Gitanas Nausėda pranešė dalyvausiąs prezidento rinkimuose

Publikuota: 2018-09-17
Atnaujinta 2018-09-17 12:01

Apklausose pirmaujantis ekonomistas Gitanas Nausėda dalyvaus kitąmet gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Apie tai jis pranešė pirmadienį Vilniuje, šalia Gyvybės mokslų centro, surengtame specialiame susitikime su savo šalininkais ir žurnalistais.

„Švyturys – gerovės valstybė“

„Jaučiuosi visapusiškai pasirengęs ir turįs kompetencijų atstovauti šios šalies žmonėms, todėl apsisprendžiau dalyvauti prezidento rinkimuose“, – sakė p. Nausėda.

Jo kalbos pagrindinis akcentas yra siekis „stiprinti Lietuvą kaip gerovės valstybę“.

„Gerovės valstybė yra tas švyturys, į kurį privalo plaukti pavargęs ir kryptį praradęs Lietuvos laivas. Gerovė – tai ne tik orios visų šalies piliečių pajamos. Gerovė – tai teisė gauti kokybiškas sveikatos apsaugos ir švietimo paslaugas. Gerovė – tai asmens orumas ir pasitikėjimas vienas kitu ir sava valstybe“, – sakė ekonomistas.

„Šiandien Lietuva pagal gerovės valstybės indeksą yra 41 vietoje iš 149 pasaulio šalių, tuo tarpu kaimynai latviai – 37-ti, estai – 27-ti. Kodėl? Juk startavome iš beveik vienodų pozicijų, turėjome maždaug tiek pat laiko ir išteklių“, – klausė p. Nausėda.

Jo nuomone, gerovės valstybė „kuriama inovacijomis, smulkiojo verslo išlaisvinimu, santarve“.

„Mums reikia nepriklausomo prezidento, kuris mąstytų globaliais masteliais, gerai suvoktų šiuolaikinio pasaulio funkcionavimo dėsnius ir tendencijas, o kartu gebėtų savo žinias pritaikyti žmonių problemoms spręsti. Prezidento, kuris galėtų apginti geopolitinius ir ekonominius valstybės interesus bet kuriame tarptautiniame forume, čia pat prie derybų stalo operatyviai reaguodamas į aktualijas“, – teigė ekonomistas.

Pristatė komandą

Ponas Nausėda pristatė savo komandą, su kuria eis į prezidento rinkimus. Tarp jo komandos narių – verslininkas ir investuotojas Ilja Laursas, Lietuvos ekonomistas, socialinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto profesorius Teodoras Medaiskis, vaikų psichiatras ir švietimo ekspertas Linas Slušnys, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius Mindaugas Jurkynas,  žurnalistas, laidų vedėjas ir keliautojas Vytaras Radzevičius, Vilniaus universiteto teisės profesorius, Teisės fakulteto dekanas, Lietuvos teisininkų draugijos vicepirmininkas Tomas Davulis ir kt.

Ponas Nausėda taip pat pristatė savo ilgametę bendradarbę, ekonomistę, vadovaujančias pozicijas finansų sektoriuje užėmusią Algę Budrytę, kuri taps rinkiminio štabo vadove.

Renginyje trumpai pasisakė ir p. Nausėdos sutuoktinė Diana: „Mano žmogus gali būti netobulas, jis gali klysti, bet jis negali primesti savo silpnumo valstybei. Jis turi žinoti aiškų kelią ir turi skinti tą kelią kiekvienam laisvos Lietuvos piliečiui. Tikiu savo žmogumi, tikiu, kad Lietuva gali augti. Tikiu jo ryžtu, energija ir veiklumo genu.“

„Jokio delsimo nebuvo“

Vėliau įvykusioje spaudos konferencijoje p. Nausėda tvirtino dar turįs kelias dienas, kad galutinai apsispręstų, ar dalyvaus konservatorių organizuojamuose pirminiuose savo remiamo kandidato rinkimuose. Jis iš esmės sakė nesąs prieš šios partijos paramą ar bent dalyvavimą tokiuose rinkimuose, bet pirmiausia norėtų išsiaiškinti, ar ši opozicinė partija, kaip ir kiti potencialūs rėmėjai, nekels „nepriimtinų sąlygų, pvz., reikalavimo įtraukti į savo programą kažkokių konkrečių nuostatų“.

Ekonomistas neketina bendradarbiauti su tomis politinėmis jėgomis, kurios yra teisėsaugos akiratyje ir „kurių kaltė bus aiškiai įrodyta“.

Savo programines nuostatas p. Nausėda pažadėjo paskelbti artimiausiu metu. Jis taip pat tikino kol kas iš savo asmeninių lėšų finansuosiąs pirminį rinkimų kampanijos etapą, tačiau kai prasidės įstatymais numatytas kampanijos laikotarpis, tikino pasinaudosiąs „visomis įstatymo leidžiamomis teisėtomis galimybėmis telkti finansinę paramą“.

Ponas Nausėda tvirtino, kad nedelsė su savo apsisprendimo paskelbimu: „Kai kurie potencialūs kandidatai žada tik kitų metų vasarį paskelbti, dalyvaus ar nedalyvaus rinkimuose. Be to, iki šiol tas menamas „delsimas“ buvo susijęs su mano profesine veikla ir darbu banke.“

Apie kandidatavimą į prezidentus paskelbęs ekonomistas, atsakydamas į klausimą dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės galimos paramos, pabrėžė, kad dabartinė valstybės vadovė yra „aiškiai ir viešai deklaravusi, jog nepalaikys jokio kandidato, todėl būtų mažų mažiausiai nekonstruktyvu kalbėti už ją arba ieškoti kontaktų su ja dėl galimos paramos – ji pati priima sprendimus“.

Ponas Nausėda pastebėjo, kad ateis atsakyti į klausimus Seimo Biudžeto ir finansų komitete, kuris tiria prieš dešimtmetį kilusios krizės priežastis, tačiau tai tikrai įvyks tik tuo atveju, jeigu ekonomistas įsitikinęs, jog „tyrimas nesusijęs su jokiais tiesioginiais asmeniškumais ir išankstiniais kaltinimais“.

Pretendentas į prezidentus taip pat tikino, kad jo požiūris į agresyvią politiką vykdančią Rusiją „neleidžia abejoti vertybinėm nuostatom“. „Dabar kamuolys yra Rusijos pusėje, viskas priklauso nuo jos. Jeigu ji kai kuriuos dalykus pakeis savo politikoje, tada bus galima labai greitai atkurti ir pagerinti santykius su šia tikrai labai mums svarbia valstybe“,  – pridūrė jis.

Dirbo SEB banke

Rugsėjo pradžioje p. Nausėda baigė darbą SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto pareigose, kurias jis buvo užėmęs pastaruosius 18 metų.

Apie p. Nausėdos pasitraukimą iš banko pranešta rugpjūčio pabaigoje. Ekonomistas sakė jau prieš kurį laiką susitaręs su SEB vadovybe dėl išėjimo iš darbo nuo rugsėjo 7-osios ir ketino šią žinią paskelbti arčiau šios datos, tačiau buvo priverstas kiek paskubinti įvykius, nes kai kurie politikai ėmė intensyviai kelti klausimus dėl p. Nausėdos veiklos, kai jis važinėja po Lietuvą susitikti su visuomene.

Pastarosios visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad 54-erių p. Nausėda yra lyderis, kai kalbama apie potencialius kandidatus į prezidentus.
Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 m. gegužės 12 d.

Ponas Nausėda yra vienas tų kandidatų, kurių atsakymo dėl dalyvavimo prezidento rinkimų maratone laukia opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, mat ši partija lapkritį surengs pirminius savo remiamo kandidato rinkimus. Partijos skyriai be kitų kelia ir p. Nausėdos kandidatūrą, nors jis nepriklauso jokiai politinei organizacijai.

Apie savo kandidatavimą į prezidentus jau yra paskelbę ambasadorius Vygaudas Ušackas, europarlamentarai Valentinas Mazuronis ir Petras Auštrevičius, Seimo nariai Aušra Maldeikienė ir Naglis Puteikis, filosofas Arvydas Juozaitis. Šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje tikimasi sužinoti, ar Dalią Grybauskaitę valstybės vadovo poste sieks pakeisti premjeras Saulius Skvernelis.

Minimi dar apie bent keli politikai ar visuomenės veikėjai, kurie gali tapti kandidatais į prezidentus, tarp jų – Seimo nariai Ingrida Šimonytė ir Žygimantas Pavilionis.

[infogram id="2e04ddc6-c614-41d5-bc8e-9315e09a912c" prefix="Ewj" format="interactive" title="kandidatai į prezidentus 2019"]

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
EK atmetė Italijos biudžeto planą

Europos Komisija (EK) antradienį atmetė 2019 m. Italijos biudžeto planą, nes biudžetas, anot ES,...

Verslo aplinka
2018.10.23
J. Petrauskienė nušalino laikinąjį Ugdymo plėtotės centro vadovą

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė antradienį nušalino vieną dieną laikinai Ugdymo plėtotės...

Verslo aplinka
2018.10.23
Popiežiaus vizito kaina – beveik 1,6 mln. Eur

Popiežiaus vizitas atsiėjo 1.571.000 Eur, pusę jų Bažnyčiai kompensuos valstybė.

Laisvalaikis
2018.10.23
STT sulaikė Šilutės savivaldybės vadovus 1

Tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba Šilutės rajono savivaldybėje atliekanti Specialiųjų tyrimų tarnyba...

Verslo aplinka
2018.10.23
Registrų centro vadovo interviu: negalėjau toleruoti, kad duomenis teikėme net studentams Premium 15

Konkrečių asmenų atsakomybės dėl galimo piktnaudžiavimo Registrų centre klausimas bus sprendžiamas, kai bus...

Verslo aplinka
2018.10.23
Išrinkta ŽŪM perkėlimo į Kauną vadovė 7

Projekto vadovo, kuruosiančio Žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauną klausimus, pareigas užims Vitalija...

Vadyba
2018.10.23
Turkijos prezidentas paneigė Saudo Arabijos versiją dėl žurnalisto nužudymo 5

Turkijos prezidentas savo antradienio kreipimęsi į šalies parlamentarus, kurio laukė ir daugelis tarptautinės...

Verslo aplinka
2018.10.23
D. Trumpo efektas: pasaulinės pusmečio investicijos krito 41% Premium

Pasaulinis tiesioginių užsienio investicijų srautas (TUI) 2018 m. pirmąjį pusmetį smuko 41%, iki 470 mlrd.

Finansai
2018.10.23
Dar vienas opozicijos pralaimėjimas – atmesta ir antra jų rezoliucija 9

Seimo valdantieji nesunkiai gebėjo atmesti opozicijos pasiūlymą kritiškai įvertinti valstiečių-žaliųjų...

Verslo aplinka
2018.10.23
Ekspertai: pirkimai švietimo sistemoje imituojami 2

Direktoriaus postą Giedriui Vaideliui kainavęs Ugdymo plėtotės centro organizuotas ugdymo programų...

Verslo aplinka
2018.10.23
N. Venckienės skunde JT Žmogaus teisių komitetui - kaltinimai Lietuvai 1

Neringa Venckienė, buvusi parlamentarė ir teisėja, kreipėsi į Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetą,...

Verslo aplinka
2018.10.23
Valdantieji atmetė opozicijos kritišką premjero įvertinimą 3

Valdančiosios koalicijos balsais atmestas Seimo opozicijos paraginimas premjerui Sauliui Skverneliui...

Verslo aplinka
2018.10.23
Dėl mįslingos žurnalisto mirties – verslo pasaulio kirtis Saudo Arabijai Premium 1

Jamalo Khashoggi, Saudo Arabijos žurnalisto, mirtis pasėjo netikrumą ir verslo santykiuose su Saudo Arabija:...

Verslo aplinka
2018.10.23
Konservatoriai renkasi: I. Šimonytės ir V. Ušacko požiūris į šeimą skiriasi 26

Dėl galimybės tapti konservatorių kandidatu į prezidentus besivaržančių diplomato Vygaudo Ušacko ir Seimo...

Verslo aplinka
2018.10.22
Išlaikyti teismus vienam Lietuvos gyventojui kainavo 26 Eur

Prieš dvejus metus kiekvienam Lietuvos gyventojui teismų išlaikymas kainavo 26 Eur.

Verslo aplinka
2018.10.22
Paveldosaugininkas: dėl negaliojančio Trakų senamiesčio plano niekas nesikeis 2

Teismui neskundžiama nutartimi negaliojančiu pripažinus daugiau nei prieš dvidešimtmetį patvirtintą Trakų...

Statyba ir NT
2018.10.22
Lietuvos politikai ir politologai: JAV pasitraukimas iš branduolinės sutarties gali sukelti įtampą 5

Linas Linkevičius, užsienio reikalų ministras tikisi, kad JAV privers Rusiją laikytis vidutinio nuotolio...

Verslo aplinka
2018.10.22
CNN paviešino vaizdo įrašą, paneigiantį Saudo Arabijos versiją dėl žurnalisto mirties 12

Pirmadienį CNN paskelbtame vaizdo įraše, kurį žiniasklaidos priemonė gavo iš šaltinio Turkijoje, matoma, kad...

Verslo aplinka
2018.10.22
Miško savininkai: aplinkos ministras pataikauja garsiau rėkiantiems 5

Miško savininkai neigiamai vertina nuo 2019 m. numatomus taikyti apribojimus atlikti kirtimo darbus maždaug...

Agroverslas
2018.10.22
SEB ekonomistai: perkaitimo ženklų kol kas nematyti 8

Besitęsiant ilgiausiam augimo periodui kol kas nematyti ekonomikos perkaitimo ženklų, tačiau perspėjančių...

Verslo aplinka
2018.10.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau