„Maxima“ ir toliau investuoja į darbuotojų saugumą

Publikuota: 2020-12-03
svg svg

Ne viena verslo teorija teigia, kad geriausi įmonės ambasadoriai yra jos darbuotojai, todėl į jų gerovę visada apsimoka investuoti. Jolanta Bivainytė, didžiausio Lietuvoje prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė, akcentuoja, kad investuoti į darbuotojus ypač svarbu ne tik ekonomikos klestėjimo laikotarpiais, bet ir per krizes.

„Maxima“ darbuotojų apsaugų krepšelį nuolat peržiūri ir pildo: besibaiminančius dėl sveikatos išleidžia atostogų, jaučiantiems krizės grėsmę leidžia papildomai užsidirbti,  ilgalaikiams darbuotojams siūlo papildomą sveikatos draudimą, o dirbantiems Astravo AE rizikos zonoje parūpino kalio jodido tablečių.

Investuoja kas mėnesį

Šiųmetė vis dar besitęsiančios pandemijos patirtis rodo, kad krizių metu būtent darbuotojai tampa pažeidžiamiausia įmonės grandimi.

nuotrauka::1 right

Pandemijos pradžioje bendrovė suskubo pasirūpinti būtinosiomis  apsaugos priemonėmis: „Maximos“ parduotuvėse prie kasų yra įrengtos organinio stiklo pertvaros, pirkėjų saugumui informacinėmis juostomis sužymėti rekomenduotini stovėjimo atstumai, savitarnos kasų kasininkai ir apsaugos darbuotojai dėvi specialius apsauginius skydelius,  laikomasi sugriežtintų higienos reikalavimų: kasdien reguliariai dezinfekuojami vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija.

Darbuotojų ir klientų saugumui užtikrinti „Maxima“ kas mėnesį papildomai skiria virš 0,3 mln. Eur.

Papildomas draudimas

Tačiau J. Bivainytė akcentuoja, kad vien apsaugos priemonių nepakanka – darbuotojai motyvuojami ir papildomomis finansinėmis priemonėmis bei naudomis. Daugiau kaip 13.000 darbuotojų turintis prekybos tinklas, bendradarbiaudamas su draudimo įmone „Gjensidige“, juos apdraudė papildomu sveikatos draudimu. Nuo gruodžio 1 d. metus galiojančiu draudimu apdrausti visi „Maximos“ darbuotojai, kurie įmonėje dirba daugiau kaip 3 mėnesius ir jų sutarties terminas yra ilgesnis nei pusė metų.

„Gera mūsų darbuotojų sveikata ir savijauta yra pagrindiniai įmonės prioritetai. Šiuo metu kasdien susiduriame su COVID-19 grėsme, todėl savo komandai norime užtikrinti sklandų bei kokybišką gydymą. Suteikdami šią motyvacinę priemonę, skatiname darbuotojus rūpintis savimi, o tai padaryti taps paprasčiau, kai susirgus bus galimybė greičiau patekti pas gydytojus“, – sako J. Bivainytė.

Bendrovė darbuotojams įteikė vardines sveikatos draudimo korteles, kurios garantuoja šeimos ar gydytojo specialisto konsultaciją, paskirtų diagnostinių tyrimų atlikimą, ambulatorinį gydymą tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose, odontologijos bei reabilitacijos paslaugas visoje Lietuvoje. Draudimas leidžia pasirinkti tą gydymo įstaigą, kurioje darbuotojas nori gauti paslaugą.

Ši draudimo iniciatyva įmonei kainuos 1,5 mln. Eur per metus. J. Bivainytė pabrėžia, kad tokios investicijos – būtinos, nes nuolatinis rūpestis darbuotojais yra vienas pagrindinių tvaraus verslo principų.

„Žmonės, kurie jaučia, kad darbdavys jais rūpinasi, patys geriau dirba, patiria mažiau streso ir yra labiau patenkinti darboviete. Taip, tam reikia investicijų, tačiau taip laimime visi“, — teigia J. Bivainytė.

Apsauga nuo radiacijos

Nors pagrindine grėsme darbuotojų sveikatai įmonės šiuo metu laiko COVID-19, rūpestį Lietuvos verslui kelia ir galimos Baltarusijos Astravo atominės elektrinės rizikos. Atsižvelgdama į jas, „Maxima“ rizikos zonoje dirbantiems darbuotojams nupirko kalio jodido tablečių. Po dvi tabletes, kurios parą laiko apsaugo skydliaukę nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio, įmonė parūpino 110 padalinių, patenkančių į skubiųjų apsaugomųjų veiksmų zonoje esančias Švenčionių ir Vilniaus rajono savivaldybes, darbuotojams. Taip pat tiems, kas dirba 100 km spinduliu nuo Astravo AE veikiančiose „Maximos“ parduotuvėse, maisto gamybos cechuose, logistikos ir administracijos padaliniuose.

„Norime savo darbuotojus apsaugoti nuo bet kokios galimos grėsmės, todėl nusprendėme ir patys turėti pakankami kalio jodido atsargų, kad, nelaimės atveju gavę atsakingų valstybės institucijų nurodymus, nedelsiant galėtume darbo vietoje esantiems darbuotojams išdalinti po vieną kalio jodido tablečių paros dozę ir saugiai pradėti evakuaciją. Atsakingai vertiname Astravo AE rizikas ir stengiamės užtikrinti, kad mūsų komandos darbo aplinka būtų saugi, o personalas galėtų dirbti nesibaimindamas“, – akcentuoja J. Bivainytė.

Ji detalizuoja, kad kalio jodidas darbuotojams būtų dalinamas tik įvykus avarijai Astravo AE.

„Labai svarbu pažymėti, jog kalio jodido tabletės net ir įvykus nelaimei turi būti naudojamos tik po aiškaus Vyriausybės ar kitų atsakingų valstybės institucijų nurodymų. Šie vaistai skirti ne profilaktikai, o saugiai evakuacijai iš paveiktos zonos. Įvykus nelaimei ir prasidėjus evakuacijai padalinių vadovai darbuotojams išdalins kalio jodido tabletes, kurias būtina išgerti per 2 valandas po įvykio“, – veiksmų planą nelaimės atveju nusako vadovė.

Priemonių sistema

Dar pavasarį, vos tik prasidėjus pandemijai ir pirmajam karantinui, „Maxima“ darbuotojus apdraudė ir specialiu draudimu nuo COVID-19. Spalio pradžioje bendrovė pusmečiui šį draudimą pratęsė. Draudimo paketas numato, kad darbuotojui susirgus COVID-19 infekcija ir gydantis ligoninėje bus mokama fiksuota išmoka, taip pat ligonpinigiai. Maksimali draudimo išmoka gali siekti 1.500 Eur. Parama susirgusiems komandos nariams išmokomis neapsiriboja: su liga susidūrusiais ir saviizoliacijoje esančiais darbuotojais, anot vadovės, palaikomas nuolatinis ryšis, jiems teikiama žmogiška parama, o prireikus, kolegoms į namus atvežama maisto ar pasirūpinama kitomis jų reikmėmis.

Tiems prekybos tinklo darbuotojams, kurie jaučia esantys padidintos rizikos grupėje arba itin jaudinasi dėl savo saugumo, „Maxima“ sudaro lanksčias sąlygas išeiti tiek apmokamų, tiek neapmokamų atostogų.

Be to, kas mėnesį įmonė darbuotojams moka ne tik įprastas premijas už pasiektus individualius bei komandinius rezultatus, bet ir skatinamuosius priedus. Per mėnesį darbuotojui gali būti išmokomi ir keli motyvaciniai priedai už pasiektus skirtingus iškeltus tikslus. Parduotuvių darbuotojų, priklausomai nuo pareigybės, gaunamų premijų dydis gali siekti iki 48%, o maisto gamybos cechų darbuotojų – iki 30% darbo užmokesčio.

Įmonės motyvacinės sistemos tikslas – leisti darbuotojams jaustis ir fiziškai, ir finansiškai saugiai, t.y., daugiau užsidirbti, bet kartu ir tobulėti, kopti karjeros laiptais.
„Tikimės, kad toks požiūris ir papildomos motyvacinės priemonės, skirtos sveikatos apsaugai, taps padėka už nuoširdų darbą, kurį kasdieną atlieka kiekvienas mūsų darbuotojas“, – reziumuoja „Maximos“ vadovė.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Sumažinti kuro sąnaudas „Kelių priežiūrai“ padės ekovairavimas Verslo tribūna 4

Bendrovėje „Kelių priežiūra“ pradedamas įgyvendinti naujas vidinis ekovairavimo projektas. Planuojama, kad...

Tvarus verslas
2020.12.09
„Maxima“ ir toliau investuoja į darbuotojų saugumą Verslo tribūna

Ne viena verslo teorija teigia, kad geriausi įmonės ambasadoriai yra jos darbuotojai, todėl į jų gerovę...

Tvarus verslas
2020.12.03
„Swedbank“ finansų vadovas: įmonių tvarumo ambicijas skatins investuotojų sentimentas ir nauji bankų reikalavimai Verslo tribūna 1

Investuotojų simpatijos vis dažniau krypsta į verslus, siekiančius minimizuoti savo veiklos neigiamą poveikį...

Tvarus verslas
2020.12.02
„Vilniaus vandenys“ sprendžia lietuvišką nuotekų galvosūkį Verslo tribūna 11

Šiais metais oficialiai pradėti didžiausios šalyje Vilniaus miesto nuotekų valyklos rekonstrukcijos darbai.

Tvarus verslas
2020.11.26
„Telia“: tvarumą kuria kolektyvai, o ne pavieniai žmonės Verslo tribūna

Tvarumas – kaip trikojė kėdė, kuri stabiliai stovi tik tuomet, kai tvirtos yra visos trys jos kojos –...

Tvarus verslas
2020.11.25
Vilniaus šilumos tinklų planuose – centralizuotas vėsinimas ir nepanaudotos šilumos surinkimas iš pastatų ir nuotekų Verslo tribūna 1

Didžiausia Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai investuoja į 4-tos...

Tvarus verslas
2020.11.23
Darbuotojų ir klientų saugumas išlieka svarbiausiu „Maximos“ prioritetu Verslo tribūna 1

Grėsmingai į viršų kylanti užsikrėtimų koronavirusu kreivė vėl koreguoja gyvenimo, vartojimo ir verslo...

Tvarus verslas
2020.11.05
„Neptūnas“: tvarumas padeda išvengti krizių ir joms ruoštis Verslo tribūna

„Pandemija akivaizdžiai išryškina, ar pakankamai daug dėmesio skiriame verslo tvarumo stiprinimui...

Tvarus verslas
2020.11.05
Iki Kalėdų „Telia“ taps klimatui neutralia bendrove Verslo tribūna 1

„Telia“ grupės įmonių veikla Baltijos ir Šiaurės šalyse iki šių metų pabaigos taps klimatui neutralia. Dalį...

Paslaugos
2020.10.29
„Telia“ komunikacija pandemijos metu – kalbėti atvirai ir nepalikti vietos gandams Verslo tribūna 3

Kai organizacija yra skaidri ir atvira, problemos sprendžiamos kur kas greičiau. Kalbėdama apie įmonės...

Tvarus verslas
2020.10.28
Nauja „Kelių priežiūros“ vadybos sistema augins ir darbų kokybę, ir saugumą Verslo tribūna 3

Veiklos efektyvinimą įvardinusi kaip strateginę bendrovės kryptį, AB „Kelių priežiūra“ šįmet pradėjo...

Tvarus verslas
2020.10.27
 „Vilniaus vandenys“: žalia šviesa žaliajai energijai Verslo tribūna 7

Aplinką tausojančią veiklą įvardinę kaip strateginę bendrovės kryptį, „Vilniaus vandenys“ vienu metu vysto...

Tvarus verslas
2020.10.22
AB „Kelių priežiūra“ vadovas R. Rutėnas: norime būti kilometru priekyje Verslo tribūna 6

Praėjusiais metais bendrovei „Kelių priežiūra“ atėjęs vadovauti Rolandas Rutėnas sako, kad metai buvo tokie...

Tvarus verslas
2020.10.14
 „Švyturys-Utenos alus“: ko reikia norint pasiekti „Ateities organizacijos 2020“ titulą? Verslo tribūna 1

Verslo sektoriaus atstovai nuolat varžosi dėl patrauklaus darbdavio įvaizdžio, o geriausiai įmonės vidinę...

Tvarus verslas
2020.10.08
Drąsus „Telia“ dešimtmečio užmojis – tvariai veikiantis verslas Verslo tribūna 3

„Tik tvarus verslas turi ateitį“, – įsitikinusi „Telia“ aplinkosaugos komandos vadovė Aurelija Žėkienė.

Tvarus verslas
2020.10.07
„Maxima LT“: verslas turi būti ekologiškai sąmoningas Verslo tribūna 2

Didžioji dauguma šiuolaikinių įmonių į savo misiją įterpia tvarumo siekį, tačiau tik nedidelė dalis jų žino,...

Tvarus verslas
2020.10.01
„Vilniaus vandenys“ perdirbtą nuotekų dumblą naudoja miškų tręšimui Verslo tribūna 3

Valant miesto nuotekas, valymo įrenginiuose lieka nuotekų dumblo, kuris susidaro proceso metu. Įprastai ši...

Tvarus verslas
2020.09.30
Strateginiai „Švyturys – Utenos alus“ tvarumo sprendimai: pelnytas išskirtinis statusas – tik kelio pradžia Verslo tribūna

„Švyturys-Utenos alus“ yra pirmoji alaus darykla šalyje ir antroji visoje pasaulinėje „Carslberg“ grupėje,...

Tvarus verslas
2020.09.29
Tvarumas versle – nebe įvaizdžio, o verslo sėkmės klausimas Verslo tribūna

Dar neseniai kova su klimato kaita apsiribojo tokiais simboliniais veiksmais, kaip šviesos išjungimas vienai...

Tvarus verslas
2020.09.28
Kokios tvaraus valdymo praktikos gali prisidėti prie verslo sėkmės? Verslo tribūna 3

Remiantis naujausiais „Nasdaq European Data“ duomenimis, net 90 proc. šio naujojo šimtmečio kartos...

Tvarus verslas
2020.09.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus