Šią savaitę svarbu (3)

Publikuota: 2018-01-14
Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai dar pernai pavasarį buvo perduota eksponuoti Vokietijoje rasto Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto faksimilė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai dar pernai pavasarį buvo perduota eksponuoti Vokietijoje rasto Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto faksimilė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Į Lietuvą iš Vokietijos bus atgabentas Vasario 16-osios aktas, pradės dirbti naujas Vyriausybės kancleris, ministrų kabinetas patvirtins naują daugiabučių renovavimo tvarką, Berlyne prasidės didžiausia Europoje žemės ūkio produkcijos paroda.

Aktas pasieks Lietuvą

Trečiadienį numatomas 1918 m. Vasario 16-osios akto dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo atgabenimas iš Vokietijos į Vilnių. Tą pačią dieną prezidentūroje planuojama Akto oficiali perdavimo ceremonija. Nuo sekmadienio, sausio 21-osios, jis bus pradėtas eksponuoti Signatarų namuose Lietuvos sostinėje. Trečiadienį Vyriausybė priims specialų nutarimą, numatantį, kad policijos Viešojo saugumo tarnyba privalo pasirūpinti Vilniuje eksponuojamo Akto apsauga. Šį ranka rašytą dokumentą su visų dvidešimties signatarų parašais pernai pavasarį Vokietijos diplomatinės žinybos archyvuose Berlyne rado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis. Specialistai nustatė, kad šį Akto egzempliorių surašė Lietuvos Tarybos narys Jurgis Šaulys. Lietuvos Vyriausybė paprašė Vokietijos paskolinti Aktą, kad jis galėtų būti demonstruojamas Vilniuje. Po kelis mėnesius vykusių derybų su Vokietijos vyriausybe pasirašytas susitarimas dėl dokumento atgabenimo, apsaugos, apdraudimo ir viešo eksponavimo.

Ateina naujasis kancleris

nuotrauka::1 left

Šią savaitę pradeda dirbti naujasis Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis. Jo darbas Vyriausybės kanceliarijoje turėjo prasidėti iškart po Naujųjų metų švenčių, tačiau dėl ligos buvo nukeltas porai savaičių. Iki šiol 55 metų p. Stončaitis buvo Vidaus reikalų ministerijos (VRM) kancleris. Vyriausybės kanceliarijoje jis pakeis gruodžio pradžioje apie atsistatydinimą iš kanclerės pareigų pranešusią bemaž metus jose dirbusią Mildą Dargužaitę. Ponas Stončaitis yra teisininkas, turintis ilgametę darbo vidaus reikalų sistemoje patirtį. Premjeras Saulius Skvernelis yra dirbęs su p. Stončaičiu 2014-2016 m., kai vadovavo VRM. Jie kartu dirbo ir policijos vadovybėje: 2008-2015 m. p. Stončaitis buvo policijos generalinio komisaro pavaduotojas, p. Skvernelis 2008-2011 m. irgi buvo generalinio komisaro pavaduotojas, o 2011-2014 m. ėjo generalinio komisaro pareigas. „Naujajam Vyriausybės kancleriui keliamos užduotys – užtikrinti kokybišką kanceliarijos darbą įgyvendinant Vyriausybės programą, šiam tikslui sutelkti kitas valstybės institucijas ir koordinuoti jų veiklą, užtikrinti efektyvų ir greitą sprendimų priėmimą, eliminuoti perteklinius biurokratinius elementus, toliau kryptingai siekti viešojo sektoriaus optimizavimo, funkcijų išgryninimo bei konsolidavimo“, – sakė premjeras.

Daugiabučių renovavimui – nauja tvarka

nuotrauka::2 right

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje turėtų būti patvirtinta nauja daugiabučių gyvenamųjų namų renovavimo tvarka. Tai turėjo būti padaryta dar praėjusią savaitę, tačiau ministrų kabineto posėdyje kilo daug ginčų tarp įvairių institucijų atstovų ir premjeras Saulius Skvernelis pareikalavo, kad ministerijos dar tarpusavyje pasiderintų. Šiuo nutarimu yra koreguojama dar 2009 m. Vyriausybės patvirtinta valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti teikimo ir atnaujinimo projektui įgyvendinti skirto kaupiamojo įnašo įmokos nustatymo tvarka. Ja be kita ko keičiamas didžiausios mėnesinės įmokos, susijusios su investicijų apmokėjimu, skaičiavimas, taip pat atskiriami renovavimo projekto parengimo ir statybos rangos darbų pirkimai, naujai reglamentuojama valstybės parama daugiabučiams namams atnaujinti. Tvirtinama, kad valstybė ir toliau savo bei Europos Sąjungos lėšomis prisidės prie renovavimo, tačiau esą „darys tai lanksčiau ir efektyviau“, skatindama tęsti renovacijos projektus. 2013-2017 m. Lietuvoje atnaujinta beveik 2.000 daugiabučių. Šiuo metu šalyje atnaujinami 483 daugiabučiai namai. Iki metų pabaigos turėtų būti pradėta dar bemaž 1.000 tokių projektų. Pernai į renovaciją investuota apie 250 mln. Eur. Šiemet planuojama nemažesnė suma.

Berlyne šurmuliuos „Žalioji savaitė“

Nuotrauka::3 left

Penktadienį Vokietijos sostinėje Berlyne prasidės ir iki sausio 28 d. vyks tarptautinė maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė“ („Gruene Woche“). Tai bene didžiausia tokio pobūdžio paroda Europoje, šiemet rengiama jau 83 kartą. Šiemet „Žaliojoje savaitėje“ bus iš viso 1.539 dalyviai iš 65 pasaulio valstybių. Parodos organizatoriai atkreipia dėmesį, kad į ją po dviejų metų pertraukos grįžta ir Rusija, nors ji vis dar tęsia vakarietiškų maisto produktų embargą. Parodoje „Žalioji savaitė“ demonstruojami naujausi produktai, didelis dėmesys skiriamas ekologiniam žemės ūkiui, sodininkystei, kaimo plėtrai ir atsinaujinantiems ištekliams. Kaip ir kasmet savo maisto produktus, gėrimus bei dirbinius Lietuvos gamintojai pristatys Žemės ūkio ministerijos įrengtoje ekspozicijoje. Čia tradiciškai bus lietuviškų mėsos ir pieno produktų, duonos, konditerijos gaminių, tradicinio kaimiško alaus ir giros, midaus. „Žaliąją savaitę“ aplanko iki pusės milijono žmonių.

Dar apie kai kuriuos numatomus savaitės įvykius trumpai:

VOKIETIJA. Sekmadienį Vokietijos socialdemokratų kongresas turėtų spręsti, ar tęsti pokalbius su kanclere Angela Merkel dėl vadinamosios „didžiosios koalicijos“ atnaujinimo ir naujos vyriausybės sudarymo.

JAV. Amerikos Kongresas turi iki penktadienio patvirtinti valstybinių išlaidų įstatymą, priešingu atveju bent kuriam laikui gresia vyriausybinių institucijų finansavimo nutraukimas ir uždarymas. Pranešama, kad respublikonų ir demokratų lyderiai tebediskutuoja dėl to, ar skirti daugiau lėšų gynybinėms reikmėms.

GRAIKIJA. Dešimtys tūkstančių graikų pirmadienį žada protestuoti, reikalaudami platesnių teisių streikuoti. Šie streikai gali paliesti ligonines, viešąjį transportą ir laivyną.

VIZITAS. Pirmadienį Lietuvoje lankysis Danijos premjeras Larsas Lokke Rasmussenas. Jis kartu su prezidente Dalia Grybauskaitė lankysis aviacijos bazėje Zokniuose, kur susitiks su Baltijos oro policijos misiją atliekančiais danų kariais. Prezidentės ir premjero susitikime bus aptarti dvišaliai santykiai, Lietuvos ir Danijos bendradarbiavimas Europos Sąjungoje, bendri interesai „Brexit“ derybose, ES ateities, NATO gynybos stiprinimo ir paramos Ukrainai klausimai. Danija yra svarbi Lietuvos prekybos partnerė ir patenka į didžiausių užsienio investuotojų dešimtuką.

LRT. Seimo opozicija žada baigti rinkti parašus po kreipimuisi į Konstitucinį Teismą dėl praėjusią savaitę valdančiųjų balsais patvirtintos specialiosios parlamentinės komisijos, turinčios iki š. m. birželio ištirti nacionalinio transliuotojo LRT veiklą ir finansus. Tačiau kol kas neaišku, kada Teismas galėtų imtis šios bylos.

STUDIJOS. Antradienį įsigalioja dar vienas neigiamas Lietuvos edukologijos universiteto įvertinimas, todėl jam gresia licencijos atėmimas. Nuo spartaus likvidavimo šį universitetą faktiškai išgelbėjo šeštadienį Seimo priimtas nutarimas dėl jo palaipsnio reorganizavimo kartu su Aleksandro Stulginskio universitetu prijungiant prie Vytauto Didžiojo universiteto.

FORUMAS. Savaitės pradžioje Vienoje vyks „Euromoney Conferences“ organizuojamas Centrinės ir Rytų Europos forumas 2018. Jame dalyvaus ir Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka.

VICEMINISTRAI. Pirmadienį darbą pradeda du nauji ūkio viceministrai – Gintaras Vilda, ligšiolinis Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos direktorius, ir Marius Skuodis, iki šiol buvęs Lietuvos banko Tarptautinių ryšių departamento direktoriumi.

SMULKIEJI. Ketvirtadienį ūkio ministras Virginijus Sinkevičius susitiks su Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos nariais, aptars su jais mokestines priemones, kaip skatinti smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą.

AUKCIONAS. Ketvirtadienį Turto bankas imsis UAB „Baltija“ poilsio centro Palangoje privatizavimo. 100% akcijų paketas viešo aukciono būdu parduodamas už pradinę 5.700.371 Eur kainą.

BAGAŽAS. Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ nuo pirmadienio įveda naujas rankinio bagažo taisykles. Tik pirmenybinio įlaipinimo paslaugą ir prioritetinius paketus įsigiję keleiviai galės įsinešti į saloną du rankinio bagažo vienetus. Likę keleiviai į saloną galės įsinešti tik vieną nedidelį rankinio bagažo vienetą, o antrasis bus nemokamai perkeliamas prie įlaipinimo vartų į atskirą bagažo skyrių.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Konservatorių pirminiams prezidento rinkimams liko trys kandidatai

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirminiuose prezidento rinkimuose...

JAV svarsto Lenkijos prašymą steigti nuolatinę karinę bazę šalyje

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, antradienį pranešė, kad svarsto Lenkijos pasiūlymą steigti nuolatinę JAV...

„E energija“ imasi didžiulio vėjo parko – ir be subsidijų Premium

„E energija“ turi naują vadovą ir naują strategiją – užsiims žaliosios energetikos projektais, kurie...

Energetika
09:07
Suklupai? Tai dar ir pastumsim 5

Seimas po pateikimo pritarė įstatymų pataisoms, kurios leistų apriboti antstolių įkainius bei jų savivalę,...

Smulkų ir vidutinį verslą „SME Finance“ finansuoja greičiau   Rėmėjo turinys 3

Didžiausia Baltijos šalyse smulkaus ir vidutinio verslo nebankinio finansavimo įmonė „SME Finance“ savo...

Finansai
06:00
Quo vadis, telekomunikacijos? Rėmėjo turinys

Lūšių ežero viduryje iš medinės valties telefonu katalonas paauglys tiesiogiai siunčia vaizdo transliaciją...

Vadyba
06:00
Kirtimų ribojimo planai Labanore papiktino privačių miškų savininkus 11

Socialiniuose tinkluose kilus triukšmui dėl Labanoro girioje atliekamų kirtimų, miškininkai tvirtina, kad tie...

Agroverslas
2018.09.18
Turkijos ir Rusijos prezidentai susitarė dėl Sirijos Idlibo provincijos 7

Pirmadienį po keturias valandas trukusių derybų tarp Turkijos ir Rusijos lyderių Sočyje pavyko pasiekti...

Verslo aplinka
2018.09.18
STT įtaria laikinąjį Telšių administracijos vadovą paėmus kyšį  1

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė įtarianti, kad laikinasis Telšių rajono savivaldybės...

Verslo aplinka
2018.09.18
Kėdainių krematoriumas tampa „Lietuvos krematoriumu“

Vienintelį krematoriumą Lietuvoje valdanti AB „K2 LT“ nuo šiol naudos naują prekės ženklą „Lietuvos...

VRM sieks nutraukti susitarimą su MRU steigti Viešojo saugumo akademiją    1

Vidaus reikalų ministerija (VRM) sieks nutraukti susitarimą dėl Viešojo saugumo akademijos steigimo su Mykolo...

Verslo aplinka
2018.09.18
MMA kitąmet turėtų padidėti iki 430 Eur 19

Nors Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovus vienijanti Trišalė taryba fiksuoja skirtingas nuomones...

Verslo aplinka
2018.09.18
Teismas: Kauno termofikacinei elektrinei 0,7 mln. Eur VIAP lėšų neskirta pagrįstai

Verslininko Rimando Stonio valdoma Kauno termofikacijos elektrinė (KTE) 2015 metais pagrįstai negavo 744.000...

Verslo aplinka
2018.09.18
Sirijos gynybos sistema per klaidą numušė Rusijos karinį lėktuvą 37

Rusijos gynybos ministerija teigia, kad Sirijos oro pajėgų gynybos sistema S-200 „netyčia“ numušė Rusijos...

Verslo aplinka
2018.09.18
Smulkieji apie jiems žadamą paramą: supriešinimas su stambiaisiais Premium 1

Vyriausybės planus skatinti smulkųjį verslą patys smulkieji vertina atsargiai. Juokas pro ašaras – taip jie...

Verslo aplinka
2018.09.18
Trijų jūrų infrastruktūros sąraše – sinchronizacija, „Via Baltica“, „Rail Baltica“, GIPL

Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime Rumunijoje Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų regiono lyderiai...

Verslo aplinka
2018.09.18
TVF: JK pasitraukimas iš ES be susitarimo būtų smūgis šalies ekonomikai 1

Jungtinės Karalystės (JK) ekonomika gali rimtai nukentėti, jei šalis kitąmet pasitrauks iš Europos Sąjungos...

Verslo aplinka
2018.09.18
Surinkta 16.000 parašų prieš P. Gražulio darbą Seimo ŽTK

Žmogaus teisių gynėjai nori Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui perduoti 16.000 parašų prieš Seimo nario...

Verslo aplinka
2018.09.18
Imtasi svarstyti kitąmet vyksiančių rinkimų datų paskelbimą

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai turėtų įvykti kitų metų kovo 3 d., prezidentas turėtų būti renkamas...

Verslo aplinka
2018.09.18
Seimo sesijos darbų programoje – keli šimtai projektų

Rugsėjo 10-ąją prasidėjusioje ir iki Kalėdų vyksiančioje Seimo rudens sesijoje planuojama apsvarstyti iki 600...

Verslo aplinka
2018.09.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau