„Maxima“ ir toliau investuoja į darbuotojų saugumą

Reklama publikuota: 2020-12-03
svg svg

Ne viena verslo teorija teigia, kad geriausi įmonės ambasadoriai yra jos darbuotojai, todėl į jų gerovę visada apsimoka investuoti. Jolanta Bivainytė, didžiausio Lietuvoje prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė, akcentuoja, kad investuoti į darbuotojus ypač svarbu ne tik ekonomikos klestėjimo laikotarpiais, bet ir per krizes.

„Maxima“ darbuotojų apsaugų krepšelį nuolat peržiūri ir pildo: besibaiminančius dėl sveikatos išleidžia atostogų, jaučiantiems krizės grėsmę leidžia papildomai užsidirbti,  ilgalaikiams darbuotojams siūlo papildomą sveikatos draudimą, o dirbantiems Astravo AE rizikos zonoje parūpino kalio jodido tablečių.

Investuoja kas mėnesį

Šiųmetė vis dar besitęsiančios pandemijos patirtis rodo, kad krizių metu būtent darbuotojai tampa pažeidžiamiausia įmonės grandimi.

nuotrauka::1 right

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pandemijos pradžioje bendrovė suskubo pasirūpinti būtinosiomis  apsaugos priemonėmis: „Maximos“ parduotuvėse prie kasų yra įrengtos organinio stiklo pertvaros, pirkėjų saugumui informacinėmis juostomis sužymėti rekomenduotini stovėjimo atstumai, savitarnos kasų kasininkai ir apsaugos darbuotojai dėvi specialius apsauginius skydelius,  laikomasi sugriežtintų higienos reikalavimų: kasdien reguliariai dezinfekuojami vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija.

Darbuotojų ir klientų saugumui užtikrinti „Maxima“ kas mėnesį papildomai skiria virš 0,3 mln. Eur.

Papildomas draudimas

Tačiau J. Bivainytė akcentuoja, kad vien apsaugos priemonių nepakanka – darbuotojai motyvuojami ir papildomomis finansinėmis priemonėmis bei naudomis. Daugiau kaip 13.000 darbuotojų turintis prekybos tinklas, bendradarbiaudamas su draudimo įmone „Gjensidige“, juos apdraudė papildomu sveikatos draudimu. Nuo gruodžio 1 d. metus galiojančiu draudimu apdrausti visi „Maximos“ darbuotojai, kurie įmonėje dirba daugiau kaip 3 mėnesius ir jų sutarties terminas yra ilgesnis nei pusė metų.

„Gera mūsų darbuotojų sveikata ir savijauta yra pagrindiniai įmonės prioritetai. Šiuo metu kasdien susiduriame su COVID-19 grėsme, todėl savo komandai norime užtikrinti sklandų bei kokybišką gydymą. Suteikdami šią motyvacinę priemonę, skatiname darbuotojus rūpintis savimi, o tai padaryti taps paprasčiau, kai susirgus bus galimybė greičiau patekti pas gydytojus“, – sako J. Bivainytė.

Bendrovė darbuotojams įteikė vardines sveikatos draudimo korteles, kurios garantuoja šeimos ar gydytojo specialisto konsultaciją, paskirtų diagnostinių tyrimų atlikimą, ambulatorinį gydymą tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose, odontologijos bei reabilitacijos paslaugas visoje Lietuvoje. Draudimas leidžia pasirinkti tą gydymo įstaigą, kurioje darbuotojas nori gauti paslaugą.

Ši draudimo iniciatyva įmonei kainuos 1,5 mln. Eur per metus. J. Bivainytė pabrėžia, kad tokios investicijos – būtinos, nes nuolatinis rūpestis darbuotojais yra vienas pagrindinių tvaraus verslo principų.

„Žmonės, kurie jaučia, kad darbdavys jais rūpinasi, patys geriau dirba, patiria mažiau streso ir yra labiau patenkinti darboviete. Taip, tam reikia investicijų, tačiau taip laimime visi“, — teigia J. Bivainytė.

Apsauga nuo radiacijos

Nors pagrindine grėsme darbuotojų sveikatai įmonės šiuo metu laiko COVID-19, rūpestį Lietuvos verslui kelia ir galimos Baltarusijos Astravo atominės elektrinės rizikos. Atsižvelgdama į jas, „Maxima“ rizikos zonoje dirbantiems darbuotojams nupirko kalio jodido tablečių. Po dvi tabletes, kurios parą laiko apsaugo skydliaukę nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio, įmonė parūpino 110 padalinių, patenkančių į skubiųjų apsaugomųjų veiksmų zonoje esančias Švenčionių ir Vilniaus rajono savivaldybes, darbuotojams. Taip pat tiems, kas dirba 100 km spinduliu nuo Astravo AE veikiančiose „Maximos“ parduotuvėse, maisto gamybos cechuose, logistikos ir administracijos padaliniuose.

„Norime savo darbuotojus apsaugoti nuo bet kokios galimos grėsmės, todėl nusprendėme ir patys turėti pakankami kalio jodido atsargų, kad, nelaimės atveju gavę atsakingų valstybės institucijų nurodymus, nedelsiant galėtume darbo vietoje esantiems darbuotojams išdalinti po vieną kalio jodido tablečių paros dozę ir saugiai pradėti evakuaciją. Atsakingai vertiname Astravo AE rizikas ir stengiamės užtikrinti, kad mūsų komandos darbo aplinka būtų saugi, o personalas galėtų dirbti nesibaimindamas“, – akcentuoja J. Bivainytė.

Ji detalizuoja, kad kalio jodidas darbuotojams būtų dalinamas tik įvykus avarijai Astravo AE.

„Labai svarbu pažymėti, jog kalio jodido tabletės net ir įvykus nelaimei turi būti naudojamos tik po aiškaus Vyriausybės ar kitų atsakingų valstybės institucijų nurodymų. Šie vaistai skirti ne profilaktikai, o saugiai evakuacijai iš paveiktos zonos. Įvykus nelaimei ir prasidėjus evakuacijai padalinių vadovai darbuotojams išdalins kalio jodido tabletes, kurias būtina išgerti per 2 valandas po įvykio“, – veiksmų planą nelaimės atveju nusako vadovė.

Priemonių sistema

Dar pavasarį, vos tik prasidėjus pandemijai ir pirmajam karantinui, „Maxima“ darbuotojus apdraudė ir specialiu draudimu nuo COVID-19. Spalio pradžioje bendrovė pusmečiui šį draudimą pratęsė. Draudimo paketas numato, kad darbuotojui susirgus COVID-19 infekcija ir gydantis ligoninėje bus mokama fiksuota išmoka, taip pat ligonpinigiai. Maksimali draudimo išmoka gali siekti 1.500 Eur. Parama susirgusiems komandos nariams išmokomis neapsiriboja: su liga susidūrusiais ir saviizoliacijoje esančiais darbuotojais, anot vadovės, palaikomas nuolatinis ryšis, jiems teikiama žmogiška parama, o prireikus, kolegoms į namus atvežama maisto ar pasirūpinama kitomis jų reikmėmis.

Tiems prekybos tinklo darbuotojams, kurie jaučia esantys padidintos rizikos grupėje arba itin jaudinasi dėl savo saugumo, „Maxima“ sudaro lanksčias sąlygas išeiti tiek apmokamų, tiek neapmokamų atostogų.

Be to, kas mėnesį įmonė darbuotojams moka ne tik įprastas premijas už pasiektus individualius bei komandinius rezultatus, bet ir skatinamuosius priedus. Per mėnesį darbuotojui gali būti išmokomi ir keli motyvaciniai priedai už pasiektus skirtingus iškeltus tikslus. Parduotuvių darbuotojų, priklausomai nuo pareigybės, gaunamų premijų dydis gali siekti iki 48%, o maisto gamybos cechų darbuotojų – iki 30% darbo užmokesčio.

Įmonės motyvacinės sistemos tikslas – leisti darbuotojams jaustis ir fiziškai, ir finansiškai saugiai, t.y., daugiau užsidirbti, bet kartu ir tobulėti, kopti karjeros laiptais. „Tikimės, kad toks požiūris ir papildomos motyvacinės priemonės, skirtos sveikatos apsaugai, taps padėka už nuoširdų darbą, kurį kasdieną atlieka kiekvienas mūsų darbuotojas“, – reziumuoja „Maximos“ vadovė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: naujos mados ir žaliasis smegenų plovimas Verslo tribūna

Visuomenės dėmesys tvarumo temoms nuosekliai auga, o ir įstatymų leidėjai vis griežčiau rūpinasi ne tik...

Tvarus verslas
2022.06.28
Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: koją kiša nepamatuoti sprendimai Verslo tribūna

Prekės ženklai vis aktyviau tobulina savo pakuotes: keičia medžiagas, edukuoja vartotojus, dalyvauja...

Tvarus verslas
2022.06.22
Maisto pramonės įmonėse populiarėja darbo drabužių nuoma: tvaru ir ekonomiška Verslo tribūna

Pasaulyje kasmet sunegaluoja dešimtys milijonai žmonių, paragavusių užteršto maisto. Ir nors uniformos bei...

Tvarus verslas
2022.06.21
Mėsos analogai – vis dažnesni visavalgių lietuvių krepšeliuose Verslo tribūna

Iš augalinių žaliavų pagaminti mėsos pakaitalai – viena svarbiausių pastarojo meto maisto pramonės inovacijų,...

Tvarus verslas
2022.06.16
„Pon Holdings“ duetas su „Porsche“: bendroje įmonėje gamins „Porsche“ dviračius Premium

Kėdainiuose dviračių gamyklą statanti Nyderlandų transporto milžinė „Pon Holdings“ naujos kartos elektrinių...

Pramonė
2022.06.12
Už ESG etiketės kliūva visi: ir bankai, ir Baltijos šalių finansų rinka Premium

Europos perėjimui link netaršios ekonomikos prireiks daug investicijų, tikimasi gausaus privataus sektoriaus...

Rinkos
2022.06.09
„Kalnapilio-Tauro grupė“ imasi pokyčių: į energetinį tvarumą investuos daugiau nei 5 mln. Eur Verslo tribūna 2

Viena didžiausių Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintoja „Kalnapilio-Tauro grupė“ pradėjo įgyvendinti...

Tvarus verslas
2022.06.08
Tvarios sunkiosios transporto priemonės: pasiūlos yra, bet infrastruktūra buksuoja Premium

Europai vis drąsiau žygiuojant Žaliuoju kursu, tvarius sprendimus siūlo ir sunkiojo transporto gamintojai.

Logistika
2022.05.26
„Dadu“ tvarumo patirtis: per metus – 15 tonų mažiau plastiko Verslo tribūna

Tvarumas Lietuvoje su kiekviena diena įgauna vis didesnę svarbą. Tačiau maisto pramonėje tvarumo tikslai...

Tvarus verslas
2022.05.19
Vienas iš variantų – tekstilės atliekų perdirbimo fabrikas Šiauliuose Premium

ES teisės aktai ir vartotojų spaudimas privers tekstilės gamintojus arba ieškoti Europoje fabrikų, kurie...

Pramonė
2022.05.17
Tvarumo kodavimas NT versle – daug neatsakytų klausimų ir įtaka pelno eilutėms Premium

Nekilnojamojo turto (NT) sektoriaus bendrovės jau aktyviau į savo strategijas įtraukia kompleksinio tvarumo...

Tvarus verslas
2022.05.16
Ateina šeštoji pramonės revoliucija Premium 3

Lietuvos gamybos, kaip ir visos Europos bei pažangaus pasaulio pramonės, netrukus laukia milžiniška...

Pramonė
2022.05.07
„Maxima LT“ apžvelgia 2021-uosius: dėmesys tvarumo įsipareigojimams ir bendruomenėms Verslo tribūna

Organizacijos poveikio aplinkai valdymas, socialinės iniciatyvos ir vietos bendruomenių palaikymas – į šias...

Tvarus verslas
2022.05.04
„Maxima“ papildomų naudų darbuotojams paketą padidino triskart Verslo tribūna 2

Daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų vienijantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ praėjusiais metais net 3...

Tvarus verslas
2022.04.21
Nematoma karo žaizda: Ukrainoje formuojasi ekologinės krizės židiniai Verslo tribūna

Kol pasaulis susitelkęs į kovą už laisvę ir humanitarinę krizę Ukrainoje, specialistai neramiai stebi ir...

Tvarus verslas
2022.03.31
„Maxima“ plečia skaitmenizavimo sprendimus: atsisako ir įprastų popierinių dokumentų, ir pirkimo kvitų Verslo tribūna 7

Apsipirkinėjantys lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ nuo šiol patys gali nuspręsti, ar spausdinti...

Tvarus verslas
2022.03.31
Pasirašytas vienas didžiausių istorijoje tvaraus aviacinio kuro sandorių Verslo tribūna

Logistikos bendrovė „DHL Express“ ir Suomijos degalų gamintoja „Neste“ pasirašė vieną didžiausių susitarimų...

Tvarus verslas
2022.03.30
„Kalnapilio-Tauro grupė“ įgyvendindama tvarumo strategiją plastikinius butelius keičia į 100% perdirbto plastiko butelius Verslo tribūna 2

Viena iš Lietuvos gėrimų gamybos lyderių „Kalnapilio-Tauro grupė“ ėmė naudoti perdirbto plastiko rPET (angl.

Tvarus verslas
2022.03.28
„Neste“ tvarių partnerysčių vadove Baltijos šalyse tapo Jone Sestakauskaite Verslo tribūna 1

Suomijos tinklo „Neste“ tvarių partnerysčių vadovės Baltijos šalyse pareigas pradėjo eiti Jone...

Tvarus verslas
2022.03.25
Tvarumo vadovų užduotys: nuo darbdavio įvaizdžio iki pakuočių poveikio vertinimo Verslo tribūna

Tvarumo specialisto pozicija, nors dar gana nauja, jau sparčiai populiarėja. Tik darbų laukas šioje...

Tvarus verslas
2022.02.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku