„Maxima“ didina investicijas į darbuotojų ir jų šeimų gerovę

Reklama publikuota: 2021-07-22
svg svg

Beveik 0,8 mln. eurų – tiek per pirmąjį pusmetį didžiausias šalies darbdavys – prekybos tinklas „Maxima“ – skyrė pagal kolektyvinę sutartį numatytam darbuotojų socialinių naudų paketui. Bendrovės generalinės direktorės Jolantos Bivainytės teigimu, šia investicija siekiama visapusiškai pasirūpinti ir darbuotojų darbo sąlygomis bei sveikata, ir skirti didesnį dėmesį jų šeimoms.

Prieš kelerius metus kolektyvinę sutartį atnaujinusi „Maxima“ išplėtė visiems darbuotojams skiriamų papildomų naudų paketą numatydama 300 tūkst. eurų metinį biudžetą. Šių metų pirmąjį pusmetį investicijas papildomoms darbuotojų naudoms bendrovė išaugino net keliskart – nuo 2021 metų pradžios tam skyrė daugiau nei 795 tūkst. eurų.

„Esame didžiausias šalies darbdavys, todėl jaučiame atsakomybę sukurti kuo geresnes darbo sąlygas. Šįmet padidinome darbo užmokestį bei kas mėnesį skiriamų premijų apimtis, taip pat plečiame darbuotojams skirtų papildomų socialinių naudų paketą. Šiems metams dar tik įpusėjus pasiekėme visų 2020 metų socialinių naudų paketo biudžetą, kuris pernai sudarė daugiau nei 773 tūkst. eurų. Laikomės įsipareigojimų, įtvirtintų kolektyvinėje sutartyje, kad kiekvienas mūsų darbuotojas galėtų ne tik jaustis finansiškai saugus, tobulėti, bet ir sulaukti paramos sudėtingomis gyvenimo situacijomis“, – pažymi J. Bivainytė.

Papildomos naudos – ir darbuotojams, ir jų šeimoms

Itin platus socialinių naudų paketas, numatytas bendrovės kolektyvinėje sutartyje, skirtas ir darbuotojų, ir jų šeimų gerovei. Įvairių dydžių išmokomis bei apmokamomis atostogomis prekybos tinklas „Maxima“ tiek sveikina darbuotojus įvairiomis progomis, tiek gelbsti ištikus nelaimei.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kasmet Kalėdų ir Velykų progomis visi prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai, jų jaunesnės nei 12 metų atžalos bei daugiavaikės šeimos kasmet sulaukia šventinių dovanų. Geriausiai besimokinantys darbuotojų vaikai gauna stipendijas ir yra kviečiami į nemokamas vasaros stovyklas. Taip pat daugiavaikės „Maxima“ darbuotojų šeimos Rugsėjo 1-osios proga gauna dovanų korteles kanceliarinėms prekėms įsigyti. Gimus vaikui, darbuotojui skiriama 200 eurų išmoka, o sutuoktuvių proga bendrovė skiria 3 dienas papildomų apmokamų atostogų.

Neįgalius nepilnamečius auginantiems darbuotojams prekybos tinklas kasmet skiria 100 eurų vertės vaistinės dovanų kortelę. O kol darbuotojo šeimos nariui nustatinėjamas specialusis nuolatinės slaugos ar specialusis priežiūros poreikis, gali būti suteikiamos papildomos apmokamos atostogos iki 30 kalendorinių dienų. Dėl gaisro ar stichinių nelaimių gyvenamąjį būstą praradusiems darbuotojams numatyta 2000 eurų vienkartinė išmoka, o praradus artimąjį suteikiama laidojimo išmoka ir 3 papildomos apmokamos atostogų dienos.

„Didelė ir vieninga komanda yra mūsų stiprybė. Esame atsakingi už savo darbuotojus, todėl mums rūpi, kaip jie jaučiasi tiek darbe, tiek namų aplinkoje. Juntame atsakomybę visokeriopai pasirūpinti savo darbuotojais ir jų šeimomis – tiek svarbių švenčių metu, tiek tais atvejais, kada ištinka nelaimės“, – pažymi J. Bivainytė.

Darbuotojų sveikatai – išskirtinis dėmesys

Didžiausio Lietuvos darbdavio, šiuo metu vienijančio daugiau nei 13 tūkst. žmonių komandą, kolektyvinė sutartis numato ypatingą dėmesį darbuotojų sveikatos užtikrinimui. Nuo 2020-ųjų pavasario prekybos tinklas visus savo esamus ir būsimus darbuotojus draudžia specialiu sveikatos draudimu nuo koronaviruso – dėl infekcijos gydantis ligoninėje, jiems mokamos išmokos. Siekdamas palaikyti emocinę darbuotojų sveikatą pandemijos metu, prekybos tinklas suteikė galimybę nemokamai anonimiškai konsultuotis su profesionaliais psichologais.

Taip pat visi bendrovės darbuotojai yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu, garantuojančiu šeimos ar gydytojo specialisto konsultaciją, paskirtų diagnostinių tyrimų atlikimą, ambulatorinį gydymą tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose, odontologijos bei reabilitacijos paslaugas visoje Lietuvoje.

„Gera mūsų darbuotojų sveikata ir savijauta yra pagrindiniai įmonės prioritetai. Pastaruoju metu, kai kasdien susiduriame su COVID-19 grėsme, o šalies medikams tenka dideli krūviai, savo komandai norime užtikrinti sklandų bei kokybišką gydymą. Suteikdami šią motyvacinę priemonę, skatiname darbuotojus rūpintis savimi ir susirgus suteikiame galimybę greičiau patekti pas gydytojus“, – pabrėžia J. Bivainytė.

Kasmet „Maximos“ darbuotojams yra sudaroma galimybė nemokamai pasiskiepyti nuo sezoninio gripo. Prekybos tinklas skatina kolektyvą vakcinuojantis apsisaugoti ir nuo koronaviruso – visiems pasiskiepijusiems darbuotojams dovanojamas 10 eurų vertės „Eurovaistinės“ dovanų kuponas.

Kolektyvinė sutartis neša abipusę naudą

Rita Karavaitienė, internetinės darbuotojų paieškos „CV-Online“ rinkodaros vadovė, kolektyvinę sutartį vadina darbdavio ir darbuotojų dialogu – jos teigimu, toks susitarimas bendrovės komandai, pasitelkiant profesinę sąjungą, padeda suderėti specifines darbo sąlygas, darbo režimo, atlygio sistemą, papildomų naudų paketą.

„Kolektyvinė sutartis su darbdaviu leidžia susitarti daug konkrečiau, nei numato Darbo kodeksas. Toks dokumentas užtikrina specifinius darbuotojų lūkesčius, kurie priklauso nuo įmonės veiklos srities, komandos pareigybių. Čia apibrėžiami ir darbo, atlyginimo lūkesčiai, kolektyvo poreikiai. Šia sutartimi kartu numatomos darbuotojų ir darbdavio teisės, pareigos bei atsakomybės. Visgi toks susitarimas ne tik užtikrina geresnes darbo sąlygas komandai, skaidrią atlyginimo sistemą ar papildomas naudas – jis teikia naudą ir darbdaviams, leisdamas tinkamai motyvuoti darbuotojus ir didinti pastarųjų lojalumą“, – pažymi R. Karavaitienė. 

Anot jos, visos papildomos socialinės naudos darbuotojams kolektyvinėse sutartyse įtvirtinamos bendru darbdavio ir profesinių darbuotojų sąjungų susitarimu. Tikslingai sudarydamos dokumentą bei atsižvelgdamos į darbuotojų poreikius, laimi abi pusės – ir komanda, ir darbdavys.

„Baziniai dalykai, kurie turėtų būti numatyti kolektyvinėje sutartyje, yra tinkamų darbo sąlygų, įrankių, priemonių užtikrinimas, skaidri bei teisinga atlygio sistema, finansiniai ir nefinansiniai priedai, profesinio tobulėjimo galimybės ir kitos naudos. Todėl įsidarbinant tikrai vertėtų paklausti, ar įmonė turi tokį susitarimą. Dažnu atveju, darbdavys pats jį akcentuoja. Tokioje sutartyje svarbiausios ir darbo specifiką atitinkančios sąlygos jau būna suderėtos, tad darbuotojams belieka jomis pasinaudoti“, – apibendrina R. Karavaitienė. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: naujos mados ir žaliasis smegenų plovimas Verslo tribūna

Visuomenės dėmesys tvarumo temoms nuosekliai auga, o ir įstatymų leidėjai vis griežčiau rūpinasi ne tik...

Tvarus verslas
2022.06.28
Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: koją kiša nepamatuoti sprendimai Verslo tribūna

Prekės ženklai vis aktyviau tobulina savo pakuotes: keičia medžiagas, edukuoja vartotojus, dalyvauja...

Tvarus verslas
2022.06.22
Maisto pramonės įmonėse populiarėja darbo drabužių nuoma: tvaru ir ekonomiška Verslo tribūna

Pasaulyje kasmet sunegaluoja dešimtys milijonai žmonių, paragavusių užteršto maisto. Ir nors uniformos bei...

Tvarus verslas
2022.06.21
Mėsos analogai – vis dažnesni visavalgių lietuvių krepšeliuose Verslo tribūna

Iš augalinių žaliavų pagaminti mėsos pakaitalai – viena svarbiausių pastarojo meto maisto pramonės inovacijų,...

Tvarus verslas
2022.06.16
„Pon Holdings“ duetas su „Porsche“: bendroje įmonėje gamins „Porsche“ dviračius Premium

Kėdainiuose dviračių gamyklą statanti Nyderlandų transporto milžinė „Pon Holdings“ naujos kartos elektrinių...

Pramonė
2022.06.12
Už ESG etiketės kliūva visi: ir bankai, ir Baltijos šalių finansų rinka Premium

Europos perėjimui link netaršios ekonomikos prireiks daug investicijų, tikimasi gausaus privataus sektoriaus...

Rinkos
2022.06.09
„Kalnapilio-Tauro grupė“ imasi pokyčių: į energetinį tvarumą investuos daugiau nei 5 mln. Eur Verslo tribūna 2

Viena didžiausių Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintoja „Kalnapilio-Tauro grupė“ pradėjo įgyvendinti...

Tvarus verslas
2022.06.08
Tvarios sunkiosios transporto priemonės: pasiūlos yra, bet infrastruktūra buksuoja Premium

Europai vis drąsiau žygiuojant Žaliuoju kursu, tvarius sprendimus siūlo ir sunkiojo transporto gamintojai.

Logistika
2022.05.26
„Dadu“ tvarumo patirtis: per metus – 15 tonų mažiau plastiko Verslo tribūna

Tvarumas Lietuvoje su kiekviena diena įgauna vis didesnę svarbą. Tačiau maisto pramonėje tvarumo tikslai...

Tvarus verslas
2022.05.19
Vienas iš variantų – tekstilės atliekų perdirbimo fabrikas Šiauliuose Premium

ES teisės aktai ir vartotojų spaudimas privers tekstilės gamintojus arba ieškoti Europoje fabrikų, kurie...

Pramonė
2022.05.17
Tvarumo kodavimas NT versle – daug neatsakytų klausimų ir įtaka pelno eilutėms Premium

Nekilnojamojo turto (NT) sektoriaus bendrovės jau aktyviau į savo strategijas įtraukia kompleksinio tvarumo...

Tvarus verslas
2022.05.16
Ateina šeštoji pramonės revoliucija Premium 3

Lietuvos gamybos, kaip ir visos Europos bei pažangaus pasaulio pramonės, netrukus laukia milžiniška...

Pramonė
2022.05.07
„Maxima LT“ apžvelgia 2021-uosius: dėmesys tvarumo įsipareigojimams ir bendruomenėms Verslo tribūna

Organizacijos poveikio aplinkai valdymas, socialinės iniciatyvos ir vietos bendruomenių palaikymas – į šias...

Tvarus verslas
2022.05.04
„Maxima“ papildomų naudų darbuotojams paketą padidino triskart Verslo tribūna 2

Daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų vienijantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ praėjusiais metais net 3...

Tvarus verslas
2022.04.21
Nematoma karo žaizda: Ukrainoje formuojasi ekologinės krizės židiniai Verslo tribūna

Kol pasaulis susitelkęs į kovą už laisvę ir humanitarinę krizę Ukrainoje, specialistai neramiai stebi ir...

Tvarus verslas
2022.03.31
„Maxima“ plečia skaitmenizavimo sprendimus: atsisako ir įprastų popierinių dokumentų, ir pirkimo kvitų Verslo tribūna 7

Apsipirkinėjantys lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ nuo šiol patys gali nuspręsti, ar spausdinti...

Tvarus verslas
2022.03.31
Pasirašytas vienas didžiausių istorijoje tvaraus aviacinio kuro sandorių Verslo tribūna

Logistikos bendrovė „DHL Express“ ir Suomijos degalų gamintoja „Neste“ pasirašė vieną didžiausių susitarimų...

Tvarus verslas
2022.03.30
„Kalnapilio-Tauro grupė“ įgyvendindama tvarumo strategiją plastikinius butelius keičia į 100% perdirbto plastiko butelius Verslo tribūna 2

Viena iš Lietuvos gėrimų gamybos lyderių „Kalnapilio-Tauro grupė“ ėmė naudoti perdirbto plastiko rPET (angl.

Tvarus verslas
2022.03.28
„Neste“ tvarių partnerysčių vadove Baltijos šalyse tapo Jone Sestakauskaite Verslo tribūna 1

Suomijos tinklo „Neste“ tvarių partnerysčių vadovės Baltijos šalyse pareigas pradėjo eiti Jone...

Tvarus verslas
2022.03.25
Tvarumo vadovų užduotys: nuo darbdavio įvaizdžio iki pakuočių poveikio vertinimo Verslo tribūna

Tvarumo specialisto pozicija, nors dar gana nauja, jau sparčiai populiarėja. Tik darbų laukas šioje...

Tvarus verslas
2022.02.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku