Gitanas Nausėda pranešė dalyvausiąs prezidento rinkimuose

Publikuota: 2018-09-17
Atnaujinta 2018-09-17 12:01

Apklausose pirmaujantis ekonomistas Gitanas Nausėda dalyvaus kitąmet gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Apie tai jis pranešė pirmadienį Vilniuje, šalia Gyvybės mokslų centro, surengtame specialiame susitikime su savo šalininkais ir žurnalistais.

„Švyturys – gerovės valstybė“

„Jaučiuosi visapusiškai pasirengęs ir turįs kompetencijų atstovauti šios šalies žmonėms, todėl apsisprendžiau dalyvauti prezidento rinkimuose“, – sakė p. Nausėda.

Jo kalbos pagrindinis akcentas yra siekis „stiprinti Lietuvą kaip gerovės valstybę“.

„Gerovės valstybė yra tas švyturys, į kurį privalo plaukti pavargęs ir kryptį praradęs Lietuvos laivas. Gerovė – tai ne tik orios visų šalies piliečių pajamos. Gerovė – tai teisė gauti kokybiškas sveikatos apsaugos ir švietimo paslaugas. Gerovė – tai asmens orumas ir pasitikėjimas vienas kitu ir sava valstybe“, – sakė ekonomistas.

„Šiandien Lietuva pagal gerovės valstybės indeksą yra 41 vietoje iš 149 pasaulio šalių, tuo tarpu kaimynai latviai – 37-ti, estai – 27-ti. Kodėl? Juk startavome iš beveik vienodų pozicijų, turėjome maždaug tiek pat laiko ir išteklių“, – klausė p. Nausėda.

Jo nuomone, gerovės valstybė „kuriama inovacijomis, smulkiojo verslo išlaisvinimu, santarve“.

„Mums reikia nepriklausomo prezidento, kuris mąstytų globaliais masteliais, gerai suvoktų šiuolaikinio pasaulio funkcionavimo dėsnius ir tendencijas, o kartu gebėtų savo žinias pritaikyti žmonių problemoms spręsti. Prezidento, kuris galėtų apginti geopolitinius ir ekonominius valstybės interesus bet kuriame tarptautiniame forume, čia pat prie derybų stalo operatyviai reaguodamas į aktualijas“, – teigė ekonomistas.

Pristatė komandą

Ponas Nausėda pristatė savo komandą, su kuria eis į prezidento rinkimus. Tarp jo komandos narių – verslininkas ir investuotojas Ilja Laursas, Lietuvos ekonomistas, socialinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto profesorius Teodoras Medaiskis, vaikų psichiatras ir švietimo ekspertas Linas Slušnys, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius Mindaugas Jurkynas,  žurnalistas, laidų vedėjas ir keliautojas Vytaras Radzevičius, Vilniaus universiteto teisės profesorius, Teisės fakulteto dekanas, Lietuvos teisininkų draugijos vicepirmininkas Tomas Davulis ir kt.

Ponas Nausėda taip pat pristatė savo ilgametę bendradarbę, ekonomistę, vadovaujančias pozicijas finansų sektoriuje užėmusią Algę Budrytę, kuri taps rinkiminio štabo vadove.

Renginyje trumpai pasisakė ir p. Nausėdos sutuoktinė Diana: „Mano žmogus gali būti netobulas, jis gali klysti, bet jis negali primesti savo silpnumo valstybei. Jis turi žinoti aiškų kelią ir turi skinti tą kelią kiekvienam laisvos Lietuvos piliečiui. Tikiu savo žmogumi, tikiu, kad Lietuva gali augti. Tikiu jo ryžtu, energija ir veiklumo genu.“

„Jokio delsimo nebuvo“

Vėliau įvykusioje spaudos konferencijoje p. Nausėda tvirtino dar turįs kelias dienas, kad galutinai apsispręstų, ar dalyvaus konservatorių organizuojamuose pirminiuose savo remiamo kandidato rinkimuose. Jis iš esmės sakė nesąs prieš šios partijos paramą ar bent dalyvavimą tokiuose rinkimuose, bet pirmiausia norėtų išsiaiškinti, ar ši opozicinė partija, kaip ir kiti potencialūs rėmėjai, nekels „nepriimtinų sąlygų, pvz., reikalavimo įtraukti į savo programą kažkokių konkrečių nuostatų“.

Ekonomistas neketina bendradarbiauti su tomis politinėmis jėgomis, kurios yra teisėsaugos akiratyje ir „kurių kaltė bus aiškiai įrodyta“.

Savo programines nuostatas p. Nausėda pažadėjo paskelbti artimiausiu metu. Jis taip pat tikino kol kas iš savo asmeninių lėšų finansuosiąs pirminį rinkimų kampanijos etapą, tačiau kai prasidės įstatymais numatytas kampanijos laikotarpis, tikino pasinaudosiąs „visomis įstatymo leidžiamomis teisėtomis galimybėmis telkti finansinę paramą“.

Ponas Nausėda tvirtino, kad nedelsė su savo apsisprendimo paskelbimu: „Kai kurie potencialūs kandidatai žada tik kitų metų vasarį paskelbti, dalyvaus ar nedalyvaus rinkimuose. Be to, iki šiol tas menamas „delsimas“ buvo susijęs su mano profesine veikla ir darbu banke.“

Apie kandidatavimą į prezidentus paskelbęs ekonomistas, atsakydamas į klausimą dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės galimos paramos, pabrėžė, kad dabartinė valstybės vadovė yra „aiškiai ir viešai deklaravusi, jog nepalaikys jokio kandidato, todėl būtų mažų mažiausiai nekonstruktyvu kalbėti už ją arba ieškoti kontaktų su ja dėl galimos paramos – ji pati priima sprendimus“.

Ponas Nausėda pastebėjo, kad ateis atsakyti į klausimus Seimo Biudžeto ir finansų komitete, kuris tiria prieš dešimtmetį kilusios krizės priežastis, tačiau tai tikrai įvyks tik tuo atveju, jeigu ekonomistas įsitikinęs, jog „tyrimas nesusijęs su jokiais tiesioginiais asmeniškumais ir išankstiniais kaltinimais“.

Pretendentas į prezidentus taip pat tikino, kad jo požiūris į agresyvią politiką vykdančią Rusiją „neleidžia abejoti vertybinėm nuostatom“. „Dabar kamuolys yra Rusijos pusėje, viskas priklauso nuo jos. Jeigu ji kai kuriuos dalykus pakeis savo politikoje, tada bus galima labai greitai atkurti ir pagerinti santykius su šia tikrai labai mums svarbia valstybe“,  – pridūrė jis.

Dirbo SEB banke

Rugsėjo pradžioje p. Nausėda baigė darbą SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto pareigose, kurias jis buvo užėmęs pastaruosius 18 metų.

Apie p. Nausėdos pasitraukimą iš banko pranešta rugpjūčio pabaigoje. Ekonomistas sakė jau prieš kurį laiką susitaręs su SEB vadovybe dėl išėjimo iš darbo nuo rugsėjo 7-osios ir ketino šią žinią paskelbti arčiau šios datos, tačiau buvo priverstas kiek paskubinti įvykius, nes kai kurie politikai ėmė intensyviai kelti klausimus dėl p. Nausėdos veiklos, kai jis važinėja po Lietuvą susitikti su visuomene.

Pastarosios visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad 54-erių p. Nausėda yra lyderis, kai kalbama apie potencialius kandidatus į prezidentus.
Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 m. gegužės 12 d.

Ponas Nausėda yra vienas tų kandidatų, kurių atsakymo dėl dalyvavimo prezidento rinkimų maratone laukia opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, mat ši partija lapkritį surengs pirminius savo remiamo kandidato rinkimus. Partijos skyriai be kitų kelia ir p. Nausėdos kandidatūrą, nors jis nepriklauso jokiai politinei organizacijai.

Apie savo kandidatavimą į prezidentus jau yra paskelbę ambasadorius Vygaudas Ušackas, europarlamentarai Valentinas Mazuronis ir Petras Auštrevičius, Seimo nariai Aušra Maldeikienė ir Naglis Puteikis, filosofas Arvydas Juozaitis. Šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje tikimasi sužinoti, ar Dalią Grybauskaitę valstybės vadovo poste sieks pakeisti premjeras Saulius Skvernelis.

Minimi dar apie bent keli politikai ar visuomenės veikėjai, kurie gali tapti kandidatais į prezidentus, tarp jų – Seimo nariai Ingrida Šimonytė ir Žygimantas Pavilionis.

[infogram id="2e04ddc6-c614-41d5-bc8e-9315e09a912c" prefix="Ewj" format="interactive" title="kandidatai į prezidentus 2019"]

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Augantys rezultatai – vertę kuriančios strategijos pergalė prieš akcijų pasiutpolkes Verslo tribūna

Namų apdailos prekių mažmeninių prekybininkų teigimu šio rinkos sektoriaus aktualijos verčia ieškoti naujų...

Istorinis vizitas – sąjungininkai reikalingi ne tik politikoje

Prezidento Gitano Nausėdos sprendimas pirmojo oficialaus užsienio vizito vykti į Lenkiją jau vadinamas...

Ryšių su Lenkija renesanso viltys ir nuogąstavimai Premium

Prezidento Gitano Nausėdos vizitas į Lenkiją turėtų sustiprinti verslo santykius tarp šalių kaimynių ir...

Europarlamentarai tars galutinį žodį dėl pirmos moters EK pirmininkės kandidatūros Premium

Antradienį europarlamentarai tars savo galutinį žodį dėl Vokietijos gynybos ministrės Ursulos von der Leyen...

LVŽS reiškia pasitikėjimą R. Karbauskiu, stumia lauk V. Pranckietį 17

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba pareiškė pasitikėjimą partijos lyderiu...

Verslo aplinka
2019.07.15
G. Nausėda teikia V. Rupšio kandidatūrą į kariuomenės vadus 2

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pateikė Seimui generolo majoro, Sausumos pajėgų vado Valdemaro Rupšio...

Verslo aplinka
2019.07.15
Per metus iš šeimų dėl grėsmės saugumui paimta 1.500 vaikų 7

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba per metus dėl grėsmės saugumui iš šeimų paėmė 1517 vaikų.

Verslo aplinka
2019.07.15
Nematoma D. Grybauskaitės diplomatija: 10 neskelbtų istorijų 13

Pasibaigus prezidentės Dalios Grybauskaitės kadencijai, naujienų agentūra BNS kviečia pažvelgti į jos...

Verslo aplinka
2019.07.15
Kinijos ekonomika II ketvirtį augo lėčiausiai per 27 metus

Kinijos ekonomika šių metų II ketv. augo 6.2%, rodo paskelbti oficialūs skaičiai.

Verslo aplinka
2019.07.15
Kad prievolė nuomotis patalpas netaptų priedanga melžti valstybę  1

Seimas praėjusią savaitę priėmė Valstybės ir savivaldybių turto valdymo ir kitų susijusių įstatymų pataisas,...

Finansai
2019.07.15
Šią savaitę svarbu 

Valstiečiai-žalieji svarstys, ką daryti su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Seimas balsuos dėl premjero...

Verslo aplinka
2019.07.15
Teismas patvirtino, jog Vilniaus žydų bendruomenės pirmininko rinkimai buvo teisėti

Teismai vis dar nagrinėja prieš dvejus metus vykusių Vilniaus žydų bendruomenės pirmininko rinkimų...

Verslo aplinka
2019.07.14
Šiandien buhalterio darbe nebus: ko griebtis? 15

Kad ir kaip gerai būtų organizuota kompanija, kad ir kokie uolūs darbuotojai joje dirbtų – vasara yra toks...

Paslaugos
2019.07.14
G. Nausėda pakvietė E. Macroną vizito į Lietuvą 6

Pezidentas Gitanas Nausėda į Lietuvą oficialaus vizito pakvietė Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną.

Verslo aplinka
2019.07.14
Valdžia finansiškai skatins įsivaikinti vyresnius vaikus 1

Vyresnius nei dvejų metų vaikus įsivaikinę tėvai, pasiėmę jo priežiūros atostogas, nuo kitų metų galės gauti...

Verslo aplinka
2019.07.13
L. Linkevičius: Rusijos planai švęsti Vilniaus ir Kauno užėmimą – nepriimtini 19

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rusijos sprendimą artilerijos saliutais pažymėti Vilniaus ir...

Verslo aplinka
2019.07.13
LVŽS įsiliepsnojo diskusija, ką daryti su V. Pranckiečiu  7

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba pirmadienį svarstys kelis aktualius...

Verslo aplinka
2019.07.13
Per žemės drebėjimą Filipinuose sužeisti mažiausiai 25 žmonės

5,88 balų žemės drebėjimui šiąnakt supurčius Mindanao salą Filipinų pietuose, mažiausiai dvidešimt penki...

Verslo aplinka
2019.07.13
Telšiuose nepaskiriant vicemero kyla tiesioginio valdymo grėsmė 1

Telšių rajono savivaldybės tarybai nesugebėjus per du mėnesius paskirti vicemero, apie susidariusią situaciją...

Verslo aplinka
2019.07.13
Siūloma finansuoti iš karo zonos Ukrainoje atvykusių jaunuolių studijas Lietuvoje 5

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siūlo finansuoti iš Luhansko ir Donecko sričių karo zonos Ukrainoje...

Verslo aplinka
2019.07.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau