Tyrimas: darbuotojus labiau motyvuoja pica, o ne pinigai

Jeigu norite motyvuoti savo darbuotojus, duokite jiems picos ir komplimentų, o ne pinigų, rodo personalo tyrimas.
Danas Ariely, Dukeo universiteto (JAV)psichologijos ir elgsenos ekonomikos profesorius, atliko eksperimentą Intel bendrovės padalinyje Izraelyje, rašo New York Magazine.
Savaitės pradžioje viena dalis darbuotojų buvo informuota, kad jeigu per šiandieną bus atlikti visi darbai, darbuotojai gaus piniginę premiją (apie 30 USD), antra dalis darbuotojų retą vadovo komplimentą, o trečia dalis nemokamą kuponą picai.
Intel puslaidininkių gamykla buvo ideali vieta eksperimentui atlikti, nes darbuotojų darbo rezultatai yra apčiuopiami ir juos galima lengvai pamatuoti.
Pirmą dieną labiausiai motyvuota darbuotojų dalis buvo ta, kuri gavo nemokamų picų. Šių darbuotojų produktyvumas, palyginus su kontroline grupe, išaugo 6,7%.
Picos motyvacinei galiai beveik prilygo ir vadovo komplimentai antrosios darbuotojų grupės produktyvumas buvo 6,6% didesnis.
Kad ir kaip atrodytų keista, blogiausiai darbuotojus motyvavo piniginė premija šios grupės produktyvumas tebuvo 4,9% didesnis už kontrolinės grupės.
Keisčiausia, kad antrą dieną, pinigines premijas gaunanti darbuotojų grupė pasirodė 13,2% prasčiau už kontrolinę grupę.
Per kitas savaites dienas pinigų gaunančios grupės produktyvumas išsilygino su kontroline grupe, tačiau nesugebėjo padidinti darbuotojų produktyvumo. Tad darbdaviui yra geriau apskritai nemokėti darbuotojams premijų.
Picos ir komplimentų grupės produtyvumas bėgant savaitei taip pat beveik susilygino su kontrolinės grupės lygiu, tačiau išliko šiek tiek aukštesnis. Tad teikti tokias nepinigines premijas apsimoka.
Nors šis eksperimentas nėra itin didelis ir vargu, ar reprezentuoja visų sektorių darbuotojus, jo išvados sutampa su daugybe kitų tyrimų.
50-ies tyrimų apžvalga rodo, kad darbuotojai yra linkę dirbti sunkiau, kai jie jaučia, kad jų darbas yra vertinamas. Tuo tarpu finansinės paskatos gali sumažinti motivaciją, pakenkti darbuotojų etikai.
Nors niekas nesiginčija, kad teisingas atlygis už darbą yra svarbus, piniginės premijos, nėra geriausias būdas darbuotojams motyvuoti.
Kaip The Wall Street Journal aiškino psichologijos profesorius Adamas Grantas, pinigų ir šlovės galia greitai išblėsta, pinigai greitai išleidžiami, o prie naujų aukštesnių pareigų lengvai priprantama. Tuo tarpu jausmas, kad kiti žmonės vertina, ką darai, išlieka ilgam.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti