Šią savaitę svarbu (4)

Publikuota: 2018-01-22
Davose jau ruošiamasi gausybės pasaulio lyderių atvykimui į Ekonomikos forumą. Arnd Wiegmann („Reuters“) nuotr.
Davose jau ruošiamasi gausybės pasaulio lyderių atvykimui į Ekonomikos forumą. Arnd Wiegmann („Reuters“) nuotr.

Davoso forume laukiama Donaldo Trumpo pasisakymo, čekai išsirinks prezidentą, Detroite vyksta viena didžiausių pasaulyje automobilių paroda, VŽ rengia pardavimo profesionalų dieną.

Davosas: Trumpas, May, Merkel, Macronas ir kiti

Davoso kalnų kurorte Šveicarijoje antradienį prasideda ir iki savaitgalio vyks tradicinis, kasmetinis Pasaulio ekonomikos forumas. Į jį šiemet suvažiuos daugiau kaip 3.000 pasaulio valstybių ir vyriausybių, tarptautinių organizacijų vadovų, ministrų, kitų aukštų pareigūnų, taip pat įtakingiausi ekonomistai ir verslininkai. Tarp atvykstančiųjų į forumą – Donaldas Trumpas, Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas, Theresa May, Jungtinės Karalystės premjerė, Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, Emmanuelis Macronas, Pranzūcijos prezidentas, Justinas Trudeu, Kanados ministras pirmininkas, Benjaminas Netanyahu, Izraelio vyriausybės vadovas, Narendra Modi, Indijos premjeras, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos prezidentas bei daugybė kitų. Bene labiausiai laukiama p. Trumpo kalbos, mat jo vykdoma „Amerika pirmiausia“ politika gerokai skiriasi nuo Davoso forume ginamos liberalios globalizacinės filosofijos. Į Davosą atvyks ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ją į šį renginį asmeniškai pakvietė Lietuvoje pernai rudenį apsilankęs Davoso forumo įkūrėjas ir valdybos pirmininkas Klausas Schwabas. Tai bus trečiasis p. Grybauskaitės apsilankymas Davose. Forumo išvakarėse Tarptautinis valiutos fondas ir Pasaulio bankas paskelbs atnaujintą pasaulio ekonominę prognozę.

Kaip parduoti daugiau ir brangiau

nuotrauka::1 right

„Verslo žinios“ antradienį „Litexpo“ parodų centre Vilniuje rengia „Pardavimų profesionalų dieną 2018“. Pirmoje konferencijos dalyje bus kalbama apie pardavimų metodikas, o antroje dalyje – apie įgūdžius sėkmingiems pardavimams įgyvendinti. Šio seminaro temos: kaip už didesnę kainą parduoti daugiau ir išlaikyti patenkintus klientus; kaip suvaldyti sunkių klientų kuriamą įtampą ir konfliktus nukreipti į konstruktyvų sprendimą; geriausiųjų pardavėjų patarimai: kokios taisyklės veikia jiems; kalba, kurianti santykius: kas žmones traukia ir kas atstumia; kaip įsimylėti pardavimus; kaip išmokti pasakoti parduodančias istorijas. Tarp renginyje pasisakančiųjų bus Andy Prestonas, profesionalus pranešėjas ir konsultantas, Darius Pietaris, „TMD partners“ konsultantas ir partneris, doc. Adrija Čepaitė – Palšauskienė, sceninės kalbos, iškalbos ir kalbinės raiškos mokytoja, universitetų dėstytoja, Andrius Jarašiūnas, NLP treneris, koučingo specialistas, „BNI Lietuva“ regiono direktorius, Donata Varnelienė, „TMD Partners“ konsultantė.

Čekijos pasirinkimas

nuotrauka::2 left

Penktadienį ir šeštadienį Čekijoje vyks prezidento rinkimų II turas. Čekai rinksis iš 73-ejų Milošo Zemano, skandalais ir kontroversiškais pasisakymais pagarsėjusio dabartinio Čekijos prezidento, bei Jiri Drahošo, 68-erių chemijos profesoriaus bei buvusio Čekijos mokslų akademijos vadovo. Pastarasis kaip nepriklausomas kandidatas rinkimuose dalyvauja su pažadu pagerinti santykius su Europos Sąjunga ir grąžinti „orumą“ į prezidentūrą. Tuo metu ekskomunistas p. Zemanas yra ne tik euroskeptikas, bet ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino gerbėjas. Pirmajame ture p. Zemanas pelnė 39%, antrojoje pozicijoje likęs p. Drahošas – 27% balsų. Tačiau antrasis žada intrigą. Visos apklausos rodo, jog abu kandidatai turi gana panašias galimybes laimėti rinkimus, nes skirtumas tarp jųdviejų nesiekia ir 3%. Čekijos prezidento galios yra ribotos, tačiau jis išlieka svarbiu asmeniu viešojoje erdvėje. Rinkimai vyksta Čekijoje liepsnojant vyriausybės krizei. Prieš kelias dienas čekų parlamentas ne tik nepareiškė pasitikėjimo milijonieriaus populisto Andrejaus Babišo suformuota mažumos vyriausybe, bet ir panaikino jo teisinę neliečiamybę, atverdami kelią teisėsaugai tirti galimas korupcines schemas šio politiko aplinkoje. Jeigu prezidentu vėl taptų p. Zemanas, neatmetama galimybė, kad p. Babišui bus suteiktas antrasis šansas pabandyti sudaryti vyriausybę. Tuo metu p. Drahošo pergalės atveju Čekijos gali laukti pirmalaikiai parlamento rinkimai.

Detroite – automobilių paroda

nuotrauka::3 right

Šį savaitgalį JAV Detroito mieste prasidėjo ir visą šią savaitę vyks tarptautinė Šiaurės Amerikos automobilių paroda („North American International Automobile Show“ – NAIAS). Ji tradiciškai pripažįstama kaip viena iš svarbiausių pasaulyje, tuo labiau, kad ir Detroitas ilgą laiką buvo vadinamas „automobilių pramonės sostine“. Kita vertus, pastaraisiais metais NAIAS reikšmei vis didesnę konkurenciją sudaro tiek Niujorko, tiek Los Andželo automobilių parodos. Šiemet Detroito parodoje dešimtys naujovių. JAV išlieka antroji pagal dydį pasaulyje automobilių rinka. Įprasta, kad amerikiečiai salonuose dažniausiai renkasi visureigius, krosoverius ir pikapus. Todėl logiška, kad tokie automobiliai dominuoja ir parodos stenduose. Jau 24 metus iš eilės Detroito parodoje paskelbiami ir Šiaurės Amerikos „Metų automobilio“ konkurso nugalėtojai. JAV metų automobiliu šiemet tapo „Honda Accord“.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

JAV. Nemenka dalis Amerikos vyriausybinių įstaigų bent savaitės pradžioje bus uždarytos, o jų darbuotojai – priverstinėse nemokamose atostogose, Jungtinių Amerikos Valstijų Kongrese esantiems respublikonams ir demokratams toliau stengiantis derėtis dėl finansavimo dokumento patvirtinimo.

RINKIMAI. Sekmadienį vyks Suomijos ir Kipro prezidentų rinkimai. Suomijoje beveik neabejojama, kad jau pirmajame ture bus antrai kadencijai perrinktas dabartinis prezidentas Sauli Niinisto. Tuo metu Kipre tikriausiai prireiks antrojo turo vasario vidury.

GRAIKIJA. Euro grupės, vienijančios euro zonos šalių finansų ministrus, posėdyje pirmadienį bus aptariama esama situacija dėl Graikijos finansinės paramos programos trečiosios peržiūros. Peržiūros užbaigimas atvertų kelią tolesnėms paskoloms iš 2015 m. patvirtintos 86 mlrd. Eur apimties Europos stabilumo mechanizmo programos.

MANDATAS. Pirmadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje numatoma oficialiai nutraukti Kęstučio Pūko Seimo nario mandato galiojimą ir pripažinti, kad parlamentare vietoje jo tampa kita Tvarkos ir teisingumo partijos kandidatų sąrašo atstovė Ona Valiukevičiūtė. Tačiau jos mandatas įsigalios tik nuo kovo 10 d., kai p. Valiukevičiūtė prisieks Seime.

KONFERENCIJA. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje penktadienį organizuoja konferenciją „Finansinės priemonės“, skirtą aptarti, kokios šiuolaikiškos finansinės priemonės padėtų efektyviau vystyti ekonomiką.

TEISMAS. Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį turėtų skelbti sprendimą dėl buvusio Nacionalinės žemės tarnybos vadovo Danielio Kuprio skundo dėl jo atleidimo iš darbo.

STARTUOLIAI. Ketvirtadienį ūkio ministras Virginijus Sinkevičius susitiks su Lietuvos startuolių bendruomenės atstovais.

AUTOMOBILIAI. Trečiadienį Lietuvos autoverslininkų asociacija kartu su „Regitros“ ir „Data Center“ atstovais konferencijoje apžvelgs 2017 m. naujų automobilių rinką ir pateiks 2018 m. įžvalgas.

BLOCKCHAIN. Vilniuje, „Green Hall-2“ biurų pastate penktadienį atidaromas „Blockchain centras“. Svarbiausias centro tikslas – sutelkti technologijos entuziastus Lietuvoje, gilinti jų žinias ir kompetenciją, suteikti jiems praktinę patirtį ir inicijuoti sėkmingus blockchain projektus, orientuotus tiek į verslą, tiek į viešąjį sektorių.

MOTYVAVIMAS. Ketvirtadienį ISM inovacijų bazėje Vilniuje VŽ organizuoja renginį – HR pusryčius „Darbuotojų motyvavimas“. Pranešėjai: Margarita Plešakienė („Maxima“), Vilma Jurgaitienė („Girteka Logistics“), Barbara Katinienė („McDonald‘s“).

STATISTIKA. Antradienį Statistikos departamentas paskelbs naujausius duomenis apie Lietuvos pramonės pokyčius.

TURIZMAS. Penktadienį „Litexpo“ parodų centre prasideda ir iki sekmadienio vyks tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“.

KINAS. Ketvirtadienį prasideda ir dešimtyje šalies miestų kelias savaites vyks prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Jo metu bus parodyta daugiau kaip šimtas filmų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
EP siūlo, kad Europa laikrodžių nebesukiotų nuo 2021-ųjų 3

Europos Parlamentas (EP) pritarė pasiūlymui nuo 2021 m. Europos Sąjungos šalyse dukart per metus nebesukioti...

Laisvalaikis
16:50
Lietuva skubiai rengiasi galimam „kietajam „Brexit“

Seimas ėmėsi skubos tvarka svarstyti Vyriausybės siūlomą įstatymų paketą, skirtą Lietuvos pasirengimui...

ŽŪM vadovas nori lengvatos lietuviškoms daržovėms 4

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pasisako už tai, kad eksperimento tvarka Lietuvoje užaugintoms...

Klaipėdos uostas sumokės beveik 22 mln. eurų pelno įmoką 1

Valstybės valdomas Klaipėdos jūrų uostas, pernai uždirbęs 30,97 mln. Eur audituoto grynojo pelno, į valstybės...

Logistika
14:47
Muziejininku tapęs A. Gelūnas aptirpdė Liberalų frakciją Seime

Opozicinės Liberalų sąjūdžio (LS) frakcijos narys Arūnas Gelūnas netenka Seimo nario mandato ir išeina...

„Sodros“ vadovo konkursą laimėjo J. Varanauskienė

Konkursą užimti „Sodros“ direktoriaus pareigas antradienį laimėjo Julita Varanauskienė, šiuo metu einanti...

Vadyba
14:03
Priimant pataisas dėl vaiko teisių apsaugos padaryta pertrauka   1

Seime antradienį pastraipsniui priimant Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas dėl aplinkybių, kai...

Dėl partizanų vado paniekinimo teisiamas V. Titovas su teismu bendrauja raštu  1

Klaipėdos politiko Viačeslavo Titovo bylą dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimo antradienį...

12:46
Th. May gavo dar vieną antausį – parlamentas ieškos kito „Brexit“ kelio 2

Prieš Jungtinės Karalystės (JK) Vyriausybės valią parlamentas rengs balsavimą dėl alternatyvų „Brexit“. Tai...

S. Skvernelis sako turintis priekaištų R. Masiuliui 40

Premjeras Saulius Skvernelis kartoja nesvarstantis susisiekimo ministro Roko Masiulio likimo ir nematantis...

A. Vaitkus ketina skųsti atleidimą iš Klaipėdos uosto vadovų  12

Iš Klaipėdos uosto vadovo pareigų pirmadienį atšauktas Arvydas Vaitkus ketina skųsti susisiekimo ministro...

Logistika
11:23
Premjeras prezidentei pateikė K. Mažeikos kandidatūrą į aplinkos ministrus 1

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį išsiuntė prezidentei Daliai Grybauskaitei teikimą Kęstutį Mažeiką,...

„Sorainen“ sėkmės istorija: kuo naudingas teisininko vadovo ir vadybos profesionalo duetas? Verslo tribūna

Nepakanka prisigaudyti ant bangos esančių darbuotojų motyvavimo idėjų ir tikėtis, kad vien jos suburs...

Transportas ir logistika šturmuoja pelnus 3

Lietuvos transporto ir logistikos sektorius praėjusius metus gali laikyti gana sėkmingais: augo pajamos ir...

Logistika
05:50
Po tyrimo išvadų – nauja JAV prezidento era Premium

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, paskelbus specialiojo prokuroro išvadą, kad jis nebuvo susimokęs su Rusija...

KTU smulkiam verslui kuria pusiau nemokamą klientų rizikos vertinimo įrankį 1

Klientų rizika ir jos vertinimas yra svarbi verslo dalis. Tačiau smulkios ir vidutinės įmonės (SVĮ) lengvai...

Paslaugos
2019.03.25
Atleidžiamas Klaipėdos uosto vadovas A. Vaitkus 88

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinis direktorius Arvydas Vaitkus atleistas iš...

Logistika
2019.03.25
Th. May: kol kas balsavimo dėl „Brexit“ susitarimo nebus 1

Pirmadienį kalbėdama Bendruomenių rūmuose JK premjerė Theresa May pripažino, kad kol kas jai nepavyko...

Verslo aplinka
2019.03.25
„Baltnetos komunikacijų“ darbas buvo sutrikęs dėl elektros gedimo 13

Viena didžiausių šalyje informacinių technologijų (IT) paslaugų tiekėjų UAB „Baltnetos komunikacijos“...

Paslaugos
2019.03.25
Europos kompanijoms – sprangus įsigijimų JAV kąsnis Premium

„Bayer“ problemos su pernai įsigyta JAV kompanija „Monsanto“, kuriai iškelta per 11.000 ieškinių dėl...

Verslo aplinka
2019.03.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau