Šią savaitę svarbu (4)

Publikuota: 2018-01-22
Davose jau ruošiamasi gausybės pasaulio lyderių atvykimui į Ekonomikos forumą. Arnd Wiegmann („Reuters“) nuotr.
Davose jau ruošiamasi gausybės pasaulio lyderių atvykimui į Ekonomikos forumą. Arnd Wiegmann („Reuters“) nuotr.

Davoso forume laukiama Donaldo Trumpo pasisakymo, čekai išsirinks prezidentą, Detroite vyksta viena didžiausių pasaulyje automobilių paroda, VŽ rengia pardavimo profesionalų dieną.

Davosas: Trumpas, May, Merkel, Macronas ir kiti

Davoso kalnų kurorte Šveicarijoje antradienį prasideda ir iki savaitgalio vyks tradicinis, kasmetinis Pasaulio ekonomikos forumas. Į jį šiemet suvažiuos daugiau kaip 3.000 pasaulio valstybių ir vyriausybių, tarptautinių organizacijų vadovų, ministrų, kitų aukštų pareigūnų, taip pat įtakingiausi ekonomistai ir verslininkai. Tarp atvykstančiųjų į forumą – Donaldas Trumpas, Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas, Theresa May, Jungtinės Karalystės premjerė, Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, Emmanuelis Macronas, Pranzūcijos prezidentas, Justinas Trudeu, Kanados ministras pirmininkas, Benjaminas Netanyahu, Izraelio vyriausybės vadovas, Narendra Modi, Indijos premjeras, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos prezidentas bei daugybė kitų. Bene labiausiai laukiama p. Trumpo kalbos, mat jo vykdoma „Amerika pirmiausia“ politika gerokai skiriasi nuo Davoso forume ginamos liberalios globalizacinės filosofijos. Į Davosą atvyks ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ją į šį renginį asmeniškai pakvietė Lietuvoje pernai rudenį apsilankęs Davoso forumo įkūrėjas ir valdybos pirmininkas Klausas Schwabas. Tai bus trečiasis p. Grybauskaitės apsilankymas Davose. Forumo išvakarėse Tarptautinis valiutos fondas ir Pasaulio bankas paskelbs atnaujintą pasaulio ekonominę prognozę.

Kaip parduoti daugiau ir brangiau

nuotrauka::1 right

„Verslo žinios“ antradienį „Litexpo“ parodų centre Vilniuje rengia „Pardavimų profesionalų dieną 2018“. Pirmoje konferencijos dalyje bus kalbama apie pardavimų metodikas, o antroje dalyje – apie įgūdžius sėkmingiems pardavimams įgyvendinti. Šio seminaro temos: kaip už didesnę kainą parduoti daugiau ir išlaikyti patenkintus klientus; kaip suvaldyti sunkių klientų kuriamą įtampą ir konfliktus nukreipti į konstruktyvų sprendimą; geriausiųjų pardavėjų patarimai: kokios taisyklės veikia jiems; kalba, kurianti santykius: kas žmones traukia ir kas atstumia; kaip įsimylėti pardavimus; kaip išmokti pasakoti parduodančias istorijas. Tarp renginyje pasisakančiųjų bus Andy Prestonas, profesionalus pranešėjas ir konsultantas, Darius Pietaris, „TMD partners“ konsultantas ir partneris, doc. Adrija Čepaitė – Palšauskienė, sceninės kalbos, iškalbos ir kalbinės raiškos mokytoja, universitetų dėstytoja, Andrius Jarašiūnas, NLP treneris, koučingo specialistas, „BNI Lietuva“ regiono direktorius, Donata Varnelienė, „TMD Partners“ konsultantė.

Čekijos pasirinkimas

nuotrauka::2 left

Penktadienį ir šeštadienį Čekijoje vyks prezidento rinkimų II turas. Čekai rinksis iš 73-ejų Milošo Zemano, skandalais ir kontroversiškais pasisakymais pagarsėjusio dabartinio Čekijos prezidento, bei Jiri Drahošo, 68-erių chemijos profesoriaus bei buvusio Čekijos mokslų akademijos vadovo. Pastarasis kaip nepriklausomas kandidatas rinkimuose dalyvauja su pažadu pagerinti santykius su Europos Sąjunga ir grąžinti „orumą“ į prezidentūrą. Tuo metu ekskomunistas p. Zemanas yra ne tik euroskeptikas, bet ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino gerbėjas. Pirmajame ture p. Zemanas pelnė 39%, antrojoje pozicijoje likęs p. Drahošas – 27% balsų. Tačiau antrasis žada intrigą. Visos apklausos rodo, jog abu kandidatai turi gana panašias galimybes laimėti rinkimus, nes skirtumas tarp jųdviejų nesiekia ir 3%. Čekijos prezidento galios yra ribotos, tačiau jis išlieka svarbiu asmeniu viešojoje erdvėje. Rinkimai vyksta Čekijoje liepsnojant vyriausybės krizei. Prieš kelias dienas čekų parlamentas ne tik nepareiškė pasitikėjimo milijonieriaus populisto Andrejaus Babišo suformuota mažumos vyriausybe, bet ir panaikino jo teisinę neliečiamybę, atverdami kelią teisėsaugai tirti galimas korupcines schemas šio politiko aplinkoje. Jeigu prezidentu vėl taptų p. Zemanas, neatmetama galimybė, kad p. Babišui bus suteiktas antrasis šansas pabandyti sudaryti vyriausybę. Tuo metu p. Drahošo pergalės atveju Čekijos gali laukti pirmalaikiai parlamento rinkimai.

Detroite – automobilių paroda

nuotrauka::3 right

Šį savaitgalį JAV Detroito mieste prasidėjo ir visą šią savaitę vyks tarptautinė Šiaurės Amerikos automobilių paroda („North American International Automobile Show“ – NAIAS). Ji tradiciškai pripažįstama kaip viena iš svarbiausių pasaulyje, tuo labiau, kad ir Detroitas ilgą laiką buvo vadinamas „automobilių pramonės sostine“. Kita vertus, pastaraisiais metais NAIAS reikšmei vis didesnę konkurenciją sudaro tiek Niujorko, tiek Los Andželo automobilių parodos. Šiemet Detroito parodoje dešimtys naujovių. JAV išlieka antroji pagal dydį pasaulyje automobilių rinka. Įprasta, kad amerikiečiai salonuose dažniausiai renkasi visureigius, krosoverius ir pikapus. Todėl logiška, kad tokie automobiliai dominuoja ir parodos stenduose. Jau 24 metus iš eilės Detroito parodoje paskelbiami ir Šiaurės Amerikos „Metų automobilio“ konkurso nugalėtojai. JAV metų automobiliu šiemet tapo „Honda Accord“.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

JAV. Nemenka dalis Amerikos vyriausybinių įstaigų bent savaitės pradžioje bus uždarytos, o jų darbuotojai – priverstinėse nemokamose atostogose, Jungtinių Amerikos Valstijų Kongrese esantiems respublikonams ir demokratams toliau stengiantis derėtis dėl finansavimo dokumento patvirtinimo.

RINKIMAI. Sekmadienį vyks Suomijos ir Kipro prezidentų rinkimai. Suomijoje beveik neabejojama, kad jau pirmajame ture bus antrai kadencijai perrinktas dabartinis prezidentas Sauli Niinisto. Tuo metu Kipre tikriausiai prireiks antrojo turo vasario vidury.

GRAIKIJA. Euro grupės, vienijančios euro zonos šalių finansų ministrus, posėdyje pirmadienį bus aptariama esama situacija dėl Graikijos finansinės paramos programos trečiosios peržiūros. Peržiūros užbaigimas atvertų kelią tolesnėms paskoloms iš 2015 m. patvirtintos 86 mlrd. Eur apimties Europos stabilumo mechanizmo programos.

MANDATAS. Pirmadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje numatoma oficialiai nutraukti Kęstučio Pūko Seimo nario mandato galiojimą ir pripažinti, kad parlamentare vietoje jo tampa kita Tvarkos ir teisingumo partijos kandidatų sąrašo atstovė Ona Valiukevičiūtė. Tačiau jos mandatas įsigalios tik nuo kovo 10 d., kai p. Valiukevičiūtė prisieks Seime.

KONFERENCIJA. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje penktadienį organizuoja konferenciją „Finansinės priemonės“, skirtą aptarti, kokios šiuolaikiškos finansinės priemonės padėtų efektyviau vystyti ekonomiką.

TEISMAS. Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį turėtų skelbti sprendimą dėl buvusio Nacionalinės žemės tarnybos vadovo Danielio Kuprio skundo dėl jo atleidimo iš darbo.

STARTUOLIAI. Ketvirtadienį ūkio ministras Virginijus Sinkevičius susitiks su Lietuvos startuolių bendruomenės atstovais.

AUTOMOBILIAI. Trečiadienį Lietuvos autoverslininkų asociacija kartu su „Regitros“ ir „Data Center“ atstovais konferencijoje apžvelgs 2017 m. naujų automobilių rinką ir pateiks 2018 m. įžvalgas.

BLOCKCHAIN. Vilniuje, „Green Hall-2“ biurų pastate penktadienį atidaromas „Blockchain centras“. Svarbiausias centro tikslas – sutelkti technologijos entuziastus Lietuvoje, gilinti jų žinias ir kompetenciją, suteikti jiems praktinę patirtį ir inicijuoti sėkmingus blockchain projektus, orientuotus tiek į verslą, tiek į viešąjį sektorių.

MOTYVAVIMAS. Ketvirtadienį ISM inovacijų bazėje Vilniuje VŽ organizuoja renginį – HR pusryčius „Darbuotojų motyvavimas“. Pranešėjai: Margarita Plešakienė („Maxima“), Vilma Jurgaitienė („Girteka Logistics“), Barbara Katinienė („McDonald‘s“).

STATISTIKA. Antradienį Statistikos departamentas paskelbs naujausius duomenis apie Lietuvos pramonės pokyčius.

TURIZMAS. Penktadienį „Litexpo“ parodų centre prasideda ir iki sekmadienio vyks tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“.

KINAS. Ketvirtadienį prasideda ir dešimtyje šalies miestų kelias savaites vyks prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Jo metu bus parodyta daugiau kaip šimtas filmų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Iranas įsiuto dėl JAV ir Prancūzijos planų 2

Hassanas Rouhani, Irano prezidentas, aršiai sureagavo į JAV ir Europos partnerių planus pakeisti branduolinį...

Verslo aplinka
2018.04.25
Šveicarijos bendrovė Sirijai tiekė medžiagą, kuri galėjo būti panaudota cheminei atakai

Ant Šveicarijos neįvardijamos bendrovės ir valstybinės institucijos krito šešėlis, kad iš šios šalies...

Verslo aplinka
2018.04.25
Galutinis verdiktas: NŽT vadovas atleistas teisėtai

Buvęs Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovas Danielius Kuprys iš pareigų atleistas pagrįstai, paskelbė...

Verslo aplinka
2018.04.25
STT sulaikė bankroto administratorę

STT pranešė, kad veiklą Vilniuje vykdžiusi bankroto administratorė R.T. įtariama tuo, kad už 14.000 Eur...

Verslo aplinka
2018.04.25
Žemės ūkio ministras atsistatydina 16

Svetimos žemės panaudojimu ir europietiškos paramos už tai gavimu kaltintas žemės ūkio ministras Bronius...

Verslo aplinka
2018.04.25
Lietuva Sirijai skirs 20.000 Eur, Vokietija – milijardą 4

Briuselyje vykstančioje Jungtinių Tautų (JT) ir Europos Sąjungos (ES) konferencijoje „Parama Sirijos ir...

Verslo aplinka
2018.04.25
VMI skelbs daugiau informacijos apie gyventojų deklaruotą turtą

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) pranešė, kad šiemet...

Verslo aplinka
2018.04.25
Kitų ES valstybių piliečiai galės Lietuvoje steigti partijas

Europos Sąjungos reikalavimu Lietuvoje jau trečią kartą per pastarąjį dešimtmetį bus stengiamasi priimti...

Verslo aplinka
2018.04.25
Latvija išsižada svajonės tapti tiltu tarp Rytų ir Vakarų Premium 7

Latvijos bandymas atgavus nepriklausomybę pozicionuoti save kaip bankinį tiltą tarp Rytų ir Vakarų žlugo.

Verslo aplinka
2018.04.25
Automobiliai Lietuvoje teršia vis labiau 9

Lietuvos transporto sektoriuje tarša šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, kurios laikomos pagrindine...

Transportas
2018.04.25
„Utenos trikotažas“ sukauptą pelną perkėlė į kitus metus

Koncerno SBA valdoma didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės gamybos bendrovė „Utenos trikotažas“,...

Finansai
2018.04.25
Prasmingos vasaros vaikams paieškos: edukacija gali būti smagi Rėmėjo turinys

Didėjantis tėvų, norinčių, kad jų atžalos vasarą leistų turiningai, skaičius augina ir naują verslo nišą: per...

Laisvalaikis
2018.04.25
„Vilkyškių pieninė“: sprendimas dėl investicijų Tauragėje nėra priimtas

Reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie investicinius planus Tauragėje, „Vilkyškių...

Agroverslas
2018.04.25
Dėl muitų karo „Puma“ svarsto iškelti gamybą iš Kinijos 1

Vokietijos sportinės avalynės ir aprangos gamintoja „Puma“, siekdama apsisaugoti nuo JAV ir Kinijos...

Pramonė
2018.04.25
Auga oponuojančių siūlomoms NT ir kitoms mokesčių pertvarkoms gretos Premium 3

Iš Vyriausybės pasiūlytų ekonominių reformų daugiausia kritikos ir raginimų persigalvoti sulaukia siūlymai...

Finansai
2018.04.25
Kai valdininkai brangesni už gydytojus 4

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama sumažinti eiles pas medikus, siūlo per pirmąsias dvi ligos...

Verslo aplinka
2018.04.25
Trumpo ir Macrono susitikime – komplimentais pridengti nesutarimai 1

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, pompastiškoje ceremonijoje pasitiko Prancūzijos prezidentą, Emmanuelį...

Verslo aplinka
2018.04.24
Lietuvos ir Norvegijos gynybos ministrai aptarė augančią Rusijos grėsmę

Lietuvos ir Norvegijos gynybos ministrai antradienį Vilniuje aptarė šalių bendradarbiavimą stiprinant gynybos...

Verslo aplinka
2018.04.24
Kremlius planuoja į ekonomiką įlieti 10 trilijonų rublių 9

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kuria planą, pagal kurį išlaidos sveikatos apsaugai, švietimui ir...

Verslo aplinka
2018.04.24
„Niklita“ iš R. Kazėnienės siekia prisiteisti 6.000 Eur 1

Įkalinimo įstaigoms maitinimo paslaugas teikianti bendrovė „Niklita“ už pažeistą dalykinę reputaciją siekia...

Verslo aplinka
2018.04.24

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau