Gitanas Nausėda pranešė dalyvausiąs prezidento rinkimuose

Publikuota: 2018-09-17
Atnaujinta 2018-09-17 12:01

Apklausose pirmaujantis ekonomistas Gitanas Nausėda dalyvaus kitąmet gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Apie tai jis pranešė pirmadienį Vilniuje, šalia Gyvybės mokslų centro, surengtame specialiame susitikime su savo šalininkais ir žurnalistais.

„Švyturys – gerovės valstybė“

„Jaučiuosi visapusiškai pasirengęs ir turįs kompetencijų atstovauti šios šalies žmonėms, todėl apsisprendžiau dalyvauti prezidento rinkimuose“, – sakė p. Nausėda.

Jo kalbos pagrindinis akcentas yra siekis „stiprinti Lietuvą kaip gerovės valstybę“.

„Gerovės valstybė yra tas švyturys, į kurį privalo plaukti pavargęs ir kryptį praradęs Lietuvos laivas. Gerovė – tai ne tik orios visų šalies piliečių pajamos. Gerovė – tai teisė gauti kokybiškas sveikatos apsaugos ir švietimo paslaugas. Gerovė – tai asmens orumas ir pasitikėjimas vienas kitu ir sava valstybe“, – sakė ekonomistas.

„Šiandien Lietuva pagal gerovės valstybės indeksą yra 41 vietoje iš 149 pasaulio šalių, tuo tarpu kaimynai latviai – 37-ti, estai – 27-ti. Kodėl? Juk startavome iš beveik vienodų pozicijų, turėjome maždaug tiek pat laiko ir išteklių“, – klausė p. Nausėda.

Jo nuomone, gerovės valstybė „kuriama inovacijomis, smulkiojo verslo išlaisvinimu, santarve“.

„Mums reikia nepriklausomo prezidento, kuris mąstytų globaliais masteliais, gerai suvoktų šiuolaikinio pasaulio funkcionavimo dėsnius ir tendencijas, o kartu gebėtų savo žinias pritaikyti žmonių problemoms spręsti. Prezidento, kuris galėtų apginti geopolitinius ir ekonominius valstybės interesus bet kuriame tarptautiniame forume, čia pat prie derybų stalo operatyviai reaguodamas į aktualijas“, – teigė ekonomistas.

Pristatė komandą

Ponas Nausėda pristatė savo komandą, su kuria eis į prezidento rinkimus. Tarp jo komandos narių – verslininkas ir investuotojas Ilja Laursas, Lietuvos ekonomistas, socialinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto profesorius Teodoras Medaiskis, vaikų psichiatras ir švietimo ekspertas Linas Slušnys, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius Mindaugas Jurkynas,  žurnalistas, laidų vedėjas ir keliautojas Vytaras Radzevičius, Vilniaus universiteto teisės profesorius, Teisės fakulteto dekanas, Lietuvos teisininkų draugijos vicepirmininkas Tomas Davulis ir kt.

Ponas Nausėda taip pat pristatė savo ilgametę bendradarbę, ekonomistę, vadovaujančias pozicijas finansų sektoriuje užėmusią Algę Budrytę, kuri taps rinkiminio štabo vadove.

Renginyje trumpai pasisakė ir p. Nausėdos sutuoktinė Diana: „Mano žmogus gali būti netobulas, jis gali klysti, bet jis negali primesti savo silpnumo valstybei. Jis turi žinoti aiškų kelią ir turi skinti tą kelią kiekvienam laisvos Lietuvos piliečiui. Tikiu savo žmogumi, tikiu, kad Lietuva gali augti. Tikiu jo ryžtu, energija ir veiklumo genu.“

„Jokio delsimo nebuvo“

Vėliau įvykusioje spaudos konferencijoje p. Nausėda tvirtino dar turįs kelias dienas, kad galutinai apsispręstų, ar dalyvaus konservatorių organizuojamuose pirminiuose savo remiamo kandidato rinkimuose. Jis iš esmės sakė nesąs prieš šios partijos paramą ar bent dalyvavimą tokiuose rinkimuose, bet pirmiausia norėtų išsiaiškinti, ar ši opozicinė partija, kaip ir kiti potencialūs rėmėjai, nekels „nepriimtinų sąlygų, pvz., reikalavimo įtraukti į savo programą kažkokių konkrečių nuostatų“.

Ekonomistas neketina bendradarbiauti su tomis politinėmis jėgomis, kurios yra teisėsaugos akiratyje ir „kurių kaltė bus aiškiai įrodyta“.

Savo programines nuostatas p. Nausėda pažadėjo paskelbti artimiausiu metu. Jis taip pat tikino kol kas iš savo asmeninių lėšų finansuosiąs pirminį rinkimų kampanijos etapą, tačiau kai prasidės įstatymais numatytas kampanijos laikotarpis, tikino pasinaudosiąs „visomis įstatymo leidžiamomis teisėtomis galimybėmis telkti finansinę paramą“.

Ponas Nausėda tvirtino, kad nedelsė su savo apsisprendimo paskelbimu: „Kai kurie potencialūs kandidatai žada tik kitų metų vasarį paskelbti, dalyvaus ar nedalyvaus rinkimuose. Be to, iki šiol tas menamas „delsimas“ buvo susijęs su mano profesine veikla ir darbu banke.“

Apie kandidatavimą į prezidentus paskelbęs ekonomistas, atsakydamas į klausimą dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės galimos paramos, pabrėžė, kad dabartinė valstybės vadovė yra „aiškiai ir viešai deklaravusi, jog nepalaikys jokio kandidato, todėl būtų mažų mažiausiai nekonstruktyvu kalbėti už ją arba ieškoti kontaktų su ja dėl galimos paramos – ji pati priima sprendimus“.

Ponas Nausėda pastebėjo, kad ateis atsakyti į klausimus Seimo Biudžeto ir finansų komitete, kuris tiria prieš dešimtmetį kilusios krizės priežastis, tačiau tai tikrai įvyks tik tuo atveju, jeigu ekonomistas įsitikinęs, jog „tyrimas nesusijęs su jokiais tiesioginiais asmeniškumais ir išankstiniais kaltinimais“.

Pretendentas į prezidentus taip pat tikino, kad jo požiūris į agresyvią politiką vykdančią Rusiją „neleidžia abejoti vertybinėm nuostatom“. „Dabar kamuolys yra Rusijos pusėje, viskas priklauso nuo jos. Jeigu ji kai kuriuos dalykus pakeis savo politikoje, tada bus galima labai greitai atkurti ir pagerinti santykius su šia tikrai labai mums svarbia valstybe“,  – pridūrė jis.

Dirbo SEB banke

Rugsėjo pradžioje p. Nausėda baigė darbą SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto pareigose, kurias jis buvo užėmęs pastaruosius 18 metų.

Apie p. Nausėdos pasitraukimą iš banko pranešta rugpjūčio pabaigoje. Ekonomistas sakė jau prieš kurį laiką susitaręs su SEB vadovybe dėl išėjimo iš darbo nuo rugsėjo 7-osios ir ketino šią žinią paskelbti arčiau šios datos, tačiau buvo priverstas kiek paskubinti įvykius, nes kai kurie politikai ėmė intensyviai kelti klausimus dėl p. Nausėdos veiklos, kai jis važinėja po Lietuvą susitikti su visuomene.

Pastarosios visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad 54-erių p. Nausėda yra lyderis, kai kalbama apie potencialius kandidatus į prezidentus.
Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 m. gegužės 12 d.

Ponas Nausėda yra vienas tų kandidatų, kurių atsakymo dėl dalyvavimo prezidento rinkimų maratone laukia opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, mat ši partija lapkritį surengs pirminius savo remiamo kandidato rinkimus. Partijos skyriai be kitų kelia ir p. Nausėdos kandidatūrą, nors jis nepriklauso jokiai politinei organizacijai.

Apie savo kandidatavimą į prezidentus jau yra paskelbę ambasadorius Vygaudas Ušackas, europarlamentarai Valentinas Mazuronis ir Petras Auštrevičius, Seimo nariai Aušra Maldeikienė ir Naglis Puteikis, filosofas Arvydas Juozaitis. Šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje tikimasi sužinoti, ar Dalią Grybauskaitę valstybės vadovo poste sieks pakeisti premjeras Saulius Skvernelis.

Minimi dar apie bent keli politikai ar visuomenės veikėjai, kurie gali tapti kandidatais į prezidentus, tarp jų – Seimo nariai Ingrida Šimonytė ir Žygimantas Pavilionis.

[infogram id="2e04ddc6-c614-41d5-bc8e-9315e09a912c" prefix="Ewj" format="interactive" title="kandidatai į prezidentus 2019"]

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Darius Počebutas: jei eini teisingu keliu, sėkmė pati tave susiranda Rėmėjo turinys

Viena pirmųjų Lietuvos odontologijos klinikų prieš dešimtmetį tapo Tarptautinio implantacijos instituto...

Vadyba
06:00
Tradicijų ir technologijų sandrauga užtikrina pranašumą Rėmėjo turinys

Nuo tekstilės pramonės gaminių kurjerio iki pasaulinės įmonės – tai transporto ir logistikos grupės ALPI...

Pramonė
06:00
Žodis žvirbliu išskrenda, bumerangu smogia 1

Vyriausybė žada sudaryti palankesnes sąlygas stambiems investuotojams, tačiau pastarosiomis dienomis iš jos...

Migracijos tvarkos peržiūra vėluoja – užtruko diskusijos, kaip ją keisti Premium 1

Vyriausybei nepavyko jau šiemet įgyvendinti darbo migracijos procedūrų patobulinimo, numatant palankesnius...

Ežerų nuomininkai skundžiasi nuostoliais, bet nuomos neatsisako Premium

Lietuvoje išnuomota beveik 900 ežerų, kurių nuomininkai sako, kad šis turtas neša vien nuostolius. Vis dėlto...

Agroverslas
05:45
Pirmalaikiai rinkimai Armėnijoje: pergalė prognozuojama premjero partijai

Sekmadienį Armėnija balsuoja pirmalaikiuose parlamento rinkimuose, kuriuos inicijavo reformų siekiantis...

Verslo aplinka
2018.12.09
Tūkstančiai susirinko į mitingą reikalauti didesnių algų mokytojams 61

Maždaug 6 tūkst. žmonių sekmadienį susirinko į protesto akciją Vilniuje reikalauti sparčiau kelti algas...

Verslo aplinka
2018.12.09
Ingrida Šimonytė pagal populiarumą toliau vejasi Gitaną Nausėdą 19

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ lapkričio...

Verslo aplinka
2018.12.09
Seimas įvedė kadencijas Seimo kontrolieriams

Parlamentarai apribojo Seimo kontrolierių kadencijų skaičių. Už tokias įstatymo pataisas balsavo 101...

Verslo aplinka
2018.12.09
Kremliaus rėmėjai socialiniuose tinkluose bando skaldyti Prancūziją 15

Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, sėkmingai išvengė kibernetinių atakų ir netikrų naujienų,...

Verslo aplinka
2018.12.09
Oficialu: laikas bus sukiojamas dar bent kelerius metus 11

Žlugo dalies Europos Sąjungos institucijų vadovų ir valstybių, tarp jų ir Lietuvos, puoselėta idėja labai...

Verslo aplinka
2018.12.09
JK kelias į „Brexit“: diplomatijos klaidos, kurios įklampino britus į spąstus Premium 11

Theresa May, Jungtinės Karalystės (JK) premjerė, ruošiasi šalies parlamento balsavimui gruodžio 11 d. dėl JK...

Verslo aplinka
2018.12.09
Investuotojai: gluminanti valdžios pareigūnų retorika gali sugriauti trapius pasitikėjimo likučius 13

Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pareiškimas, esą Pensijų fondų valdytojai bei administratoriai yra...

Verslo aplinka
2018.12.08
D. Trumpas neteks dar vieno administracijos vado 1

Johnas Kelly, JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos vadovas, iš pareigų pasitrauks iki metų pabaigos.

Verslo aplinka
2018.12.08
Protestai Prancūzijoje: susidūrimuose sužeisti 55 žmonės 35

Geltonųjų liemenių protestai Prancūzijoje šį savaitgalį – mažesni, nei anksčiau. Iš 31.000 protestuotojų...

Verslo aplinka
2018.12.08
Susitarta dėl ukrainiečių darbo sąlygų Lietuvoje 26

Kad būtų geriau užtikrinama abiejų šalių darbuotojų teisių ir interesų apsauga ir kovojama su nelegaliu...

Verslo aplinka
2018.12.07
Valstiečiai-žalieji dėl kandidato į prezidentus apsispręs įsibėgėjus sausiui 1

Valdančiosios Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suvažiavimas, kuriame bus apsispręsta dėl šios...

Verslo aplinka
2018.12.07
A. Merkel įpėdine išrinkta A. Kramp-Karrenbauer 3

Didžiausia ir dominuojanti centro dešiniosios politinė partija Vokietijos Krikščionių demokratų sąjunga (CDU)...

Verslo aplinka
2018.12.07
D. Trumpo komandoje – pokyčiai

Penktadienį Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, įvardijo naująjį šalies generalinį prokurorą, kuriuo taps...

Verslo aplinka
2018.12.07
Lietuva išplėtė rusų „juodąjį sąrašą“ dėl agresijos Kerčės sąsiauryje 3

Lietuva penktadienį išplėtė Rusijos piliečių „juodąjį sąrašą“ dėl incidento Kerčės sąsiauryje, kai Rusija...

Verslo aplinka
2018.12.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau