Seimas priėmė galutinius sprendimus dėl universitetų jungimo

Antradienį Seimo posėdyje vyko galutiniai balsavimai dėl universitetų jungimo. Vienos aukštosios mokyklos džiūgavo, kitos toliau mėgino buksuoti procesus.
Parlamentarai pritarė Vytauto Didžiojo (VDU), Lietuvos edukologijos (LEU) ir Aleksandro Stulginskio (ASU) universitetų sujungimui, naują darinį koncentruojant Kaune. Tai reiškia, kad LEU, kuris iki šiol yra Vilniuje, čia nebeveiks.
Už tokį sprendimą balsavo 60 parlamentarų, 3 pasisakė prieš, dar 23 susilaikė.
Nutarimu nustatyta, kad reorganizuojamų LEU ir ASU rektoriai užtikrina, kad visi veiksmai, susiję su po reorganizavimo pasibaigusių universitetų išregistravimu iš Juridinių asmenų registro, bus atlikti iki 2018 m. gruodžio 31 d. LEU ir ASU reorganizavimo būdu prie VDU bus prijungti 2019 m. sausio 1 d.
Be to, nustatyta, kad reorganizuoto LEU studentams turi būti sudarytos sąlygos baigti studijas Vilniuje.
Anksčiau Juozas Augutis,VDU rektorius, skaičiavo, kad trims universitetams sujungti ir plėtrai Kaune per penkerius metus turėtų prireikti apie 45 mln. Eur.
Taip pat buvo kalbėta, kad dabar valdomas LEU nekilnojamasis turtas turėtų būti perleistas Turto bankui. Juolab, kad universitetas nevykdys savo veiklos Vilniuje. Tačiau dabar Vyriausybei siūloma perduoti VDU valdyti, naudoti ir juo disponuoti patikėjimo teise dalį valstybei nuosavybės teise priklausančio ir šiuo metu Lietuvos edukologijos universiteto pagal valstybės turto patikėjimo sutartį valdomo, naudojamo ir juo disponuojamo nekilnojamojo turto.
Praėjusių metų pabaigoje Studijų kokybės vertinimo centras LEU veiklą antrą kartą įvertino neigiamai. Neigiamai buvo įvertintas universiteto strateginis valdymas bei mokslo ir meno veikla. Ši aukštoji mokykla priimti naujų studentų rudenį negalėtų.
Šiaulių universitetas
Seimas taip pat pritarė ir Šiaulių universiteto (ŠU) reorganizavimui ir prijungimui prie Vilniaus universiteto (VU). Už tai numatantį Seimo nutarimą balsavo 76 Seimo nariai, prieš 2, susilaikė 2 parlamentarai.
Tiek Vilniaus universiteto, tiek Šiaulių universiteto tarybos yra išreiškusios palaikymą šiam siūlymui.
Priimtu nutarimu pasiūlyta Šiaulių ir Vilniaus universitetams iki 2018 m. spalio 10 d. pateikti Seimui universitetų reorganizavimo sąlygų aprašą.
Sportininkai spurda
Tuo metu Lietuvos sporto universitetas (LSU) vis dar mėgina išlaikyti savo autonomiją ir spurda nenorėdamas jungtis su didesniu Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU).
LSU Seime surengė protesto akciją politikams įteikė ant vinies pakabintus sportbačius. Universiteto atstovai teigia nežinantys, kokiomis sąlygomis vyks jungimas. Be to, jie nuo pat jungimo pradžios reiškia nuogąstavimus, kad aukštosios mokyklos prijungimas prie LSMU sumažins dėmesį sportui ir tai bus žalinga.
Kaip rašo BNS, Seimas yra priėmęs nutarimą dėl LSU prijungimo prie LSMU. Planuojama, kad Sporto universitetas veiktų LSMU sudėtyje kaip Sporto akademija, tačiau LSU siekia išlaikyti autonomišką statusą.
Jurgita Petrauskienė, švietimo ir mokslo ministrė, yra sakiusi, kad reorganizacija sutelktų biomedicinos mokslų potencialą, o šios studijų kryptys šiuo metu Kaune dubliuojamos.
Konstitucinis Teismas gegužės 29 dieną pradėjo nagrinėti bylą, ar LSU prijungimas prieš jo valią neprieštarauja Konstitucijai.
Planuojama, kad po reorganizacijų Lietuvoje vietoje dabartinių 14 veiks 9 valstybiniai universitetai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti