Šią savaitę svarbu (7)

Publikuota: 2018-02-11
Atkurtos Lietuvos šimtmetis gausiais renginiais minimas ne tik šią savaitę, Vasario 16-ąją, bet ir visus šiuos metus. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Atkurtos Lietuvos šimtmetis gausiais renginiais minimas ne tik šią savaitę, Vasario 16-ąją, bet ir visus šiuos metus. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuva atšvęs savo Nepriklausomybės šimtmetį ir išleis šiam jubiliejui skirtą unikalią, keturgubą monetą, Vilniuje apsilankys už transportą, taigi, ir už „Rail Baltica“ statybas atsakinga eurokomisarė, Miunchene bus surengta tradicinė tarptautinio saugumo konferencija.

Lietuva. Vasario 16-oji. 100 metų

Oficialiomis iškilmėmis, varpų gausmu, masiniu trispalvių iškėlimu, koncertais ir gausiais kitais renginiais Lietuva paminės savo modernios valstybės šimtmetį. Ne tik penktadienį, Vasario 16-ąją, bet ir kitomis savaitės dienomis Vilniuje bei kituose šalies miestuose vyks šimtai įvairiausių renginių. Svarbiausiu oficialiu renginiu vadinama penktadienio vidurdienį Simono Daukanto aikštėje prie prezidentūros Vilniuje vyksianti Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija. Joje dalyvaus ne tik visi aukščiausi Lietuvos pareigūnai, bet ir Donaldas Tuskas, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos prezidentas, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Islandijos, Ukrainos, Gruzijos prezidentai, Švedijos ir Danijos karališkųjų šeimų atstovai. Vėliavų pakėlimo ceremoniją vainikuos visą šalį sujungsiantis šimto varpų skambėjimas. Į iškilmes įsilies ir tradiciškai kasmet rengiama jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“. Dar vienas renginys – 100 Laisvės laužų uždegimas Vilniaus Gedimino prospekte. Vakare bus surengti du koncertai – Katedros aikštėje bei Operos ir baleto teatre. Be to, šventiniai renginiai Vilniuje vyks ir Signatarų namuose, kur demonstruojamas Nepriklausomybės aktas, greta jų, taip pat visuose muziejuose bei kitose viešose erdvėse. Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje bei kituose šalies miestuose taip pat rengiami Vasario 16-osios akto šimtmečio paminėjimai. Visą valstybę apjungs iniciatyva „Keliu vėliavą“.

Unikali jubiliejinė moneta

nuotrauka::1 left

Antradienį Lietuvos bankas išleidžia keturias unikalias kolekcines monetas – tris sidabro ir vieną aukso, skirtas valstybės atkūrimo 100-mečiui. Kolekcinę monetų vertę didins tai, jog, sudėtos vieną į kitą, visos keturios jos sudaro vieną. Šimtmečiui skirtos kolekcinės monetos dedikuotos signatarams, ginkluotosioms pajėgoms, diplomatijai ir teisinei sistemai. Grafinio projekto autorius – dizaineris Liudas Parulskis, monetos nukaldintos Lietuvos monetų kalykloje, kiekvienos – po 4.000 vienetų. Saturno žiedą primenančio sidabrinio rato, nominali vertė bus 20 Eur. Ši moneta skirta Lietuvos teisinei sistemai.

Diplomatijai skirtos sidabrinės monetos nominalas – 5 Eur. Sidabrinės monetos, skirtos ginkluotosioms pajėgoms ir sukarintoms struktūroms, nominalas – 10 Eur. Centrinė, 50 Eur nominalo aukso moneta nukaldinta su Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų parašų faksimilėmis. Visų keturių monetų pardavimo kaina sieks bemaž 550 Eur. Monetos reverse įkirsti užrašai – „Valstybės atkūrimas“, 100 ir Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų, 1918 m. vasario 16 d. pasirašiusių istorinį Lietuvos Tarybos dokumentą, skelbiantį, kad atkuriama Lietuvos valstybė, parašų faksimilės.

Lankysis už transportą atsakinga EK narė

nuotrauka::2 right

Pirmadienį ir antradienį Lietuvoje lankysis Violeta Bulc, už transporto politiką atsakinga Europos Komisijos (EK) narė. Numatyti jos susitikimai su premjeru Sauliumi Skverneliu, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, susisiekimo ministru Roku Masiuliu, Seimo komitetų nariais. Pranešama, kad šiuose susitikimuose bus aptariamos EK iniciatyvos transporto srityje, projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimas ir jo pakankamo finansavimo iš europietiškų fondų perspektyvos, taip pat saugumas keliuose, susisiekimas oro transporte ir kt. Lietuvos pusė aktyviai kelia ir EK paskirtos 28 mln. Eur baudos „Lietuvos geležinkeliams“ klausimą. Susitikimuose su eurokomisare bus aptariamos galimybės šią baudą sumažinti. Taip pat bus liečiamas klausimas dėl konkurencingumo geležinkeliuose užtikrinimo. Planuojamas ir p. Bulc susitikimas-diskusija apie Europos Sąjungos ir Lietuvos transporto politiką bei Europos ateitį. Numatomi ir EK narės apsilankymai Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute bei Signatarų namuose.

Miunchene – apie iššūkius saugumui

nuotrauka::3 left

Penktadienį prasideda ir tris dienas vyks tradicinė, kasmetinė Miuncheno saugumo konferencija (MSK). Tai prestižinis, jau daugiau kaip pusę amžiaus vykstantis renginys, į kurį suvažiuoja ne tik analitikai ar ekspertai, bet ir aukščiausi pareigūnai, atsakingi už priimamus sprendimus tarptautinio saugumo srityje – valstybių ir vyriausybių vadovai, ministrai, kariuomenių atstovai ir kt. Šiemet MSK darbotvarkėje daugiausiai dėmesio numatoma skirti Europos Sąjungos kaip globalaus žaidėjo vaidmeniui bei jos santykiams su Rusija ir Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Taip pat žadama diskutuoti apie Šiaurės Korėjos branduolinės programos keliamas grėsmes ir apie konfliktų Artimuosiuose Rytuose pavojus. Tarp šį kartą atvyksiančiųjų į MSK bus Antonio Guterresas, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos vadovas, Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, Jamesas Mattisas, JAV gynybos sekretorius, Mike‘as Pompeo, Centrinės žvalgybos agentūros vadovas, Petro Porošenka, Ukrainos prezidentas, Theresa May, Jungtinės Karalystės premjerė, Sebastianas Kurzas, Austrijos kancleris, Benjaminas Netanyahu, Izraelio premjeras, Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos, Italijos, Australijos, Irako, Irano, Turkijos gynybos ministrai ir diplomatinių žinybų vadovai.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

KAIMYNAS. Šeštadienį numatytas Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos oficialus vizitas Lietuvoje. Ponas Duda liks Vilniuje po Vasario 16-osios šimtmečio minėjimo renginių. Tai bus pirmas p. Dudos apsilankymas Lietuvoje ir pirmasis per pastaruosius septynerius metus Lenkijos prezidento vizitas į Vilnių. Kovą Lietuvoje laukiama ir Lenkijos premjero.

GELEŽINKELIAI. Pirmadienį uždarame Vyriausybės pasitarime bus aptariama galimybė skaidyti „Lietuvos geležinkelius“ – įkurti tris antrines įmones, kurios būtų atsakingos už infrastruktūros valdymą ir keleivių bei krovinių pervežimą.

IŠKILMINGAS. Vyriausybė trečiadienį rengia šventinį išvažiuojamąjį posėdį, kuris vyks Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto salėje, kurioje tarpukariu posėdžiavo Lietuvos ministrų kabinetas. Į šį posėdį kviečiami visi buvę šalies premjerai.

MMA. Trišalės tarybos posėdyje antradienį vėl planuojama diskusija dėl galimybės ir toliau kelti minimalią mėnesio algą (MMA), kuri nuo š.m. pradžios siekia 400 Eur.

STATISTIKA. Trečiadienį Statistikos departamentas paskelbs naujausius duomenis apie š.m. sausio infliaciją – tiek per mėnesį nuo gruodžio, tiek ir per metus nuo pernykščio sausio.

TEISMAS. Vilniaus apygardos teismas pirmadienį tęs nagrinėjimą bylos dėl prekybos poveikiu, kurioje kaltinimai pareikšti buvusiam Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkui, europarlamentarui Rolandui Paksui ir „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovui Gedvydui Vainauskui, o viename bylos epizode figūruoja ir Antanas Juozas Zabulis, Tarptautinės prekybos naftos produktais įmonių asociacijos prezidentas, taip pat einantis valdybos nario pareigas keliose įmonėse.

KONTAKTAI. Trečiadienį ir ketvirtadienį „Litexpo“ centre vyks šeštoji verslo turizmo parodą – kontaktų mugė „Convene Vilnius“, skirta Baltijos šalių verslo turizmo atstovams. Į ją atvyksiantys renginių organizatoriai iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Italijos, Belgijos, Rusijos, Jungtinių Valstijų, Skandinavijos ir kitų šalių atstovauja tarptautines korporacijas, asociacijas, kelionių bei renginių agentūras.

BAFTA. Sekmadienį bus išdalinti Britų kino akademijos apdovanojimai BAFTA. Tarp pretendentų į geriausius metų filmus yra ir šiųmečiai kandidatai į geriausiųjų „Oskarus“ – filmai „Vandens forma“, „Trys stendai prie Ebingo Misūryje“, „Diunkerkas“, „Tamsiausia valanda“.

ŠVENTĖS. Antradienį – Užgavėnės, trečiadienį – Šventojo Valentino diena.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kyšininkavę advokatas ir bankroto administratorius nuteisti lygtinai 4

Šiandien Vilniaus apygardos teismas dėl kyšininkavimo pripažino kaltais bankroto administratorių Liną...

Verslo aplinka
2018.07.19
Europa vėl įvertino „Brexit“ procesą: aiškumo nepadaugėjo Premium 3

Europos Komisija (EK) įspėjo, kad įstrigusios derybos dėl „Brexit“ gali nulemti, jog Jungtinė Karalystė (JK)...

Verslo aplinka
2018.07.19
Trumpas vėl keičia nuomonę: dėl kišimosi į JAV rinkimus apkaltino Putiną 35

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, trečiadienį dar kartą sumaišė kortas dėl savo nuomonės, ar Rusija kišosi į...

Verslo aplinka
2018.07.19
ES kyla į kovą prieš Vengriją dėl migracijos politikos 16

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį paskelbė suaktyvinti teisinę kovą prieš Vengriją dėl šios atsisakymo...

Verslo aplinka
2018.07.19
FNTT ir prokurorai perdavė teismui „Metrail“ bylą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė tyrimą ir teismui...

Verslo aplinka
2018.07.19
Panevėžio mero patarėja lieka nušalinta nuo pareigų

Teisėsaugos įtarimų sulaukusi Panevėžio miesto mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė lieka nušalinta nuo...

Verslo aplinka
2018.07.19
Lenktynės su dirbtiniu intelektu 4

Šiuolaikinės technologijos, kurių reklamose nespindi raidelės AI, atrodo kaip praėjusio amžiaus atgyvena.

Technologijos
2018.07.19
Kandidatų dėlionė: kodėl partijos neskuba į rinkimų traukinį Premium

Viešojoje erdvėje vis netylant spėlionėms, kas kitąmet galėtų kandidatuoti rinkimuose į prezidentus,...

Verslo aplinka
2018.07.19
Prezidentei įteiktas garbingiausias skautų apdovanojimas 2

Tautinėje skautų stovykloje „Laužų karta“ apsilankiusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įteiktas...

Laisvalaikis
2018.07.19
Atgal į teismus: buvęs VLK vadovas vėl sieks grįžti į postą

Gegužę į Valstybinės ligonių kasos vadovo (VLK) pareigas teismo grąžintas ir po mėnesio pasibaigus kadencijai...

Vadyba
2018.07.19
Į biudžetą gauta daugiau PVM, mažiau – gyventojų pajamų, pelno mokesčių 3

Valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 0,1% (5,9 mln. Eur) daugiau nei prognozuota ir 6,2%...

Finansai
2018.07.19
JK policija nustatė pasikėsinimo į Skripalius įtariamuosius 11

Jungtinės Karalystės (JK) policija identifikavo įtariamus išpuolio prieš buvusį dvigubą agentą Sergejų...

Verslo aplinka
2018.07.19
Suteiks VRK nariams teisę dirbti su slapta informacija 1

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas ir nariai turės teisę susipažinti su slapta informacija.

Verslo aplinka
2018.07.19
Baltieji rūmai svarsto Putino pasiūlymą Rusijai leisti apklausti JAV pareigūnus 18

Donaldo Trumpo, JAV prezidento, administracija trečiadienį neatmetė galimybės priimti Rusijos pasiūlymą...

Verslo aplinka
2018.07.19
Teismas patvirtino „Žemaitijos pieno“ ir Investuotojų asociacijos taikos sutartį 1

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) patvirtino AB „Žemaitijos pienas“ ir Investuotojų asociacijos bei...

Verslo aplinka
2018.07.19
„Brexit“ tęsinys: ES mėgins dar labiau nepabloginti padėties Premium 3

Michelis Barneir, vyriausiasis ES derybininkas su Jungtine Karalyste (JK) dėl „Brexit“ sąlygų, ketvirtadienį...

Verslo aplinka
2018.07.19
Didžiausia pramonininkų saulės elektrinė – „Retal Lithuania“ gamykloje 3

Lentvaryje įsikūrusioje „Retal Lithuania“ gamykloje iki lapkričio pabaigos bus įrengta beveik 1,4 megavato...

Pramonė
2018.07.18
„Google“ Europoje gavo 4,34 mlrd. Eur baudą 25

Europos konkurencijos sargai JAV technologijų gigantei „Google“ skyrė 4,34 mlrd. Eur baudą dėl piknaudžiavimo...

Technologijos
2018.07.18
Doktorantų stipendijos kitąmet padidės bemaž dvigubai 7

Nuo 2019 m. pradžios beveik dvigubai didinamos doktorantų stipendijos. Tokiam Švietimo ir mokslo ministerijos...

Verslo aplinka
2018.07.18
Teismas atmetė Panevėžio mero skundą dėl nušalinimo 1

Trečiadienį Panevėžio apygardos teismas atmetė Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko skundą ir paliko galioti...

Verslo aplinka
2018.07.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau