Šią savaitę svarbu (4)

Publikuota: 2018-01-22
Davose jau ruošiamasi gausybės pasaulio lyderių atvykimui į Ekonomikos forumą. Arnd Wiegmann („Reuters“) nuotr.
Davose jau ruošiamasi gausybės pasaulio lyderių atvykimui į Ekonomikos forumą. Arnd Wiegmann („Reuters“) nuotr.

Davoso forume laukiama Donaldo Trumpo pasisakymo, čekai išsirinks prezidentą, Detroite vyksta viena didžiausių pasaulyje automobilių paroda, VŽ rengia pardavimo profesionalų dieną.

Davosas: Trumpas, May, Merkel, Macronas ir kiti

Davoso kalnų kurorte Šveicarijoje antradienį prasideda ir iki savaitgalio vyks tradicinis, kasmetinis Pasaulio ekonomikos forumas. Į jį šiemet suvažiuos daugiau kaip 3.000 pasaulio valstybių ir vyriausybių, tarptautinių organizacijų vadovų, ministrų, kitų aukštų pareigūnų, taip pat įtakingiausi ekonomistai ir verslininkai. Tarp atvykstančiųjų į forumą – Donaldas Trumpas, Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas, Theresa May, Jungtinės Karalystės premjerė, Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, Emmanuelis Macronas, Pranzūcijos prezidentas, Justinas Trudeu, Kanados ministras pirmininkas, Benjaminas Netanyahu, Izraelio vyriausybės vadovas, Narendra Modi, Indijos premjeras, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos prezidentas bei daugybė kitų. Bene labiausiai laukiama p. Trumpo kalbos, mat jo vykdoma „Amerika pirmiausia“ politika gerokai skiriasi nuo Davoso forume ginamos liberalios globalizacinės filosofijos. Į Davosą atvyks ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ją į šį renginį asmeniškai pakvietė Lietuvoje pernai rudenį apsilankęs Davoso forumo įkūrėjas ir valdybos pirmininkas Klausas Schwabas. Tai bus trečiasis p. Grybauskaitės apsilankymas Davose. Forumo išvakarėse Tarptautinis valiutos fondas ir Pasaulio bankas paskelbs atnaujintą pasaulio ekonominę prognozę.

Kaip parduoti daugiau ir brangiau

nuotrauka::1 right

„Verslo žinios“ antradienį „Litexpo“ parodų centre Vilniuje rengia „Pardavimų profesionalų dieną 2018“. Pirmoje konferencijos dalyje bus kalbama apie pardavimų metodikas, o antroje dalyje – apie įgūdžius sėkmingiems pardavimams įgyvendinti. Šio seminaro temos: kaip už didesnę kainą parduoti daugiau ir išlaikyti patenkintus klientus; kaip suvaldyti sunkių klientų kuriamą įtampą ir konfliktus nukreipti į konstruktyvų sprendimą; geriausiųjų pardavėjų patarimai: kokios taisyklės veikia jiems; kalba, kurianti santykius: kas žmones traukia ir kas atstumia; kaip įsimylėti pardavimus; kaip išmokti pasakoti parduodančias istorijas. Tarp renginyje pasisakančiųjų bus Andy Prestonas, profesionalus pranešėjas ir konsultantas, Darius Pietaris, „TMD partners“ konsultantas ir partneris, doc. Adrija Čepaitė – Palšauskienė, sceninės kalbos, iškalbos ir kalbinės raiškos mokytoja, universitetų dėstytoja, Andrius Jarašiūnas, NLP treneris, koučingo specialistas, „BNI Lietuva“ regiono direktorius, Donata Varnelienė, „TMD Partners“ konsultantė.

Čekijos pasirinkimas

nuotrauka::2 left

Penktadienį ir šeštadienį Čekijoje vyks prezidento rinkimų II turas. Čekai rinksis iš 73-ejų Milošo Zemano, skandalais ir kontroversiškais pasisakymais pagarsėjusio dabartinio Čekijos prezidento, bei Jiri Drahošo, 68-erių chemijos profesoriaus bei buvusio Čekijos mokslų akademijos vadovo. Pastarasis kaip nepriklausomas kandidatas rinkimuose dalyvauja su pažadu pagerinti santykius su Europos Sąjunga ir grąžinti „orumą“ į prezidentūrą. Tuo metu ekskomunistas p. Zemanas yra ne tik euroskeptikas, bet ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino gerbėjas. Pirmajame ture p. Zemanas pelnė 39%, antrojoje pozicijoje likęs p. Drahošas – 27% balsų. Tačiau antrasis žada intrigą. Visos apklausos rodo, jog abu kandidatai turi gana panašias galimybes laimėti rinkimus, nes skirtumas tarp jųdviejų nesiekia ir 3%. Čekijos prezidento galios yra ribotos, tačiau jis išlieka svarbiu asmeniu viešojoje erdvėje. Rinkimai vyksta Čekijoje liepsnojant vyriausybės krizei. Prieš kelias dienas čekų parlamentas ne tik nepareiškė pasitikėjimo milijonieriaus populisto Andrejaus Babišo suformuota mažumos vyriausybe, bet ir panaikino jo teisinę neliečiamybę, atverdami kelią teisėsaugai tirti galimas korupcines schemas šio politiko aplinkoje. Jeigu prezidentu vėl taptų p. Zemanas, neatmetama galimybė, kad p. Babišui bus suteiktas antrasis šansas pabandyti sudaryti vyriausybę. Tuo metu p. Drahošo pergalės atveju Čekijos gali laukti pirmalaikiai parlamento rinkimai.

Detroite – automobilių paroda

nuotrauka::3 right

Šį savaitgalį JAV Detroito mieste prasidėjo ir visą šią savaitę vyks tarptautinė Šiaurės Amerikos automobilių paroda („North American International Automobile Show“ – NAIAS). Ji tradiciškai pripažįstama kaip viena iš svarbiausių pasaulyje, tuo labiau, kad ir Detroitas ilgą laiką buvo vadinamas „automobilių pramonės sostine“. Kita vertus, pastaraisiais metais NAIAS reikšmei vis didesnę konkurenciją sudaro tiek Niujorko, tiek Los Andželo automobilių parodos. Šiemet Detroito parodoje dešimtys naujovių. JAV išlieka antroji pagal dydį pasaulyje automobilių rinka. Įprasta, kad amerikiečiai salonuose dažniausiai renkasi visureigius, krosoverius ir pikapus. Todėl logiška, kad tokie automobiliai dominuoja ir parodos stenduose. Jau 24 metus iš eilės Detroito parodoje paskelbiami ir Šiaurės Amerikos „Metų automobilio“ konkurso nugalėtojai. JAV metų automobiliu šiemet tapo „Honda Accord“.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

JAV. Nemenka dalis Amerikos vyriausybinių įstaigų bent savaitės pradžioje bus uždarytos, o jų darbuotojai – priverstinėse nemokamose atostogose, Jungtinių Amerikos Valstijų Kongrese esantiems respublikonams ir demokratams toliau stengiantis derėtis dėl finansavimo dokumento patvirtinimo.

RINKIMAI. Sekmadienį vyks Suomijos ir Kipro prezidentų rinkimai. Suomijoje beveik neabejojama, kad jau pirmajame ture bus antrai kadencijai perrinktas dabartinis prezidentas Sauli Niinisto. Tuo metu Kipre tikriausiai prireiks antrojo turo vasario vidury.

GRAIKIJA. Euro grupės, vienijančios euro zonos šalių finansų ministrus, posėdyje pirmadienį bus aptariama esama situacija dėl Graikijos finansinės paramos programos trečiosios peržiūros. Peržiūros užbaigimas atvertų kelią tolesnėms paskoloms iš 2015 m. patvirtintos 86 mlrd. Eur apimties Europos stabilumo mechanizmo programos.

MANDATAS. Pirmadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje numatoma oficialiai nutraukti Kęstučio Pūko Seimo nario mandato galiojimą ir pripažinti, kad parlamentare vietoje jo tampa kita Tvarkos ir teisingumo partijos kandidatų sąrašo atstovė Ona Valiukevičiūtė. Tačiau jos mandatas įsigalios tik nuo kovo 10 d., kai p. Valiukevičiūtė prisieks Seime.

KONFERENCIJA. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje penktadienį organizuoja konferenciją „Finansinės priemonės“, skirtą aptarti, kokios šiuolaikiškos finansinės priemonės padėtų efektyviau vystyti ekonomiką.

TEISMAS. Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį turėtų skelbti sprendimą dėl buvusio Nacionalinės žemės tarnybos vadovo Danielio Kuprio skundo dėl jo atleidimo iš darbo.

STARTUOLIAI. Ketvirtadienį ūkio ministras Virginijus Sinkevičius susitiks su Lietuvos startuolių bendruomenės atstovais.

AUTOMOBILIAI. Trečiadienį Lietuvos autoverslininkų asociacija kartu su „Regitros“ ir „Data Center“ atstovais konferencijoje apžvelgs 2017 m. naujų automobilių rinką ir pateiks 2018 m. įžvalgas.

BLOCKCHAIN. Vilniuje, „Green Hall-2“ biurų pastate penktadienį atidaromas „Blockchain centras“. Svarbiausias centro tikslas – sutelkti technologijos entuziastus Lietuvoje, gilinti jų žinias ir kompetenciją, suteikti jiems praktinę patirtį ir inicijuoti sėkmingus blockchain projektus, orientuotus tiek į verslą, tiek į viešąjį sektorių.

MOTYVAVIMAS. Ketvirtadienį ISM inovacijų bazėje Vilniuje VŽ organizuoja renginį – HR pusryčius „Darbuotojų motyvavimas“. Pranešėjai: Margarita Plešakienė („Maxima“), Vilma Jurgaitienė („Girteka Logistics“), Barbara Katinienė („McDonald‘s“).

STATISTIKA. Antradienį Statistikos departamentas paskelbs naujausius duomenis apie Lietuvos pramonės pokyčius.

TURIZMAS. Penktadienį „Litexpo“ parodų centre prasideda ir iki sekmadienio vyks tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“.

KINAS. Ketvirtadienį prasideda ir dešimtyje šalies miestų kelias savaites vyks prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Jo metu bus parodyta daugiau kaip šimtas filmų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Pirmalaikiai rinkimai Armėnijoje: pergalė prognozuojama premjero partijai

Sekmadienį Armėnija balsuoja pirmalaikiuose parlamento rinkimuose, kuriuos inicijavo reformų siekiantis...

Verslo aplinka
2018.12.09
Tūkstančiai susirinko į mitingą reikalauti didesnių algų mokytojams 61

Maždaug 6 tūkst. žmonių sekmadienį susirinko į protesto akciją Vilniuje reikalauti sparčiau kelti algas...

Verslo aplinka
2018.12.09
Ingrida Šimonytė pagal populiarumą toliau vejasi Gitaną Nausėdą 18

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ lapkričio...

Verslo aplinka
2018.12.09
Seimas įvedė kadencijas Seimo kontrolieriams

Parlamentarai apribojo Seimo kontrolierių kadencijų skaičių. Už tokias įstatymo pataisas balsavo 101...

Verslo aplinka
2018.12.09
Kremliaus rėmėjai socialiniuose tinkluose bando skaldyti Prancūziją 14

Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, sėkmingai išvengė kibernetinių atakų ir netikrų naujienų,...

Verslo aplinka
2018.12.09
Oficialu: laikas bus sukiojamas dar bent kelerius metus 11

Žlugo dalies Europos Sąjungos institucijų vadovų ir valstybių, tarp jų ir Lietuvos, puoselėta idėja labai...

Verslo aplinka
2018.12.09
JK kelias į „Brexit“: diplomatijos klaidos, kurios įklampino britus į spąstus Premium 11

Theresa May, Jungtinės Karalystės (JK) premjerė, ruošiasi šalies parlamento balsavimui gruodžio 11 d. dėl JK...

Verslo aplinka
2018.12.09
Investuotojai: gluminanti valdžios pareigūnų retorika gali sugriauti trapius pasitikėjimo likučius 13

Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pareiškimas, esą Pensijų fondų valdytojai bei administratoriai yra...

Verslo aplinka
2018.12.08
D. Trumpas neteks dar vieno administracijos vado 1

Johnas Kelly, JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos vadovas, iš pareigų pasitrauks iki metų pabaigos.

Verslo aplinka
2018.12.08
Protestai Prancūzijoje: susidūrimuose sužeisti 55 žmonės 35

Geltonųjų liemenių protestai Prancūzijoje šį savaitgalį – mažesni, nei anksčiau. Iš 31.000 protestuotojų...

Verslo aplinka
2018.12.08
Susitarta dėl ukrainiečių darbo sąlygų Lietuvoje 26

Kad būtų geriau užtikrinama abiejų šalių darbuotojų teisių ir interesų apsauga ir kovojama su nelegaliu...

Verslo aplinka
2018.12.07
Valstiečiai-žalieji dėl kandidato į prezidentus apsispręs įsibėgėjus sausiui 1

Valdančiosios Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suvažiavimas, kuriame bus apsispręsta dėl šios...

Verslo aplinka
2018.12.07
A. Merkel įpėdine išrinkta A. Kramp-Karrenbauer 3

Didžiausia ir dominuojanti centro dešiniosios politinė partija Vokietijos Krikščionių demokratų sąjunga (CDU)...

Verslo aplinka
2018.12.07
D. Trumpo komandoje – pokyčiai

Penktadienį Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, įvardijo naująjį šalies generalinį prokurorą, kuriuo taps...

Verslo aplinka
2018.12.07
Lietuva išplėtė rusų „juodąjį sąrašą“ dėl agresijos Kerčės sąsiauryje 3

Lietuva penktadienį išplėtė Rusijos piliečių „juodąjį sąrašą“ dėl incidento Kerčės sąsiauryje, kai Rusija...

Verslo aplinka
2018.12.07
Vokietijoje svarbių pokyčių pradžia, renkamas A. Merkel įpėdinis Premium 3

Didžiausia ir dominuojanti centro dešiniosios politinė partija Vokietijos Krikščionių demokratų sąjunga (CDU)...

Verslo aplinka
2018.12.07
Pasieniečiai už 0,43 mln. Eur įsigijo naujų priemonių kontroliuoti tranzitą į Karaliaučių 1

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) atnaujino įrangą kontroliuoti tranzitą į Karaliaučiaus sritį...

Transportas
2018.12.07
D. Grybauskaitė žada, kad Lietuva perduos Ukrainai šovinių, siųs daugiau instruktorių 10

Kijeve viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pažadėjo, kad Lietuva perduos Ukrainai amunicijos...

Verslo aplinka
2018.12.07
S. Lavrovas: Rusija svarstys sulaikytų ukrainiečių jūreivių likimą tik po jų teismo

Penktadienį Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, teigė, kad Maskva bus pasirengusi...

Verslo aplinka
2018.12.07
URM dėl „Agrokoncerno“ ryšių su A. Rotenbergu kreipėsi į prokurorus 6

Užsienio reikalų ministerija (URM) kreipėsi į prokuratūrą dėl „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio valdomo...

Verslo aplinka
2018.12.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau