„Maxima LT“ apžvelgia 2021-uosius: dėmesys tvarumo įsipareigojimams ir bendruomenėms

Organizacijos poveikio aplinkai valdymas, socialinės iniciatyvos ir vietos bendruomenių palaikymas į šias socialinės atsakomybės sritis praėjusiais metais labiausiai koncentravosi lietuviškas prekybos tinklas Maxima. Išplatintoje kasmetinėje ataskaitoje bendrovė apžvelgia praėjusių metų veiklos rezultatus ir svarbius pokyčius.
Socialinės atsakomybės veiksnių integracija į įmonės veiklos strategiją įtvirtina mūsų verslo tvarumą ir sėkmę. Kompleksiniai ir visa apimantys sprendimai suteikia pridėtinę vertę ne tik verslui, bet ir bendruomenėms, šalia kurių jis veikia. Kiekviename žingsnyje siekiame užtikrinti esminių socialinės atsakomybės sričių vystymą ir tobulinimą, teigia Maxima LT generalinis direktorius Tomas Rupšys.
Vadovaujasi pasauliniu susitarimu
Bendrovės vadovas teigia, jog siekdama pažangos socialinės atsakomybės srityje, įmonė vadovaujasi Jungtinių Tautų (JT) Darnaus vystymosi tikslais, kuriuos susitarta pasiekti iki 2030 metų. Pasauliniu mastu priimtoje darbotvarkėje išdėstyti 17 darnaus vystymosi tikslų grindžiami trimis pagrindiniais aspektais aplinkos, socialiniu ir ekonominiu.
Savo prioritetus apibrėžėme vadovaudamiesi JT Darnaus vystymosi tikslais, prie kurių įgyvendinimo siekiame prisidėti kasdien, kad mažėtų skurdas, būtų užtikrinta gyventojų socialinė ir ekonominė gerovė, o partnerystės ir pažanga tvarumo srityje padėtų saugoti planetą ir kovoti su klimato kaita. Esame modernus šiuolaikinis verslas, tad nuo globalių problemų negalime atsiriboti, pažymi T. Rupšys.
Taikydama pasaulinius standartus ir pasitelkdama pažangias praktikas, Maxima LT imtis pokyčių skatina ir savo partnerius. Vienas ryškiausių pavyzdžių praėjusiais metais priimtas sprendimas atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių visoje Meistro kokybės produkcijoje.
Kitas svarbus ilgalaikis tikslas iki 2025 metų sumažinti sunaudojamo plastiko kiekį 30 procentų. Dėl to Maxima LT visose parduotuvėse atsisakė vienkartinių plastikinių produktų, kuriems rinkoje egzistuoja alternatyva, ir tuo pačiu įgyvendino ES direktyvos reikalavimus. Taip pat intensyviai analizuojamos galimybės plastikines pakuotes pakeisti aplinkai draugiškesnėmis medžiagomis, pavyzdžiui, kanapių pluoštu, krakmolu. Su savo idėjomis ir sprendimais prie šių permainų aktyviai prisijungia ir partneriai.
Pasitelkia pažangius sprendimus
Ilgalaikiai Maxima LT įsipareigojimai pagrįsti aplinkosaugos, žiedinės ekonomikos, išteklių tausojimo bei tvaraus augimo principais. Tad bendrovė daug dėmesio skiria aplinką tausoti padedančioms modernioms technologijoms bei procesų valdymo sprendimams. Dar 2009 m. lietuviškas prekybos tinklas tapo pirmuoju šiame sektoriuje, įsidiegusiu sertifikuotos aplinkosaugos ir kokybės vadybos sistemos, atitinkančios ISO 14001 bei ISO 9001 standartų reikalavimus.
Tokie įsipareigojimai skatina įmonę nuolat ieškoti efektyvesnių ir gamtai draugiškesnių energijos ir kitų resursų naudojimo galimybių. Pavyzdžiui, vien į apšvietimo sistemų atnaujinimą praėjusiais metais Maxima LT investavo beveik 0,9 mln. eurų, o šiemet tam planuoja skirti dar per 0,7 mln. eurų.
Bedrovės vadovo teigimu, modernūs LED apšvietimo sprendimai yra visapusiškai pranašesni už kaitrines lemputes. Jie ne tik leidžia ženkliai taupyti elektros energiją ir tam skiriamus kaštus, bet ir yra draugiškesni aplinkai. Šiuo metu LED apšvietimu aprūpinta pusė visų prekybos tinklui priklausančių parduotuvių ir beveik visi sandėliai. O kas penktoje parduotuvėje įdiegtos pažangios šildymo, vėdinimo ir vėsinimo sistemos. Praėjusių metų duomenimis, iš vėjo, saulės ir vandens išgaunama žalioji elektros energija sudaro apie 11,3 mln. kWh, t. y. apie 80 proc. viso tinklo suvartojamo energijos kiekio.
Ryžtingai žengiame tvarumo keliu, nuosekliai mažiname CO2 pėdsaką bei skiriame prioritetą visokeriopai darniai įmonės veiklai, kuri taptų įkvėpimu ir pavyzdžiu kitiems, sako T. Rupšys.
Remia pažeidžiamiausius
Kova su klimato kaita ir aplinką tausojantys sprendimai tik viena iš darnaus vystymosi sričių, kuriose įmonė siekia pažangos. Ne mažiau dėmesio, prekybos tinklo vadovo teigimu, bendrovė skiria ir spręsdama socialinius iššūkius. T. Rupšys pažymi, kad jau kurį laiką prekybos tinklas mezga ryšius su vietos bendruomenėmis, prisideda prie įvairių socialinių iniciatyvų bei paramos fondų, kitų projektų. Iš viso praėjusiais metais paramai bendrovė skyrė 908 tūkst. eurų. 2020 metais paramos suma sudarė 801 tūkst. eurų, 2019-aisiais 770 tūkst. eurų.
Du trečdalius pernykštės paramos prekybos tinklas skyrė Maisto bankui. Kiekvieną mėnesį organizacijos globojamiems žmonėms prekybos tinklas skiria maisto produktų, taip pat kartu vykdo rudens ir pavasario aukojimo projektus.
Bendrovės pastangas padėti labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms rodo ir visa eilė kitų iniciatyvų: Maxima LT remia Maltos ordino pagalbos tarnybos vaikų dienos centrus, drauge su Maltos ordinu ir SOS vaikų kaimais įgyvendino kalėdinį meškučių dirbtuvių projektą, vaikams su specialiaisiais poreikiais dovanoja delfinų terapijas, jau 13 metų bendradarbiauja su fondu Mamų unija, sklandžiai tęsia ir SOS vaikų kaimų Lietuvoje bei Ankstukų aukojimo akcijas.
Prekybos tinklas operatyviai reagavo ir į praėjusiais metais susiklosčiusią sudėtingą situaciją Lietuvos pasienyje. Lietuvos Raudonajam Kryžiui bendrovė perdavė konservų, higienos reikmenų ir kitų būtiniausių daiktų už beveik 65 tūkst. eurų visa tai buvo išdalinta migrantų šeimoms su vaikais.
Investuoja į moksleivius ir bendruomenes
T. Rupšys priduria, kad ypatingą dėmesį bendrovė skiria ir dviem savoms socialinėms iniciatyvoms. Nacionalinė moksleivių skatinimo programa Lietuvos Maximalistai, kuria talentingiausi moksleiviai motyvuojami siekti geriausių rezultatų, praėjusiais metais pasižymėjo rekordiniu stipendijų fondu jo dydis siekė 90 tūkst. eurų. Lietuvos Maximalistu pernai tapo 101 moksleivis, o iš viso gauta daugiau kaip 600 paraiškų.
Didelio susidomėjimo sulaukė ir kita tradicinė iniciatyvakonkursas Mes bendruomenė. Miestų ir miestelių bendruomenėms pernai skirta 100 tūkst. eurų, kad jos galėtų kurti alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, taip didindamos neformaliojo mokymosi ir užimtumo galimybes. Lėšos skirtos keturiolikos bendruomenių projektų visoje Lietuvoje įgyvendinimui.
Kasmet vis labiau jaučiame, kad esame bendruomenių dalis. Pradėdami nuo savęs kartu su 12 tūkst. savo darbuotojų kuriame geresnę aplinką, suteikiame impulsą klientams ir partneriams. Esame išvien, kai tenka spręsti sudėtingus iššūkius. Skaidrumu ir atvirumu stipriname pasitikėjimą vieni kitais, praėjusius veiklos metus apibendrina Maxima LT generalinis direktorius T. Rupšys. Pasak vadovo, įmonė yra pasiryžusi dėti visas pastangas, kad jos veikla atitiktų darnumo, aplinkosaugos, išteklių tausojimo ir tvaraus augimo principus. Tai ne tik leidžia prisidėti prie bendruomenių gerovės, planetos išsaugojimo, bet ir kuria pridėtinę vertę pačiam verslui.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti