Šią savaitę svarbu (4)

Publikuota: 2018-01-22
Davose jau ruošiamasi gausybės pasaulio lyderių atvykimui į Ekonomikos forumą. Arnd Wiegmann („Reuters“) nuotr.
Davose jau ruošiamasi gausybės pasaulio lyderių atvykimui į Ekonomikos forumą. Arnd Wiegmann („Reuters“) nuotr.

Davoso forume laukiama Donaldo Trumpo pasisakymo, čekai išsirinks prezidentą, Detroite vyksta viena didžiausių pasaulyje automobilių paroda, VŽ rengia pardavimo profesionalų dieną.

Davosas: Trumpas, May, Merkel, Macronas ir kiti

Davoso kalnų kurorte Šveicarijoje antradienį prasideda ir iki savaitgalio vyks tradicinis, kasmetinis Pasaulio ekonomikos forumas. Į jį šiemet suvažiuos daugiau kaip 3.000 pasaulio valstybių ir vyriausybių, tarptautinių organizacijų vadovų, ministrų, kitų aukštų pareigūnų, taip pat įtakingiausi ekonomistai ir verslininkai. Tarp atvykstančiųjų į forumą – Donaldas Trumpas, Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas, Theresa May, Jungtinės Karalystės premjerė, Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, Emmanuelis Macronas, Pranzūcijos prezidentas, Justinas Trudeu, Kanados ministras pirmininkas, Benjaminas Netanyahu, Izraelio vyriausybės vadovas, Narendra Modi, Indijos premjeras, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos prezidentas bei daugybė kitų. Bene labiausiai laukiama p. Trumpo kalbos, mat jo vykdoma „Amerika pirmiausia“ politika gerokai skiriasi nuo Davoso forume ginamos liberalios globalizacinės filosofijos. Į Davosą atvyks ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ją į šį renginį asmeniškai pakvietė Lietuvoje pernai rudenį apsilankęs Davoso forumo įkūrėjas ir valdybos pirmininkas Klausas Schwabas. Tai bus trečiasis p. Grybauskaitės apsilankymas Davose. Forumo išvakarėse Tarptautinis valiutos fondas ir Pasaulio bankas paskelbs atnaujintą pasaulio ekonominę prognozę.

Kaip parduoti daugiau ir brangiau

nuotrauka::1 right

„Verslo žinios“ antradienį „Litexpo“ parodų centre Vilniuje rengia „Pardavimų profesionalų dieną 2018“. Pirmoje konferencijos dalyje bus kalbama apie pardavimų metodikas, o antroje dalyje – apie įgūdžius sėkmingiems pardavimams įgyvendinti. Šio seminaro temos: kaip už didesnę kainą parduoti daugiau ir išlaikyti patenkintus klientus; kaip suvaldyti sunkių klientų kuriamą įtampą ir konfliktus nukreipti į konstruktyvų sprendimą; geriausiųjų pardavėjų patarimai: kokios taisyklės veikia jiems; kalba, kurianti santykius: kas žmones traukia ir kas atstumia; kaip įsimylėti pardavimus; kaip išmokti pasakoti parduodančias istorijas. Tarp renginyje pasisakančiųjų bus Andy Prestonas, profesionalus pranešėjas ir konsultantas, Darius Pietaris, „TMD partners“ konsultantas ir partneris, doc. Adrija Čepaitė – Palšauskienė, sceninės kalbos, iškalbos ir kalbinės raiškos mokytoja, universitetų dėstytoja, Andrius Jarašiūnas, NLP treneris, koučingo specialistas, „BNI Lietuva“ regiono direktorius, Donata Varnelienė, „TMD Partners“ konsultantė.

Čekijos pasirinkimas

nuotrauka::2 left

Penktadienį ir šeštadienį Čekijoje vyks prezidento rinkimų II turas. Čekai rinksis iš 73-ejų Milošo Zemano, skandalais ir kontroversiškais pasisakymais pagarsėjusio dabartinio Čekijos prezidento, bei Jiri Drahošo, 68-erių chemijos profesoriaus bei buvusio Čekijos mokslų akademijos vadovo. Pastarasis kaip nepriklausomas kandidatas rinkimuose dalyvauja su pažadu pagerinti santykius su Europos Sąjunga ir grąžinti „orumą“ į prezidentūrą. Tuo metu ekskomunistas p. Zemanas yra ne tik euroskeptikas, bet ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino gerbėjas. Pirmajame ture p. Zemanas pelnė 39%, antrojoje pozicijoje likęs p. Drahošas – 27% balsų. Tačiau antrasis žada intrigą. Visos apklausos rodo, jog abu kandidatai turi gana panašias galimybes laimėti rinkimus, nes skirtumas tarp jųdviejų nesiekia ir 3%. Čekijos prezidento galios yra ribotos, tačiau jis išlieka svarbiu asmeniu viešojoje erdvėje. Rinkimai vyksta Čekijoje liepsnojant vyriausybės krizei. Prieš kelias dienas čekų parlamentas ne tik nepareiškė pasitikėjimo milijonieriaus populisto Andrejaus Babišo suformuota mažumos vyriausybe, bet ir panaikino jo teisinę neliečiamybę, atverdami kelią teisėsaugai tirti galimas korupcines schemas šio politiko aplinkoje. Jeigu prezidentu vėl taptų p. Zemanas, neatmetama galimybė, kad p. Babišui bus suteiktas antrasis šansas pabandyti sudaryti vyriausybę. Tuo metu p. Drahošo pergalės atveju Čekijos gali laukti pirmalaikiai parlamento rinkimai.

Detroite – automobilių paroda

nuotrauka::3 right

Šį savaitgalį JAV Detroito mieste prasidėjo ir visą šią savaitę vyks tarptautinė Šiaurės Amerikos automobilių paroda („North American International Automobile Show“ – NAIAS). Ji tradiciškai pripažįstama kaip viena iš svarbiausių pasaulyje, tuo labiau, kad ir Detroitas ilgą laiką buvo vadinamas „automobilių pramonės sostine“. Kita vertus, pastaraisiais metais NAIAS reikšmei vis didesnę konkurenciją sudaro tiek Niujorko, tiek Los Andželo automobilių parodos. Šiemet Detroito parodoje dešimtys naujovių. JAV išlieka antroji pagal dydį pasaulyje automobilių rinka. Įprasta, kad amerikiečiai salonuose dažniausiai renkasi visureigius, krosoverius ir pikapus. Todėl logiška, kad tokie automobiliai dominuoja ir parodos stenduose. Jau 24 metus iš eilės Detroito parodoje paskelbiami ir Šiaurės Amerikos „Metų automobilio“ konkurso nugalėtojai. JAV metų automobiliu šiemet tapo „Honda Accord“.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

JAV. Nemenka dalis Amerikos vyriausybinių įstaigų bent savaitės pradžioje bus uždarytos, o jų darbuotojai – priverstinėse nemokamose atostogose, Jungtinių Amerikos Valstijų Kongrese esantiems respublikonams ir demokratams toliau stengiantis derėtis dėl finansavimo dokumento patvirtinimo.

RINKIMAI. Sekmadienį vyks Suomijos ir Kipro prezidentų rinkimai. Suomijoje beveik neabejojama, kad jau pirmajame ture bus antrai kadencijai perrinktas dabartinis prezidentas Sauli Niinisto. Tuo metu Kipre tikriausiai prireiks antrojo turo vasario vidury.

GRAIKIJA. Euro grupės, vienijančios euro zonos šalių finansų ministrus, posėdyje pirmadienį bus aptariama esama situacija dėl Graikijos finansinės paramos programos trečiosios peržiūros. Peržiūros užbaigimas atvertų kelią tolesnėms paskoloms iš 2015 m. patvirtintos 86 mlrd. Eur apimties Europos stabilumo mechanizmo programos.

MANDATAS. Pirmadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje numatoma oficialiai nutraukti Kęstučio Pūko Seimo nario mandato galiojimą ir pripažinti, kad parlamentare vietoje jo tampa kita Tvarkos ir teisingumo partijos kandidatų sąrašo atstovė Ona Valiukevičiūtė. Tačiau jos mandatas įsigalios tik nuo kovo 10 d., kai p. Valiukevičiūtė prisieks Seime.

KONFERENCIJA. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje penktadienį organizuoja konferenciją „Finansinės priemonės“, skirtą aptarti, kokios šiuolaikiškos finansinės priemonės padėtų efektyviau vystyti ekonomiką.

TEISMAS. Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį turėtų skelbti sprendimą dėl buvusio Nacionalinės žemės tarnybos vadovo Danielio Kuprio skundo dėl jo atleidimo iš darbo.

STARTUOLIAI. Ketvirtadienį ūkio ministras Virginijus Sinkevičius susitiks su Lietuvos startuolių bendruomenės atstovais.

AUTOMOBILIAI. Trečiadienį Lietuvos autoverslininkų asociacija kartu su „Regitros“ ir „Data Center“ atstovais konferencijoje apžvelgs 2017 m. naujų automobilių rinką ir pateiks 2018 m. įžvalgas.

BLOCKCHAIN. Vilniuje, „Green Hall-2“ biurų pastate penktadienį atidaromas „Blockchain centras“. Svarbiausias centro tikslas – sutelkti technologijos entuziastus Lietuvoje, gilinti jų žinias ir kompetenciją, suteikti jiems praktinę patirtį ir inicijuoti sėkmingus blockchain projektus, orientuotus tiek į verslą, tiek į viešąjį sektorių.

MOTYVAVIMAS. Ketvirtadienį ISM inovacijų bazėje Vilniuje VŽ organizuoja renginį – HR pusryčius „Darbuotojų motyvavimas“. Pranešėjai: Margarita Plešakienė („Maxima“), Vilma Jurgaitienė („Girteka Logistics“), Barbara Katinienė („McDonald‘s“).

STATISTIKA. Antradienį Statistikos departamentas paskelbs naujausius duomenis apie Lietuvos pramonės pokyčius.

TURIZMAS. Penktadienį „Litexpo“ parodų centre prasideda ir iki sekmadienio vyks tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“.

KINAS. Ketvirtadienį prasideda ir dešimtyje šalies miestų kelias savaites vyks prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Jo metu bus parodyta daugiau kaip šimtas filmų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kyšininkavę advokatas ir bankroto administratorius nuteisti lygtinai 3

Šiandien Vilniaus apygardos teismas dėl kyšininkavimo pripažino kaltais bankroto administratorių Liną...

Verslo aplinka
2018.07.19
Europa vėl įvertino „Brexit“ procesą: aiškumo nepadaugėjo Premium 3

Europos Komisija (EK) įspėjo, kad įstrigusios derybos dėl „Brexit“ gali nulemti, jog Jungtinė Karalystė (JK)...

Verslo aplinka
2018.07.19
Trumpas vėl keičia nuomonę: dėl kišimosi į JAV rinkimus apkaltino Putiną 33

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, trečiadienį dar kartą sumaišė kortas dėl savo nuomonės, ar Rusija kišosi į...

Verslo aplinka
2018.07.19
ES kyla į kovą prieš Vengriją dėl migracijos politikos 15

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį paskelbė suaktyvinti teisinę kovą prieš Vengriją dėl šios atsisakymo...

Verslo aplinka
2018.07.19
FNTT ir prokurorai perdavė teismui „Metrail“ bylą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė tyrimą ir teismui...

Verslo aplinka
2018.07.19
Panevėžio mero patarėja lieka nušalinta nuo pareigų

Teisėsaugos įtarimų sulaukusi Panevėžio miesto mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė lieka nušalinta nuo...

Verslo aplinka
2018.07.19
Lenktynės su dirbtiniu intelektu 4

Šiuolaikinės technologijos, kurių reklamose nespindi raidelės AI, atrodo kaip praėjusio amžiaus atgyvena.

Technologijos
2018.07.19
Kandidatų dėlionė: kodėl partijos neskuba į rinkimų traukinį Premium

Viešojoje erdvėje vis netylant spėlionėms, kas kitąmet galėtų kandidatuoti rinkimuose į prezidentus,...

Verslo aplinka
2018.07.19
Prezidentei įteiktas garbingiausias skautų apdovanojimas 2

Tautinėje skautų stovykloje „Laužų karta“ apsilankiusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įteiktas...

Laisvalaikis
2018.07.19
Atgal į teismus: buvęs VLK vadovas vėl sieks grįžti į postą

Gegužę į Valstybinės ligonių kasos vadovo (VLK) pareigas teismo grąžintas ir po mėnesio pasibaigus kadencijai...

Vadyba
2018.07.19
Į biudžetą gauta daugiau PVM, mažiau – gyventojų pajamų, pelno mokesčių 3

Valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 0,1% (5,9 mln. Eur) daugiau nei prognozuota ir 6,2%...

Finansai
2018.07.19
JK policija nustatė pasikėsinimo į Skripalius įtariamuosius 11

Jungtinės Karalystės (JK) policija identifikavo įtariamus išpuolio prieš buvusį dvigubą agentą Sergejų...

Verslo aplinka
2018.07.19
Suteiks VRK nariams teisę dirbti su slapta informacija 1

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas ir nariai turės teisę susipažinti su slapta informacija.

Verslo aplinka
2018.07.19
Baltieji rūmai svarsto Putino pasiūlymą Rusijai leisti apklausti JAV pareigūnus 17

Donaldo Trumpo, JAV prezidento, administracija trečiadienį neatmetė galimybės priimti Rusijos pasiūlymą...

Verslo aplinka
2018.07.19
Teismas patvirtino „Žemaitijos pieno“ ir Investuotojų asociacijos taikos sutartį 1

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) patvirtino AB „Žemaitijos pienas“ ir Investuotojų asociacijos bei...

Verslo aplinka
2018.07.19
„Brexit“ tęsinys: ES mėgins dar labiau nepabloginti padėties Premium 3

Michelis Barneir, vyriausiasis ES derybininkas su Jungtine Karalyste (JK) dėl „Brexit“ sąlygų, ketvirtadienį...

Verslo aplinka
2018.07.19
Didžiausia pramonininkų saulės elektrinė – „Retal Lithuania“ gamykloje 3

Lentvaryje įsikūrusioje „Retal Lithuania“ gamykloje iki lapkričio pabaigos bus įrengta beveik 1,4 megavato...

Pramonė
2018.07.18
„Google“ Europoje gavo 4,34 mlrd. Eur baudą 25

Europos konkurencijos sargai JAV technologijų gigantei „Google“ skyrė 4,34 mlrd. Eur baudą dėl piknaudžiavimo...

Technologijos
2018.07.18
Doktorantų stipendijos kitąmet padidės bemaž dvigubai 7

Nuo 2019 m. pradžios beveik dvigubai didinamos doktorantų stipendijos. Tokiam Švietimo ir mokslo ministerijos...

Verslo aplinka
2018.07.18
Teismas atmetė Panevėžio mero skundą dėl nušalinimo 1

Trečiadienį Panevėžio apygardos teismas atmetė Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko skundą ir paliko galioti...

Verslo aplinka
2018.07.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau