Prezidentas suabejojo E. Dobrovolskos patirtimi ir pakankamu autoritetu

Prezidentui Gitanui Nausėdai kilo klausimų dėl Laisvės partijos pasiūlytos kandidatės į teisingumo ministres Evelinos Dobrovolskos pakankamos profesinės patirties ir autoriteto teisininkų bendruomenėje. Tačiau sprendimą dėl šios pretendentės į Ingridos Šimonytės formuojamą Vyriausybę prezidentas paskelbs vėliau.
Ketvirtadienį G. Nausėda susitiko su E. Dobrovolska. Pokalbis truko kiek ilgiau nei numatyta.
Antanas Bubnelis, prezidento atstovas spaudai, po susitikimo pranešė, kad jame daugiausiai dėmesio skirta aukštesnei teisėkūros kokybei ir didesniam Teisingumo ministerijos vaidmeniui šiame procese, taip pat lankstesnei bausmių vykdymo sistemai.
Kandidatė drąsi, ryžtinga, pasirengusi įvykdyti pokyčius ministerijoje. Bet pagrindinis klausimas ar ji turėtų pakankamą autoritetą teisininkų bendruomenėje ir pakankamai patirties įgyvendinti šiuos pokyčius, sakė A. Bubnelis.
Jis taip pat pabrėžė, kad prezidentas girdi diskusijas, kurios vyksta visuomenėje dėl šios kandidatės. Priimant sprendimą bus atsižvelgiama ir į tai, pastebėjo atstovas.
Paskelbus apie E. Dobrovolskos kandidatūrą, viešumoje kandidatė sulaukė kritikos, kad yra įgijusi tik teisės bakalauro laipsnį, kad neišlaikė advokato egzamino. Jai taip pat viešai teko aiškintis dėl turimų tatuiruočių.
Anot A. Bubnelio, šiuo metu vyksta susitikimai su kandidatais į ministrus ir artimiausiu metu bus pateiktas atsakymas paskirtajai premjerei dėl šių kandidatų tinkamumo.
Pati E. Dobrovolska po susitikimo žiniasklaidai teigė esanti patenkinta, kad, kaip sakė A. Bubnelis, šis susitikimas prezidentui buvo vienas iš įdomiausių.
Aptarėme mano viziją ir laukiančius svarbiausius darbus. Tai teisėkūros proceso tobulinimas, teisės spragų užlopymas, bausmių sistemos tobulinimas. Turime kalbėti apie kitokį požiūrį į įkalinimo įstaigas ir turime reformuoti visą bausmių sistemą, nes dabar 62% kalėjusių po kurio laiko vėl sugrįžta į įkalinimo įstaigas, teigė E. Dobrovolska.
Ji tikino prieš susitikimą su valstybės vadovu atlikusi namų darbus ir atėjusi į pokalbį pasiruošusi.
E. Dobrovolska taip pat teigė pristačiusi prezidentui konkrečias kandidatūras į kai kuriuos būsimosios komandos postus ir sritis, už kurias jie būtų atsakingi. Pasak pretendentės į ministrus, iš G. Nausėdos nesulaukta jokios neigiamos reakcijos dėl pasiūlytųjų kandidatų kai kurie jų yra prezidentui žinomi, kiti nelabai.
Šių pavardžių žiniasklaidai E. Dobrovolska neįvardijo, paraginusi palaukti, kol bus priimtas sprendimas dėl jos paskyrimo arba nepaskyrimo į teisingumo ministres. Tuo atveju, jeigu būtų paskirta, ji pareiškė, kad sprendimus dėl komandos narių priimtų asmeniškai.
Palieku galutinį įvertinimą prezidentui. Bet aš jaučiuosi labai gerai, teigė E. Dobrovolska.
32 m. E. Dobrovolska Mykolo Romerio universitete įgijo teisės bakalaurą, nuo 2012 m. aktyviai bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, specializuojasi žmogaus teisių bylose, tautinių mažumų teisių užtikrinimo srityje. Lenkų tautybės Laisvės partijos narė E. Dobrovolska yra šio Seimo naujokė.
Seimas antradienį pritarė konservatorių atstovės I. Šimonytės kandidatūrai į premjero pareigas. Trečiadienį prezidentas savo dekretu paskyrė ją būsimąja ministre pirmininke ir pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrus.
Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.
[infogram id="6fdda789-3fc2-49ba-a2d0-c79e828dab74" prefix="XJk" format="interactive" title="ATNUAJINTA: Valdančiosios koalicijos siūloma naujos Vyriausybės sudėtis 2020 11 24"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti