2018-09-17 16:47

Žygimantas Pavilionis nedalyvaus prezidento rinkimuose

Žygimantas Pavilionis. „15min“ / „Scanpix“ nuotr.
Žygimantas Pavilionis. „15min“ / „Scanpix“ nuotr.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos ir Seimo narys Žygimantas Pavilionis traukiasi iš pirminių Lietuvos prezidento rinkimų kovos.

„Valstybės gerovė ir nacionalinis interesas man visuomet buvo ir bus prioritetas. Dėl šio bendro tikslo esu linkęs pasitraukti iš Prezidento rinkimų, nuosekliai laikydamasis partijos procedūrų savo balsą skirti už tą TS-LKD kandidatą, kuris atitinka mano įsitikinimus bei vertybes, kai paaiškės galutinis apsisprendusiųjų sąrašas“, – pranešime spaudai cituojamas p. Pavilionis.

Iš viso TS-LKD skyriai pirminiuose partijos remiamo kandidato į prezidentus rinkimuose iškėlė 12 kandidatų.

37 partijos skyriai iškėlė Seimo narės Ingridos Šimonytės kandidatūrą, 34 skyriai – parlamentarą p. Pavilionį, 28 – ekonomistą Gitaną Nausėdą, 27 – diplomatą Vygaudą Ušacką. Tai iškeltųjų potencialių kandidatų lyderių ketvertukas.

Ponas Ušackas ir p. Nausėda jau yra pranešę apie savo ketinimus dalyvauti prezidento rinkimuose. Dar laukiama p. Šimonytės sprendimo.

Konservatorių skyriai taip pat pasiūlė Seimo narių Rasos Juknevičienės, Audroniaus Ažubalio, Andriaus Kubiliaus, Irenos Degutienės, Rimanto Jono Dagio, Arvydo Anušausko, europarlamentarės Laimos Andrikienės, istoriko Liudo Mažylio kandidatūras.

Dėl savo remiamo kandidato konservatoriai galutinai nuspręs lapkričio 3-4 d. vyksiančiuose pirminiuose rinkimuose. Balsavime galės dalyvauti ne tik partijos nariai, bet ir kiti partijos vertybėms prijaučiantys, kitoms partijoms ir politinių tikslų turintiems judėjimams nepriklausantys Lietuvos piliečiai. Jeigu prireiks, lapkričio 10-11 d. vyks antrasis turas.

Lapkričio 17 d. vyks TS-LKD taryba, kurioje bus oficialiai suteikiama konservatorių parama atviro, visuotinio balsavimo metu išrinktam kandidatui į prezidentus.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 m. gegužės 12 d.

52795
130817
52791