„Maxima LT“ apžvelgia 2021-uosius: dėmesys tvarumo įsipareigojimams ir bendruomenėms

Reklama publikuota: 2022-05-04
svg svg

Organizacijos poveikio aplinkai valdymas, socialinės iniciatyvos ir vietos bendruomenių palaikymas – į šias socialinės atsakomybės sritis praėjusiais metais labiausiai koncentravosi lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“. Išplatintoje kasmetinėje ataskaitoje bendrovė apžvelgia praėjusių metų veiklos rezultatus ir svarbius pokyčius.

„Socialinės atsakomybės veiksnių integracija į įmonės veiklos strategiją įtvirtina mūsų verslo tvarumą ir sėkmę. Kompleksiniai ir visa apimantys sprendimai suteikia pridėtinę vertę ne tik verslui, bet ir bendruomenėms, šalia kurių jis veikia. Kiekviename žingsnyje siekiame užtikrinti esminių socialinės atsakomybės sričių vystymą ir tobulinimą“, – teigia „Maxima LT“ generalinis direktorius Tomas Rupšys.

Vadovaujasi pasauliniu susitarimu

Bendrovės vadovas teigia, jog siekdama pažangos socialinės atsakomybės srityje, įmonė vadovaujasi Jungtinių Tautų (JT) Darnaus vystymosi tikslais, kuriuos susitarta pasiekti iki 2030 metų. Pasauliniu mastu priimtoje darbotvarkėje išdėstyti 17 darnaus vystymosi tikslų grindžiami trimis pagrindiniais aspektais – aplinkos, socialiniu ir ekonominiu.

„Savo prioritetus apibrėžėme vadovaudamiesi JT Darnaus vystymosi tikslais, prie kurių įgyvendinimo siekiame prisidėti kasdien, kad mažėtų skurdas, būtų užtikrinta gyventojų socialinė ir ekonominė gerovė, o partnerystės ir pažanga tvarumo srityje padėtų saugoti planetą ir kovoti su klimato kaita. Esame modernus šiuolaikinis verslas, tad nuo globalių problemų negalime atsiriboti“, – pažymi T. Rupšys.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Taikydama pasaulinius standartus ir pasitelkdama pažangias praktikas, „Maxima LT“ imtis pokyčių skatina ir savo partnerius. Vienas ryškiausių pavyzdžių – praėjusiais metais priimtas sprendimas atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių visoje „Meistro kokybės“ produkcijoje.

Kitas svarbus ilgalaikis tikslas – iki 2025 metų sumažinti sunaudojamo plastiko kiekį 30 procentų. Dėl to „Maxima LT“ visose parduotuvėse atsisakė vienkartinių plastikinių produktų, kuriems rinkoje egzistuoja alternatyva, ir tuo pačiu įgyvendino ES direktyvos reikalavimus. Taip pat intensyviai analizuojamos galimybės plastikines pakuotes pakeisti aplinkai draugiškesnėmis medžiagomis, pavyzdžiui, kanapių pluoštu, krakmolu. Su savo idėjomis ir sprendimais prie šių permainų aktyviai prisijungia ir partneriai.

Pasitelkia pažangius sprendimus

Ilgalaikiai „Maxima LT“ įsipareigojimai pagrįsti aplinkosaugos, žiedinės ekonomikos, išteklių tausojimo bei tvaraus augimo principais. Tad bendrovė daug dėmesio skiria aplinką tausoti padedančioms modernioms technologijoms bei procesų valdymo sprendimams. Dar 2009 m. lietuviškas prekybos tinklas tapo pirmuoju šiame sektoriuje, įsidiegusiu sertifikuotos aplinkosaugos ir kokybės vadybos sistemos, atitinkančios ISO 14001 bei ISO 9001 standartų reikalavimus.

Tokie įsipareigojimai skatina įmonę nuolat ieškoti efektyvesnių ir gamtai draugiškesnių energijos ir kitų resursų naudojimo galimybių. Pavyzdžiui, vien į apšvietimo sistemų atnaujinimą praėjusiais metais „Maxima LT“ investavo beveik 0,9 mln. eurų, o šiemet tam planuoja skirti dar per 0,7 mln. eurų.

Bedrovės vadovo teigimu, modernūs LED apšvietimo sprendimai yra visapusiškai pranašesni už kaitrines lemputes. Jie ne tik leidžia ženkliai taupyti elektros energiją ir tam skiriamus kaštus, bet ir yra draugiškesni aplinkai. Šiuo metu LED apšvietimu aprūpinta pusė visų prekybos tinklui priklausančių parduotuvių ir beveik visi sandėliai. O kas penktoje parduotuvėje įdiegtos pažangios šildymo, vėdinimo ir vėsinimo sistemos. Praėjusių metų duomenimis, iš vėjo, saulės ir vandens išgaunama žalioji elektros energija sudaro apie 11,3 mln. kWh, t. y. apie 80 proc. viso tinklo suvartojamo energijos kiekio.

„Ryžtingai žengiame tvarumo keliu, nuosekliai mažiname CO2 pėdsaką bei skiriame prioritetą visokeriopai darniai įmonės veiklai, kuri taptų įkvėpimu ir pavyzdžiu kitiems“, – sako T. Rupšys.

Remia pažeidžiamiausius 

Kova su klimato kaita ir aplinką tausojantys sprendimai – tik viena iš darnaus vystymosi sričių, kuriose įmonė siekia pažangos. Ne mažiau dėmesio, prekybos tinklo vadovo teigimu, bendrovė skiria ir spręsdama socialinius iššūkius. T. Rupšys pažymi, kad jau kurį laiką prekybos tinklas mezga ryšius su vietos bendruomenėmis, prisideda prie įvairių socialinių iniciatyvų bei paramos fondų, kitų projektų. Iš viso praėjusiais metais paramai bendrovė skyrė 908 tūkst. eurų. 2020 metais paramos suma sudarė 801 tūkst. eurų, 2019-aisiais – 770 tūkst. eurų. 

Du trečdalius pernykštės paramos prekybos tinklas skyrė „Maisto bankui“. Kiekvieną mėnesį organizacijos globojamiems žmonėms prekybos tinklas skiria maisto produktų, taip pat kartu vykdo rudens ir pavasario aukojimo projektus. 

Bendrovės pastangas padėti labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms rodo ir visa eilė kitų iniciatyvų: „Maxima LT“ remia „Maltos ordino pagalbos tarnybos“ vaikų dienos centrus, drauge su  „Maltos ordinu“ ir „SOS vaikų kaimais“ įgyvendino kalėdinį meškučių dirbtuvių projektą, vaikams su specialiaisiais poreikiais dovanoja delfinų terapijas, jau 13 metų bendradarbiauja su fondu „Mamų unija“, sklandžiai tęsia ir „SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ bei „Ankstukų“ aukojimo akcijas. 

Prekybos tinklas operatyviai reagavo ir į praėjusiais metais susiklosčiusią sudėtingą situaciją Lietuvos pasienyje. „Lietuvos Raudonajam Kryžiui“ bendrovė perdavė konservų, higienos reikmenų ir kitų būtiniausių daiktų už beveik 65 tūkst. eurų – visa tai buvo išdalinta migrantų šeimoms su vaikais.

Investuoja į moksleivius ir bendruomenes

T. Rupšys priduria, kad ypatingą dėmesį bendrovė skiria ir dviem savoms socialinėms iniciatyvoms. Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kuria talentingiausi moksleiviai motyvuojami siekti geriausių rezultatų, praėjusiais metais pasižymėjo rekordiniu stipendijų fondu – jo dydis siekė 90 tūkst. eurų. „Lietuvos Maximalistu“ pernai tapo 101 moksleivis, o iš viso gauta daugiau kaip 600 paraiškų.

Didelio susidomėjimo sulaukė ir kita tradicinė iniciatyva–konkursas „Mes – bendruomenė“. Miestų ir miestelių bendruomenėms pernai skirta 100 tūkst. eurų, kad jos galėtų kurti alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, taip didindamos neformaliojo mokymosi ir užimtumo galimybes. Lėšos skirtos keturiolikos bendruomenių projektų visoje Lietuvoje įgyvendinimui.

„Kasmet vis labiau jaučiame, kad esame bendruomenių dalis. Pradėdami nuo savęs kartu su 12 tūkst. savo darbuotojų kuriame geresnę aplinką, suteikiame impulsą klientams ir partneriams. Esame išvien, kai tenka spręsti sudėtingus iššūkius. Skaidrumu ir atvirumu stipriname pasitikėjimą vieni kitais“, – praėjusius veiklos metus apibendrina „Maxima LT“ generalinis direktorius T. Rupšys. Pasak vadovo, įmonė yra pasiryžusi dėti visas pastangas, kad jos veikla atitiktų darnumo, aplinkosaugos, išteklių tausojimo ir tvaraus augimo principus. Tai ne tik leidžia prisidėti prie bendruomenių gerovės, planetos išsaugojimo, bet ir kuria pridėtinę vertę pačiam verslui.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
„Maxima LT“ apžvelgia 2021-uosius: dėmesys tvarumo įsipareigojimams ir bendruomenėms Verslo tribūna

Organizacijos poveikio aplinkai valdymas, socialinės iniciatyvos ir vietos bendruomenių palaikymas – į šias...

Tvarus verslas
2022.05.04
„Maxima“ papildomų naudų darbuotojams paketą padidino triskart Verslo tribūna 2

Daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų vienijantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ praėjusiais metais net 3...

Tvarus verslas
2022.04.21
Nematoma karo žaizda: Ukrainoje formuojasi ekologinės krizės židiniai Verslo tribūna

Kol pasaulis susitelkęs į kovą už laisvę ir humanitarinę krizę Ukrainoje, specialistai neramiai stebi ir...

Tvarus verslas
2022.03.31
„Maxima“ plečia skaitmenizavimo sprendimus: atsisako ir įprastų popierinių dokumentų, ir pirkimo kvitų Verslo tribūna 7

Apsipirkinėjantys lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ nuo šiol patys gali nuspręsti, ar spausdinti...

Tvarus verslas
2022.03.31
Pasirašytas vienas didžiausių istorijoje tvaraus aviacinio kuro sandorių Verslo tribūna

Logistikos bendrovė „DHL Express“ ir Suomijos degalų gamintoja „Neste“ pasirašė vieną didžiausių susitarimų...

Tvarus verslas
2022.03.30
„Kalnapilio-Tauro grupė“ įgyvendindama tvarumo strategiją plastikinius butelius keičia į 100% perdirbto plastiko butelius Verslo tribūna 2

Viena iš Lietuvos gėrimų gamybos lyderių „Kalnapilio-Tauro grupė“ ėmė naudoti perdirbto plastiko rPET (angl.

Tvarus verslas
2022.03.28
„Neste“ tvarių partnerysčių vadove Baltijos šalyse tapo Jone Sestakauskaite Verslo tribūna 1

Suomijos tinklo „Neste“ tvarių partnerysčių vadovės Baltijos šalyse pareigas pradėjo eiti Jone...

Tvarus verslas
2022.03.25
Tvarumo vadovų užduotys: nuo darbdavio įvaizdžio iki pakuočių poveikio vertinimo Verslo tribūna

Tvarumo specialisto pozicija, nors dar gana nauja, jau sparčiai populiarėja. Tik darbų laukas šioje...

Tvarus verslas
2022.02.24
Ambicingas „Kalnapilio-Tauro grupės“ tikslas - tapti tvariausiu partneriu klientams gėrimų rinkoje Verslo tribūna

Viena didžiausių Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintoja „Kalnapilio-Tauro grupė“ pradeda įgyvendinti...

Tvarus verslas
2022.02.18
„Maxima“ moderniam apšvietimui skirs dar 0,7 mln. eurų Verslo tribūna 2

Modernūs LED apšvietimo sprendimai ne tik leidžia ženkliai taupyti elektros energiją, bet ir yra draugiškesni...

Tvarus verslas
2022.02.17
Kas lemia vadovų motyvaciją darbe ir kaip kurti tvarius santykius su vadovais? Verslo tribūna 1

Pandemijos laikotarpio tendencijos rodo, kad aukštesnes pozicijas užimantys vadovai ima dažniau keisti...

Tvarus verslas
2022.02.07
„Kelių priežiūra“: praėję metai atskleidė komercinės veiklos svarbą Verslo tribūna 2

Praėję metai valstybinius kelius prižiūrinčiai AB „Kelių priežiūra“ buvo itin intensyvūs, tačiau nuostolingi.

Tvarus verslas
2022.01.27
18 mln. eurų premijoms skyrusi „Maxima“ toliau augina ir atlyginimus Verslo tribūna

Beveik 18 mln. eurų – tokią sumą lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ praėjusiais metais skyrė darbuotojų...

Tvarus verslas
2022.01.26
Investuotojų taikiklyje – tvarumo inovacijos Verslo tribūna 2

Nuo laboratorijoje sukurto foie gras, tradicinio ančių kepenėlių pašteto, ar iš žirnių pagamintų vienkartinio...

Tvarus verslas
2022.01.26
„Telia“: įvairovė darbe yra mąstymas, ne tik lytis ar tautybė Verslo tribūna 14

Darbe žmonės linkę samdyti panašius į save, tačiau atlikti tyrimai rodo priešingai – įvairovė kolektyve daro...

Tvarus verslas
2021.12.29
„Maximos“ gaminių receptūrose nelieka narvuose laikomų vištų kiaušinių Verslo tribūna 1

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, prieš kelerius metus įsipareigojęs iki 2025 m. visiškai atsisakyti...

Tvarus verslas
2021.12.22
„Vero cafe“: pandemija daugelį tvarumo projektų nuguldė į stalčius Verslo tribūna 1

Jau kitąmet vienoje iš kavinių tinklo „Vero cafe“ pardavimo vietų bus išbandomi depozitiniai daugkartiniai...

Tvarus verslas
2021.12.16
„Telia“ žinia tiekėjams: tvarumas tampa svarbiu atrankos kriterijumi Verslo tribūna

Per artimiausią dešimtmetį „Telia“ grupė nusprendė paversti visą savo veiklos grandinę aplinkai neutralia, į...

Tvarus verslas
2021.12.15
„Swedbank“: saulės elektrinės šiandien aktualios kiekvienam verslui Verslo tribūna

Triskart mažiau išlaidų elektrai, svari pagalba klimatui, geresnis įmonės įvaizdis – tai yra dalis naudų,...

Tvarus verslas
2021.12.01
„Rail Baltica“ galimybės: keleiviams, kroviniams, specialistams Verslo tribūna 1

„Baltijos šalyse statomą geležinkelį „Rail Baltica“ reikia vertinti kaip visos Europos Sąjungos globalios...

Tvarus verslas
2021.11.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku