriai apšaudytos gyvenvietės Dniepropetrovsko srityje. Dėl atakos kilo didelis gaisras, pranešama, kad sužeistas 1 žmogus.

Antradienio įvykius galite rasti čia.

[infogram id="c464f4ec-e8b2-4da6-aef1-04fd084df19f" prefix="8rg" format="interactive" title="Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė 2022-04-26 isw"]

Trečiadienio įvykių juostą pildyti baigėme. Kviečiame sekti Rusijos karo Ukrainoje įvykius kartu rytoj nuo 6 val. 30 min.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:59 JAV skirs 670 mln. USD paramos maisto krizei sušvelninti

Jungtinės Valstijos skirs 670 mln. USD finansinės paramos kovai su maisto krize, kurią sukėlė Rusijos invaziją į Ukrainą. Pinigai numatyti iš JAV Agrokultūros departamento biudžeto ir JAV Tarptautinio vystymosi agentūros.

282 mln. USD bus skirti Afrikos kyšulio šalims – Etiopijai, Kenijai, Somaliui, Sudanui, Pietų Sudanui ir Jemenui. Dar 338 mln. USD bus skirti logistinėms išlaidoms padengti, rašo „The Guardian“.

21:39 Rusija smogė vienai iš dviejų Luhansko regione tebeveikiančių ligoninių

Kiek anksčiau trečiadienį pranešta, kad Rusijos pajėgos apšaudė ligoninę, esančią Siverodonecke, kuri buvo viena iš dviejų tebeveikiančių ligonių Luhansko regione. Per ataką žuvo vienas žmogus.

Kita veikianti ligoninė yra Lysyčianske. „Rusai žinojo, kad ligoninė nebuvo tuščia, joje buvo įvairios būklės pacientai bei gydytojai“, - savo „Telegram“ paskyroje rašė regiono gubernatorius Siarhėjus Gaidai.

Vaizdo įraše užfiksuota, kaip po smūgio atrodo ligoninė.

21:17 Ispanija neįsileido numanomą Rusijos krovinį gabenančio laivo

Ispanija neįsileido į savo vandenis su Maltos vėliava plaukiojančio laivo, gabenančio krovinį, perkeltą iš vieno Rusijos laivo, vykdydama Europos Sąjungos sankcijas Maskvai dėl invazijos į Ukrainą, trečiadienį pranešė ispanų Susiekimo ministerija.

„Su Maltos vėliava plaukiojančiam laivui „Black Star“ nebuvo suteiktas leidimas įplaukti į Ispanijos teritorinius vandenis, nes esama įrodymų, jog jis gabeno krivinį, perkeltą iš Rusijos laivo „Andrej Pervozvannyj“, kuriam taikomos ES sankcijos“, – sakoma ministerijos pranešime.

Ispanijos tarnybos balandžio 25 dieną dėl ES sankcijų neįleido „Andrej Pervozvannyj“ į Barselonos uostą.

Minėtas Maltos laivas planavo trečiadienį vakare iškrauti savo krovinį, įskaitant nemaistinį palmių aliejų ir jo perdirbimo produktus Barselonos uoste, sakoma Susisiekimo ministerijos pranešime.

Pagal balandžio 8-ąją priimtą ES sankcijų 5-ąjį paketą su Rusijos vėliava plaukiojantiems laivams draudžiama įplaukti į ES uostus, išskyrus atvejus, kai jie gabena maisto produktus, humanitarinės pagalbos krovinius ar energijos šaltinius.

21:09 Bulgarija neatmeta teisinių procedūrų dėl Rusijos veiksmų

Bulgarijos energetikos ministras Aleksandras Nikolovas trečiadienį CNN teigė, jog šalis neatmeta galimybių pradėti teisinių procedūrų prieš Rusiją šiai nutraukus dujų tiekimą Sofijai, kai pastaroji nesutiko pakeisti sutarties sąlygų ir už dujas atsiskaityti rubliais.

„Bulgargaz“, valstybinė bendrovė, įvykdė mokėjimą, tačiau jis buvo atmestas „Gazprom“. Jei kalbėtume apie kontrakto sulaužymą, tai yra visiškai aiškus ir teisiškai apibrėžtas kontrakto pažeidimas“, – televizijai sakė ministras.

Jis taip pat teigė, kad šalis laikysis vieningos Europos Sąjungos pozicijos ir už dujas rubliais nemokės.

„Esame rytiniame flange, arti Rusijos kaip tik įmanoma, kur karas įgauna kitą dimensiją. Komunalinės paslaugos naudojamos ne tik poreikiams patenkinti, bet kaip socialinio spaudimo ir ekonominio karo įrankis“, – sakė A. Nikolovas.

20:42 Kanada ieško galimybių konfiskuotam Rusijos oligarchų turtui parduoti

Kanados vyriausybė trečiadienį nurodė siekianti naujų įgaliojimų konfiskuoti ir parduoti Rusijos oligarchų turtą, kad kompensuotų Ukrainos dėl karo patirtus nuostolius.

Tokį signalą Otava pasiuntė paskelbusi sankcijas 203 asmenims iš dalies prorusiškų separatistų kontroliuojamame Ukrainos rytiniame Donbaso regione.

Kanada taptų pirmąja Didžiojo septyneto (G-7) šalimi, leidusia tokį turto nusavinimą, ir siūlo sąjungininkams imtis to paties, žurnalistams Otavoje sakė užsienio reikalų ministrė Melanie Joly.

„Sankcijų pakete buvo silpnoji grandis – galimybė vyriausybei parduoti aktyvus, kurie buvo konfiskuoti, ir po to pelną panaudoti kompensuojant šio karo prieš Ukrainą aukoms“, – aiškino ji.

Siūlomi sankcijų režimo pakeitimai, įtraukti į antradienį pristatytą teisės aktą dėl biudžeto vykdymo, „labai pasitarnautų“ sprendžiant šį klausimą, pažymėjo M. Joly.

20:01 „Gazprombank“ viceprezidentas atsistatydino, išvyko kovoti Ukrainos pusėje

Vieno didžiausių Rusijos privataus kapitalo bankų „Gazprombank“ viceprezidentas Igoris Volobujevas pareiškė palikęs savo pareigas banke ir išvykęs kovoti už Ukrainos laisvę.

„Nebegalėjau išbūti Rusijoje. Aš esu ukrainietis pagal tautybę, gimiau Achtirkoje, nebegalėjau iš toli žiūrėti, ką Rusija daro mano tėvynei“, - teigė I. Volobujevas.

Vaizdo įrašą su jo pareiškimu socialiniame tinkle „Youtube“ išplatino nepriklausomas Rusijos interneto žiniasklaidos kanalas „The Insider“.

Vaizdo įraše jis teigia, kad jam pavyko pasiekti Kyjivą nepaisant to, kad turi rusišką pasą ir teigė, jog yra pasiryžęs likti Ukrainoje „iki pergalės“.

19:38 JT Generalinis sekretorius atvyko į Ukrainą

Jungtinių Tautų Generalinis sekretorius Antonio Guterresas trečiadienio vakare atvyko į Ukrainą po savo vizito Maskvoje antradienį, kurio metu aptarė situaciją Ukrainoje su Vladimiru Putinu ir Sergejumi Lavrovu.

Savo „Twitter“ paskyroje A. Guterresas teigė, jog kuo anksčiau pasibaigs šis karas, tuo geriau bus visiems Ukrainos, Rusijos ir viso pasaulio labui.

19:23 Vašingtonas: apsikeitimas kaliniais su Maskva neturės jokio poveikio santykiams

Jungtinės Valstijos nemano, kad santykiai su Rusija pagerės, ir, nepaisydamos trečiadienį įvykusio apsikeitimo kaliniais su Maskva, toliau visokeriopai rems Ukrainą, pareiškė Vašingtonas.

„Tai nereiškia jokio – nė menkiausio – pokyčio kalbant apie mūsų požiūrį į siaubingą smurtą Ukrainoje“, – žurnalistams sakė vienas aukšto rango JAV pareigūnas.

Iškeistas buvęs JAV jūrų pėstininkas Trevoras Reedas Rusijoje nuteistas už tai, kad, kaip įtariama, neblaivus užpuolė policininkus, regis, yra „geros nuotaikos“ ir jau grįžta į Jungtines Valstijas, nurodė pareigūnas.

JAV prezidento Joe Bideno administracija savo ruožtu išlaisvino rusų pilotą Konstantiną Jarošenką, kuris 2010 metais buvo suimtas Liberijoje už prekybą narkotikais.

19:02 Paviešintas vaizdo įrašas, kaip apšaudoma Padniestrės gynybos ministerija

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas Padniestrės respublikos Moldovoje gynybos ministerijos apšaudymas Tiraspolyje.

Kaip skelbta anksčiau, į pastatą du kartus šauta iš granatsvaidžio. VŽ kol kas negali patikrinti įrašo autentiškumo.

18:40 V. Putinas grasina kariniu atsaku, jei kitos šalys „trukdys“ Rusijos veiksmams Ukrainoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį perspėjo, jog jeigu kuri nors kita šalis mėgins trukdyti Maskvos karinę operaciją Ukrainoje, ji sulauks „žaibiško“ karinio atsako.

Kreipdamasis į abejų Rusijos parlamento rūmų narius V. Putinas sakė: „Jeigu kas nors sumanytų iš šalies kištis į dabartinius įvykius ir kurs Rusijai nepriimtinas strateginio pobūdžio grėsmes, jie privalo žinoti, kad mūsų atsakas... bus žaibiškai greitas.“

Rusijos lyderis sakė, kad kariuomenė tokiu atveju nedelstų panaudoti moderniausios ginkluotės.

„Tam turime visus įrankius – tokius, kokiais šiuo metu niekas negali pasigirti, – teigė V. Putinas. – Na, o mes nesigirsime. Mes juos naudosime, jeigu prireiks. Ir noriu, kad visi tai žinotų.“

18:33 Rusija išsiunčia aštuonis Japonijos diplomatus

Maskva trečiadienį paskelbė išsiunčianti aštuonis Japonijos diplomatus, reaguodama į Tokijo sprendimą išsiųsti jos diplomatinius atstovus dėl pradėjo karo Ukrainoje.

Kaltindama Tokiją laikantis „atvirai priešiško, antirusiško kurso“, Rusijos užsienio reikalų ministerija savo pareiškime nurodė, kad Japonijos diplomatai privalo iki gegužės 10 dienos išvykti iš šalies. Taip ji atsakė į aštuonių Rusijos diplomatų išsiuntimą iš Japonijos.

Rusija apkaltino Tokiją „imantis žingsnių, kurie neturi precedento šiuolaikiniuose Rusijos ir Japonijos santykiuose“ bei „atsisakant draugiškų, konstruktyvių santykių su Rusija“.

Anksčiau šį mėnesį Japonija išsiuntė aštuonis Maskvos diplomatus ir paskelbė nutrauksianti rusiškų anglių importą dėl Rusijos karinės kampanijos Ukrainoje.

18:07 M. Morawieckis: „Gazprom“ sprendimas sustabdyti dujų tiekimą – puolimas prieš Lenkiją

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis trečiadienį sakė, kad Rusijos sprendimas sustabdyti dujų tiekimą yra „tiesioginis puolimas“ prieš Lenkiją, bet pridūrė, kad jo šalis nepasiduos „šiam šantažui“.

„Rusija įvykdė ne tik brutalų, žudikišką Ukrainos užpuolimą... bet ir atakavo visos Europos energetinį bei maisto saugumą“, – įstatymų leidėjams sakė M. Morawieckis.

„Tai tiesioginis puolimas prieš Lenkiją... Mes užsiimsime šiuo šantažu, šiuo į galvą įremtu pistoletu taip, kad lenkai nepajustų poveikio“, – sakė premjeras.

„Dėl mūsų pastangų Lenkijai nuo rudens išvis nereikės rusiškų dujų“, – pareiškė jis.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

17:43 V. Putinas žada, kad „specialiosios operacijos“ prieš Ukrainą uždaviniai bus įvykdyti

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, trečiadienį kreipdamasis į šalies įstatymų leidėjus, pažadėjo, kad Maskvos karinės invazijos į Ukrainą, kurią Kremlius primygtinai vadina tik „specialiąja karine operacija“, uždaviniai bus įvykdyti.

Kreipdamasis į abejų parlamento rūmų narius V. Putinas sakė: „Noriu dar kartą pabrėžti, kad vasario 24 dieną pradėtos specialiosios karinės operacijos, kurią vykdome Donbase ir Ukrainoje, visi tikslai bus besąlygiškai pasiekti.“

17:37 Kyjivas: Ukrainos pajėgos smogė Rusijos pozicijoms Gyvačių saloje

Kyjivas vėlai antradienį pareiškė, kad jo kariai smogė Rusijos pozicijoms Juodosios jūros Gyvačių saloje, išgarsėjusioje, kai joje dislokuoti Ukrainos kariai nepakluso įsiveržusių Maskvos pajėgų reikalavimui pasiduoti.

„Mūsų pajėgos smogė priešo pozicijoms Gyvačių saloje“, – socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame pareiškime nurodė Ukrainos kariuomenė, teigdama, kad buvo smogta kontrolės punktui ir priešlėktuvinei sistemai.

„Rusų patirti nuostoliai tikslinami“, – priduriama pareiškime.

Rusija nepatvirtino atakos Gyvačių saloje, kurią Maskva užėmė, vos pradėjusi invaziją į Ukrainą vasario 24 dieną.

17:31 Turkija tebesidera su Rusija dėl raketų sistemų tiekimo

NATO narė Turkija antradienį pareiškė, kad, nepaisydama karo Ukrainoje, vis dar tariasi su Rusija dėl vienos pažangiausių oro erdvės gynybos sistemų antrosios partijos įsigijimo.

Tokie turkų karinių pirkimų agentūros vadovo komentarai, paskelbti vėlai antradienį per valstybinę televiziją, liudija apie Ankaros norą konflikto metu palaikyti gerus santykius su Maskva.

Šiai agentūrai ir jos vadovui Ismailui Demirui paskutinėmis JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos darbo savaitėmis Vašingtonas paskelbė sankcijas dėl 2017 metais įsigytos Rusijos priešraketinės gynybos sistemos S-400.

Plačiau apie tai rašoma čia.

17:13 U. von der Leyen: Lenkija ir Bulgarija gauna dujų iš kaimynų

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį pareiškė, kad Lenkija ir Bulgarija, kurioms Rusija nustojo tiekti gamtines dujas, dabar jų gauna iš kaimyninių valstybių.

Ji taip pat pavadino šiuos veiksmus „dar viena Kremliaus provokacija“ bei teigė, jog bendrija yra pasiruošusi tokiems Rusijos veiksmams.

„Pirmiausia, mes užtikrinsime, kad Europos vartotojai pajaustų kuo mažiausias pasekmes. Šiandien bendrijos narės susitiko Dujų Koordinavimo grupėje. Lenkija ir Bulgarija suteikė šviežiausią informaciją. Abi šalys šiuo metu gauna dujas iš ES kaimynų“, – EK pirmininkę cituoja CNN.

17:03 „Schneider Electric“ parduoda turtą Rusijoje

Prancūzų elektros energijos įrangos gamintojas „Schneider Electric“ praneša parduodantis Rusijoje esantį turtą vietinei bendrovės vadovybei. Sutartis pasirašyta, tačiau sandoriui turi pritarti vietos valdžia.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

16:59 Siverodonecke apšaudyta ligoninė, žuvo moteris

Siverodonecke trečiadienį per ligoninės apšaudymą žuvo moteris, pranešė regiono gubernatorius Siarhėjus Gaidai.

Apšaudyta ligoninė yra viena iš dviejų vis dar veikusių visame regione, kita dirbanti ligoninė yra Lysičianske.

„Rusai žinojo, kad ligoninė nebuvo tuščia, joje buvo įvairios būklės pacientai bei gydytojai“, - savo „Telegram“ paskyroje rašė S. Gaidai.

16:35 Rusija išsiunčia 3 Norvegijos diplomatus

Norvegijos užsienio reikalų ministerija  trečiadienį paskelbė, kad Rusija išsiunčia tris jos diplomatus.

Kiek anksčiau šį mėnesį Norvegija taip pat išsiuntė 3 Rusijos diplomatijos darbuotojus iš šalies, taip reaguodama į pasirodžiusius pranešimus apie karo nusikaltimus Bučoje.

16:18 Bylą dėl karo nusikaltimų atliekančios tyrėjų grupės atstovai netrukus vyks į Ukrainą

Karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui Ukrainoje tiriančios Lietuvos tyrėjų grupės atstovai artimiausiu metu vyks į šią šalį rinkti duomenų.

Apie tai trečiadienį Seimo Žmogaus teisių komiteto narius informavo generalinė prokurorė Nida Grunskienė. Planuojama, kad į Ukrainą vyks vienas prokuroras ir keletas kitų teisėsaugos institucijų pareigūnų. 

Iš viso ikiteisminio tyrimo grupę sudaro apie 40 Lietuvos pareigūnų: prokurorai, policininkai ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos darbuotojai. Lietuva yra inicijavusi jungtinę tyrimo grupę su Lenkijos ir Ukrainos prokurorais, Eurojustu.

16:03 JK ragins valstybes tiekti Ukrainai karo lėktuvų

Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų sekretorė Liz Truss ketina paraginti JK ir kitas valstybes tiekti karo lėktuvų Ukrainai. Šiuo klausimu ji ketina pasisakyti savo kalboje Londone, rašo BBC.

„Sunkioji ginkluotė, tankai, lėktuvai – pasikapstysime giliai savo inventoriuje, padidinsime gamybą. Mums visiems reikia tai padaryti“, - teigiama sekretorės išplatintame pranešime spaudai.

Anot jos, Vakari turi pasiruošti „ilgai kovai“ ir stiprinti savo paramą Ukrainai.16:03 

15:29 Rusijos pajėgos protestuotojus Chersone išvaikė ašarinėmis dujomis

Rusijos kariai trečiadienį panaudojo ašarines dujas prieš protestuotojus okupuotame Chersono mieste.

Iš viso per incidentą nukentėjo trys protestuotojai. Du iš jų nukentėjo dėl nudegimų, dar vienam lūžo koja, rašo „The Guardian“.

14:50 Rusija paskelbė draudimą atvykti 287 JK įstatymų leidėjams

Rusijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad uždraudė įvažiavimą į šalies teritoriją 287 Jungtinės Karalystės parlamento nariams, atsakydama į britų sankcijas Rusijos įstatymų leidėjams dėl karo Ukrainoje.

„Reaguojant į kovo 11 dieną britų vyriausybės priimtą sprendimą įtraukti 386 Valstybės Dūmos deputatus į sankcijų sąrašą ir imantis atsakomojo žingsnio, 287 Bendruomenių Rūmų nariams įvedami asmeniniai apribojimai“, – sakoma ministerijos pareiškime.

Rusija anksčiau į „juodąjį sąrašą“ jau įtraukė JK ministrą pirmininką Borisą Johnsoną, taip pat jo pavaduotoją Dominicą Raabą, užsienio reikalų sekretorę Lizą Truss, gynybos sekretorių Beną Wallace'ą ir dar keletą pareigūnų.

14:35 EK siūlo sustabdyti ES importo muitų taikymą Ukrainai

Europos Komisija trečiadienį pasiūlė sustabdyti visų importo muitų taikymą produkcijai iš Ukrainos, taip siekiant padėti šios šalies ekonomikai atsilaikyti prieš Rusijos karinę agresiją.

„Šiuo plataus masto žingsniu siekiama padėti padidinti Ukrainos eksportą į ES. Tai palengvintų sunkią Ukrainos gamintojų ir eksportuotojų padėtį Rusijos karinės invazijos akivaizdoje“, – teigiam EK pranešime.

14:27 Kryptys, kur bėga ukrainiečių karo pabėgėliai

14:19 Graikija siūlo padėti Bulgarijai su dujomis

Graikijos premjeras Kyriakos Mitsotakis kolegai iš Bulgarijos teigė, kad šalis yra pasirengusi padėti, Rusijai nutraukus dujų tiekimą Sofijai.

„Premjeras patikino, kad Graikija padės Bulgarijai susitvarkyti su šia nauja situacija, kilusia dėl Rusijos sprendimų energetikos sektoriuje“, – teigiama Graikijos vyriausybės išplatintame pranešime, kurį cituoja „Reuters“.

14:04 Kremlius: Rusija yra „patikima energijos tiekėja ir neužsiima šantažu“

Rusijos energetikos milžinei „Gazprom“ sustabdžius dujų eksportą į Lenkiją ir Bulgariją, Dmitrijus Peskovas, Kremliaus atstovas spaudai, paneigė, kad gamtinių dujų tiekimą naudoja kaip šantažo priemonę.

Pasak jo, Rusija yra „patikima energijos tiekėja ir neužsiima šantažu“, praneša „Reuters“.

Jis atsisakė pasakyti, kiek šalių sutiko pereiti prie mokėjimo už dujas rubliais pagal praėjusį mėnesį Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, išleistą dekretą.

13:46 Ukraina: galime padėti Moldovai suvaldyti situaciją Padniestrėje

Ukraina gali padėti Moldovai suvaldyti sitauciją Padniestrėje, bet tik tuo atveju, jei į šalį kreipsis pati Moldova, sako Oleksijus Arestovičius, Ukrainos prezidento patarėjas.

„Bet tai yra suverenios Moldovos teritorija, mes net negalime sau leisti tokių pareiškimų. Tik po Moldovos pusės kreipimosi“, – pridūrė O. Arestovičius.

Dabartinį paaštrėjimą Padniestrėje jis laiko Rusijos provokacija ir sako, kad Moldova gali atsidurti sudėtingoje padėtyje.

„Moldova gali turėti labai didelių bėdų. Ir man atrodo, kad šiuo atveju geriausia, ką Moldova gali padaryti, tai kreiptis pagalbos į Ukrainą ir Rumuniją“, – O. Arestovičių citavo „Unian“.

13:29 Manoma, kad Rusijos naftos gavyba gali sumažėti 17%

Dėl Vakarų sankcijų 2022 m. Rusijos naftos gavyba gali sumažėti 17%, skelbia „Reuters“, remdamasi Rusijos ekonomikos ministerijos dokumentu.

Pasak „Reuters“, dokumente teigiama, kad 2022 m. Rusijos naftos gavyba gali sumažėti nuo 524 mln. t iki 433,8–475,3 mln. t (8,68–9,5 mln. barelių per dieną).

Mažesnės naftos gavybos apimtys buvo tik 2003 m. ir siekė 421 mln. t.

13:14 Prie Rusijos ambasados Vilniuje vyksta protesto akcija

Trečiadienį prie Rusijos ambasados Vilniuje rengiama protesto akcija dėl seksualinio smurto Ukrainoje.

Tadas Gudauskas, organizatorius, žurnalistams Boriso Nemcovo skvere sakė, kad šių metų akcijos šūkis – „Vis dar nėra pasiteisinimo“, o ji skirta solidarizuotis su visais Ukrainos žmonėmis. Visame skvere iškabintuose plakatuose – vaizdai iš Bučos, Irpino ir kitų Rusijos įvykdytų civilių žudynių vietų. 

„Negalime sakyti, kad solidarizuojamės tik su Ukrainos moterimis, nes ir vyrai, ir moterys patiria seksualinę prievartą. O Džinsų dienos tikslas yra pasakyti „ne“ seksualinei prievartai“, – teigė T. Gutauskas.

Luko Balandžio (BNS) nuotr.
Luko Balandžio (BNS) nuotr.

13:02 Apšaudytas Avdijivkos miestelis Donecko srityje

Rusija apšaudė Avdijivkos miestelį Donecko srityje, praneša Pavlo Kyrylenko, srities gubernatorius.

Jis teigia, jog buvo fosforo bombomis buvo apšaudyta gamykla, miesto centras ir vienas gyvenamasis namas, dėl to kilo gaistai.

12:46 Padniestrės separatistai skelbia apie šūvius šalia Rusijos ginklų sandėlio

Su Ukraina besiribojančio Maskvos remiamo separatistinio Padniestrės regiono Moldovoje vidaus reikalų ministerija trečiadienį pareiškė, kad į kaimą, kuriame yra Rusijos ginklų sandėlis, buvo paleista šūvių, virš tos vietovės praskridus dronams iš Ukrainos.

„Praėjusią naktį virš Kolbasnos kaimo buvo pastebėti keli bepiločiai orlaiviai“, – savo tinklalapyje pranešė Padniestrės vidaus reikalų ministerija. – Dronai į Padniestrės teritoriją buvo paleisti iš Ukrainos.“

Ukraina kol kas šių kaltinimų nekomentavo, šių teiginių nepriklausomai patikrinti neįmanoma.

12:33 Chersone – protestas dėl rusų rengiamo „referendumo“ 

Chersono gyventojai surengė protestą dėl rusų ketinimo organizuoti netikrą referendumą. 

Rusijos kariškiai prieš žmones panaudojo dujas ir apsvaiginimo granatas, dėl to keli žmonės buvo sužeisti, praneša „Unian“.

12:10 Turkija tikisi surengti V. Zelenskio ir V. Putino derybas

Turkija tikisi, kad artimiausiomis dienomis pavyks surengti Volodymyro Zelenskio, Ukrainos prezidento, ir Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, derybas.

Pasak Hulusi Akaro, Turkijos gynybos ministro, rengiantis deryboms vis dar yra neišspręstų probleminių klausimų.

„Nors esama tam tikrų sunkumų, tikimės, kad, atsižvelgiant į mūsų prezidento pasiūlymus, galbūt artimiausiomis dienomis abiem lyderiams pavyks susitikti. Turkija ir toliau prisidės prie visko, įskaitant tarpininkavimą“, – sakė Turkijos gynybos ministras, kurį citavo „Unian“.

11:51 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

Pasak Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo, Rusija per 63 karo dienas neteko 22.400 karių, 939 tankų, 185 lėktuvų ir 5.130 vnt. kitos karinės technikos.

11:27 ES žada „koordinuotą atsaką“ į rusiškų dujų tiekimo stabdymą

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį pareiškė, jog yra „pasirengusi“, kad Maskva gali sustabdyti dujų tiekimą Bendrijai, ir planuoja „koordinuotą“ atsaką, Rusijos koncernui „Gazprom“ nutraukus dujų tiekimą Lenkijai ir Bulgarijai.

„Gazprom“ pranešimas – tai dar vienas Rusijos bandymas šantažuoti mus dujomis. Esame pasirengę tokiam scenarijui. Planuojame koordinuotą ES atsaką“, – kalbėdama apie „Gazprom“ sprendimą stabdyti dujas Lenkijai ir Bulgarijai pareiškė Ursula von der Leyen, Europos Komisijos vadovė.

„Europiečiai gali tikėti, kad esame vieningi ir solidarūs su paveiktomis valstybėmis narėmis“, – pridūrė ji.

11:24 Rusija teigia apšaudžiusi 59 Ukrainos karinius objektus

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad jos raketos pataikė į ginklų sandėlį Ukrainos Zaporižios regione, kuriame laikomi ginklai iš Vakarų šalių.

Ministerijos teigimu, jos oro pajėgos per naktį sunaikino 59 Ukrainos karinius objektus. Nepriklausomai patikrinti Rusijos teiginių neįmanoma.

11:12 Lietuvoje registruota 49.100 karo pabėgėlių iš Ukrainos

Lietuvoje registruota 49.100 karo pabėgėlių iš Ukrainos, 20.000 iš visų atvykusiųjų – nepilnamečiai, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Pastarąją parą registracijos centruose arba Migracijos departamento padaliniuose atvykimą deklaravo 290 žmonių, iš jų – 83 nepilnamečiai.

5.300 į Lietuvą atvykusių karo pabėgėlių yra vaikai iki šešerių metų, 14.700 – nuo šešerių iki 18 metų, 2.300 žmonių – vyresnių nei 65-erių.

11:07 Kyjivas: rusų pajėgos atakuoja Vakarų ginkluotės gabenimo maršrutus

Ukraina antradienį pareiškė, kad Rusijos pajėgos atakuoja transporto infrastruktūrą, kuri naudojama ginkluotei iš Vakarų sąjungininkių gabenti, pareigūnams kiek anksčiau pranešus apie smūgius jungčiai su Rumunija.

„Rusija naikina Ukrainos transporto infrastruktūrą – tiltus ir geležinkelius, siekdama sulėtinti mūsų sąjungininkių ginklų tiekimą į frontą“, – nurodė Antonas Heraščenka, Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas.

„Mums nedelsiant reikia modernių priešlėktuvinės gynybos sistemų“, – pridūrė jis.

10:59 Vėl puolamas „Azovstal“

Rusijos pajėgos vėl atakavo didžiulę plieno gamyklą „Azovstal“, pranešė Petro Andriuščenka, miesto mero padėjėjas.

Padėjėjas taip pat informavo, kad trečiadienį nebuvo pasiekta jokių susitarimų dėl bandymo evakuoti civilius gyventojus iš Mariupolio, skelbia „The Guardian“.

10:43 Dūmos pirmininkas: Maskva turėtų nutraukti dujų tiekimą nedraugiškoms šalims

Viačeslavas Volodinas, Rusijos Dūmos pirmininkas, savo „Telegram“ paskyroje pareiškė, kad „Gazprom“ priėmė teisingą sprendimą visiškai sustabdyti dujų tiekimą Bulgarijai ir Lenkijai. Jo teigimu, Maskva turėtų padaryti tą patį su kitomis „nedraugiškomis“ šalimis.

10:28 Rusija mano, kad jos ekonomika smuks 8,8%

Rusijos ekonomikos ministerija prognozuoja, kad 2022 m. Rusijos ekonomika smuks 8,8%, 2023 m. augs 1,3%, o 2024 m. – 4,6%, praneša Rusijos žiniasklaida „Interfax“.

VŽ primena, kad įvairių tarptautinių bankų prognozėse teigiama, kad šalies ūkis šiais metais dėl Vakarų pritaikytų sankcijų trauksis ne mažiau negu 10%.

Pagal prasčiausią scenarijų, Rusijos ekonomikos ministerijos teigimu, 2022 m. Rusijos BVP gali sumažėti 12,4%.

10:21 Baltarusija nori būti įtraukta į Rusijos ir Ukrainos derybas

Vakarai nepritaria Baltarusijos dalyvavimui Rusijos ir Ukrainos derybų procese, antradienį pareiškė Anatolijus Glazas, Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai.

„Vakarai nenori įtraukti Baltarusijos į Rusijos Federacijos ir Ukrainos susitarimų procesą“, – televizijos kanalo „Belarus-1“ eteryje sakė A. Glazas.

„Kalbant apie mūsų dalyvavimą, kaip diplomatas pasakysiu, kad visiškai normalu, jog bet kuri suvereni valstybė nori, o kai kur net reikalauja, kad į jos interesus būtų atsižvelgta naujoje saugumo architektūroje. Apie tai mes ir kalbame“, – sakė atstovas spaudai, kurį citavo Rusijos agentūra „Interfax“.

10:14 Stipriai apšaudyta Dniepropetrovsko sritis

Per naktį stipriai apšaudytas Zelenodolsko miestas, taip pat keli kaimai Dniepropetrovsko srityje. Buvo apgadinta energetikos infrastruktūra, dėl to įvyko naftos nuotėkis ir kilo didelis gaisras, pranešė Valentinas Rezničenko, Dniepropetrovsko srities gubernatorius.

Pasak V. Rezničenko, gelbėtojams prireikė kelių valandų gaisrui užgesinti, o vienas žmogus buvo paguldytas į ligoninę, praneša „The Kyiv Independent“.

09:57 Rusija praneša apie dar vieną apšaudytą gyvenvietę

Rusijos mieste Voroneže gyventojai išgirdo du stiprius trenksmus, pranešė Aleksandras Gusevas, regiono gubernatorius.

„Šiuo metu incidento vietoje yra civilinės gynybos ir reagavimo į ekstremalias situacijas komanda bei Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos komanda. Netrukus atvyks Tyrimų komiteto pareigūnas", – Rusijos valstybinė žiniasklaida TASS citavo A. Gusevą.

Voronežas yra maždaug 300 km nuo Ukrainos sienos. Laikoma, kad tai vienas iš pagrindinių Rusijos karinių ir transporto mazgų.

09:32 „Gazprom“: tiekimas Jamalo–Europos dujotiekiu vykdomas kitoms šalims, o ne Lenkijai

Pasirodžius pranešimams, kad dujų tiekimas į Lenkiją, kuris anksčiau buvo sumažėjęs iki nulio, vėl padidėjo, „Gazprom“ patikino, kad tiekimas Jamalo–Europos dujotiekiu vykdomas kitoms šalims. Išsamiau apie „Gazprom“ sprendimą nutraukti dujų tiekimą skaitykite čia.

09:26 Vėl apšaudytas geležinkelio tiltas per Dniestrą Odesoje

Rusijos kariuomenė antrą kartą raketomis apšaudė kelio ir geležinkelio tiltą per Dniestro upę Odesos regiono įlankoje, apie tai praneša Oleksandras Kamyšinas, „Ukrainos geležinkelių“ vadovas.

„Šiandien 6.45 val. buvo pakartotinai apšaudytas tas pats tiltas per Dniestro žiotis Odesos srityje. Sužeistų žmonių nėra. Infrastruktūrai padarytos žalos laipsnį galėsime nustatyti pasibaigus antskrydžiui“, – rašoma pranešime, kurį citavo „Unian“.

09:13 JK: Vakarai turi padvigubinti karinę gamybą

Liz Truss, Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ministrė, teigia, kad Vakarai turi padvigubinti karinę gamybą, įskaitant lėktuvus ir tankus.

L. Truss sako, kad naujasis JK požiūris į užsienio politiką „bus grindžiamas trimis aspektais: karine jėga, ekonominiu saugumu ir glaudesnėmis pasaulinėmis sąjungomis“.

09:06 Vakarų sąjungininkės įsteigė bendrą karinės paramos Ukrainai centrą

JAV gynybos departamentas įsteigė bendrą karinės paramos Ukrainai koordinacinį centrą Štutgarde, Vokietijoje, CNN pranešė vienas aukšto rango gynybos pareigūnas.

Pasak pareigūno, centras koordinuos JAV sąjungininkių iš 40 šalių, kurios antradienį susitiko Vokietijoje, bendrą paramą, leis tai daryti paprasčiau ir sparčiau.

08:43 Rusijos Kursko srityje suveikė gynybos sistemos

Naktį Kursko srityje suveikė Rusijos priešlėktuvinės gynybos sistemos, trečiadienį pranešė Romanas Starovojus, vietos gubernatorius, ir pridūrė, kad apie jokią žalą nepranešta.

„Šiąnakt 2:45 val. daugelis Kursko gyventojų išgirdo trenksmus. Incidento detalės tikslinamos. Preliminariais duomenimis, suveikė priešlėktuvinės gynybos sistema. Nukentėjusiųjų ar sugriovimų nebuvo“, – skelbė R. Starovojus.

08:23 Po apšaudymo Charkive žuvo 3 civiliai

Po Rusijos apšaudymo Charkivo srityje žuvo 3 civiliai, 7 buvo sužeisti. Olehas Synehubovas, Charkivo srities gubernatorius, savo socialinių tinklų paskyrose rašė, kad Rusija ir toliau intensyviai apšaudo visą sritį.

08:12 JK: Ukraina ir toliau kontroliuoja didžiąją dalį savo oro erdvės

Ukraina ir toliau kontroliuoja didžiąją dalį savo oro erdvės, nes Rusijos oro pajėgos daugiausia dėmesio skiria veiksmams Ukrainos rytuose, skelbia Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija.

JK žvalgybos duomenimis, Rusija turi ribotą oro prieigą prie šiaurinės ir vakarinės Ukrainos dalies, todėl puolimo veiksmai apsiriboja tik smūgiais naudojant atraminius ginklus, bet ji ir toliau taikosi į Ukrainos karinį turtą ir logistikos infrastruktūrą visoje šalyje.

„Dauguma Rusijos oro smūgių Mariupolyje tikriausiai vykdomi naudojant nevaldomas laisvai krintančias bombas. Šie ginklai mažina Rusijos galimybes veiksmingai nutaikyti smūgius, todėl didėja civilių gyventojų aukų rizika“, – tikina JK gynybos ministerija.

08:06 Rusija tęsia puolimą rytuose, užėmė kelis kaimus

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad didžiausias Rusijos puolimas pastebimas šalies rytuose, Slobožansko ir Donecko kryptimis. Oro antskrydžiu metu apgriauta Charkivo infrastruktūra.

Pranešama, kad rusai užėmė šiaurės rytinį Velyka Komyšuvahos pakraštį, taip pat perėmė Zavodų kaimo kontrolę.

„Donecko kryptimi priešo daliniai vykdo aktyvias operacijas beveik visoje fronto linijoje. Pagrindinės priešo pastangos yra sutelktos į puolimo operacijas Severodonecko, Popasną regionuose, siekiant visiškai kontroliuoti Popasną, Rubižnę. Norima pulti Lymano, Severodonecko ir Slovjansko srityse“, – informavo Generalinis štabas.

07:34 B. Johnsonas: V. Putinas turi „politinės erdvės“ pasitraukti iš Ukrainos

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, turi „politinės erdvės“ užbaigti savo invaziją Ukrainoje, iš dalies dėl cenzūros savo šalyje, antradienį sakė Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas.

„Atsižvelgiant į didžiulį rusų pritarimą tam, ką jis daro, atsižvelgiant į matomą to, kas vyksta Ukrainoje, nepaisymą rusų žiniasklaidoje, paradoksas tas, kad Putinas turi daug daugiau politinės erdvės nusileisti [ir] pasitraukti“, – televizijai „TalkTV“ sakė B. Johnsonas.

Dėl to V. Putinas galėtų pasakyti Rusijos žmonėms, kad operacija Ukrainoje „užbaigta“ ir buvo „techniškai sėkminga“, kalbėjo B. Johnsonas.

07:17 „Azovstal“ gamykloje likę mažiausiai 2.000 civilių

„Azovstal“ gamykloje yra mažiausiai 2.000 civilių – moterų, vaikų ir pagyvenusių žmonių, daugybė sužeistųjų. Žmonės gyvena siaubingomis sąlygomis, nėra vaistų, trūksta vandens ir maisto, praneša Mariupolio miesto taryba, kuria remiasi „Unian“.

07:12 Australija Ukrainai siunčia šešias haubicas M777

Australija, skyrusi Ukranai 26 mln. USD paramą, šaliai išsiųs šešias haubicas M777 ir šaudmenų

„Nauja 26,7 mln. USD parama Ukrainai padidins bendrą Australijos indėlį į gynybinę karinę pagalbą Ukrainai iki daugiau kaip 225 mln. USD“, – sakoma trečiadienį išplatintame Scotto Morrisono, ministro pirmininko, ir Peterio Duttono, gynybos ministro, pareiškime.

07:06 Ukrainos gynėjai Gyvačių saloje sunaikino rusų karinės technikos

Ukrainos kariai Gyvačių saloje sunaikino rusų priešlėktuvinę raketų sistemą „Strela-10“, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė būrio „Jug“ operatyvinė vadovybė.

„Bendri priešo nuostoliai per dieną yra: 16 karių, 12 tankų ir 4 transporto priemonės, iš jų 2 šarvuotos“, – sakoma pranešime.

06:56 Kinijos dronų bendrovė stabdo veiklą Rusijoje ir Ukrainoje

Dronų milžinė „DJI Technology Co Ltd“ tapo pirmąja didele Kinijos bendrove, kuri nuo karo pradžios nutraukė savo veiklą tiek Rusijoje, tiek Ukrainoje.

Trečiadienį „DJI“ atstovas spaudai agentūrai „Reuters“ sakė, kad šis žingsnis buvo „ne pareiškimas apie kurią nors šalį, o pareiškimas apie mūsų principus“.

„DJI“ nepritaria bet kokiam mūsų bepiločių orlaivių naudojimui siekiant padaryti žalos, todėl laikinai sustabdome pardavimus šiose šalyse, kad padėtume užtikrinti, jog niekas nenaudotų mūsų bepiločių orlaivių kovai“, – sakė įmonės atstovas spaudai.

06:54 V. Zelenskis dėkojo JK už sprendimą panaikinti prekybos tarifus

Jungtinės Karalystės (JK) sprendimas panaikinti visus tarifus Ukrainos prekių importui padės išsaugoti tūkstančius darbo vietų Ukrainoje, sako Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas.

„Esu dėkingas JK už greitą ir teigiamą atsakymą į mūsų prašymą liberalizuoti prekybą“, – sakė V. Zelenskis.

V. Zelenskis sakė, kad šis žingsnis padės išsaugoti Ukrainos darbo vietas ir suteiks stabilumo pasaulinei maisto produktų rinkai, „kuri dėl Rusijos karo prieš Ukrainą yra per žingsnį nuo didelio masto kainų krizės“.

Jis taip pat padėkojo Japonijai už sankcijas Rusijai ir prognozavo, kad ES artimiausiomis dienomis priims naujas sankcijas, skelbia BBC.

06:51 Po sprogimų Padniestrėje JAV ragina „neeskaluoti įtampos“

JAV antradienį perspėjo dėl bandymų „eskaluoti įtampą“ po virtinės sprogimų Rusijos remiamame separatistiniame Moldovos regione, kuris ribojasi su Ukraina.

Nors ir nepalaikė Kyjivo teiginio, jog Rusija yra atsakinga už incidentus Padniestrėje, Nedas Price'as, Valstybės departamento atstovas spaudai,  žurnalistams sakė, kad JAV „ir toliau yra susirūpinusios dėl bet kokių galimų bandymų didinti įtampą“.

„Nežinome visų detalių, – nurodė jis. – Antriname Moldovos vyriausybei ragindami ramiai reaguoti į šiuos incidentus ir visiškai remiame Moldovos teritorinį vientisumą ir suverenitetą.“

06:44 V. Zelenskis: rusams užėmus Černobylį, pasaulis buvo atsidūręs ant „katastrofos slenksčio“

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, antradienį pareiškė, kad Maskvos invazijos į Ukrainą pradiniame etape Rusijai užgrobus Černobylio atominę elektrinę, pasaulis buvo atsidūręs ant „katastrofos slenksčio“.

„Pasaulis vėl buvo atsidūręs ant katastrofos slenksčio, nes Rusijos kariuomenei Černobylio zona ir elektrinė buvo tarsi įprastas mūšio laukas, teritorija, kurioje jie net nebandė rūpintis branduoline sauga“, – sakė V. Zelenskis per spaudos konferenciją su Rafaeliu Grossi, JT atominės energetikos priežiūros tarnybos vadovu.

06:42 V. Zelenskis: Rusija bando destabilizuoti Padniestrę

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, pareiškė, kad Rusija bando destabilizuoti regioną vykdydama karinę veiklą Moldovos separatistiniame Padniestrės regione.

„Tai tik vienas iš Rusijos federacijos žingsnių. Tai vyksta siekiant destabilizuoti regioną ir kelti grėsmę Moldovai, – sakė V. Zelenskis.

Paklaustas apie Padniestrėje esančių Rusijos karių skaičių, V. Zelenskis sakė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos yra „pasirengusios ir nebijo“ susidoroti su nauju karinės invazijos frontu, praneša CNN.

„Kalbant apie tam tikrus Rusijos karius, nuolat esančius laikinai okupuotoje teritorijoje – taip yra jau daug, daug metų. Mes žinome, kad jie budi, tik laukia įsakymo“, – sakė Ukrainos prezidentas.

06:35 Rusija praneša apie gaisrus Belgorode

Pasak Viačeslavo Gladkovo, gubernatoriaus, Rusijos Belgorodo mieste, esančiame maždaug už 40 km į šiaurę nuo Ukrainos sienos, girdėjosi keli sprogimai.

Jis sakė, kad rengdamas savo socialinio tinklo įrašą išgirdo dar tris garsius sprogimus.

Vėliau V. Gladkovas sakė, kad, preliminariais duomenimis, kaimo gyvenvietėje degė šaudmenų sandėlis, o apie „civilių gyventojų aukas“ nepranešta, praneša BBC.

06:30 Ukraina: rusai bando įtvirtinti savo laimėjimus užkariautoje teritorijoje

Antradienio vakarą kreipdamasis į tautą Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, pripažino, kad rusai bando įtvirtinti savo laimėjimus užkariautose teritorijose.

„Rusai toliau puola mūsų karius prie Charkivo, Donbase. Jie bando sukurti tariamą „naują vyriausybę“ Chersone ir dalyje Zaporižios regiono“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
G. Nausėda: Lietuva remia Sakartvelo europinės ir euroatlantinės integracijos kelią

Su Irakliu Garibašviliu, Sakartvelo premjeru, Davoso pasaulio ekonomikos forumo paraštėse antradienį...

Verslo aplinka
2022.05.24
EK pirmininkė: ES Taryboje greičiausiai nebus susitarta dėl rusiškos naftos embargo

Europos Sąjungos Taryboje vadovai greičiausiai nesusitars dėl naftos embargo Rusijai, sako Ursula von der...

Verslo aplinka
2022.05.24
G. Nausėda: saugykla, jungtys ir terminalai yra trejybė, kuri leidžia sukurti energetinę nepriklausomybę

Baltijos šalys ir Lenkija yra pasirengusios imtis lyderystės vežant grūdus iš Ukrainos, tačiau svarbu...

Verslo aplinka
2022.05.24
Vokietija mano, kad ES rusiškos naftos embargas – ranka pasiekiamas, Vengrija to nenori net svarstyti 5

Europos Sąjungos susitarimas dėl bendro rusiškos naftos embargo gali būti pasiektas „per kelias dienas“,...

Verslo aplinka
2022.05.24
Seimas linkęs įpareigoti darbdavius suteikti papildomų poilsio dienų dirbantiems tėvams

Seime kelią skinasi siūlymas dėl papildomų poilsio dienų dirbantiems tėvams. Ketinama tėvams, auginantiems...

Vadyba
2022.05.24
ES vieneriems metams atšaukia muitus visam Ukrainos eksportui

Europos Sąjungos (ES) Taryba antradienį priėmė reglamentą dėl laikino Bendrijos prekybos su Ukraina...

Verslo aplinka
2022.05.24
Bandydamos taisyti Turkijos poziciją, Švedijos ir Suomijos delegacijos vyksta į Ankarą

Švedija ir Suomija šią savaitę siųs delegacijas į Ankarą, tikėdamosi išspręsti nesutarimus su Turkija, kuri...

Verslo aplinka
2022.05.24
Moldovos prorusiškas eksprezidentas I. Dodonas sulaikytas už valstybės išdavystę 1

Moldovos pareigūnai antradienį sulaikė buvusį šalies prorusišką prezidentą Igorį Dodoną, kuris įtariamas...

Verslo aplinka
2022.05.24
VMR: užtverti labiausiai pažeidžiami sienos su Baltarusija ruožai

Nepraėjus nė metams nuo Minsko režimo surengtos hibridinės atakos pradžios, užtverti visi labiausiai...

Verslo aplinka
2022.05.24
EK vadovė Davose pažadėjo dar daugiau finansinės pagalbos Ukrainai

Europos Komisijos (EK) vadovė antradienį pareiškė, kad Rusijos karas Ukrainoje turėtų baigtis strategine...

Verslo aplinka
2022.05.24
2022-ųjų pasaulinis stagfliacijos šokas – bus blogai ar labai blogai? Premium

Dėl dvigubo pandemijos ir karo smūgio visame pasaulyje išaugo infliacija ir sulėtėjo ekonomikų augimas.

Finansai
2022.05.24
Žingsniu arčiau atviros darbo rinkos – Seimas imasi neįgaliųjų įdarbinimo reformos

Seimas po pateikimo priėmė svarstyti Užimtumo įstatymo pataisas, numatančias paramą įdarbinant neįgaliuosius...

Vadyba
2022.05.24
Baltarusijos opozicijos lyderė: Lietuvos pagalba neapsiriboja žodžiais ar išsakytu susirūpinimu

Lietuvos pagalba baltarusiams neapsiriboja žodžiais ar išsakytu susirūpinimu, sako Sviatlana Cichanouskaja,...

Verslo aplinka
2022.05.24
Finansų ministerija žada rudenį apsispręsti, ar pasinaudos ES biudžeto deficito taisyklių netaikymu

Finansų ministerija teigia rudenį spręsianti, ar pasinaudoti Briuselio pasiūlyta galimybe dar vienerius metus...

Finansai
2022.05.24
A. Navalno apeliacija atmesta, palikta galioti devynerių metų laisvės atėmimo bausmė

Maskvos teismas antradienį atmetė įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno apeliaciją dėl devynerių metų...

Verslo aplinka
2022.05.24
Turkijos prezidentas kelią naują įtampą NATO, užsipuolė Graikijos premjerą

Recepas Tayyipas Erdoganas, Turkijos prezidentas, pirmadienį užsipuolė Kyriakos Mitsotakį, Graikijos...

Verslo aplinka
2022.05.24
Euro zonos verslas išlaiko atsparumą, kainų spaudimas kiek slopsta

Gegužę euro zonos verslų ekonominis aktyvumas užtikrintai išliko plėtros stadijoje, padedamas gyvybingo...

Rinkos
2022.05.24
Lietuva buria šalių koaliciją Ukrainos grūdams saugiai išplukdyti 3

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako buriantis šalių koaliciją Ukrainos grūdams...

Verslo aplinka
2022.05.24
Gyventojai už praėjusius metus VMI dar nesumokėjo 33,6 mln. Eur GPM

Apie 70.000 Lietuvos gyventojų iki šiol nesumokėjo beveik 33,6 mln. Eur gyventojų pajamų mokesčio už...

Finansai
2022.05.24
Dėl darbuotojų galimai patirto mobingo VRM organizuoja tyrimą

Dėl Vidaus reikalų ministerijos (VRM) darbuotojų galimai patirto mobingo organizuojamas vidinis tyrimas,...

Vadyba
2022.05.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku