Šią savaitę svarbu (3)

Publikuota: 2018-01-14
Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai dar pernai pavasarį buvo perduota eksponuoti Vokietijoje rasto Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto faksimilė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai dar pernai pavasarį buvo perduota eksponuoti Vokietijoje rasto Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto faksimilė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Į Lietuvą iš Vokietijos bus atgabentas Vasario 16-osios aktas, pradės dirbti naujas Vyriausybės kancleris, ministrų kabinetas patvirtins naują daugiabučių renovavimo tvarką, Berlyne prasidės didžiausia Europoje žemės ūkio produkcijos paroda.

Aktas pasieks Lietuvą

Trečiadienį numatomas 1918 m. Vasario 16-osios akto dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo atgabenimas iš Vokietijos į Vilnių. Tą pačią dieną prezidentūroje planuojama Akto oficiali perdavimo ceremonija. Nuo sekmadienio, sausio 21-osios, jis bus pradėtas eksponuoti Signatarų namuose Lietuvos sostinėje. Trečiadienį Vyriausybė priims specialų nutarimą, numatantį, kad policijos Viešojo saugumo tarnyba privalo pasirūpinti Vilniuje eksponuojamo Akto apsauga. Šį ranka rašytą dokumentą su visų dvidešimties signatarų parašais pernai pavasarį Vokietijos diplomatinės žinybos archyvuose Berlyne rado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis. Specialistai nustatė, kad šį Akto egzempliorių surašė Lietuvos Tarybos narys Jurgis Šaulys. Lietuvos Vyriausybė paprašė Vokietijos paskolinti Aktą, kad jis galėtų būti demonstruojamas Vilniuje. Po kelis mėnesius vykusių derybų su Vokietijos vyriausybe pasirašytas susitarimas dėl dokumento atgabenimo, apsaugos, apdraudimo ir viešo eksponavimo.

Ateina naujasis kancleris

nuotrauka::1 left

Šią savaitę pradeda dirbti naujasis Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis. Jo darbas Vyriausybės kanceliarijoje turėjo prasidėti iškart po Naujųjų metų švenčių, tačiau dėl ligos buvo nukeltas porai savaičių. Iki šiol 55 metų p. Stončaitis buvo Vidaus reikalų ministerijos (VRM) kancleris. Vyriausybės kanceliarijoje jis pakeis gruodžio pradžioje apie atsistatydinimą iš kanclerės pareigų pranešusią bemaž metus jose dirbusią Mildą Dargužaitę. Ponas Stončaitis yra teisininkas, turintis ilgametę darbo vidaus reikalų sistemoje patirtį. Premjeras Saulius Skvernelis yra dirbęs su p. Stončaičiu 2014-2016 m., kai vadovavo VRM. Jie kartu dirbo ir policijos vadovybėje: 2008-2015 m. p. Stončaitis buvo policijos generalinio komisaro pavaduotojas, p. Skvernelis 2008-2011 m. irgi buvo generalinio komisaro pavaduotojas, o 2011-2014 m. ėjo generalinio komisaro pareigas. „Naujajam Vyriausybės kancleriui keliamos užduotys – užtikrinti kokybišką kanceliarijos darbą įgyvendinant Vyriausybės programą, šiam tikslui sutelkti kitas valstybės institucijas ir koordinuoti jų veiklą, užtikrinti efektyvų ir greitą sprendimų priėmimą, eliminuoti perteklinius biurokratinius elementus, toliau kryptingai siekti viešojo sektoriaus optimizavimo, funkcijų išgryninimo bei konsolidavimo“, – sakė premjeras.

Daugiabučių renovavimui – nauja tvarka

nuotrauka::2 right

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje turėtų būti patvirtinta nauja daugiabučių gyvenamųjų namų renovavimo tvarka. Tai turėjo būti padaryta dar praėjusią savaitę, tačiau ministrų kabineto posėdyje kilo daug ginčų tarp įvairių institucijų atstovų ir premjeras Saulius Skvernelis pareikalavo, kad ministerijos dar tarpusavyje pasiderintų. Šiuo nutarimu yra koreguojama dar 2009 m. Vyriausybės patvirtinta valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti teikimo ir atnaujinimo projektui įgyvendinti skirto kaupiamojo įnašo įmokos nustatymo tvarka. Ja be kita ko keičiamas didžiausios mėnesinės įmokos, susijusios su investicijų apmokėjimu, skaičiavimas, taip pat atskiriami renovavimo projekto parengimo ir statybos rangos darbų pirkimai, naujai reglamentuojama valstybės parama daugiabučiams namams atnaujinti. Tvirtinama, kad valstybė ir toliau savo bei Europos Sąjungos lėšomis prisidės prie renovavimo, tačiau esą „darys tai lanksčiau ir efektyviau“, skatindama tęsti renovacijos projektus. 2013-2017 m. Lietuvoje atnaujinta beveik 2.000 daugiabučių. Šiuo metu šalyje atnaujinami 483 daugiabučiai namai. Iki metų pabaigos turėtų būti pradėta dar bemaž 1.000 tokių projektų. Pernai į renovaciją investuota apie 250 mln. Eur. Šiemet planuojama nemažesnė suma.

Berlyne šurmuliuos „Žalioji savaitė“

Nuotrauka::3 left

Penktadienį Vokietijos sostinėje Berlyne prasidės ir iki sausio 28 d. vyks tarptautinė maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė“ („Gruene Woche“). Tai bene didžiausia tokio pobūdžio paroda Europoje, šiemet rengiama jau 83 kartą. Šiemet „Žaliojoje savaitėje“ bus iš viso 1.539 dalyviai iš 65 pasaulio valstybių. Parodos organizatoriai atkreipia dėmesį, kad į ją po dviejų metų pertraukos grįžta ir Rusija, nors ji vis dar tęsia vakarietiškų maisto produktų embargą. Parodoje „Žalioji savaitė“ demonstruojami naujausi produktai, didelis dėmesys skiriamas ekologiniam žemės ūkiui, sodininkystei, kaimo plėtrai ir atsinaujinantiems ištekliams. Kaip ir kasmet savo maisto produktus, gėrimus bei dirbinius Lietuvos gamintojai pristatys Žemės ūkio ministerijos įrengtoje ekspozicijoje. Čia tradiciškai bus lietuviškų mėsos ir pieno produktų, duonos, konditerijos gaminių, tradicinio kaimiško alaus ir giros, midaus. „Žaliąją savaitę“ aplanko iki pusės milijono žmonių.

Dar apie kai kuriuos numatomus savaitės įvykius trumpai:

VOKIETIJA. Sekmadienį Vokietijos socialdemokratų kongresas turėtų spręsti, ar tęsti pokalbius su kanclere Angela Merkel dėl vadinamosios „didžiosios koalicijos“ atnaujinimo ir naujos vyriausybės sudarymo.

JAV. Amerikos Kongresas turi iki penktadienio patvirtinti valstybinių išlaidų įstatymą, priešingu atveju bent kuriam laikui gresia vyriausybinių institucijų finansavimo nutraukimas ir uždarymas. Pranešama, kad respublikonų ir demokratų lyderiai tebediskutuoja dėl to, ar skirti daugiau lėšų gynybinėms reikmėms.

GRAIKIJA. Dešimtys tūkstančių graikų pirmadienį žada protestuoti, reikalaudami platesnių teisių streikuoti. Šie streikai gali paliesti ligonines, viešąjį transportą ir laivyną.

VIZITAS. Pirmadienį Lietuvoje lankysis Danijos premjeras Larsas Lokke Rasmussenas. Jis kartu su prezidente Dalia Grybauskaitė lankysis aviacijos bazėje Zokniuose, kur susitiks su Baltijos oro policijos misiją atliekančiais danų kariais. Prezidentės ir premjero susitikime bus aptarti dvišaliai santykiai, Lietuvos ir Danijos bendradarbiavimas Europos Sąjungoje, bendri interesai „Brexit“ derybose, ES ateities, NATO gynybos stiprinimo ir paramos Ukrainai klausimai. Danija yra svarbi Lietuvos prekybos partnerė ir patenka į didžiausių užsienio investuotojų dešimtuką.

LRT. Seimo opozicija žada baigti rinkti parašus po kreipimuisi į Konstitucinį Teismą dėl praėjusią savaitę valdančiųjų balsais patvirtintos specialiosios parlamentinės komisijos, turinčios iki š. m. birželio ištirti nacionalinio transliuotojo LRT veiklą ir finansus. Tačiau kol kas neaišku, kada Teismas galėtų imtis šios bylos.

STUDIJOS. Antradienį įsigalioja dar vienas neigiamas Lietuvos edukologijos universiteto įvertinimas, todėl jam gresia licencijos atėmimas. Nuo spartaus likvidavimo šį universitetą faktiškai išgelbėjo šeštadienį Seimo priimtas nutarimas dėl jo palaipsnio reorganizavimo kartu su Aleksandro Stulginskio universitetu prijungiant prie Vytauto Didžiojo universiteto.

FORUMAS. Savaitės pradžioje Vienoje vyks „Euromoney Conferences“ organizuojamas Centrinės ir Rytų Europos forumas 2018. Jame dalyvaus ir Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka.

VICEMINISTRAI. Pirmadienį darbą pradeda du nauji ūkio viceministrai – Gintaras Vilda, ligšiolinis Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos direktorius, ir Marius Skuodis, iki šiol buvęs Lietuvos banko Tarptautinių ryšių departamento direktoriumi.

SMULKIEJI. Ketvirtadienį ūkio ministras Virginijus Sinkevičius susitiks su Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos nariais, aptars su jais mokestines priemones, kaip skatinti smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą.

AUKCIONAS. Ketvirtadienį Turto bankas imsis UAB „Baltija“ poilsio centro Palangoje privatizavimo. 100% akcijų paketas viešo aukciono būdu parduodamas už pradinę 5.700.371 Eur kainą.

BAGAŽAS. Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ nuo pirmadienio įveda naujas rankinio bagažo taisykles. Tik pirmenybinio įlaipinimo paslaugą ir prioritetinius paketus įsigiję keleiviai galės įsinešti į saloną du rankinio bagažo vienetus. Likę keleiviai į saloną galės įsinešti tik vieną nedidelį rankinio bagažo vienetą, o antrasis bus nemokamai perkeliamas prie įlaipinimo vartų į atskirą bagažo skyrių.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Linkevičius: būtina spartinti darbus, kad NATO galėtų tinkamai reaguoti į grėsmes 2

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad reikia spartinti darbus įgyvendinant Velso ir Varšuvos...

Verslo aplinka
2018.04.26
JAV Valstybės departamentas nesikiš į Venckienės ekstradicijos procedūrą 3

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės departamentas nesikiš į buvusios teisėjos ir parlamento narės...

Verslo aplinka
2018.04.26
Skvernelis: tvirtai remiame Moldovos siekį tapti ES nare 7

Moldovoje viešintis Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Lietuva tvirtai remia šios šalies siekį tapti...

Verslo aplinka
2018.04.26
Armėnija greitai rinks naują premjerą

Armėnija po jau dvi savaites tebesitęsiančių protestų kitą savaitę jau turės naują premjerą. Nikolas...

Verslo aplinka
2018.04.26
Trumpo ir Macrono draugiškumas Vašingtone: Prancūzijos lyderis siekė savų tikslų Premium 2

Per trijų dienų vizitą Vašingtone Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, ir Donaldas Trumpas, JAV...

Verslo aplinka
2018.04.26
Baltarusijos ambasadoriui įteikta nota dėl įtariamo gaisro Astravo AE

Ketvirtadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją (URM) buvo iškviestas Baltarusijos ambasadorius...

Verslo aplinka
2018.04.26
Prie Seimo mitingavo medikai 5

Ketvirtadienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, prie Seimo, į mitingą susirinko keli šimtai medikų ir juos...

Verslo aplinka
2018.04.26
Aplinkos ministras nemato priežasčių apriboti miško pirkimus

Kęstutis Navickas, aplinkos ministras, nemato priežasčių, kodėl turėtų būti įvesti apribojimai įsigyjamoms...

Agroverslas
2018.04.26
Teisėjas nusišalino nuo „MG Baltic“ bylos

Vilniaus apygardos teismo teisėjas Stasys Lemežis nusišalino nuo koncerno „MG Baltic“ bylos.

Verslo aplinka
2018.04.26
Kinija: Šiaurės Korėjos branduolinių bandymų komplekse įvyko griūtis 2

Kinijos geologai teigia, kad pagrindiniame Šiaurės Korėjos branduolinių bandymų komplekse, kuris įsikūręs ant...

Verslo aplinka
2018.04.26
ES lengvina įmonių galimybes perkelti būstinę, susijungti ar susiskaidyti kitoje šalyje

Europos Komisija pasiūlė naujas bendrovių teisės taisykles, pagal kurias būtų lengvinamos sąlygos įmonėms...

Verslo aplinka
2018.04.26
Vilniuje – dvinarė rinkliava už atliekas, nelieka konkurencijos tarp vežėjų 1

Nuo gegužės 1 d. Vilniaus mieste įvedama dvinarė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą bei tvarkymą, tad...

Verslo aplinka
2018.04.26
Lietuva galutinai ratifikavo CETA sutartį su Kanada

Dalia Grybauskaitė, šalies prezidentė, ketvirtadienį pasirašė įstatymus dėl Kanados ir Europos Sąjungos (ES)...

Verslo aplinka
2018.04.26
Seimas nesutinka stabdyti „NT Valdų“ turto pardavimo 3

Seimas nelinkęs stabdyti energetikos grupės „Lietuvos energija“ antrinės įmonės „NT Valdos“ turto pardavimo. 

Statyba ir NT
2018.04.26
Augina produktų išskirtinumas, profesionalūs pardavėjai ir gyventojų sąmoningumas Rėmėjo turinys

Gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ 2017 m. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje...

Finansai
2018.04.26
Seimas žengė žingsnį link tiesioginio kreipimosi į Konstitucinį Teismą įteisinimo

Parlamentas ketvirtadienį po pateikimo pritarė pasiūlymui suteikti teisę kiekvienam šalies piliečiui...

Verslo aplinka
2018.04.26
Varšuva: pokomunistinėms valstybėms reikia daugiau ES paramos 1

Mateuszas Morawieckis, Lenkijos ministras pirmininkas, po susitikimo su naujuoju Slovakijos premjeru Peteriu...

Verslo aplinka
2018.04.26
Nuostoliai kartais mielesni už pelną Premium 1

Lietuvos ekonomika auga, tačiau kone pusė bendrovių dirba nuostolingai ir bendra jų nuostolių suma didėja.

Finansai
2018.04.26
Nustatoma liberalesnė išorinės reklamos tvarka

Gauti leidimus išorinei reklamai bus paprasčiau. Tai numato Seimo ketvirtadienį priimtos Reklamos įstatymo...

Verslo aplinka
2018.04.26
Startuoti negalima laukti Rėmėjo turinys

Pritaikome jau visiems gerai pažįstamą, bet visada aktualų žodžių žaismą. Vis gi kur šiame žodžių junginyje,...

Verslo aplinka
2018.04.26

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau