„Maxima LT“ apžvelgia 2021-uosius: dėmesys tvarumo įsipareigojimams ir bendruomenėms

  Reklama publikuota: 2022-05-04
  svg svg

  Organizacijos poveikio aplinkai valdymas, socialinės iniciatyvos ir vietos bendruomenių palaikymas – į šias socialinės atsakomybės sritis praėjusiais metais labiausiai koncentravosi lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“. Išplatintoje kasmetinėje ataskaitoje bendrovė apžvelgia praėjusių metų veiklos rezultatus ir svarbius pokyčius.

  „Socialinės atsakomybės veiksnių integracija į įmonės veiklos strategiją įtvirtina mūsų verslo tvarumą ir sėkmę. Kompleksiniai ir visa apimantys sprendimai suteikia pridėtinę vertę ne tik verslui, bet ir bendruomenėms, šalia kurių jis veikia. Kiekviename žingsnyje siekiame užtikrinti esminių socialinės atsakomybės sričių vystymą ir tobulinimą“, – teigia „Maxima LT“ generalinis direktorius Tomas Rupšys.

  Vadovaujasi pasauliniu susitarimu

  Bendrovės vadovas teigia, jog siekdama pažangos socialinės atsakomybės srityje, įmonė vadovaujasi Jungtinių Tautų (JT) Darnaus vystymosi tikslais, kuriuos susitarta pasiekti iki 2030 metų. Pasauliniu mastu priimtoje darbotvarkėje išdėstyti 17 darnaus vystymosi tikslų grindžiami trimis pagrindiniais aspektais – aplinkos, socialiniu ir ekonominiu.

  „Savo prioritetus apibrėžėme vadovaudamiesi JT Darnaus vystymosi tikslais, prie kurių įgyvendinimo siekiame prisidėti kasdien, kad mažėtų skurdas, būtų užtikrinta gyventojų socialinė ir ekonominė gerovė, o partnerystės ir pažanga tvarumo srityje padėtų saugoti planetą ir kovoti su klimato kaita. Esame modernus šiuolaikinis verslas, tad nuo globalių problemų negalime atsiriboti“, – pažymi T. Rupšys.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  Taikydama pasaulinius standartus ir pasitelkdama pažangias praktikas, „Maxima LT“ imtis pokyčių skatina ir savo partnerius. Vienas ryškiausių pavyzdžių – praėjusiais metais priimtas sprendimas atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių visoje „Meistro kokybės“ produkcijoje.

  Kitas svarbus ilgalaikis tikslas – iki 2025 metų sumažinti sunaudojamo plastiko kiekį 30 procentų. Dėl to „Maxima LT“ visose parduotuvėse atsisakė vienkartinių plastikinių produktų, kuriems rinkoje egzistuoja alternatyva, ir tuo pačiu įgyvendino ES direktyvos reikalavimus. Taip pat intensyviai analizuojamos galimybės plastikines pakuotes pakeisti aplinkai draugiškesnėmis medžiagomis, pavyzdžiui, kanapių pluoštu, krakmolu. Su savo idėjomis ir sprendimais prie šių permainų aktyviai prisijungia ir partneriai.

  Pasitelkia pažangius sprendimus

  Ilgalaikiai „Maxima LT“ įsipareigojimai pagrįsti aplinkosaugos, žiedinės ekonomikos, išteklių tausojimo bei tvaraus augimo principais. Tad bendrovė daug dėmesio skiria aplinką tausoti padedančioms modernioms technologijoms bei procesų valdymo sprendimams. Dar 2009 m. lietuviškas prekybos tinklas tapo pirmuoju šiame sektoriuje, įsidiegusiu sertifikuotos aplinkosaugos ir kokybės vadybos sistemos, atitinkančios ISO 14001 bei ISO 9001 standartų reikalavimus.

  Tokie įsipareigojimai skatina įmonę nuolat ieškoti efektyvesnių ir gamtai draugiškesnių energijos ir kitų resursų naudojimo galimybių. Pavyzdžiui, vien į apšvietimo sistemų atnaujinimą praėjusiais metais „Maxima LT“ investavo beveik 0,9 mln. eurų, o šiemet tam planuoja skirti dar per 0,7 mln. eurų.

  Bedrovės vadovo teigimu, modernūs LED apšvietimo sprendimai yra visapusiškai pranašesni už kaitrines lemputes. Jie ne tik leidžia ženkliai taupyti elektros energiją ir tam skiriamus kaštus, bet ir yra draugiškesni aplinkai. Šiuo metu LED apšvietimu aprūpinta pusė visų prekybos tinklui priklausančių parduotuvių ir beveik visi sandėliai. O kas penktoje parduotuvėje įdiegtos pažangios šildymo, vėdinimo ir vėsinimo sistemos. Praėjusių metų duomenimis, iš vėjo, saulės ir vandens išgaunama žalioji elektros energija sudaro apie 11,3 mln. kWh, t. y. apie 80 proc. viso tinklo suvartojamo energijos kiekio.

  „Ryžtingai žengiame tvarumo keliu, nuosekliai mažiname CO2 pėdsaką bei skiriame prioritetą visokeriopai darniai įmonės veiklai, kuri taptų įkvėpimu ir pavyzdžiu kitiems“, – sako T. Rupšys.

  Remia pažeidžiamiausius 

  Kova su klimato kaita ir aplinką tausojantys sprendimai – tik viena iš darnaus vystymosi sričių, kuriose įmonė siekia pažangos. Ne mažiau dėmesio, prekybos tinklo vadovo teigimu, bendrovė skiria ir spręsdama socialinius iššūkius. T. Rupšys pažymi, kad jau kurį laiką prekybos tinklas mezga ryšius su vietos bendruomenėmis, prisideda prie įvairių socialinių iniciatyvų bei paramos fondų, kitų projektų. Iš viso praėjusiais metais paramai bendrovė skyrė 908 tūkst. eurų. 2020 metais paramos suma sudarė 801 tūkst. eurų, 2019-aisiais – 770 tūkst. eurų. 

  Du trečdalius pernykštės paramos prekybos tinklas skyrė „Maisto bankui“. Kiekvieną mėnesį organizacijos globojamiems žmonėms prekybos tinklas skiria maisto produktų, taip pat kartu vykdo rudens ir pavasario aukojimo projektus. 

  Bendrovės pastangas padėti labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms rodo ir visa eilė kitų iniciatyvų: „Maxima LT“ remia „Maltos ordino pagalbos tarnybos“ vaikų dienos centrus, drauge su  „Maltos ordinu“ ir „SOS vaikų kaimais“ įgyvendino kalėdinį meškučių dirbtuvių projektą, vaikams su specialiaisiais poreikiais dovanoja delfinų terapijas, jau 13 metų bendradarbiauja su fondu „Mamų unija“, sklandžiai tęsia ir „SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ bei „Ankstukų“ aukojimo akcijas. 

  Prekybos tinklas operatyviai reagavo ir į praėjusiais metais susiklosčiusią sudėtingą situaciją Lietuvos pasienyje. „Lietuvos Raudonajam Kryžiui“ bendrovė perdavė konservų, higienos reikmenų ir kitų būtiniausių daiktų už beveik 65 tūkst. eurų – visa tai buvo išdalinta migrantų šeimoms su vaikais.

  Investuoja į moksleivius ir bendruomenes

  T. Rupšys priduria, kad ypatingą dėmesį bendrovė skiria ir dviem savoms socialinėms iniciatyvoms. Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kuria talentingiausi moksleiviai motyvuojami siekti geriausių rezultatų, praėjusiais metais pasižymėjo rekordiniu stipendijų fondu – jo dydis siekė 90 tūkst. eurų. „Lietuvos Maximalistu“ pernai tapo 101 moksleivis, o iš viso gauta daugiau kaip 600 paraiškų.

  Didelio susidomėjimo sulaukė ir kita tradicinė iniciatyva–konkursas „Mes – bendruomenė“. Miestų ir miestelių bendruomenėms pernai skirta 100 tūkst. eurų, kad jos galėtų kurti alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, taip didindamos neformaliojo mokymosi ir užimtumo galimybes. Lėšos skirtos keturiolikos bendruomenių projektų visoje Lietuvoje įgyvendinimui.

  „Kasmet vis labiau jaučiame, kad esame bendruomenių dalis. Pradėdami nuo savęs kartu su 12 tūkst. savo darbuotojų kuriame geresnę aplinką, suteikiame impulsą klientams ir partneriams. Esame išvien, kai tenka spręsti sudėtingus iššūkius. Skaidrumu ir atvirumu stipriname pasitikėjimą vieni kitais“, – praėjusius veiklos metus apibendrina „Maxima LT“ generalinis direktorius T. Rupšys. Pasak vadovo, įmonė yra pasiryžusi dėti visas pastangas, kad jos veikla atitiktų darnumo, aplinkosaugos, išteklių tausojimo ir tvaraus augimo principus. Tai ne tik leidžia prisidėti prie bendruomenių gerovės, planetos išsaugojimo, bet ir kuria pridėtinę vertę pačiam verslui.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Ateitis be tvarumo neįsivaizduojama: auga ne tik įpareigojimai, bet ir spaudimas iš trečiųjų šalių Verslo tribūna

  Tvarumas pamažu įgauna labai konkretų pavidalą ir iš daugybės savaip teisingų interpretacijų virsta realiais...

  Tvarus verslas
  2023.06.26
  Naujiena rinkoje: užstatas už priduotą tarą gali keliauti tiesiai į „Ačiū“ kortelę Verslo tribūna 2

  Didžiausio šalyje prekybos tinklo „Maxima“ mobiliojoje programėlėje atsirado nauja galimybė: už šios...

  Tvarus verslas
  2023.06.01
  Tvari pakuotė: tarp ateities idėjų ir šiandienos iššūkių Verslo tribūna

  Nuo skaudžios realybės atliekų rūšiavimo konteineriuose iki inovatyviausių tvarios pakuotės pranašysčių ir...

  Tvarus verslas
  2023.05.31
  Darbuotojų įvairovė – kokią naudą tai neša įmonėms? Verslo tribūna

  Integracinė kultūra organizacijoje, kai skirtingos patirtys bei idėjos, kaip ir individualūs darbuotojų...

  Tvarus verslas
  2023.05.19
  Elektromobilių įkrovimo stotelių nuoma: ne tik mažiau investicijų, bet ir galimybė uždirbti Verslo tribūna

  Mažai kas abejoja, kad elektromobiliai yra ateities transportas, tačiau įsirengti elektromobilių įkrovimo...

  Tvarus verslas
  2023.05.18
  Guminių batų gamintojai: tvarumo paieškos nuo žaliavų iki pakuotės Verslo tribūna

  Guminių batų klientai jau užtikrintai peržengė sodo ar darbo aprangos ribas. Nenustebsime tokią avalynę...

  Tvarus verslas
  2023.05.11
  Gaiviųjų gėrimų pramonės apžvalga: metų baltos varnos, pakuočių iššūkiai, naujų mokesčių grėsmė Premium

  Didžiosios gėrimų gamybos įmonės atidžiai seka ES direktyvose numatytus reikalavimus ir, nors jie dar...

  Prekyba
  2023.05.11
  Žinia labai mažoms ir mažoms įmonėms bei ūkininkams: 3 priežastys, kodėl verta pasinaudoti parama saulės elektrinėms Verslo tribūna

  Smulkusis verslas netrukus sulauks kvietimo teikti paraiškas saulės elektrinėms įrengti. Įmonėms,...

  Tvarus verslas
  2023.05.09
  „Achemos“ planuose – šimtamilijoninės investicijos į žaliojo vandenilio gamybą Premium 1

  Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“ planuoja pastatyti iki 213 MW galios elektrolizės įrenginius, kurie,...

  Pramonė
  2023.04.18
  „Enefit“ vadovas: iki 2050 m. elektros poreikis išaugs daugiau nei 5 kartus Verslo tribūna

  Švedijos tyrimų bendrovė „SB Insight“ pristatė didžiausią Europoje nepriklausomą prekių ženklų tvarumo tyrimą...

  Tvarus verslas
  2023.04.06
  Milijoną į „Scan&Go“ investavusi „Maxima“: savitarna yra prekybos ateitis Verslo tribūna 11

  Pirmasis Lietuvoje savarankiško pirkinių skenavimo technologiją „Scan&Go“ pristatęs lietuviškas prekybos...

  Tvarus verslas
  2023.03.30
  A.Gaudiešius. Ką atneš investicijų į atsinaujinančią energetiką bumas?

  Numatoma, kad sparti atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) projektų plėtra leis jau 2030 m. patenkinti...

  Nuomonės
  2023.03.26
  Elektros rinka dar gali pateikti staigmenų, bet rizikas galima suvaldyti Verslo tribūna

  Nors elektros kainų pikas atrodytų jau praeityje, tačiau ramybė gali būti apgaulinga. Rinka išlieka...

  Tvarus verslas
  2023.03.22
  Lietuvos įmonės seka pasaulines tendencijas: tvarus atliekų tvarkymas tampa prioritetu Verslo tribūna 1

  Daugelis šiuolaikinių verslų vadovų sutartinai pabrėžia, kad geri finansiniai rezultatai privalo koja kojon...

  Tvarus verslas
  2023.03.09
  Nauja „Enefit“ paslauga verslui: įrengs saulės elektrinę ir ją išnuomos Verslo tribūna

  Įmonių noras dalį ar visą reikalingą elektros energiją pasigaminti pačioms gerokai suintensyvėjo, tačiau į...

  Tvarus verslas
  2023.02.28
  Antiinfliacinės „Maximos“ iniciatyvos: mažina lietuviškų pieno produktų ir kitų kasdienių prekių kainas Verslo tribūna 5

  Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pastaruoju metu ėmėsi net kelių maisto produktų kainų mažinimo...

  Tvarus verslas
  2023.02.23
  Pakuočių tvarumas: draudimai, mokesčiai ir atgrasantys vaizdai Verslo tribūna

  Jau neabejojama pokyčių reikme, kai kalbama apie tvarumą. Šįkart apžvelgsiu naujus, svarbiausius įstatymus...

  Tvarus verslas
  2023.02.21
  „Enefit“ žvalgosi vietų elektromobilių viešojo įkrovimo stotelėms Verslo tribūna

  Viešojo elektromobilių įkrovimo stotelių Lietuvoje netrukus ženkliai daugės. Apie savo planus įrengti tokių...

  Tvarus verslas
  2023.02.14
  Metus „Maxima“ pradeda su dar tvirtesniais įsipareigojimais darbuotojams Verslo tribūna

  Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, vienijantis daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų, į 2023-iuosius metus...

  Tvarus verslas
  2023.02.02
  D. Tracevičius: pirmosios kartos biodegalai yra žaliasis smegenų plovimas Premium 6

  Domantas Tracevičius, Všį „Žiedinė ekonomika“ vadovas, VŽ podkaste sako, kad pirmosios kartos biodegalai nėra...

  Logistika
  2023.01.31

  Verslo žinių pasiūlymai