Japonijos ir Lietuvos vadovai sutarė gilinti bendradarbiavimą
FOTOGALERIJA Abe ir Skvernelio susitikimas (8 nuotr.)
Shinzo Abe, Japonijos ministras pirmininkas, šeštadienį susitiko su Dalia Grybauskaite, Lietuvos Prezidente, bei Sauliumi Skverneliu, šalies ministru pirmininku. Abiejų valstybių vadovai aptarė galimybes steigti naują bendradarbiavimo formatą.
Ponas Skvernelis po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje pasidžiaugė, kad metai Lietuvoje prasidėjo tokiu reikšmingu vizitu. Tai yra pirmas Japonijos, trečios didžiausios pasaulio ekonomikos, premjero vizitas Lietuvos istorijoje.
Ministras pirmininkas pažymėjo, kad Lietuvą ir Japoniją sieja bendros vertybės ir tarptautinės sistemos saugumo suvokimas.
Ponas Skvernelis sakė vizito metu surengtame verslo forume pažymėjęs, kad Lietuva siekia intensyvesnio bendradarbiavimo inžinerinės pramonės, lazerių, informacinių technologijų bei gyvybės mokslų srityse, taip pat matantis potencialą transporto ir prekybos maisto produktais sektoriuose.
Jis taip pat akcentavo, kad Lietuva remia Japonijos poziciją dėl Šiaurės Korėjos.
Mūsų bendras interesas, kad visos šalys, įgyvendinančios branduolines programas ir projektus, vykdytų savo tarptautinius įsipareigojimus ir susilaikytų nuo veiksmų, kurie didina įtampą ir kelią grėsmę taikai bei saugumui regione, - kalbėjo p. Skvernelis.
Savo ruožtu p. Abe pasidžiaugė, kad apsilankė per Lietuvos šimtmetį bei pažymėjo, kad jį įkvėpė Chiunės Sugiharos, tarpukario Japonijos diplomato, išgelbėjusio tūkstančius gyvybių, pavyzdys.
Jis išskyrė susitarimo su Lietuva dėl Šiaurės Korėjos tarptautinių įsipareigojimų laikymosi svarbą.
Ponas Abe taip pat dėkojo už paramą Japonijos grupei, 2009-2013 m. dalyvavusiai Afganistano provincijos atkūrimui. Lietuvos pajėgos suteikė apsaugą šiai grupei.
Šeštadienį šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė su Japonijos premjeru taip pat aptarė galimybę kurti naują abiejų šalių bendradarbiavimo formatą, kuris paskatintų ryšius gynybos, ekonominių ir mokslo srityse.
Ponia Grybauskaitė pažymėjo, kad gyvendamos šalia sudėtingų ir nenuspėjamų kaimynių, Baltijos šalys ir Japonija supranta, jog tik vienybė, pagarba tarptautinei teisei ir drąsa nenuolaidžiauti agresorėms gali užtikrinti taiką. Jos teigimu, naujas Lietuvos ir kitų Baltijos šalių bendradarbiavimo formatas su Japonija tai galimybė paskatinti ryšius su šia vertybiškai mums artima valstybe, sustiprinti regiono saugumą bei gerovę.
Prezidentės ir Japonijos premjero susitikime aptartas glaudesnis NATO ir Japonijos bendradarbiavimas visose srityse tarp jų ir užtikrinant kibernetinį saugumą.
Ponia Grybauskaitė teigė, kad daug naujų galimybių atvers ir kitąmet turintis įsigalioti ES ir Japonijos laisvosios prekybos susitarimas. Lietuva itin aktyviai dalyvavo derantis dėl šios sutarties, nes ji atneš tiesioginę naudą mūsų verslui. Panaikinus beveik 90 proc. muitų ir kitas kliūtis prekybai, Lietuvos įmonėms atsivers pažangi, 127 mln. vartotojų rinka. Naujas perspektyvas kuria ir augantis Lietuvos finansinių technologų sektorius, kuriuo ima domėtis Japonija. Kelią skinasi ir Lietuvos startuoliai: lietuviškas Widerfi suteiks galimybę Tokijo olimpiados 2020 m. svečiams naudotis itin greitu internetu už vietinių vartotojų mokamą kainą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti