Šią savaitę svarbu (7)

Publikuota: 2018-02-11
Atkurtos Lietuvos šimtmetis gausiais renginiais minimas ne tik šią savaitę, Vasario 16-ąją, bet ir visus šiuos metus. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Atkurtos Lietuvos šimtmetis gausiais renginiais minimas ne tik šią savaitę, Vasario 16-ąją, bet ir visus šiuos metus. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuva atšvęs savo Nepriklausomybės šimtmetį ir išleis šiam jubiliejui skirtą unikalią, keturgubą monetą, Vilniuje apsilankys už transportą, taigi, ir už „Rail Baltica“ statybas atsakinga eurokomisarė, Miunchene bus surengta tradicinė tarptautinio saugumo konferencija.

Lietuva. Vasario 16-oji. 100 metų

Oficialiomis iškilmėmis, varpų gausmu, masiniu trispalvių iškėlimu, koncertais ir gausiais kitais renginiais Lietuva paminės savo modernios valstybės šimtmetį. Ne tik penktadienį, Vasario 16-ąją, bet ir kitomis savaitės dienomis Vilniuje bei kituose šalies miestuose vyks šimtai įvairiausių renginių. Svarbiausiu oficialiu renginiu vadinama penktadienio vidurdienį Simono Daukanto aikštėje prie prezidentūros Vilniuje vyksianti Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija. Joje dalyvaus ne tik visi aukščiausi Lietuvos pareigūnai, bet ir Donaldas Tuskas, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos prezidentas, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Islandijos, Ukrainos, Gruzijos prezidentai, Švedijos ir Danijos karališkųjų šeimų atstovai. Vėliavų pakėlimo ceremoniją vainikuos visą šalį sujungsiantis šimto varpų skambėjimas. Į iškilmes įsilies ir tradiciškai kasmet rengiama jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“. Dar vienas renginys – 100 Laisvės laužų uždegimas Vilniaus Gedimino prospekte. Vakare bus surengti du koncertai – Katedros aikštėje bei Operos ir baleto teatre. Be to, šventiniai renginiai Vilniuje vyks ir Signatarų namuose, kur demonstruojamas Nepriklausomybės aktas, greta jų, taip pat visuose muziejuose bei kitose viešose erdvėse. Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje bei kituose šalies miestuose taip pat rengiami Vasario 16-osios akto šimtmečio paminėjimai. Visą valstybę apjungs iniciatyva „Keliu vėliavą“.

Unikali jubiliejinė moneta

nuotrauka::1 left

Antradienį Lietuvos bankas išleidžia keturias unikalias kolekcines monetas – tris sidabro ir vieną aukso, skirtas valstybės atkūrimo 100-mečiui. Kolekcinę monetų vertę didins tai, jog, sudėtos vieną į kitą, visos keturios jos sudaro vieną. Šimtmečiui skirtos kolekcinės monetos dedikuotos signatarams, ginkluotosioms pajėgoms, diplomatijai ir teisinei sistemai. Grafinio projekto autorius – dizaineris Liudas Parulskis, monetos nukaldintos Lietuvos monetų kalykloje, kiekvienos – po 4.000 vienetų. Saturno žiedą primenančio sidabrinio rato, nominali vertė bus 20 Eur. Ši moneta skirta Lietuvos teisinei sistemai.

Diplomatijai skirtos sidabrinės monetos nominalas – 5 Eur. Sidabrinės monetos, skirtos ginkluotosioms pajėgoms ir sukarintoms struktūroms, nominalas – 10 Eur. Centrinė, 50 Eur nominalo aukso moneta nukaldinta su Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų parašų faksimilėmis. Visų keturių monetų pardavimo kaina sieks bemaž 550 Eur. Monetos reverse įkirsti užrašai – „Valstybės atkūrimas“, 100 ir Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų, 1918 m. vasario 16 d. pasirašiusių istorinį Lietuvos Tarybos dokumentą, skelbiantį, kad atkuriama Lietuvos valstybė, parašų faksimilės.

Lankysis už transportą atsakinga EK narė

nuotrauka::2 right

Pirmadienį ir antradienį Lietuvoje lankysis Violeta Bulc, už transporto politiką atsakinga Europos Komisijos (EK) narė. Numatyti jos susitikimai su premjeru Sauliumi Skverneliu, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, susisiekimo ministru Roku Masiuliu, Seimo komitetų nariais. Pranešama, kad šiuose susitikimuose bus aptariamos EK iniciatyvos transporto srityje, projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimas ir jo pakankamo finansavimo iš europietiškų fondų perspektyvos, taip pat saugumas keliuose, susisiekimas oro transporte ir kt. Lietuvos pusė aktyviai kelia ir EK paskirtos 28 mln. Eur baudos „Lietuvos geležinkeliams“ klausimą. Susitikimuose su eurokomisare bus aptariamos galimybės šią baudą sumažinti. Taip pat bus liečiamas klausimas dėl konkurencingumo geležinkeliuose užtikrinimo. Planuojamas ir p. Bulc susitikimas-diskusija apie Europos Sąjungos ir Lietuvos transporto politiką bei Europos ateitį. Numatomi ir EK narės apsilankymai Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute bei Signatarų namuose.

Miunchene – apie iššūkius saugumui

nuotrauka::3 left

Penktadienį prasideda ir tris dienas vyks tradicinė, kasmetinė Miuncheno saugumo konferencija (MSK). Tai prestižinis, jau daugiau kaip pusę amžiaus vykstantis renginys, į kurį suvažiuoja ne tik analitikai ar ekspertai, bet ir aukščiausi pareigūnai, atsakingi už priimamus sprendimus tarptautinio saugumo srityje – valstybių ir vyriausybių vadovai, ministrai, kariuomenių atstovai ir kt. Šiemet MSK darbotvarkėje daugiausiai dėmesio numatoma skirti Europos Sąjungos kaip globalaus žaidėjo vaidmeniui bei jos santykiams su Rusija ir Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Taip pat žadama diskutuoti apie Šiaurės Korėjos branduolinės programos keliamas grėsmes ir apie konfliktų Artimuosiuose Rytuose pavojus. Tarp šį kartą atvyksiančiųjų į MSK bus Antonio Guterresas, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos vadovas, Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, Jamesas Mattisas, JAV gynybos sekretorius, Mike‘as Pompeo, Centrinės žvalgybos agentūros vadovas, Petro Porošenka, Ukrainos prezidentas, Theresa May, Jungtinės Karalystės premjerė, Sebastianas Kurzas, Austrijos kancleris, Benjaminas Netanyahu, Izraelio premjeras, Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos, Italijos, Australijos, Irako, Irano, Turkijos gynybos ministrai ir diplomatinių žinybų vadovai.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

KAIMYNAS. Šeštadienį numatytas Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos oficialus vizitas Lietuvoje. Ponas Duda liks Vilniuje po Vasario 16-osios šimtmečio minėjimo renginių. Tai bus pirmas p. Dudos apsilankymas Lietuvoje ir pirmasis per pastaruosius septynerius metus Lenkijos prezidento vizitas į Vilnių. Kovą Lietuvoje laukiama ir Lenkijos premjero.

GELEŽINKELIAI. Pirmadienį uždarame Vyriausybės pasitarime bus aptariama galimybė skaidyti „Lietuvos geležinkelius“ – įkurti tris antrines įmones, kurios būtų atsakingos už infrastruktūros valdymą ir keleivių bei krovinių pervežimą.

IŠKILMINGAS. Vyriausybė trečiadienį rengia šventinį išvažiuojamąjį posėdį, kuris vyks Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto salėje, kurioje tarpukariu posėdžiavo Lietuvos ministrų kabinetas. Į šį posėdį kviečiami visi buvę šalies premjerai.

MMA. Trišalės tarybos posėdyje antradienį vėl planuojama diskusija dėl galimybės ir toliau kelti minimalią mėnesio algą (MMA), kuri nuo š.m. pradžios siekia 400 Eur.

STATISTIKA. Trečiadienį Statistikos departamentas paskelbs naujausius duomenis apie š.m. sausio infliaciją – tiek per mėnesį nuo gruodžio, tiek ir per metus nuo pernykščio sausio.

TEISMAS. Vilniaus apygardos teismas pirmadienį tęs nagrinėjimą bylos dėl prekybos poveikiu, kurioje kaltinimai pareikšti buvusiam Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkui, europarlamentarui Rolandui Paksui ir „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovui Gedvydui Vainauskui, o viename bylos epizode figūruoja ir Antanas Juozas Zabulis, Tarptautinės prekybos naftos produktais įmonių asociacijos prezidentas, taip pat einantis valdybos nario pareigas keliose įmonėse.

KONTAKTAI. Trečiadienį ir ketvirtadienį „Litexpo“ centre vyks šeštoji verslo turizmo parodą – kontaktų mugė „Convene Vilnius“, skirta Baltijos šalių verslo turizmo atstovams. Į ją atvyksiantys renginių organizatoriai iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Italijos, Belgijos, Rusijos, Jungtinių Valstijų, Skandinavijos ir kitų šalių atstovauja tarptautines korporacijas, asociacijas, kelionių bei renginių agentūras.

BAFTA. Sekmadienį bus išdalinti Britų kino akademijos apdovanojimai BAFTA. Tarp pretendentų į geriausius metų filmus yra ir šiųmečiai kandidatai į geriausiųjų „Oskarus“ – filmai „Vandens forma“, „Trys stendai prie Ebingo Misūryje“, „Diunkerkas“, „Tamsiausia valanda“.

ŠVENTĖS. Antradienį – Užgavėnės, trečiadienį – Šventojo Valentino diena.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Italija nenusileidžia ES dėl biudžeto

Trečiadienį nuo vidurnakčio baigėsi laikas, kuomet Italija turėjo pateikti atnaujintą savo 2019 m. biudžeto...

JK ir ES pasiekė susitarimą dėl „Brexit“ 17

Praėjus daugiau nei dviem metams po britų sprendimo referendume trauktis iš ES, JK ir Europos Sąjungos...

Verslo aplinka
2018.11.13
LVAT: buvęs ministras R. Palaitis neturi atlyginti žalos

Buvęs ministras Raimundas Palaitis Vidaus reikalų ministerijai (VRM) neturės atlyginti 15.900 Eur...

Verslo aplinka
2018.11.13
Atvertas kelias bendriems 26 mln. Eur projektams pasienyje su Rusija 2

Rusijai ratifikavus susitarimus su Lietuva, Estija ir Vokietija dėl 2014-2020 metų pasienio bendradarbiavimo...

Verslo aplinka
2018.11.13
A. Merkel ragina kurti Europos kariuomenę 10

Antradienį Europos Parlamente Strasbūre Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, ragino Europą prisiimti...

Verslo aplinka
2018.11.13
Žada sutrumpinti bankroto procedūrą 1

Pertvarkius juridinių asmenų nemokumo sistemą maždaug trečdaliu sutrumpėtų bankroto procedūros laikotarpis.

Verslo aplinka
2018.11.13
Už 2016-aisiais padarytus pažeidimus iš LSDP atimta biudžeto dotacija 5

Dabar jau opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pripažinta padariusi šiurkščius rinkimų...

Verslo aplinka
2018.11.13
Valdžios pusiaukelė: rašomas atsargiai teigiamas pažymys Premium

Dveji šio Seimo ir Vyriausybės darbo metai parodė, kad valdžia iš esmės vykdo užsibrėžtus tikslus, tačiau...

Verslo aplinka
2018.11.13
Lenkija beveik mėnesiui įves vidaus sienų kontrolę 1

Lenkija nuo lapkričio 22 d. iki gruodžio 16 d. laikinai atnaujins pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų,...

Transportas
2018.11.13
Kauno savivaldybės administracijos direktoriumi paskirtas V. Šiliauskas  

Kauno savivaldybės taryba antradienį paskyrė naują administracijos direktorių – juo tapo valdančiųjų...

Verslo aplinka
2018.11.13
Verslo perdavimas: kelias – ilgas, bet rezultatas gali atnešti palengvėjimą ir sėkmę 1

Verslo perdavimo būdų yra tiek daug ir įvairių, kiek ir patys verslai yra skirtingi, o verslo perdavimo...

Vadyba
2018.11.13
Neblogus Vyriausybės planus temdo skandalai ir kompetencijos trūkumas Premium

Dabartinė valdančioji dauguma iš esmės geba užtikrinti pakankamą paramą savo Vyriausybei ir tikriausiai...

Verslo aplinka
2018.11.13
Distancijos vidurys: atsipūsti nėra laiko 3

Valdžia nuėjo pusę jai skirto kelio – rytoj sukanka dveji metai, kai pradėjo dirbti dabartinis Seimas, po...

Verslo aplinka
2018.11.13
T. May „Brexit“ planą namie ištiko krizė Premium 4

Spaudimas Jungtinės Karalystės (JK) premjerei Theresai May didėja. Ponia May spaudžiama pasirinkti arba...

Verslo aplinka
2018.11.13
L. Linkevičius kritikuoja Ispaniją dėl planų dirbti su Maskva kibersaugumo srityje 7

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sukritikavo Ispaniją dėl jos planų bendradarbiauti su Rusija...

Verslo aplinka
2018.11.12
Lenkijos Senato vadovas: Rusija kiršina Lenkiją tiek su Lietuva, tiek su Ukraina 10

Rusija siekia sukiršinti Lenkiją tiek su Lietuva, tiek su Ukraina, o kaimynių bendras uždavinys – neleisti,...

Verslo aplinka
2018.11.12
Tyrimas atskleidė, kur geriausios sąlygos gyventi Lietuvoje 4

Geriausias sąlygas gyventojams užtikrina Vilniaus, Kauno, Neringos, Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybės,...

Verslo aplinka
2018.11.12
G. Nausėda: būnant nepartiniu kalbėtis su žmonėmis daug lengviau 7

Kitų metų prezidento rinkimuose ketinantis dalyvauti ekonomistas Gitanas Nausėda toliau pabrėžia savo kaip...

Verslo aplinka
2018.11.12
Vieno iš Kauno vadovų šeimos valdoma „Virmalda“ – tarp savivaldybės konkursų laimėtojų

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo socialdemokrato Romaldo Rabačiaus šeimos...

Verslo aplinka
2018.11.12
Operatoriai įspėja: atsargiai su praleistais skambučiais, siautėja sukčiai 4

Pastarosiomis dienomis Lietuvą atakavo telefoniniai sukčiai – pasipylė praleisti skambučiai iš padidinto...

Technologijos
2018.11.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau