„Maxima“ didina investicijas į darbuotojų ir jų šeimų gerovę

Reklama publikuota: 2021-07-22
svg svg

Beveik 0,8 mln. eurų – tiek per pirmąjį pusmetį didžiausias šalies darbdavys – prekybos tinklas „Maxima“ – skyrė pagal kolektyvinę sutartį numatytam darbuotojų socialinių naudų paketui. Bendrovės generalinės direktorės Jolantos Bivainytės teigimu, šia investicija siekiama visapusiškai pasirūpinti ir darbuotojų darbo sąlygomis bei sveikata, ir skirti didesnį dėmesį jų šeimoms.

Prieš kelerius metus kolektyvinę sutartį atnaujinusi „Maxima“ išplėtė visiems darbuotojams skiriamų papildomų naudų paketą numatydama 300 tūkst. eurų metinį biudžetą. Šių metų pirmąjį pusmetį investicijas papildomoms darbuotojų naudoms bendrovė išaugino net keliskart – nuo 2021 metų pradžios tam skyrė daugiau nei 795 tūkst. eurų.

„Esame didžiausias šalies darbdavys, todėl jaučiame atsakomybę sukurti kuo geresnes darbo sąlygas. Šįmet padidinome darbo užmokestį bei kas mėnesį skiriamų premijų apimtis, taip pat plečiame darbuotojams skirtų papildomų socialinių naudų paketą. Šiems metams dar tik įpusėjus pasiekėme visų 2020 metų socialinių naudų paketo biudžetą, kuris pernai sudarė daugiau nei 773 tūkst. eurų. Laikomės įsipareigojimų, įtvirtintų kolektyvinėje sutartyje, kad kiekvienas mūsų darbuotojas galėtų ne tik jaustis finansiškai saugus, tobulėti, bet ir sulaukti paramos sudėtingomis gyvenimo situacijomis“, – pažymi J. Bivainytė.

Papildomos naudos – ir darbuotojams, ir jų šeimoms

Itin platus socialinių naudų paketas, numatytas bendrovės kolektyvinėje sutartyje, skirtas ir darbuotojų, ir jų šeimų gerovei. Įvairių dydžių išmokomis bei apmokamomis atostogomis prekybos tinklas „Maxima“ tiek sveikina darbuotojus įvairiomis progomis, tiek gelbsti ištikus nelaimei.

Kasmet Kalėdų ir Velykų progomis visi prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai, jų jaunesnės nei 12 metų atžalos bei daugiavaikės šeimos kasmet sulaukia šventinių dovanų. Geriausiai besimokinantys darbuotojų vaikai gauna stipendijas ir yra kviečiami į nemokamas vasaros stovyklas. Taip pat daugiavaikės „Maxima“ darbuotojų šeimos Rugsėjo 1-osios proga gauna dovanų korteles kanceliarinėms prekėms įsigyti. Gimus vaikui, darbuotojui skiriama 200 eurų išmoka, o sutuoktuvių proga bendrovė skiria 3 dienas papildomų apmokamų atostogų.

Neįgalius nepilnamečius auginantiems darbuotojams prekybos tinklas kasmet skiria 100 eurų vertės vaistinės dovanų kortelę. O kol darbuotojo šeimos nariui nustatinėjamas specialusis nuolatinės slaugos ar specialusis priežiūros poreikis, gali būti suteikiamos papildomos apmokamos atostogos iki 30 kalendorinių dienų. Dėl gaisro ar stichinių nelaimių gyvenamąjį būstą praradusiems darbuotojams numatyta 2000 eurų vienkartinė išmoka, o praradus artimąjį suteikiama laidojimo išmoka ir 3 papildomos apmokamos atostogų dienos.

„Didelė ir vieninga komanda yra mūsų stiprybė. Esame atsakingi už savo darbuotojus, todėl mums rūpi, kaip jie jaučiasi tiek darbe, tiek namų aplinkoje. Juntame atsakomybę visokeriopai pasirūpinti savo darbuotojais ir jų šeimomis – tiek svarbių švenčių metu, tiek tais atvejais, kada ištinka nelaimės“, – pažymi J. Bivainytė.

Darbuotojų sveikatai – išskirtinis dėmesys

Didžiausio Lietuvos darbdavio, šiuo metu vienijančio daugiau nei 13 tūkst. žmonių komandą, kolektyvinė sutartis numato ypatingą dėmesį darbuotojų sveikatos užtikrinimui. Nuo 2020-ųjų pavasario prekybos tinklas visus savo esamus ir būsimus darbuotojus draudžia specialiu sveikatos draudimu nuo koronaviruso – dėl infekcijos gydantis ligoninėje, jiems mokamos išmokos. Siekdamas palaikyti emocinę darbuotojų sveikatą pandemijos metu, prekybos tinklas suteikė galimybę nemokamai anonimiškai konsultuotis su profesionaliais psichologais.

Taip pat visi bendrovės darbuotojai yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu, garantuojančiu šeimos ar gydytojo specialisto konsultaciją, paskirtų diagnostinių tyrimų atlikimą, ambulatorinį gydymą tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose, odontologijos bei reabilitacijos paslaugas visoje Lietuvoje.

„Gera mūsų darbuotojų sveikata ir savijauta yra pagrindiniai įmonės prioritetai. Pastaruoju metu, kai kasdien susiduriame su COVID-19 grėsme, o šalies medikams tenka dideli krūviai, savo komandai norime užtikrinti sklandų bei kokybišką gydymą. Suteikdami šią motyvacinę priemonę, skatiname darbuotojus rūpintis savimi ir susirgus suteikiame galimybę greičiau patekti pas gydytojus“, – pabrėžia J. Bivainytė.

Kasmet „Maximos“ darbuotojams yra sudaroma galimybė nemokamai pasiskiepyti nuo sezoninio gripo. Prekybos tinklas skatina kolektyvą vakcinuojantis apsisaugoti ir nuo koronaviruso – visiems pasiskiepijusiems darbuotojams dovanojamas 10 eurų vertės „Eurovaistinės“ dovanų kuponas.

Kolektyvinė sutartis neša abipusę naudą

Rita Karavaitienė, internetinės darbuotojų paieškos „CV-Online“ rinkodaros vadovė, kolektyvinę sutartį vadina darbdavio ir darbuotojų dialogu – jos teigimu, toks susitarimas bendrovės komandai, pasitelkiant profesinę sąjungą, padeda suderėti specifines darbo sąlygas, darbo režimo, atlygio sistemą, papildomų naudų paketą.

„Kolektyvinė sutartis su darbdaviu leidžia susitarti daug konkrečiau, nei numato Darbo kodeksas. Toks dokumentas užtikrina specifinius darbuotojų lūkesčius, kurie priklauso nuo įmonės veiklos srities, komandos pareigybių. Čia apibrėžiami ir darbo, atlyginimo lūkesčiai, kolektyvo poreikiai. Šia sutartimi kartu numatomos darbuotojų ir darbdavio teisės, pareigos bei atsakomybės. Visgi toks susitarimas ne tik užtikrina geresnes darbo sąlygas komandai, skaidrią atlyginimo sistemą ar papildomas naudas – jis teikia naudą ir darbdaviams, leisdamas tinkamai motyvuoti darbuotojus ir didinti pastarųjų lojalumą“, – pažymi R. Karavaitienė. 

Anot jos, visos papildomos socialinės naudos darbuotojams kolektyvinėse sutartyse įtvirtinamos bendru darbdavio ir profesinių darbuotojų sąjungų susitarimu. Tikslingai sudarydamos dokumentą bei atsižvelgdamos į darbuotojų poreikius, laimi abi pusės – ir komanda, ir darbdavys.

„Baziniai dalykai, kurie turėtų būti numatyti kolektyvinėje sutartyje, yra tinkamų darbo sąlygų, įrankių, priemonių užtikrinimas, skaidri bei teisinga atlygio sistema, finansiniai ir nefinansiniai priedai, profesinio tobulėjimo galimybės ir kitos naudos. Todėl įsidarbinant tikrai vertėtų paklausti, ar įmonė turi tokį susitarimą. Dažnu atveju, darbdavys pats jį akcentuoja. Tokioje sutartyje svarbiausios ir darbo specifiką atitinkančios sąlygos jau būna suderėtos, tad darbuotojams belieka jomis pasinaudoti“, – apibendrina R. Karavaitienė. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Maxima“ didina investicijas į darbuotojų ir jų šeimų gerovę Verslo tribūna 6

Beveik 0,8 mln. eurų – tiek per pirmąjį pusmetį didžiausias šalies darbdavys – prekybos tinklas „Maxima“ –...

Tvarus verslas
2021.07.22
Sprendimai, kurių tikrai verta imtis siekiant tvarumo Verslo tribūna

Nešvaistyti elektros, atsisakyti plastiko ar bent jau jį rūšiuoti – tokių pačių pirminių sprendimų pirmiausia...

Tvarus verslas
2021.07.16
Išmaniųjų įrenginių pokyčiai: jau galima rinktis tvariau Verslo tribūna

Renkantis naują išmanųjį telefoną, kriterijų svarbumo sąraše vis dar pirmauja prekės ženklas ir kaina, tačiau...

Tvarus verslas
2021.07.14
„Švyturys-Utenos alus“ pripažintas atsakingiausia praėjusių metų įmone Verslo tribūna 3

Valstybės institucijos, verslo, švietimo ir žiniasklaidos sektoriaus atstovai jau dešimtą kartą varžėsi...

Tvarus verslas
2021.06.18
Nauja pramoga atkreips dėmesį į tvarumą: kviečia keliauti po išskirtinius objektus Vilniuje Verslo tribūna

Virtualiai įbristi į tirpstančius ledynus, paklausyti virš Vilnelės sklandančios muzikos ar prisėsti šalia...

Tvarus verslas
2021.06.17
„Swedbank“: lyčių atlyginimų skirtumus organizacijos turi stebėti nuolat Verslo tribūna 3

„Sodrai“ pradėjus viešai skelbti vidutinį atlygį šalies įmonėse pagal lytį, paaiškėjo, kad atlyginimų...

Tvarus verslas
2021.06.17
Išmanieji skaitikliai taupo ir laiką, ir pinigus  Verslo tribūna

Vandentiekis tampa vis išmanesnis. Bendrovė „Vilniaus vandenys“ jau įdiegė beveik 7 000 išmaniųjų nuotolinio...

Tvarus verslas
2021.06.17
„Maximos“ sprendimą atsisakyti baudų praktikos tiekėjai sveikina: tai – aukštas standartas Verslo tribūna 1

Prekybos tinklas „Maxima“ atsisako baudų praktikos už prekių pristatymo vėlavimą – tokių teisinių nuostatų...

Tvarus verslas
2021.06.16
Trys žingsniai, kad partnerių sunkumai nenutemptų verslo žemyn Verslo tribūna

Tvarus gali būti tik sėkmingai ir stabiliai veikiantis verslas, tačiau kad ir kiek dėtumėte pastangų į savo...

Tvarus verslas
2021.06.16
„Rail Baltica“ jau didina Kaišiadorių patrauklumą Verslo tribūna 1

Tarp Vilniaus ir Kauno, šalia geležinkelio, įsikūrę Kaišiadorys planuoja išnaudoti ir geležinkelį „Rail...

Tvarus verslas
2021.06.09
Tvarumo ataskaitos: kaip neužlipti ant rinkodaros grėblio Verslo tribūna

Dėmesio tvarumui skiriančios įmonės ir Lietuvoje jau įvedė tradiciją svarbiausius pasiekimus paskelbti...

Tvarus verslas
2021.06.01
„Neste“ tvarumo viceprezidentė: „Investicijos į tvarumą sukuria produktams pridėtinę vertę“ Verslo tribūna 3

„Investuojame į inovacijas ir kuriame tokius sprendimus, kad visi produktai, kuriuos ateityje siūlysime savo...

Tvarus verslas
2021.05.28
„Swedbank“: elektromobilių bangą išjudins patrauklesnė jų kaina Verslo tribūna 14

Augantis susidomėjimas elektromobiliais jau ne vienerius metus kursto kalbas, kad būtent šios tvarios...

Tvarus verslas
2021.05.19
Paprasčiau nei galvojote: tvaresnei veiklai užtenka tik vieno žingsnio Verslo tribūna

Daugiau nei 70% verslo atstovų teigia, kad jiems rūpi neigiamo poveikio aplinkai mažinimas ir kad tai svarbu...

Tvarus verslas
2021.05.13
Paskelbtas pirmasis konsoliduotas statybos medžiagų pirkimas geležinkeliui „Rail Baltica“ Verslo tribūna

Už projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą Lietuvoje atsakinga AB „LTG Infra“ įgyvendina naujus sprendimus,...

Tvarus verslas
2021.05.12
Tvarumo siekis jau reformuoja ir investicijų apsaugą Verslo tribūna 2

Didžiųjų investicijų apsaugai skirtą investicinį arbitražą gaubia reformų nuotaikos, o viena iš labai svarbių...

Tvarus verslas
2021.04.29
Naujas „Maxima LT“ žingsnis – atvira darbo užmokesčio politika Verslo tribūna 1

Daugiau nei 13 tūkst. darbuotojų šiuo metu vienijanti „Maxima LT“ nusprendė kas mėnesį skelbti išsamią...

Tvarus verslas
2021.04.29
„Rail Baltica“ didina žaliausio transporto galimybes ir Lietuvoje, ir Europoje Verslo tribūna

Europos Sąjungoje (ES) transportas į aplinką išmeta apie 1/3 visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Tvarus verslas
2021.04.29
„Telia“: pakuotė tampa verslo tvarumo veidu Verslo tribūna

Pakuotės yra būtinos užtikrinant prekių higieną, šviežumą ir apsaugą. Tačiau į neperdirbamų atliekų kiekio...

Tvarus verslas
2021.04.28
„Orkla Foods Lietuva“: darnus verslo vystymas ir tvarūs produktai – ne ateitis, bet šiandiena Verslo tribūna

Pasaulyje vis labiau pabrėžiant tvarumo politiką, darnus verslo vystymas tampa pareiga. Tai supranta ir...

Tvarus verslas
2021.04.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku