I. Šimonytė: ne SWIFT, o Rusijos centrinio banko turto įšaldymas yra „atominė sankcija“

Ne septynių Rusijos bankų atjungimas nuo tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT yra baisiausia sankcija, o šalies centrinio banko turto įšaldymas, sako Ingrida Šimonytė, ministrė pirmininkė.
Pati baisiausia sankcija yra sprendimas dėl centrinio banko valdomų aktyvų įšaldymo. Tai yra atominė sankcija, o tikrai ne atjungimas nuo SWIFT'o, kuris labai apsunkina pavedimus, tačiau nėra tai, kad padaro juos neįmanomus, spaudos konferencijoje trečiadienį teigė ministrė pirmininkė.
Pasak jos, dėl karo Ukrainoje įvedamos sankcijos Rusijos centriniam bankui turi labai daug kitų pasekmių.
Tai yra ir pasekmė kursui, ir kurso palaikymo galimybėm, ir finansavimo galimybėm, ir daugeliui kitų dalykų, kalbėjo I. Šimonytė.
Europos Sąjunga trečiadienį nuo pasaulinio SWIFT tinklo atjungė antrą pagal dydį Rusijos skolintoją VTB, taip pat Otkrytyje, Novikombank, Promsviazbanb, Rossija, Sovkombank ir VEB (Vnešekonombank).
Kiek anksčiau pritaikytos sankcijos ir Rusijos centriniam bankui.
Į sąrašą neįtraukti du pagrindiniai Rusijos bankai Sberbank ir Gazprombank, kuriems prieiga prie SWIFT palikta, kad ES šalys galėtų sumokėti už rusiškas dujas ir naftą.
Vis dėlto premjerė sako, kad procesas dar neapsibaigė. Be to, ES, JAV, Jungtinės Karalystės ir kitų šalių įvedamos sankcijos vienaip ar kitaip turės įtakos ir Sberbank bei Gazprombank, nes su jais santykių turintys Vakarų verslai įvertins galimas rizikas.
Kremlius praėjusią savaitę įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo karą, sukėlusį pasibaisėjimą ir įtūžį visame pasaulyje. Vakarai į tai atsakė sankcijomis Rusijai ir įvairia parama Ukrainai, įskaitant ir karinę.
Visas trečiadienio naujienas sekite šioje naujienų juostoje.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti