Šią savaitę svarbu (7)

Publikuota: 2018-02-11
Atkurtos Lietuvos šimtmetis gausiais renginiais minimas ne tik šią savaitę, Vasario 16-ąją, bet ir visus šiuos metus. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Atkurtos Lietuvos šimtmetis gausiais renginiais minimas ne tik šią savaitę, Vasario 16-ąją, bet ir visus šiuos metus. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuva atšvęs savo Nepriklausomybės šimtmetį ir išleis šiam jubiliejui skirtą unikalią, keturgubą monetą, Vilniuje apsilankys už transportą, taigi, ir už „Rail Baltica“ statybas atsakinga eurokomisarė, Miunchene bus surengta tradicinė tarptautinio saugumo konferencija.

Lietuva. Vasario 16-oji. 100 metų

Oficialiomis iškilmėmis, varpų gausmu, masiniu trispalvių iškėlimu, koncertais ir gausiais kitais renginiais Lietuva paminės savo modernios valstybės šimtmetį. Ne tik penktadienį, Vasario 16-ąją, bet ir kitomis savaitės dienomis Vilniuje bei kituose šalies miestuose vyks šimtai įvairiausių renginių. Svarbiausiu oficialiu renginiu vadinama penktadienio vidurdienį Simono Daukanto aikštėje prie prezidentūros Vilniuje vyksianti Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija. Joje dalyvaus ne tik visi aukščiausi Lietuvos pareigūnai, bet ir Donaldas Tuskas, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos prezidentas, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Islandijos, Ukrainos, Gruzijos prezidentai, Švedijos ir Danijos karališkųjų šeimų atstovai. Vėliavų pakėlimo ceremoniją vainikuos visą šalį sujungsiantis šimto varpų skambėjimas. Į iškilmes įsilies ir tradiciškai kasmet rengiama jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“. Dar vienas renginys – 100 Laisvės laužų uždegimas Vilniaus Gedimino prospekte. Vakare bus surengti du koncertai – Katedros aikštėje bei Operos ir baleto teatre. Be to, šventiniai renginiai Vilniuje vyks ir Signatarų namuose, kur demonstruojamas Nepriklausomybės aktas, greta jų, taip pat visuose muziejuose bei kitose viešose erdvėse. Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje bei kituose šalies miestuose taip pat rengiami Vasario 16-osios akto šimtmečio paminėjimai. Visą valstybę apjungs iniciatyva „Keliu vėliavą“.

Unikali jubiliejinė moneta

nuotrauka::1 left

Antradienį Lietuvos bankas išleidžia keturias unikalias kolekcines monetas – tris sidabro ir vieną aukso, skirtas valstybės atkūrimo 100-mečiui. Kolekcinę monetų vertę didins tai, jog, sudėtos vieną į kitą, visos keturios jos sudaro vieną. Šimtmečiui skirtos kolekcinės monetos dedikuotos signatarams, ginkluotosioms pajėgoms, diplomatijai ir teisinei sistemai. Grafinio projekto autorius – dizaineris Liudas Parulskis, monetos nukaldintos Lietuvos monetų kalykloje, kiekvienos – po 4.000 vienetų. Saturno žiedą primenančio sidabrinio rato, nominali vertė bus 20 Eur. Ši moneta skirta Lietuvos teisinei sistemai.

Diplomatijai skirtos sidabrinės monetos nominalas – 5 Eur. Sidabrinės monetos, skirtos ginkluotosioms pajėgoms ir sukarintoms struktūroms, nominalas – 10 Eur. Centrinė, 50 Eur nominalo aukso moneta nukaldinta su Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų parašų faksimilėmis. Visų keturių monetų pardavimo kaina sieks bemaž 550 Eur. Monetos reverse įkirsti užrašai – „Valstybės atkūrimas“, 100 ir Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų, 1918 m. vasario 16 d. pasirašiusių istorinį Lietuvos Tarybos dokumentą, skelbiantį, kad atkuriama Lietuvos valstybė, parašų faksimilės.

Lankysis už transportą atsakinga EK narė

nuotrauka::2 right

Pirmadienį ir antradienį Lietuvoje lankysis Violeta Bulc, už transporto politiką atsakinga Europos Komisijos (EK) narė. Numatyti jos susitikimai su premjeru Sauliumi Skverneliu, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, susisiekimo ministru Roku Masiuliu, Seimo komitetų nariais. Pranešama, kad šiuose susitikimuose bus aptariamos EK iniciatyvos transporto srityje, projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimas ir jo pakankamo finansavimo iš europietiškų fondų perspektyvos, taip pat saugumas keliuose, susisiekimas oro transporte ir kt. Lietuvos pusė aktyviai kelia ir EK paskirtos 28 mln. Eur baudos „Lietuvos geležinkeliams“ klausimą. Susitikimuose su eurokomisare bus aptariamos galimybės šią baudą sumažinti. Taip pat bus liečiamas klausimas dėl konkurencingumo geležinkeliuose užtikrinimo. Planuojamas ir p. Bulc susitikimas-diskusija apie Europos Sąjungos ir Lietuvos transporto politiką bei Europos ateitį. Numatomi ir EK narės apsilankymai Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute bei Signatarų namuose.

Miunchene – apie iššūkius saugumui

nuotrauka::3 left

Penktadienį prasideda ir tris dienas vyks tradicinė, kasmetinė Miuncheno saugumo konferencija (MSK). Tai prestižinis, jau daugiau kaip pusę amžiaus vykstantis renginys, į kurį suvažiuoja ne tik analitikai ar ekspertai, bet ir aukščiausi pareigūnai, atsakingi už priimamus sprendimus tarptautinio saugumo srityje – valstybių ir vyriausybių vadovai, ministrai, kariuomenių atstovai ir kt. Šiemet MSK darbotvarkėje daugiausiai dėmesio numatoma skirti Europos Sąjungos kaip globalaus žaidėjo vaidmeniui bei jos santykiams su Rusija ir Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Taip pat žadama diskutuoti apie Šiaurės Korėjos branduolinės programos keliamas grėsmes ir apie konfliktų Artimuosiuose Rytuose pavojus. Tarp šį kartą atvyksiančiųjų į MSK bus Antonio Guterresas, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos vadovas, Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, Jamesas Mattisas, JAV gynybos sekretorius, Mike‘as Pompeo, Centrinės žvalgybos agentūros vadovas, Petro Porošenka, Ukrainos prezidentas, Theresa May, Jungtinės Karalystės premjerė, Sebastianas Kurzas, Austrijos kancleris, Benjaminas Netanyahu, Izraelio premjeras, Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos, Italijos, Australijos, Irako, Irano, Turkijos gynybos ministrai ir diplomatinių žinybų vadovai.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

KAIMYNAS. Šeštadienį numatytas Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos oficialus vizitas Lietuvoje. Ponas Duda liks Vilniuje po Vasario 16-osios šimtmečio minėjimo renginių. Tai bus pirmas p. Dudos apsilankymas Lietuvoje ir pirmasis per pastaruosius septynerius metus Lenkijos prezidento vizitas į Vilnių. Kovą Lietuvoje laukiama ir Lenkijos premjero.

GELEŽINKELIAI. Pirmadienį uždarame Vyriausybės pasitarime bus aptariama galimybė skaidyti „Lietuvos geležinkelius“ – įkurti tris antrines įmones, kurios būtų atsakingos už infrastruktūros valdymą ir keleivių bei krovinių pervežimą.

IŠKILMINGAS. Vyriausybė trečiadienį rengia šventinį išvažiuojamąjį posėdį, kuris vyks Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto salėje, kurioje tarpukariu posėdžiavo Lietuvos ministrų kabinetas. Į šį posėdį kviečiami visi buvę šalies premjerai.

MMA. Trišalės tarybos posėdyje antradienį vėl planuojama diskusija dėl galimybės ir toliau kelti minimalią mėnesio algą (MMA), kuri nuo š.m. pradžios siekia 400 Eur.

STATISTIKA. Trečiadienį Statistikos departamentas paskelbs naujausius duomenis apie š.m. sausio infliaciją – tiek per mėnesį nuo gruodžio, tiek ir per metus nuo pernykščio sausio.

TEISMAS. Vilniaus apygardos teismas pirmadienį tęs nagrinėjimą bylos dėl prekybos poveikiu, kurioje kaltinimai pareikšti buvusiam Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkui, europarlamentarui Rolandui Paksui ir „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovui Gedvydui Vainauskui, o viename bylos epizode figūruoja ir Antanas Juozas Zabulis, Tarptautinės prekybos naftos produktais įmonių asociacijos prezidentas, taip pat einantis valdybos nario pareigas keliose įmonėse.

KONTAKTAI. Trečiadienį ir ketvirtadienį „Litexpo“ centre vyks šeštoji verslo turizmo parodą – kontaktų mugė „Convene Vilnius“, skirta Baltijos šalių verslo turizmo atstovams. Į ją atvyksiantys renginių organizatoriai iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Italijos, Belgijos, Rusijos, Jungtinių Valstijų, Skandinavijos ir kitų šalių atstovauja tarptautines korporacijas, asociacijas, kelionių bei renginių agentūras.

BAFTA. Sekmadienį bus išdalinti Britų kino akademijos apdovanojimai BAFTA. Tarp pretendentų į geriausius metų filmus yra ir šiųmečiai kandidatai į geriausiųjų „Oskarus“ – filmai „Vandens forma“, „Trys stendai prie Ebingo Misūryje“, „Diunkerkas“, „Tamsiausia valanda“.

ŠVENTĖS. Antradienį – Užgavėnės, trečiadienį – Šventojo Valentino diena.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Popiežiaus tylia malda pagerbė okupacijų aukas 1

Lietuvoje besilankantis popiežius Pranciškus tylia malda Vilniuje pagerbė nacių likviduoto žydų geto bei...

Laisvalaikis
18:17
Popiežius aukojo mišias Kaune ir ragino kunigus būti arčiau žmonių

Daugiau kaip 100.000 tikinčiųjų iš Lietuvos ir gretimų valstybių dalyvavo sekmadienį Kauno Santakos parke...

Laisvalaikis
10:42
Ko reikia, kad Lietuvos miestai taptų plėtros centrais? 1

Miestų sėkmę apibūdinti, jų perspektyvas prognozuoti padedantys rodikliai ir veiksniai pasižymi ne mažesne...

Vatikano bankininko Pauliaus Marcinkaus paslaptis 7

Kai 1971 m. popiežius Paulius VI vyskupui Pauliui Kazimierui Marcinkui patikėjo „Istituto per le Opere di...

Laisvalaikis
2018.09.22
Šventasis Tėvas: tieskime tiltus, užuot statę sienas 3

Popiežius Pranciškus, sveikindamas susirinkusiuosius S. Daukanto aikštėje, priminė Tautos giesmės eilutes „Iš...

Laisvalaikis
2018.09.22
Išpuolio metu per karinį paradą Irane žuvo 24 žmonės

Pietvakarinėje Irano Chuzestano provincijoje per išpuolį žuvo 24 žmonės, dar 53 sužeisti, pranešė naujienų...

Verslo aplinka
2018.09.22
Partijų reitinge konservatorius lenkia „valstiečiai“ 15

Partijų reitinge valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) po ilgo laiko nežymiai aplenkia...

Verslo aplinka
2018.09.22
Tarp kandidatų į prezidentus pirmauja Nausėda ir Skvernelis 14

Paprašyti įvardinti geriausius pretendentus į prezidento postą, gyventojai dažniausiai rinkosi šią savaitę...

Verslo aplinka
2018.09.22
Kelto tragedijos Tanzanijoje aukų skaičius auga

Tanzanijos Viktorijos ežere vakar nuskendus keltui gelbėtojai skaičiuoja aukas. Jų skaičius dramatiškai auga,...

Verslo aplinka
2018.09.21
Popiežius Lietuvoje lankėsi prieš ketvirtį amžiaus – ar išgirdome jo žodžius Premium 1

1993 m. rugsėjį šv. Jonas Paulius II išlipęs iš lėktuvo pabučiavo Lietuvos žemę prabėgus vos kelioms dienoms,...

Verslo klasė
2018.09.21
Prokuroras: Paksas kyšį susitarė priimti ne tik savo, bet ir partijos naudai  2

Prekybos poveikiu byloje, kurioje teisiami buvęs „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas ir žiniasklaidos grupės...

Verslo aplinka
2018.09.21
May atkirto ES lyderiams: jūs turite gerbti JK 17

Theresa May, Jungtinės Karalystės (JK) premjerė, penktadienį teigė, kad Europos Sąjunga (ES) „Brexit“...

Verslo aplinka
2018.09.21
Dar du įtariamieji Telšių korupcijos byloje paleisti į laisvę

Dar du įtariamieji Telšių korupcijos byloje paleisti į laisvę.

Verslo aplinka
2018.09.21
Po sankcijų išplėtimo Maskva perspėja Vašingtoną nežaisti su ugnimi 11

Rusija įspėjo JAV „nežaisti su ugnimi“ po to, kai amerikiečiai išplėtė asmenų, kuriems taikomos...

Verslo aplinka
2018.09.21
PSD2: mokėjimų rinkos pokyčiai dalyvio akimis

Šių metų sausio 18 d. Europos Sąjungoje (ES) įsigaliojo naujoji mokėjimų paslaugas reglamentuojanti direktyva...

Verslo aplinka
2018.09.21
Keserauskas: kai kurie ribojimai gali atšaldyti norą imtis verslo Premium 6

Lietuvoje, kaip įprasta rinkos ekonomikos šalyse, natūralus verslo, įskaitant ir prekybos tinklus, augimas...

Baltarusija nori nubausti Lietuvą krovinius nukreipdama į Latviją Premium 20

Aliaksandras Lukašenka, Baltarusijos prezidentas, ketina savo šalies krovinius iš Klaipėdos uosto nukreipti į...

Transportas
2018.09.21
Po dar vienos Trumpo muitų salvės – dilema kinams Premium

Įtampa dėl JAV ir Kinijos prekybos karų pastaruoju metu tapo tik dar didesnė, nes abi prekybos priešininkės...

Verslo aplinka
2018.09.21
Keičiasi OEKO-TEX® teisinis reguliavimas Rėmėjo turinys

OEKO-TEX® asociacija ir šįmet toliau siekia tikslingai spręsti klausimus, susijusius su vartotojų apsauga ir...

Pramonė
2018.09.21
ES lyderiai May: jūsų planas netinka 14

Theresos May, Jungtinės Karalystės (JK) premjerės, pasiūlytas naujas ekonominės partnerystės planas yra...

Verslo aplinka
2018.09.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau