Prancūzai pradėjo protestus prieš Macrono darbo kodekso reformas
FOTOGALERIJA Protestai Prancūzijoje (7 nuotr.)
Prancūzijos piliečiai, priešindamiesi šalies prezidento Emmanuelio Macrono vykdomai darbo kodekso reformai, pradėjo demonstracijas ir streikus. Didžiausia profsąjunga Prancūzijoje CGT skelbia, kad iš viso planuojama surengti daugiau nei 180 demonstracijų ir 4.000 streikų.
CGT lyderis Philipas Martinezas prezidento Macrono pasiūlytas lankstesnių darbo santykių reformas pavadino socialiniu perversmu. Kitos profsąjungos, tarp jų Force Ouvriere, sutinka derėtis, tačiau kai kurie šios profsąjungos filialai vis tiek ketina prisijungti prie streiko, skelbia Deutsche Welle.
Pasak geležinkelių kompanijos SNCF, dėl streikų bus sutrikdytas vietinio susisiekimo traukinių eismas, tačiau greitieji traukiniai į Londoną ar Briuselį kursuos kaip įprasta. CGT teigimu, kuriam laikui gali užsidaryti ir naftos perdirbimo gamyklos.
Darbo rinkos reforma yra svarbi prezidento Macrono politinės programos dalis. Pats prezidentas tikisi nedidelių protestų ir smulkių viešojo transporto trikdžių.
Piktina prezidento retorika
Prasidedant protestams, p. Macronas išvyksta į Karibų jūros regione esančias Prancūzijos teritorijas. Jų gyventojai taip pat išreiškė nepasitenkinimą vyriausybės veiksmais, sprendžiant uragano Irma sukeltas problemas.
Prezidentas pastaruoju metu sulaukė ir daugiau nepasitenkinimo balsų: Bukarešte jis neseniai prasitarė, kad prancūzai nekenčia reformų, o Atėnuose teigė, kad stengdamasis modernizuoti Prancūziją jis nepasiduos tinginiams, cinikams ir ekstremistams. Ponas Macronas sulaukė kritikos, kad tokiomis kalbomis jis įžeidžia prancūzus.
Tačiau jis atkerta, kad teiginiai yra ištraukti iš konteksto ir visų pirma skirti ankstesnėms vyriausybėms, o ne valstybės piliečiams.
Ypač aktyviai prezidentą kritikavo kraštutinės kairės atstovas Jean-Lucas Melenchonas, neseniai dalyvavęs prezidento rinkimuose. Šiuo metu jis bene aktyviausiai oponuoja p. Macronui.
Tai yra precedento neturinti situacija. Valstybės vadovas puola paprastus Prancūzijos žmones. Kas yra tie tingūs žmonės? Kas yra ekstremistai?, BFM televizijai kalbėjo politikas.
Populiarumas mažėja
Daugelis apklausų parodė, kad keturis mėnesius savo poste išbuvusio p. Macrono populiarumas sparčiai mažėja. Elabe paskelbti visuomenės apklausos rezultatai parodė, kad šiuo metu prezidentu pasitiki vos 37% rinkėjų, nors dar liepą šis reitingas siekė 45%.
O p. Melenchonas džiaugiasi savo įtvirtintu opozicijos lyderio statusu. Apklausos rodo, kad apie 32% rinkėjų jo partiją mato kaip pagrindinę vyriausybės priešininkę, kai Marine Le Pen Nacionalinį frontą taip vertina tik 14%, o respublikonus vos 9%.
Marselio mieste p. Melechonas žygiuos kartu su profsąjungų aktyvistais. Eisenose dalyvaus ir dauguma kitų jo partijos vadovų bei buvęs socialistų kandidatas į prezidentus Benoitas Hamonas.
Kiti protestai planuojami rugsėjo 21-ąją, likus vienai dienai iki reformų įsigaliojimo.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti