2020-06-14 00:05

ES susitarė su „AstraZeneca“ dėl koronaviruso vakcinos

Tim Ireland („Xinhua“/„Scanpix“) nuotr.
Tim Ireland („Xinhua“/„Scanpix“) nuotr.
Keturios ES valstybės susitarė su farmacijos grupe „AstraZeneca“ dėl garantijų, kad Europos Sąjungai bus patiekta vakcina nuo koronaviruso COVID-19.

Britų farmacijos grupė „AstraZeneca“ praneša pasirašiusi susitarimą su Europos Inkliuzinių vakcinų aljansu (IVA), kuriam vadovauja Vokietija, Prancūzija, Italija ir Nyderlandai, tiekti iki 400 mln. dozių Oksfordo universiteto vakcinos, kurių pristatymas prasidės 2020 m. pabaigoje. Tai nurodoma kompanijos pranešime.

AFP-BNS, remdamasi Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijos pranešimu, skelbia apie susitarimą dėl 300 mln. dozių potencialios vakcinos.

Susitarimas su vaistų gamintoja „AstraZeneca“ numato, kad ji turės aprūpinti vakcina visas ES nares, vos tik skiepai bus sukurti, nurodė Vokietijos sveikatos apsaugos ministerija.

Planuojama, kad vakcinos kūrimas bus sėkmingai užbaigtas iki šių metų galo, naujienų agentūrai AFP sakė šaltiniai Vokietijos vyriausybėje.

Skiepai „privalo būti padalyti visoms valstybėms narėms, norinčioms dalyvauti [pirkime], priklausomai nuo jų populiacijų dydžio“, pažymėjo ministerija.

VŽ rašė, kad Europos Komisija penktadienį gavo įgaliojimą iš ES vyriausybių derėtis dėl išankstinių perspektyvių vakcinų nuo COVID-19 pirkimų, pranešė sveikatos apsaugos komisarė Stella Kyriakides. ES sveikatos apsaugos ministrai parėmė EK planą tam panaudoti skubios pagalbos fondą, kuriame šiuo metu yra 2,4 mlrd. Eur.

„AstraZeneca“ skelbia neseniai sudariusi panašius susitarimus su JK, JAV, Pasirengimo epidemijoms inovacijų koalicija (CEPI) ir pasauliniu vakcijų aljansu „Gavi“ dėl 700 mln. dozių. Kompanija taip pat gavo Indijos Serumo instituto licenciją dėl milijardo dozių tiekimo. Šiuo metu bendras gamybos pajėgumas, kaip skelbia „AstraZeneca“, yra 2 mlrd. dozių.

52795
130817
52791