Gitanas Nausėda pranešė dalyvausiąs prezidento rinkimuose

Publikuota: 2018-09-17
Atnaujinta 2018-09-17 12:01

Apklausose pirmaujantis ekonomistas Gitanas Nausėda dalyvaus kitąmet gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Apie tai jis pranešė pirmadienį Vilniuje, šalia Gyvybės mokslų centro, surengtame specialiame susitikime su savo šalininkais ir žurnalistais.

„Švyturys – gerovės valstybė“

„Jaučiuosi visapusiškai pasirengęs ir turįs kompetencijų atstovauti šios šalies žmonėms, todėl apsisprendžiau dalyvauti prezidento rinkimuose“, – sakė p. Nausėda.

Jo kalbos pagrindinis akcentas yra siekis „stiprinti Lietuvą kaip gerovės valstybę“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Gerovės valstybė yra tas švyturys, į kurį privalo plaukti pavargęs ir kryptį praradęs Lietuvos laivas. Gerovė – tai ne tik orios visų šalies piliečių pajamos. Gerovė – tai teisė gauti kokybiškas sveikatos apsaugos ir švietimo paslaugas. Gerovė – tai asmens orumas ir pasitikėjimas vienas kitu ir sava valstybe“, – sakė ekonomistas.

„Šiandien Lietuva pagal gerovės valstybės indeksą yra 41 vietoje iš 149 pasaulio šalių, tuo tarpu kaimynai latviai – 37-ti, estai – 27-ti. Kodėl? Juk startavome iš beveik vienodų pozicijų, turėjome maždaug tiek pat laiko ir išteklių“, – klausė p. Nausėda.

Jo nuomone, gerovės valstybė „kuriama inovacijomis, smulkiojo verslo išlaisvinimu, santarve“.

„Mums reikia nepriklausomo prezidento, kuris mąstytų globaliais masteliais, gerai suvoktų šiuolaikinio pasaulio funkcionavimo dėsnius ir tendencijas, o kartu gebėtų savo žinias pritaikyti žmonių problemoms spręsti. Prezidento, kuris galėtų apginti geopolitinius ir ekonominius valstybės interesus bet kuriame tarptautiniame forume, čia pat prie derybų stalo operatyviai reaguodamas į aktualijas“, – teigė ekonomistas.

Pristatė komandą

Ponas Nausėda pristatė savo komandą, su kuria eis į prezidento rinkimus. Tarp jo komandos narių – verslininkas ir investuotojas Ilja Laursas, Lietuvos ekonomistas, socialinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto profesorius Teodoras Medaiskis, vaikų psichiatras ir švietimo ekspertas Linas Slušnys, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius Mindaugas Jurkynas,  žurnalistas, laidų vedėjas ir keliautojas Vytaras Radzevičius, Vilniaus universiteto teisės profesorius, Teisės fakulteto dekanas, Lietuvos teisininkų draugijos vicepirmininkas Tomas Davulis ir kt.

Ponas Nausėda taip pat pristatė savo ilgametę bendradarbę, ekonomistę, vadovaujančias pozicijas finansų sektoriuje užėmusią Algę Budrytę, kuri taps rinkiminio štabo vadove.

Renginyje trumpai pasisakė ir p. Nausėdos sutuoktinė Diana: „Mano žmogus gali būti netobulas, jis gali klysti, bet jis negali primesti savo silpnumo valstybei. Jis turi žinoti aiškų kelią ir turi skinti tą kelią kiekvienam laisvos Lietuvos piliečiui. Tikiu savo žmogumi, tikiu, kad Lietuva gali augti. Tikiu jo ryžtu, energija ir veiklumo genu.“

„Jokio delsimo nebuvo“

Vėliau įvykusioje spaudos konferencijoje p. Nausėda tvirtino dar turįs kelias dienas, kad galutinai apsispręstų, ar dalyvaus konservatorių organizuojamuose pirminiuose savo remiamo kandidato rinkimuose. Jis iš esmės sakė nesąs prieš šios partijos paramą ar bent dalyvavimą tokiuose rinkimuose, bet pirmiausia norėtų išsiaiškinti, ar ši opozicinė partija, kaip ir kiti potencialūs rėmėjai, nekels „nepriimtinų sąlygų, pvz., reikalavimo įtraukti į savo programą kažkokių konkrečių nuostatų“.

Ekonomistas neketina bendradarbiauti su tomis politinėmis jėgomis, kurios yra teisėsaugos akiratyje ir „kurių kaltė bus aiškiai įrodyta“.

Savo programines nuostatas p. Nausėda pažadėjo paskelbti artimiausiu metu. Jis taip pat tikino kol kas iš savo asmeninių lėšų finansuosiąs pirminį rinkimų kampanijos etapą, tačiau kai prasidės įstatymais numatytas kampanijos laikotarpis, tikino pasinaudosiąs „visomis įstatymo leidžiamomis teisėtomis galimybėmis telkti finansinę paramą“.

Ponas Nausėda tvirtino, kad nedelsė su savo apsisprendimo paskelbimu: „Kai kurie potencialūs kandidatai žada tik kitų metų vasarį paskelbti, dalyvaus ar nedalyvaus rinkimuose. Be to, iki šiol tas menamas „delsimas“ buvo susijęs su mano profesine veikla ir darbu banke.“

Apie kandidatavimą į prezidentus paskelbęs ekonomistas, atsakydamas į klausimą dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės galimos paramos, pabrėžė, kad dabartinė valstybės vadovė yra „aiškiai ir viešai deklaravusi, jog nepalaikys jokio kandidato, todėl būtų mažų mažiausiai nekonstruktyvu kalbėti už ją arba ieškoti kontaktų su ja dėl galimos paramos – ji pati priima sprendimus“.

Ponas Nausėda pastebėjo, kad ateis atsakyti į klausimus Seimo Biudžeto ir finansų komitete, kuris tiria prieš dešimtmetį kilusios krizės priežastis, tačiau tai tikrai įvyks tik tuo atveju, jeigu ekonomistas įsitikinęs, jog „tyrimas nesusijęs su jokiais tiesioginiais asmeniškumais ir išankstiniais kaltinimais“.

Pretendentas į prezidentus taip pat tikino, kad jo požiūris į agresyvią politiką vykdančią Rusiją „neleidžia abejoti vertybinėm nuostatom“. „Dabar kamuolys yra Rusijos pusėje, viskas priklauso nuo jos. Jeigu ji kai kuriuos dalykus pakeis savo politikoje, tada bus galima labai greitai atkurti ir pagerinti santykius su šia tikrai labai mums svarbia valstybe“,  – pridūrė jis.

Dirbo SEB banke

Rugsėjo pradžioje p. Nausėda baigė darbą SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto pareigose, kurias jis buvo užėmęs pastaruosius 18 metų.

Apie p. Nausėdos pasitraukimą iš banko pranešta rugpjūčio pabaigoje. Ekonomistas sakė jau prieš kurį laiką susitaręs su SEB vadovybe dėl išėjimo iš darbo nuo rugsėjo 7-osios ir ketino šią žinią paskelbti arčiau šios datos, tačiau buvo priverstas kiek paskubinti įvykius, nes kai kurie politikai ėmė intensyviai kelti klausimus dėl p. Nausėdos veiklos, kai jis važinėja po Lietuvą susitikti su visuomene.

Pastarosios visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad 54-erių p. Nausėda yra lyderis, kai kalbama apie potencialius kandidatus į prezidentus. Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 m. gegužės 12 d.

Ponas Nausėda yra vienas tų kandidatų, kurių atsakymo dėl dalyvavimo prezidento rinkimų maratone laukia opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, mat ši partija lapkritį surengs pirminius savo remiamo kandidato rinkimus. Partijos skyriai be kitų kelia ir p. Nausėdos kandidatūrą, nors jis nepriklauso jokiai politinei organizacijai.

Apie savo kandidatavimą į prezidentus jau yra paskelbę ambasadorius Vygaudas Ušackas, europarlamentarai Valentinas Mazuronis ir Petras Auštrevičius, Seimo nariai Aušra Maldeikienė ir Naglis Puteikis, filosofas Arvydas Juozaitis. Šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje tikimasi sužinoti, ar Dalią Grybauskaitę valstybės vadovo poste sieks pakeisti premjeras Saulius Skvernelis.

Minimi dar apie bent keli politikai ar visuomenės veikėjai, kurie gali tapti kandidatais į prezidentus, tarp jų – Seimo nariai Ingrida Šimonytė ir Žygimantas Pavilionis.

[infogram id="2e04ddc6-c614-41d5-bc8e-9315e09a912c" prefix="Ewj" format="interactive" title="kandidatai į prezidentus 2019"]

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Taivano prezidentė priėmė JAV kongresmenų delegaciją, Kinija skelbia naujas karines pratybas

Taivano prezidentė Tsai Ing-wen pirmadienį priėmė JAV Kongreso narių delegaciją, Vašingtonui toliau...

U. Armalis. Milijardų eurų vertės klausimas – kada į Lietuvą sugrįš užsienio turistai? 7

Pandemija, atrodytų, baigėsi ir keliaudamas po pasaulį matai pilnus oro uostus, daugybę keliaujančių žmonių...

Nuomonės
11:00
COVID-19 statistika: 126 nauji atvejai, 4 žmonės mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 126 nauji COVID-19 atvejai, 4 žmonės mirė, rodo pirmadienį paskelbti...

Lietuvos merginų rinktinė iškovojo aukso medalius Europos čempionate

Lietuvos U18 merginų rinktinė sekmadienį iškovojo aukso medalius Europos čempionate. Lietuvės finale įveikė...

VMI maitinimo įmonėse nustatė kone 400 mokestinių pažeidimų 3

Viešojo maitinimo sektoriuje šiemet sausį – liepą nustatyti keli šimtai mokestinių pažeidimų ir priskaičiuota...

Finansai
2022.08.14
Rusijos centrinis bankas apie ekonomikos scenarijus ir naftos kainą

Rusijos centrinis bankas mato du ateities ekonomikos scenarijus. Vienas jų būtų spartus prisitaikymas prie...

Pramonė
2022.08.14
Ukraina ketina naikinti lengvatinį tarifą degalams

Ministrų kabinetas pateikė Radai įstatymo projektą, kuriuo siekiama panaikinti lengvatinį degalų...

Verslo aplinka
2022.08.14
Savaitgalį Ukraina nukovė du rusų sraigtasparnius „Aligator“

Šeštadienį ir sekmadienį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų raketų „žemė-oras“ sistemos nukovė du priešo...

Verslo aplinka
2022.08.14
Taivane lankosi JAV įstatymų leidėjų delegacija

Praėjus vos 12 dienų po JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito, kuris papiktino Kiniją, Taivane...

Verslo aplinka
2022.08.14
Jerevano turguje nugriaudėjo sprogimas, yra aukų

Armėnijos sostinėje Jerevane esančiame turguje nugriaudėjo sprogimas, kuris sukėlė gaisrą ir pareikalavo...

Verslo aplinka
2022.08.14
Brangstanti energetika labiausiai smogė Estijos gyventojams Premium 2

Europos šalių gyventojus energijos brangymetis palietė skirtingai: vidutinės Suomijos šeimos išlaidas jis...

Finansai
2022.08.14
V. Zelenskis kaltina Rusiją naudojant „branduolinį šantažą“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino Rusiją, kad ji naudoja „branduolinį šantažą“ Zaporižios...

Verslo aplinka
2022.08.14
Iš premjerės I. Šimonytės komandos pasitraukia atstovė spaudai R. Jakilaitienė 18

Premjerės Ingridos Šimonytės politinę komandą nuo rugsėjo 1-osios palieka patarėja ryšių su visuomene...

Vadyba
2022.08.14
Kinijoje – pirmieji krizės ženklai: smuko naudotų prabangių prekių kainos 1

Pastaraisiais mėnesiais Kinijoje sparčiai krito naudotų prabangos prekių kainos, nes net ir turtingieji...

Verslo aplinka
2022.08.14
Šeštadienį užregistruoti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė, rodo sekmadienį...

Verslo aplinka
2022.08.14
Lietuvoje padaugėjo melagingų pranešimų apie visuomenei gresiantį pavojų

Policijos duomenimis, per septynis mėnesius pradėta 14 ikiteisminių tyrimų dėl melagingų pranešimų apie...

Verslo aplinka
2022.08.14
Cirkas su pinigais Juodkrantėje: pastatus griauti reikia, bet iškeldinti gyventojų negali Premium 9

Teismui prieš daugiau nei dešimtmetį įpareigojus nugriauti du nelegalius vadinamuosius jachtininkų viešbučius...

Statyba ir NT
2022.08.14
Latvijos vadovas siūlo panaikinti Rusijos agresiją remiančių užsieniečių leidimus gyventi 8

Latvijos prezidentas Egilas Levitas mano, kad Rusijos agresiją palaikantiems asmenims Latvijoje iki šiol...

Verslo aplinka
2022.08.13
Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą smūgiais Zaporižios AE

Ukraina ir Rusija šeštadienį viena kitą apkaltino smūgiais Ukrainos pietryčiuose esančiai Zaporižios atominei...

Verslo aplinka
2022.08.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku