TVF: „Brexit“ stabdo Jungtinės Karalystės ekonomiką

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) trečiadienį paskelbė pesimistiškas Jungtinės Karalystės (JK) ekonomines prognozes, pagal jas šalies BVP kitąmet augs 1,5%, palyginti su 1,6% pažanga šiemet. Pagrindinė lėtesnio augimo priežastis Brexit.
Nepaisant stipraus pasaulinio augimo atsigavimo ir tvirtos makroekonominės politikos, sprendimas trauktis iš ES turėjo įtakos vietos paklausai, nurodoma kasmetinės TVF misijos ataskaitoje.
Mūsų prognozė 2018-iesiems 1,5%, kadangi išlieka nežinia, kaip atrodys Brexit, o infliacija toliau viršija tikslą, trečiadienį Londone komentavo Christine Lagarde, TVF vykdomoji vadovė.
Tuo metu, kai apskritai pasaulio ekonomika auga, JK pralošia, ir tai sprendimo dėl Brexit pasekmė, sakė p. Lagarde. Jos teigimu, aukštesnė infliacija, spaudimas atlyginimams, atidėtos investicijos visa tai yra Brexit sukelto netikrumo pasekmės.
Infliacija JK lapkritį pasiekė 3,1%, centrinio Anglijos banko tikslas 2%. Tiesa, TVF prognozuoja, kad artimiausiais mėnesiais kainų augimas atslūgs.
TVF rugsėjį prognozavo, kad pasaulio ekonomikos augimas 2017 m. ir 2018 m. atitinkamai sieks 3,6% ir 3,7%.
Fondas sveikino pastaruoju metu pasiektą Brexit derybų pažangą, tačiau ir pridūrė, kad išlieka ilgas užduočių, kurias reikia atlikti, sąrašas, o laiko yra ribotai. Tarp šių užduočių prekybinio susitarimo su ES suderinimas, nauji JK susitarimai su maždaug 60 valstybių, žmogiškųjų išteklių problemos sprendimas muitinės ir kitose srityse.
TVF pabrėžė, kad produktyvumo augimas JK ypač silpnas, o bet kokie nauji barjerai, sulaikantys prekių ir darbo jėgos judėjimą per sienas, turės dar didesnį neigiamą poveikį našumui.
Gaila, bet skaičiai, kuriuos šiandien matome, įrodo, kad prieš pusantrų metų buvome teisūs, o kiti komentavo jūs pernelyg niūrūs. Deja, mes nesame pernelyg niūrūs mes palyginti tikslūs, reziumavo p. Lagarde, ją cituoja CNBC.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti