Šią savaitę svarbu (7)

Publikuota: 2018-02-11
Atkurtos Lietuvos šimtmetis gausiais renginiais minimas ne tik šią savaitę, Vasario 16-ąją, bet ir visus šiuos metus. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Atkurtos Lietuvos šimtmetis gausiais renginiais minimas ne tik šią savaitę, Vasario 16-ąją, bet ir visus šiuos metus. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuva atšvęs savo Nepriklausomybės šimtmetį ir išleis šiam jubiliejui skirtą unikalią, keturgubą monetą, Vilniuje apsilankys už transportą, taigi, ir už „Rail Baltica“ statybas atsakinga eurokomisarė, Miunchene bus surengta tradicinė tarptautinio saugumo konferencija.

Lietuva. Vasario 16-oji. 100 metų

Oficialiomis iškilmėmis, varpų gausmu, masiniu trispalvių iškėlimu, koncertais ir gausiais kitais renginiais Lietuva paminės savo modernios valstybės šimtmetį. Ne tik penktadienį, Vasario 16-ąją, bet ir kitomis savaitės dienomis Vilniuje bei kituose šalies miestuose vyks šimtai įvairiausių renginių. Svarbiausiu oficialiu renginiu vadinama penktadienio vidurdienį Simono Daukanto aikštėje prie prezidentūros Vilniuje vyksianti Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija. Joje dalyvaus ne tik visi aukščiausi Lietuvos pareigūnai, bet ir Donaldas Tuskas, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos prezidentas, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Islandijos, Ukrainos, Gruzijos prezidentai, Švedijos ir Danijos karališkųjų šeimų atstovai. Vėliavų pakėlimo ceremoniją vainikuos visą šalį sujungsiantis šimto varpų skambėjimas. Į iškilmes įsilies ir tradiciškai kasmet rengiama jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“. Dar vienas renginys – 100 Laisvės laužų uždegimas Vilniaus Gedimino prospekte. Vakare bus surengti du koncertai – Katedros aikštėje bei Operos ir baleto teatre. Be to, šventiniai renginiai Vilniuje vyks ir Signatarų namuose, kur demonstruojamas Nepriklausomybės aktas, greta jų, taip pat visuose muziejuose bei kitose viešose erdvėse. Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje bei kituose šalies miestuose taip pat rengiami Vasario 16-osios akto šimtmečio paminėjimai. Visą valstybę apjungs iniciatyva „Keliu vėliavą“.

Unikali jubiliejinė moneta

nuotrauka::1 left

Antradienį Lietuvos bankas išleidžia keturias unikalias kolekcines monetas – tris sidabro ir vieną aukso, skirtas valstybės atkūrimo 100-mečiui. Kolekcinę monetų vertę didins tai, jog, sudėtos vieną į kitą, visos keturios jos sudaro vieną. Šimtmečiui skirtos kolekcinės monetos dedikuotos signatarams, ginkluotosioms pajėgoms, diplomatijai ir teisinei sistemai. Grafinio projekto autorius – dizaineris Liudas Parulskis, monetos nukaldintos Lietuvos monetų kalykloje, kiekvienos – po 4.000 vienetų. Saturno žiedą primenančio sidabrinio rato, nominali vertė bus 20 Eur. Ši moneta skirta Lietuvos teisinei sistemai.

Diplomatijai skirtos sidabrinės monetos nominalas – 5 Eur. Sidabrinės monetos, skirtos ginkluotosioms pajėgoms ir sukarintoms struktūroms, nominalas – 10 Eur. Centrinė, 50 Eur nominalo aukso moneta nukaldinta su Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų parašų faksimilėmis. Visų keturių monetų pardavimo kaina sieks bemaž 550 Eur. Monetos reverse įkirsti užrašai – „Valstybės atkūrimas“, 100 ir Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų, 1918 m. vasario 16 d. pasirašiusių istorinį Lietuvos Tarybos dokumentą, skelbiantį, kad atkuriama Lietuvos valstybė, parašų faksimilės.

Lankysis už transportą atsakinga EK narė

nuotrauka::2 right

Pirmadienį ir antradienį Lietuvoje lankysis Violeta Bulc, už transporto politiką atsakinga Europos Komisijos (EK) narė. Numatyti jos susitikimai su premjeru Sauliumi Skverneliu, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, susisiekimo ministru Roku Masiuliu, Seimo komitetų nariais. Pranešama, kad šiuose susitikimuose bus aptariamos EK iniciatyvos transporto srityje, projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimas ir jo pakankamo finansavimo iš europietiškų fondų perspektyvos, taip pat saugumas keliuose, susisiekimas oro transporte ir kt. Lietuvos pusė aktyviai kelia ir EK paskirtos 28 mln. Eur baudos „Lietuvos geležinkeliams“ klausimą. Susitikimuose su eurokomisare bus aptariamos galimybės šią baudą sumažinti. Taip pat bus liečiamas klausimas dėl konkurencingumo geležinkeliuose užtikrinimo. Planuojamas ir p. Bulc susitikimas-diskusija apie Europos Sąjungos ir Lietuvos transporto politiką bei Europos ateitį. Numatomi ir EK narės apsilankymai Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute bei Signatarų namuose.

Miunchene – apie iššūkius saugumui

nuotrauka::3 left

Penktadienį prasideda ir tris dienas vyks tradicinė, kasmetinė Miuncheno saugumo konferencija (MSK). Tai prestižinis, jau daugiau kaip pusę amžiaus vykstantis renginys, į kurį suvažiuoja ne tik analitikai ar ekspertai, bet ir aukščiausi pareigūnai, atsakingi už priimamus sprendimus tarptautinio saugumo srityje – valstybių ir vyriausybių vadovai, ministrai, kariuomenių atstovai ir kt. Šiemet MSK darbotvarkėje daugiausiai dėmesio numatoma skirti Europos Sąjungos kaip globalaus žaidėjo vaidmeniui bei jos santykiams su Rusija ir Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Taip pat žadama diskutuoti apie Šiaurės Korėjos branduolinės programos keliamas grėsmes ir apie konfliktų Artimuosiuose Rytuose pavojus. Tarp šį kartą atvyksiančiųjų į MSK bus Antonio Guterresas, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos vadovas, Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, Jamesas Mattisas, JAV gynybos sekretorius, Mike‘as Pompeo, Centrinės žvalgybos agentūros vadovas, Petro Porošenka, Ukrainos prezidentas, Theresa May, Jungtinės Karalystės premjerė, Sebastianas Kurzas, Austrijos kancleris, Benjaminas Netanyahu, Izraelio premjeras, Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos, Italijos, Australijos, Irako, Irano, Turkijos gynybos ministrai ir diplomatinių žinybų vadovai.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

KAIMYNAS. Šeštadienį numatytas Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos oficialus vizitas Lietuvoje. Ponas Duda liks Vilniuje po Vasario 16-osios šimtmečio minėjimo renginių. Tai bus pirmas p. Dudos apsilankymas Lietuvoje ir pirmasis per pastaruosius septynerius metus Lenkijos prezidento vizitas į Vilnių. Kovą Lietuvoje laukiama ir Lenkijos premjero.

GELEŽINKELIAI. Pirmadienį uždarame Vyriausybės pasitarime bus aptariama galimybė skaidyti „Lietuvos geležinkelius“ – įkurti tris antrines įmones, kurios būtų atsakingos už infrastruktūros valdymą ir keleivių bei krovinių pervežimą.

IŠKILMINGAS. Vyriausybė trečiadienį rengia šventinį išvažiuojamąjį posėdį, kuris vyks Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto salėje, kurioje tarpukariu posėdžiavo Lietuvos ministrų kabinetas. Į šį posėdį kviečiami visi buvę šalies premjerai.

MMA. Trišalės tarybos posėdyje antradienį vėl planuojama diskusija dėl galimybės ir toliau kelti minimalią mėnesio algą (MMA), kuri nuo š.m. pradžios siekia 400 Eur.

STATISTIKA. Trečiadienį Statistikos departamentas paskelbs naujausius duomenis apie š.m. sausio infliaciją – tiek per mėnesį nuo gruodžio, tiek ir per metus nuo pernykščio sausio.

TEISMAS. Vilniaus apygardos teismas pirmadienį tęs nagrinėjimą bylos dėl prekybos poveikiu, kurioje kaltinimai pareikšti buvusiam Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkui, europarlamentarui Rolandui Paksui ir „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovui Gedvydui Vainauskui, o viename bylos epizode figūruoja ir Antanas Juozas Zabulis, Tarptautinės prekybos naftos produktais įmonių asociacijos prezidentas, taip pat einantis valdybos nario pareigas keliose įmonėse.

KONTAKTAI. Trečiadienį ir ketvirtadienį „Litexpo“ centre vyks šeštoji verslo turizmo parodą – kontaktų mugė „Convene Vilnius“, skirta Baltijos šalių verslo turizmo atstovams. Į ją atvyksiantys renginių organizatoriai iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Italijos, Belgijos, Rusijos, Jungtinių Valstijų, Skandinavijos ir kitų šalių atstovauja tarptautines korporacijas, asociacijas, kelionių bei renginių agentūras.

BAFTA. Sekmadienį bus išdalinti Britų kino akademijos apdovanojimai BAFTA. Tarp pretendentų į geriausius metų filmus yra ir šiųmečiai kandidatai į geriausiųjų „Oskarus“ – filmai „Vandens forma“, „Trys stendai prie Ebingo Misūryje“, „Diunkerkas“, „Tamsiausia valanda“.

ŠVENTĖS. Antradienį – Užgavėnės, trečiadienį – Šventojo Valentino diena.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Prezidentė Vasario 16-osios proga ragina branginti laisvę

Vasario 16-osios akto 101-ųjų metinių proga prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino tautą saugoti laisvės...

Ukraina remia A. Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos vadovo postą 5

Ukraina palaiko buvusio Lietuvos premjero Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos (ET) generalinio...

Verslo aplinka
2019.02.15
D. Trumpas skelbia nepaprastąją padėtį 10

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pranešė skelbsiantis nepaprastąją padėtį šalyje tam, kad galėtų...

Verslo aplinka
2019.02.15
Kariuomenės vadas: okupacijos nepripažinę partizanai leido egzistuoti Lietuvos valstybei  8

Sovietmečio okupacijos nepripažinę ir prieš ją kovoję Lietuvos partizanai, kol buvo gyvi, leido egzistuoti...

Verslo aplinka
2019.02.15
Th. May susiskambino su D. Grybauskaite 15

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjo su Jungtinės Karalystės (JK) premjere Theresa May.

Verslo aplinka
2019.02.15
Vyriausybė atšaukia rekomendacijas įstaigoms konkursuose telktis Vyriausybės ekspertus 

Vyriausybė atšaukia rekomendacijas ministerijoms ir pavaldžioms institucijoms viešuosiuose...

Verslo aplinka
2019.02.15
V. Andriukaitis sutiko dalyvauti prezidento rinkimuose 9

Eurokomisaras socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis pranešė priimąs raginimą dalyvauti šiemet gegužę...

Verslo aplinka
2019.02.15
Dviejų dienų referendumas su pertrauka prieštarauja Konstitucijai 28

Konstitucija neleidžia rengti referendumo dvi ar daugiau dienų, dar ir su pertrauka tarp jų. Tačiau tai...

Verslo aplinka
2019.02.15
Naftos perdirbėjų investicijos netruks atsipirkti Premium

Dėl 2020 m. Pasaulio laivy­bos organizacijos (IMO) įvedamų laivų kuro tar­šos apribojimų naftos per­dir­bimo...

Pramonė
2019.02.15
D. Grybauskaitė siūlo atverti žiniasklaidai RC istorinius duomenis  2

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlys Seimui pavasarį spręsti dėl platesnio valstybės kaupiamų duomenų...

Verslo aplinka
2019.02.15
JAV ir Kinijos derybos dėl prekybos – be rezultatų

Steve’as Mnuchinas, JAV Iždo sekretorius, diskusijas su Kinija dėl paliaubų prekybos kare pavadino...

Verslo aplinka
2019.02.15
VŽ paaiškina: ar galima balsuojant rinkimuose nedalyvauti referendume 8

Įstatymai nedraudžia rinkėjams atėjus į balsavimo apylinkę pasirinkti, kiek ir kokių biuletenių paimti,...

Verslo aplinka
2019.02.15
Opozicija ragins ignoruoti referendumą dėl Seimo mažinimo Premium 22

Opozicinės partijos žada aktyviai raginti žmones naudotis teise gegužės viduryje atėjus į balsavimo apylinkę...

Verslo aplinka
2019.02.15
Valdančiųjų taikiklyje atsidūrę investuotojai prisimena politinę riziką Premium 6

Pastarojo meto incidentai, kai valdančiųjų politikų pasisakymų ir parlamentinių komisijų taikiniais tampa...

Rinkos
2019.02.15
Gydymo įstaigų pertvarka: pelningai dirbo tik didžiosios ligoninės Premium 7

Valdantieji neatsisako planų reformuoti gydymo įstaigų tinklą, tik šias pertvarkas nukelia po savivaldybių ir...

Verslo aplinka
2019.02.15
Greitieji traukiniai M. Vestager atsilieps politiškai Premium

EK konkurencijos prievaizdų užkardytas „Siemens“ ir „Alstom“ traukinių gamybos padalinių susijungimo sandoris...

Verslo aplinka
2019.02.15
Ligonių lovų aritmetika su nežinomaisiais 2

Valdantieji kupini ryžto po rinkimų iš naujo imtis gydymo įstaigų tinklo optimizavimo, kurio kryptis išlieka...

Verslo aplinka
2019.02.15
Prezidento rinkimų tarpinis finišas – paaiškės pirminis pretendentų sąrašas Premium 3

Pirmadienį paaiškės, kiek maksimaliai pretendentų turės teisę siekti prezidento posto šiemet gegužę...

Verslo aplinka
2019.02.15
Lietuviai ES pirmauja pagal santuokų skaičių 10

Lietuva Europos Sąjungoje pirmauja pagal santuokų skaičių, tenkantį tūkstančiui gyventojų, rodo „Eurostato“...

Verslo aplinka
2019.02.14
 Iš „valstiečių“ frakcijos pašalintas M. Puidokas prarado postus Seime 2

Iš valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pašalintas Mindaugas Puidokas prarado postus Seime.

Verslo aplinka
2019.02.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau