Šią savaitę svarbu (7)

Publikuota: 2018-02-11
Atkurtos Lietuvos šimtmetis gausiais renginiais minimas ne tik šią savaitę, Vasario 16-ąją, bet ir visus šiuos metus. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Atkurtos Lietuvos šimtmetis gausiais renginiais minimas ne tik šią savaitę, Vasario 16-ąją, bet ir visus šiuos metus. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuva atšvęs savo Nepriklausomybės šimtmetį ir išleis šiam jubiliejui skirtą unikalią, keturgubą monetą, Vilniuje apsilankys už transportą, taigi, ir už „Rail Baltica“ statybas atsakinga eurokomisarė, Miunchene bus surengta tradicinė tarptautinio saugumo konferencija.

Lietuva. Vasario 16-oji. 100 metų

Oficialiomis iškilmėmis, varpų gausmu, masiniu trispalvių iškėlimu, koncertais ir gausiais kitais renginiais Lietuva paminės savo modernios valstybės šimtmetį. Ne tik penktadienį, Vasario 16-ąją, bet ir kitomis savaitės dienomis Vilniuje bei kituose šalies miestuose vyks šimtai įvairiausių renginių. Svarbiausiu oficialiu renginiu vadinama penktadienio vidurdienį Simono Daukanto aikštėje prie prezidentūros Vilniuje vyksianti Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija. Joje dalyvaus ne tik visi aukščiausi Lietuvos pareigūnai, bet ir Donaldas Tuskas, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos prezidentas, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Islandijos, Ukrainos, Gruzijos prezidentai, Švedijos ir Danijos karališkųjų šeimų atstovai. Vėliavų pakėlimo ceremoniją vainikuos visą šalį sujungsiantis šimto varpų skambėjimas. Į iškilmes įsilies ir tradiciškai kasmet rengiama jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“. Dar vienas renginys – 100 Laisvės laužų uždegimas Vilniaus Gedimino prospekte. Vakare bus surengti du koncertai – Katedros aikštėje bei Operos ir baleto teatre. Be to, šventiniai renginiai Vilniuje vyks ir Signatarų namuose, kur demonstruojamas Nepriklausomybės aktas, greta jų, taip pat visuose muziejuose bei kitose viešose erdvėse. Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje bei kituose šalies miestuose taip pat rengiami Vasario 16-osios akto šimtmečio paminėjimai. Visą valstybę apjungs iniciatyva „Keliu vėliavą“.

Unikali jubiliejinė moneta

nuotrauka::1 left

Antradienį Lietuvos bankas išleidžia keturias unikalias kolekcines monetas – tris sidabro ir vieną aukso, skirtas valstybės atkūrimo 100-mečiui. Kolekcinę monetų vertę didins tai, jog, sudėtos vieną į kitą, visos keturios jos sudaro vieną. Šimtmečiui skirtos kolekcinės monetos dedikuotos signatarams, ginkluotosioms pajėgoms, diplomatijai ir teisinei sistemai. Grafinio projekto autorius – dizaineris Liudas Parulskis, monetos nukaldintos Lietuvos monetų kalykloje, kiekvienos – po 4.000 vienetų. Saturno žiedą primenančio sidabrinio rato, nominali vertė bus 20 Eur. Ši moneta skirta Lietuvos teisinei sistemai.

Diplomatijai skirtos sidabrinės monetos nominalas – 5 Eur. Sidabrinės monetos, skirtos ginkluotosioms pajėgoms ir sukarintoms struktūroms, nominalas – 10 Eur. Centrinė, 50 Eur nominalo aukso moneta nukaldinta su Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų parašų faksimilėmis. Visų keturių monetų pardavimo kaina sieks bemaž 550 Eur. Monetos reverse įkirsti užrašai – „Valstybės atkūrimas“, 100 ir Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų, 1918 m. vasario 16 d. pasirašiusių istorinį Lietuvos Tarybos dokumentą, skelbiantį, kad atkuriama Lietuvos valstybė, parašų faksimilės.

Lankysis už transportą atsakinga EK narė

nuotrauka::2 right

Pirmadienį ir antradienį Lietuvoje lankysis Violeta Bulc, už transporto politiką atsakinga Europos Komisijos (EK) narė. Numatyti jos susitikimai su premjeru Sauliumi Skverneliu, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, susisiekimo ministru Roku Masiuliu, Seimo komitetų nariais. Pranešama, kad šiuose susitikimuose bus aptariamos EK iniciatyvos transporto srityje, projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimas ir jo pakankamo finansavimo iš europietiškų fondų perspektyvos, taip pat saugumas keliuose, susisiekimas oro transporte ir kt. Lietuvos pusė aktyviai kelia ir EK paskirtos 28 mln. Eur baudos „Lietuvos geležinkeliams“ klausimą. Susitikimuose su eurokomisare bus aptariamos galimybės šią baudą sumažinti. Taip pat bus liečiamas klausimas dėl konkurencingumo geležinkeliuose užtikrinimo. Planuojamas ir p. Bulc susitikimas-diskusija apie Europos Sąjungos ir Lietuvos transporto politiką bei Europos ateitį. Numatomi ir EK narės apsilankymai Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute bei Signatarų namuose.

Miunchene – apie iššūkius saugumui

nuotrauka::3 left

Penktadienį prasideda ir tris dienas vyks tradicinė, kasmetinė Miuncheno saugumo konferencija (MSK). Tai prestižinis, jau daugiau kaip pusę amžiaus vykstantis renginys, į kurį suvažiuoja ne tik analitikai ar ekspertai, bet ir aukščiausi pareigūnai, atsakingi už priimamus sprendimus tarptautinio saugumo srityje – valstybių ir vyriausybių vadovai, ministrai, kariuomenių atstovai ir kt. Šiemet MSK darbotvarkėje daugiausiai dėmesio numatoma skirti Europos Sąjungos kaip globalaus žaidėjo vaidmeniui bei jos santykiams su Rusija ir Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Taip pat žadama diskutuoti apie Šiaurės Korėjos branduolinės programos keliamas grėsmes ir apie konfliktų Artimuosiuose Rytuose pavojus. Tarp šį kartą atvyksiančiųjų į MSK bus Antonio Guterresas, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos vadovas, Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, Jamesas Mattisas, JAV gynybos sekretorius, Mike‘as Pompeo, Centrinės žvalgybos agentūros vadovas, Petro Porošenka, Ukrainos prezidentas, Theresa May, Jungtinės Karalystės premjerė, Sebastianas Kurzas, Austrijos kancleris, Benjaminas Netanyahu, Izraelio premjeras, Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos, Italijos, Australijos, Irako, Irano, Turkijos gynybos ministrai ir diplomatinių žinybų vadovai.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

KAIMYNAS. Šeštadienį numatytas Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos oficialus vizitas Lietuvoje. Ponas Duda liks Vilniuje po Vasario 16-osios šimtmečio minėjimo renginių. Tai bus pirmas p. Dudos apsilankymas Lietuvoje ir pirmasis per pastaruosius septynerius metus Lenkijos prezidento vizitas į Vilnių. Kovą Lietuvoje laukiama ir Lenkijos premjero.

GELEŽINKELIAI. Pirmadienį uždarame Vyriausybės pasitarime bus aptariama galimybė skaidyti „Lietuvos geležinkelius“ – įkurti tris antrines įmones, kurios būtų atsakingos už infrastruktūros valdymą ir keleivių bei krovinių pervežimą.

IŠKILMINGAS. Vyriausybė trečiadienį rengia šventinį išvažiuojamąjį posėdį, kuris vyks Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto salėje, kurioje tarpukariu posėdžiavo Lietuvos ministrų kabinetas. Į šį posėdį kviečiami visi buvę šalies premjerai.

MMA. Trišalės tarybos posėdyje antradienį vėl planuojama diskusija dėl galimybės ir toliau kelti minimalią mėnesio algą (MMA), kuri nuo š.m. pradžios siekia 400 Eur.

STATISTIKA. Trečiadienį Statistikos departamentas paskelbs naujausius duomenis apie š.m. sausio infliaciją – tiek per mėnesį nuo gruodžio, tiek ir per metus nuo pernykščio sausio.

TEISMAS. Vilniaus apygardos teismas pirmadienį tęs nagrinėjimą bylos dėl prekybos poveikiu, kurioje kaltinimai pareikšti buvusiam Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkui, europarlamentarui Rolandui Paksui ir „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovui Gedvydui Vainauskui, o viename bylos epizode figūruoja ir Antanas Juozas Zabulis, Tarptautinės prekybos naftos produktais įmonių asociacijos prezidentas, taip pat einantis valdybos nario pareigas keliose įmonėse.

KONTAKTAI. Trečiadienį ir ketvirtadienį „Litexpo“ centre vyks šeštoji verslo turizmo parodą – kontaktų mugė „Convene Vilnius“, skirta Baltijos šalių verslo turizmo atstovams. Į ją atvyksiantys renginių organizatoriai iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Italijos, Belgijos, Rusijos, Jungtinių Valstijų, Skandinavijos ir kitų šalių atstovauja tarptautines korporacijas, asociacijas, kelionių bei renginių agentūras.

BAFTA. Sekmadienį bus išdalinti Britų kino akademijos apdovanojimai BAFTA. Tarp pretendentų į geriausius metų filmus yra ir šiųmečiai kandidatai į geriausiųjų „Oskarus“ – filmai „Vandens forma“, „Trys stendai prie Ebingo Misūryje“, „Diunkerkas“, „Tamsiausia valanda“.

ŠVENTĖS. Antradienį – Užgavėnės, trečiadienį – Šventojo Valentino diena.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Skvernelis krentančių „valstiečių“ reitingų nedramatizuoja ir įvardija priežastį

Premjeras Saulius Skvernelis sumažėjusius Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos reitingus vertina ramiai.

Verslo aplinka
2018.04.21
Armėnijos premjeras siekia dialogo su masinių protestų lyderiu

Naujasis Armėnijos premjeras Serzhas Sarksyanas šeštadienį pareiškė apie būtinybę nedelsiant pradėti dialogą...

Verslo aplinka
2018.04.21
Ispanai tapo turtingesni už Italijos gyventojus 6

Tarptautinio valiutos fondo duomenys rodo, kad ispanai pagal bendrąjį vidaus produktą vienam gyventojui,...

Verslo aplinka
2018.04.21
Tyrimas: populiariausi politikai išlieka prezidentė, Kauno meras ir premjeras 1

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis...

Verslo aplinka
2018.04.21
Šiaurės Korėja žada stabdyti branduolinius bandymus ir uždaryti poligoną 1

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas paskelbė, kad sustabdė raketų bandymus ir uždarys branduolinių bandymų...

Verslo aplinka
2018.04.21
„Vilmorus“: pasitikėjimas Seimu, Vyriausybe ir partijomis – itin žemas

Lietuvos gyventojai tradiciškai labiausiai pasitiki ugniagesiais gelbėtojais, policija ir kariuomene, o...

Verslo aplinka
2018.04.21
Apklausa: konservatorių atotrūkis nuo „valstiečių“ padidėjo 10

Populiariausia partija šalyje išlieka opozicinė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD),...

Verslo aplinka
2018.04.21
Privačios mokyklos: išgelbės ar sukurs atskirtį 6

Tomas mokosi privačioje mokykloje. Galbūt todėl jis turi daug žinių apie šiuolaikinį pasaulį. Jis moka tris...

Verslo klasė
2018.04.21
JAV demokratai teismui skundžia Trumpo komandą, Rusiją ir „WikiLeaks“ 4

JAV demokratai pateikė skundą teismui dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus. Jie kaltina Rusiją,...

Verslo aplinka
2018.04.20
Prie Seimo susitiko kanapių entuziastai ir priešininkai 4

Penktadienį Nepriklausomybės aikštėje, prie Seimo, į Kanapių kultūros dieną susirinko keli šimtai kanapių...

Verslo aplinka
2018.04.20
Papildomi 100 mln. Eur medikams nepakeis įsisenėjusių sistemos bėdų Premium 1

Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad nuo gegužės 1-osios medicinos darbuotojų atlyginimai didės 20%.

Verslo aplinka
2018.04.20
Palygino dvi Lietuvas: pirmoje daugiau gerovės, antroje – gyventojų, bet jų mažėja 9

Statistikos departamentas pirmąkart pateikė statistinius rodiklius pagal du regionus – Sostinės bei Vidurio...

Finansai
2018.04.20
Verslas giria studijų ir profesinio mokymo priėmimo prioritetus

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) paskelbė skaičius, į kokias specialybes ir kiek pirmakursių šiemet...

Verslo aplinka
2018.04.20
Seimo komitetas baigė tyrimą dėl neleistinos įtakos, prašo išslaptinti medžiagą 3

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) baigė tyrimą dėl interesų grupių įtakos politiniams...

Verslo aplinka
2018.04.20
Miškų urėdijai suformuoti akcininko lūkesčiai – be grąžos rodiklių Premium 2

VĮ Valstybinei miškų urėdijai (VMU) perduotame akcininko lūkesčių laiške vienas svarbiausių veiklos...

Agroverslas
2018.04.20
Merkel ir Macronas neranda bendros kalbos dėl euro zonos reformų

Vokietijos ir Prancūzijos idėjos, kaip sutvirtinti euro zoną, yra skirtingos, tačiau Paryžius ir Berlynas...

Verslo aplinka
2018.04.20
Teisėsaugos įtariama Kraujo centro vadovė J. Bikulčienė pasitraukė iš pareigų 

Korupciniais nusikaltimais įtariama Nacionalinio kraujo centro (NKC) vadovės Joanos Bikulčienės prašymas...

Verslo aplinka
2018.04.20
Teismas pripažino „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą prioritetine

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismui perduota koncerno „MG Baltic“, Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos...

Verslo aplinka
2018.04.20
Siūloma dalį dirbančių savarankiškai atleisti nuo „Sodros“ įmokų 21

Savarankiškai dirbančius gyventojus siūloma atleisti nuo „Sodros“ įmokų, jeigu jie jau apdrausti socialiniu...

Finansai
2018.04.20
Valdantieji derina naują koalicijos sutartį ir tarsis dėl teisingumo ministro 1

Valdančioji valstiečių-žaliųjų ir socialdarbiečių koalicija derina atnaujintą sutartį, kurią tikisi...

Verslo aplinka
2018.04.20

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau