JAV Kapitolijaus šturmas baigėsi, Kongreso nariai atnaujino posėdį

Publikuota: 2021-01-06

JAV Kapitolijaus pastatas trečiadienį buvo uždarytas, o šalies įstatymų leidėjai buvo priversti palikti posėdžių salę, Vašingtono centre įsiplieskus įnirtingiems susirėmimams tarp prezidento Donaldo Trumpo šalininkų ir policijos. Daliai protestuotojų pavyko prasibrauti į patį pastatą ir net Senato salę. Pranešama, kad Kapitolijaus rūmai jau saugūs, įstatymų leidėjai ketina tęsti nutrauktą prezidento rinkimų rezultatų paatvirtinimo procedūrą.

03:40 Kongresas atnaujina darbą

„Šiandien buvo tamsi diena Jungtinių Valstijų Kapitolijuje“, – grįžęs į Senato posėdžių salę pareiškė JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as.

JAV Kongresas vėl renkasi posėdžiauti, kad tęstų per riaušes nutrauktą JAV prezidento rinkimų rezultatų patvirtinimą.

Senate taip pat laukiama išrinktosios viceprezidentės Kamalos Harris.

02:27 Kapitolijų saugo Nacionalinė gvardija

Protestuotojų minia nuo Kapitolijaus atsitraukė, dislokavus Nacionalinės gvardijos karius.

Saugoti Kapitolijaus rūmus mobilizuota 2.700 Nacionalinės gvardijos karių iš Kolumbijos apygardos ir 650 karių iš Virdžinijos valstijos.

02:15 Respublikonai nusisuka nuo D. Trumpo

Respublikonė Atstovų rūmų narė Liz Cheney pareiškė, kad prezidentas „piktnaudžiavo  Amerikos žmonių pasitikėjimu ir jį palaikančių žmonių pasitikėjimu". Taip ji reagavo į D. Trumpo žinutę „Twitter“, kurioje jis pavadino JAV Kapitolijų puolusius riaušininkus „dideliais patriotais“.

„Mūsų darbas yra suskaičiuoti balsus. Balsus suskaičiuosime, tačiau kyla rimtų abejonių dėl prezidento veikimo ir atsakomybės už tai kas įvyko šį vakarą Kapitolijuje. To negalima toleruoti“, – sakė ji interviu „Fox News“.

Liz Cheney yra JAV Respublikonų Kongreso pirmininkė ir užima trečią pagal svarbą postą respublikonų vadovybėje.

Kita respublikonė Atstovų rūmų narė Cathy McMorris Rodgers paskelbė pakeitusi savo poziciją dėl prezidento rinkimų rezultatų patvirtinimo. „Aš nusprendžiau balsuoti už rinkimų kolegijos rezultatų patvirtinimą ir raginu Donaldą Trumpą pasmerkti ir nutraukti šią beprotybę“, – parašė ji socialiniame tinkle „Facebook“.

01:53 N. Pelosi: Kongresas tęs darbą

Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi paskelbė, kad įstatymų leidėjai grįš tęsti Joe Bideno patvirtinimo prezidentu procedūros trečiadienio vakarą.

Ji pranešė konsultavusi su kitais demokratų lyderiais. „Paskambinę į Pentagoną, Teisingumo departamentą ir viceprezidentui nusprendėme tęsti procedūrą šį vakarą, kai tik Kapitolijaus rūmus bus leista naudoti“, – rašoma jos laiške.

01:42 Oponuojantys senatoriai tariasi, ar tęsti priešinimąsi

D. Trumpą remiantys respublikonai senatoriai susirinkę atskirai tariasi ir sprendžia, ar toliau tęsti veiksmus, nepritariant prezidento rinkimų balsavimo rezultatų patvirtinimui. Anot CNN, diskusijos vyksta tuo pat metu, kai Atstovų rūmų ir Senato vadovai tariasi, kaip toliau tęsti riaušininkų nutrauktą posėdį.

Respublikonų senatoriai spaudžiami atsisakyti savo prieštaravimų ir pademonstruoti politikų vienybę po smurto proveržio Kapitolijuje.

Senatorius Mike‘as Braunas sakė, kad balsavimo patvirtinimui nepritariantys senatoriai  tariasi atskirame kabaryje ir dar nėra priėmę sprendimo. Tačiau kitas šiai grupei priklausantis senatorius Danas Sullivanas iš Aliaskos pasakė, kad reikia judėti į priekį ir rezultatų patvirtinimas būtų geriausias būdas pademonstruoti, kad Amerikos konstitucinė tvarka yra nepažeista.

01:25 Per riaušes pašauta moteris mirė

Policija patvirtino, kad nuo sužalojimų mirė moteris, kuri anksčiau buvo pašauta riaušių metu. Pareigūnai jos neįvardijo, tačiau patvirtino, kad ji buvo civilė.

01:15 „Facebook“ pašalino D. Trumpo vaizdo įrašą

Socialini tinklas „Facebook“ pranešė pašalinęs prezidento D. Trumpo vaizdo įrašą, kuriame jis kreipiasi į prie Kapitolijaus susirinkusius savo šalininkus, ragindamas „grįžti namo“. Tačiau, įraše jis ir toliau kartoja savo niekuo nepagrįstus tvirtinimus dėlrinkimų rezultatų suklastojimo.

„Pašalinome įrašą, nes manome, kad jis prisideda, o ne mažina smurto riziką“,- parašė „Twitter“ tinkle „Facebook“ viceprezidentas  Guy Rossenas.

01:10 Vašingtone įsigaliojo komendanto valanda

Jungtinių Valstijų sostinėje 18 val. vietos laiku (1 val. Lietuvos laiku) įvesta komendanto valanda, kuri galioja iki ketvirtadienio ryto.

Vašingtono merės Muriel Browser nurodymu, po 18 val. niekas negali išeiti į gatvę, išskyrus merės įgaliotus asmenis.

01:05 Rinkimų rezultatus siekia patvirtinti trečiadienį

Kongreso lyderiai sieks prezidento rinkimų rezultatus patvirtinti trečiadienio vakarą Vašingtono laiku, pranešė CNN, remdamasi savo šaltiniais.

Senatoriai, pranešama, jau laukia leidimo grįžti į Senato posėdžių salę ir tęsti procesą.

00:58 Suimta 13 riaušininkų

Vašingtono policijos vadovas Robertas Contee pranešė, kad teisėsaugos pareigūnai konfiskavo mažiausiai penkis ginklus ir sulaikė mažiausiai 13 žmonių.

Vašingtone temstant teisėsaugos pajėgos pradėjo stumti protestuotojus iš teritorijos aplink Kapitolijų, leisdamos ašarines dujas ir sprogdindamos triukšmo granatas.

00:50 JAV Kapitolijus jau saugus

Kapitolijaus pastatas jau saugus. Jame esantys žurnalistai praneša, kad įstatymų leidėjai plojimais sutiko šią tvarką palaikančio pareigūno žinią.

00:45 Užsienio šalių lyderiai smerkia „išpuolį prieš demokratiją“

Kanados užsienio reikalų ministras Fran?ois-Philippe'as Champagne'as „Twitter“ parašė: „Kanadą giliai sukrėtė padėtis Vašingtone. Taikus valdžios perėmimas yra esminis demokratijos principas — jis turi tęstis ir tęsis. Mes atidžiai stebime įvykius ir mintyse esame su Amerikos žmonėmis“.

Prancūzijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė protestus kaip „rimtą išpuolį prieš demokratiją“.

Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte'as „Twitter“ parašė: „Siaubingi vaizdai iš Vašingtono. D. Trumpai, pripažink J. Bideną išrinktą prezidentu šiandien".

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis „Twitter“ rašo: „JAV Kongresas yra demokratijos šventykla. Stebint šio vakaro vaizdus Vašingtone apima šokas. Mes tikime, kad JAV užtikrins taikų valdžios perdavimą J. Bidenui“.

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellas pridūrė: „Tai neregėtas kėsinimasis į JAV demokratiją, jos institucijas ir teisinę valstybę. Tai ne Amerika. Reikia visapusiškai gerbti lapkričio 3 d. Rinkimų rezultatus".

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas „Twitter“ įvykius JAV Kongrese pavadino „gėda“, pabrėždamas, kad Jungtinės Valstijos pasisako už demokratiją visame pasaulyje, todėl dabar yra „gyvybiškai svarbu“ taikiai ir tvarkingai perduoti valdžią.

00:22 Grasina apkalta D. Trumpui

Atstovų rūmų narė Ilhan Omar pranešė rengianti apkaltą prezidentui Donaldui Trumpui.

„Atstovų rūmai turėtų apkaltinti D. Trumpą, o JAV Senatas jį nušalinti nuo pareigų“, — „Twitter“ paskyroje rašo I. Omar. „Negalime leisti jam likti pareigose, tai yra mūsų Respublikos išsaugojimo reikalas ir mes turime įvykdyti savo priesaiką", — rašo parlamentarė.

00:22 Gali būti daugiau sužeistų

Vis daugiau vietos žiniasklaidos kanalų praneša, kad gali būti ir daugiau sužeistų asmenų. Kol kas be jau skelbtos informacijos apie sunkiai sužeistą moterį, skelbiama ir apie dar vieną sužalotą asmenį. Tačiau informacija kol kas prieštaringa ir nepatvirtinta pareigūnų.  

23:49 Kongresas ketina grįžti

Kongresas grįš patvirtinti JAV prezidento rezultatų, kai tik pastate bus saugu. Tačiau šiuo metu policija to dar nepranešė. Kol kas nežinoma, kada tai galėtų įvykti ir kaip ilgai teks laukti. Didžioji dauguma įstatymų leidėjų teigia, kad nori kuo greičiau tęsti darbą ir neleisti grupelei asmenų stabdyti demokratijos procesų.

23:40 D. Trumpas: eikite namo

D. Trumpas kreipėsi į protestuotojus, tačiau neatsisakė savo teiginių dėl suklastotų rinkimų rezultatų. Jį palaikančius protestuotojus jis paragino skirstytis.

„Suprantu jūsų skausmą, žinau, kad jaučiatės įskaudinti. Šalyje ką tik vyko rinkimai, kurie buvo iš mūsų pavogti. Tai buvo didele persvara laimėti rinkimai, visi tai žino, ypač kita pusė. Tačiau jūs privalote skirstytis ir eiti namo. Turime elgtis taikiai, privalu laikytis įstatymų, privalome gerbti mūsų teisėsaugos pareigūnus. Nenorime, kas nors būtų sužeistas“, – vaizdo įraše į savo šalininkus kreipėsi D. Trumpas.

23:29 J. Bidenas: tai nėra tikroji Amerika

Protestuotojams nerimstant išrinktasis prezidentas J. Bidenas kreipėsi į tautą.

„Šią valandą mūsų demokratija yra beprecedenčiame pavojuje. Tokio dalyko šalies modernioje istorijoje dar nematėme. Išpuolio prieš laisvės citadelę, patį Kapitolijų. Įvykdytas išpuolis prieš žmonių išrinktus atstovus ir Kapitolijaus policiją, kuri yra prisiekusi juos saugoti“, – kalbėjo J. Bidenas.

Anot išrinktojo prezidento, tai, ką šiuo metu stebime, nėra tikroji Amerika.

„Toks chaosas, kokį dabar matome Kapitolijuje neatspindi tikrosios Amerikos. Jis tikrai neatspindi to, kas mes esame. Tai, ką mes dabar matome yra maža grupė ekstremistų, kuriems negalioja jokios taisyklės. Tai nėra garbinga ir tai turi liautis“, – pridūrė J. Bidenas.

J. Bidenas pasmerkė prezidento D. Trumpo šalininkus, šturmavusius Kapitolijaus rūmus Vašingtone, ir paragino valstybės vadovą imtis priemonių padėčiai nuraminti.

„Prezidento žodžiai svarbūs, nesvarbu, ar tas prezidentas yra geras ar blogas. Geriausiu atveju, prezidento žodžiai gali įkvėpti. Blogiausiu – jie gali kurstyti. Taigi, raginu prezidentą Trumpą dabar kreiptis per nacionalinę televiziją ir išpildyti savo priesaiką – ginti Konstituciją ir pareikalauti užbaigti šią apsiaustį“, – J. Bidenas sakė kreipdamasis į tautą.

Išrinktasis prezidentas taip pat sakė, kad minios siautėjimas Vašingtone prilygsta „maištui“.

„Grasinti išrinktų pareigūnų saugumui nėra protestas. Tai maištas, – pareiškė J. Bidenas. – Pasaulis stebi. Kaip ir daugybė kitų amerikiečių, esu sukrėstas ir nuliūdintas, kad mūsų valstybė, taip ilgai buvusi šviesos švyturys ir demokratijos viltis, pasiekė tokį tamsų momentą.“

„Prezidente Trumpai: ženkite į priekį“, – pridūrė jis.

23:14 Pasitelkiama nacionalinė gvardija

JAV malšinti įsisiautėjusius „protrumpiškus“ protestuotojus pasitelkė nacionalinę gvardiją. Šalies teisėsaugos pareigūnai nurodė, kad tikimasi, jog protestuotojus pavyks išvaryti per artimiausią valandą.

22:54 Išstumti iš Senato pastato dalies  

CNN skelbia, kad iš Senato prieigų protestuotojai policijos jau yra išstumiami. Kapitolijaus pastate esančio Senato pusėje, remiantis vietos žiniasklaida, „atrodo ramu“. Tačiau kol kas nėra tikslių detalių, kokia situaciją pastato dalyje, kur įsikūrę Atstovų rūmai.

22:44 Įsiveržė į Senato posėdžių salę

Kai kurie protestuotojai įsiveržė ir į pačią Senato posėdžių salę Kapitolijuje, per „Twitter“ pranešė amerikiečių žurnalistai.

Dienraščio „The New York Times“ reporteris Stephenas Nelsonas paskelbė nuotraukų, kurioje matyti evakuota Senato posėdžių salę ir joje besifotografuojantys keletas protestuotojų. Apsaugos pareigūnų šiose nuotraukose nesimatė.

22:39 Kongreso narių reakcijos

Respublikonas Adamas Kinzingeris tviteryje parašė, kad tai yra „perversmo bandymas“. Jis taip pat pasmerkė protestuotojų veiksmus ir tiesiogiai atsakė į prezidento D. Trumpo žinutę. „Jūs nesaugote šalies“, „Jūsų palikimas bus nelaimė“, – D. Trumpui rašė A. Kinzingeris.

Nancy Mace, irgi respublikonė, tviteryje parašė: „Tai. Yra. Beprotiška“.

Respublikonas Tedas Cruzas rašė: „Šturmuojančius Kapitolijų reikia sustabdyti DABAR. Konstitucija gina taikų protestą, bet smurtas – iš kairės ar dešinės – VISADA yra blogai“.

22:35 CNN skelbia apie sužeistą moterį

CNN skelbia, kad viena moteris yra „kritinės būklės“ po to, kai buvo pašauta į krūtinę Kapitolijaus prieigose. Tačiau kol kas CNN šaltiniai nepraneša jokių išsamesnių detalių apie įvykį.

22:29 JAV įstatymų leidėjai – išgabenti

JAV įstatymų leidėjai buvo priversti suspenduoti JAV prezidento rinkimų rezultatų patvirtinimą. CNN skelbia, kad Atstovų rūmų ir Senato nariai yra saugioje, įslaptintoje vietoje ir jau išgabenti iš Kapitolijaus pastato. Iš pastato išgabentas ir viceprezidentas Mike'as Pence'as.

JAV Kapitolijaus policija šiuo metu šukuoja antrąjį pastato aukštą. Didinamos policijos pajėgos ir prie pastato prieigų.

22:19 Kongreso nariams teko užsidėti dujokaukes

Televizija NBC pranešė, kad grupė demonstrantų įsiveržė į Senato pastatą. Viceprezidentas Mike'as Pence‘as buvo evakuotas iš komplekso.

Televizijos CNN duomenimis, gauta pranešimų, kad per susirėmimus buvo leidžiamos ašarinės dujos ir sproginamos kurtinamosios granatos, bet kol kas neaišku, ar šias priemones naudojo pareigūnai, ar demonstrantai.

Ašarinėms dujoms prasiskverbus į Kapitolijaus Rotondą, Kongreso narių buvo paprašyta užsidėti dujokaukes.

Teisėsaugos pareigūnai paragino įstatymų leidėjus išsiimti dujokaukes iš po savo krėslų, D. Trumpo šalininkams įsiveržus į evakuotas komplekso viešąsias erdves.

22:08 D. Trumpas protestuotojus ragina išlikti taikius

D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ nutraukė tylą ir protestuotojų paprašė palaikyti Kapitolijaus policiją ir teisėsaugos struktūras.

„Jie tikrai yra mūsų šalies pusėje. Išlikite taikūs!“ – protestuotojus paragino D. Trumpas.

Tuo tarpu JAV žiniasklaida skelbia, kad Kapitolijaus viduje prieš įsiveržusius protestuotojus panaudotos ašarinės dujos, o pastate daugėja protestuotojų.

22:02 Įvedama komendanto valanda

Vašingtono merė Muriel Bowser įvedė komendanto valandą visoje JAV sostinėje, įtūžusiems prezidento Donaldo Trumpo šalininkams šturmuojant Kapitolijų.

M. Bowser nurodymu komendanto valanda įsigalios nuo 18 val. vietos (ketvirtadienio 1 val. Lietuvos) laiku ir galios iki ketvirtadienio 6 val. (13 val.).

21:40 Kapitolijaus pastatas uždarytas

Kapitolijuje per garsiakalbius buvo paleistas perspėjimas, kad dėl „išorinės grėsmės saugumui“ iš komplekso niekas negali išeiti ir į jį patekti.

Šie neramumai įsiplieskė abejų Kongreso rūmų nariams susirinkus patvirtinti išrinktojo prezidento Joe Bideno pergalės. Įstatymų leidėjai paskelbė posėdžio pertrauką.

Susirėmimai lauke vyksta toje pačioje vietoje, kur po dvejų savaičių turėtų būti inauguruotas J. Bidenas.

Protestuotojai pralaužė Kapitolijaus laiptų papėdėje įrengtas metalines užtvaras ir buvo pasitikti riaušių malšinimo įranga ginkluotų policininkų. Kai kurie mėgino nustumti skydus suglaudusius pareigūnus, o policininkai buvo matomi purškiantys paprikinį purškalą į minią, kad atstumtų protestuotojus. Kai kurie demonstrantai policininkams šaukė „Išdavikai!“

Be to, Kapitolijaus policija pranešė apie šalimais rastą įtartiną paketą.

Grumtynės prasidėjo tuojau po D. Trumpo kreipimosi į tūkstančius savo šalininkų, per kurį prezidentas audrino minią, kartodamas nepagrįstus kaltinimus apie lapkričio 3-iąją įvykusių rinkimų klastojimą.

„Neleisim jiems nutildyti jūsų balsų“, – D. Trumpas sakė protestuotojams, susirinkusiems dar neprašvitus, kad užsiimtų geriausias vietas pasiklausyti prezidento kalbos.

21:35 M. Pence‘as neblokuos J. Bideno pergalės patvirtinimo

Trečiadienį D. Trumpas per mitingą taip pat ragino viceprezidentą Mike‘ą Pence‘ą neleisti patvirtinti Rinkikų kolegijos balsavimo rezultatų.

Tačiau M. Pence‘as pareiškė neįsikišiantis, kad sustabdytų išrinktojo prezidento J. Bideno rinkimų pergalės patvirtinimą Kongrese.

„Konstitucija neleidžia man vienašališkai prisiimti įgaliojimo nuspręsti, kurie rinkikų balsai turi būti įskaičiuoti, ir kurie – ne“, – sakoma M. Pence‘o pareiškime, paskelbtame prasidėjus bendram Kongreso posėdžiui, per kurį turi būti patvirtinti po lapkričio 3-iąją įvykusių visuotinių rinkimų surengto Rinkikų kolegijos balsavimo rezultatai.

M. Pence‘as, kuris taip pat turi Senato pirmininko galias, sakė suprantąs „milijonų amerikiečių nuogąstavimus dėl šių rinkimų sąžiningumo“.

Vis dėlto viceprezidentas pabrėžė nemanąs, kad gali vienašališkai spręsti dėl balsų skaičiavimo procedūros.

„Prieš ketverius metus, apsuptas savo šeimos, daviau priesaiką palaikyti ir ginti Konstituciją, pasibaigusią žodžiais „Ir tepadeda man Dievas“, – kalbėjo M. Pence‘as.

„Šiandien noriu patikinti Amerikos žmones, kad laikysiuosi jiems savo duotos priesaikos ir priesaikos, duotos Visagaliui Dievui“, – pridūrė jis.

Tuo metu D. Trumpas per savo šalininkų mitingą kartojo nepagrįstus kaltinimus, jog rinkimai buvo suklastoti. Prezidentas sakė, kad būtų „labai nusivylęs“, jeigu M. Pence‘as neužginčytų Rinkikų kolegijos balsų skaičiavimo.

D. Trumpas vėliau taip pat pasmerkė savo viceprezidentą dėl atsisakymo kištis į rinkimų rezultatų tvirtinimo procesą.

„Mike‘as Pence‘as neturėjo drąsos padaryti, ką jam derėtų padaryti, kad apsaugotų mūsų Šalį ir Konstituciją, – per „Twitter“ parašė prezidentas. – JAV reikalauja tiesos!“

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
D. Trumpo apkaltos straipsnis pirmadienį bus perduotas nagrinėti JAV Senatui

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas bus teisiamas Senato dėl jo šalininkų įsiveržimo į Kapitolijų, o...

G. Paluckas atsistatydina iš Socialdemokratų partijos pirmininko pareigų

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas traukiasi iš užimamų...

Antroji „Modernos“ vakcinos siunta Lietuvą pasieks mėnesio gale

Antroji „Modernos“ vakcinos nuo COVID-19 siunta Lietuvą turėtų pasiekti mėnesio gale, didžioji jos dalis bus...

Baltijos šalys ragina ES leisti išvežioti „AstraZenecos“ vakciną dar iki jos patvirtinimo

Baltijos šalių premjerai penktadienį paragino Europos Sąjungos institucijas leisti išvežioti po šalis britų...

Per 3 dienas – beveik 7.500 subsidijų prašymų 1

Nuo 2020 metų lapkričio iki sausio vidurio, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, maždaug trečdaliu...

Gazelė
15:12
„Google“ grasina išjungti interneto paiešką Australijoje 5

JAV interneto milžinės vadovė Australijoje teigia, kad teks išjungti paieškos variklį šioje šalyje, jei...

A. Dulkys: karantinas bus pratęstas, bet jo švelninimas galimas tik vasariui įsibėgėjus Premium 13

Karantinas turėtų būti pratęstas bent mėnesiui – iki kovo pradžios. Galimi ir laipsniški jo režimo...

Prezidentas: L. Linkevičiui ir R. Karobliui reikalingas „atšalimo laikotarpis“ 1

Prezidentas Gitanas Nausėda sako šiuo metu nematantis galimybės buvusius užsienio reikalų ir krašto apsaugos...

G. Nausėda: dėl A. Navalno sulaikymo galimų sankcijų Rusijai klausimą kelia apie pusė ES narių 1

Maždaug pusė Europos Sąjungos (ES) valstybių kelia klausimą dėl galimų sankcijų Rusijai dėl opozicijos...

Euro zonos verslas sausį spaudė stabdžius

Kaip ir tikėtasi, sausį įvedus griežtus pandemijos ribojimo priemones didžiosiose euro zonos ekonomikose,...

Rinkos
12:00
Donaldo Trumpo era baigiasi. Metas mums pasiraitoti rankoves ir atkurti demokratiją 1

Visus mus sukrėtė įvykiai Kapitolijuje. Tačiau turime šį šoką įveikti ir galvoti apie rytdieną. Demokratija...

EK patvirtino, kad Lietuva galės paskiepyti 70% gyventojų iki vasaros 4

Prezidentas Gitanas Nausėda sako gavęs Europos Komisijos (EK) vadovės Ursulos von der Leyen patvirtinimą, kad...

Trumpai ir greitai: žvilgsnis į ateinančias 7 dienas  Premium

Vyriausybė spręs dėl karantino pratęsimo ir jo režimo palengvinimo, Rusijoje planuojami masiniai protestai...

Žiniasklaida: Kremlius planuoja įkalinti A. Navalną daugiau nei 13 metų, sulaikomi bendražygiai 7

Rusijos valdžia šalies opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui planuoja 13,5 metų laisvės atėmimo bausmę,...

Ketvirtadienį nustatyti 1.032 nauji COVID-19 atvejai, mirė 29 žmonės 28

Ketvirtadienį Lietuvoje nustatyti 1.032 nauji COVID-19 ligos atvejai, mirė 29 žmonės, penktadienį pranešė...

Jungtinės Valstijos griežtina ribojimus dėl koronaviruso

JAV prezidentas Joe Bidenas sugriežtino kaukių dėvėjimo taisykles ir nurodė, kad atvykstantieji į JAV privalo...

Vykstant į Latviją reikia turėti neigiamą COVID-19 testą 

Vykstant į Latviją privalu turėti neigiamą COVID-19 testą, informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba...

EP pasmerkė A. Navalno areštą ir siūlo sustabdyti dujotiekio „Nord Stream 2“ statybas 7

Europos Sąjunga (ES) siūlo peržiūrėti santykius su Rusija ir sustabdyti kontroversiško dujotiekio „Nord...

A. Romanovskis dėl neteisėto persekiojimo siekia prisiteisti 228.000 Eur 1

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis kreipėsi į teismą su ieškiniu prisiteisti...

ES darbotvarkėje – vidaus kelionių ribojimas

Naujų koronoviruso atmainų židinių teritorijos ES bus žymimos tamsiai raudona spalva. ES lyderiai kol kas...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus