Inovacijos keliuose: išmanioji sistema padės valdyti eismą ir sumažins aplinkos taršą

Reklama publikuota: 2019-12-12
"Altas IT" pristato savo produktą "Emitlight" 2019 m. gruodžio 9-11 d. "Gulf Traffic" parodoje Dubajuje. 
svg svg
"Altas IT" pristato savo produktą "Emitlight" 2019 m. gruodžio 9-11 d. "Gulf Traffic" parodoje Dubajuje. 

Nesunku pastebėti, kad augant žmonių populiacijai ir kylant pragyvenimo lygiui, didėja ir transporto priemonių skaičius vienam namų ūkiui, o kartu su juo – ir spūstys keliuose. Europos Parlamento duomenimis, beveik 30 proc. viso Europos Sąjungoje (ES) išskiriamo anglies dioksido kiekio tenka transporto sektoriui, net 72 proc. jo išmetama keliuose. Siekiant sušvelninti klimato kaitą, ES imasi griežtų priemonių, o įmonės skatinamos ieškoti sprendimų, kaip užtikrinti efektyvesnį eismą. Matydama inovatyvios sistemos poreikį, UAB „Altas IT“ rinkai pristatė išmanią transporto eismo kontrolės ir monitoringo sistemą.

Sukaupusi ilgametę patirtį vaizdo stebėjimo sistemų srityje UAB „Altas IT“ kartu su Kauno Technologijos Universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto (KTU EEF) mokslininkais, vadovaujant prof. dr. Dariui Andriukaičiui,  sukūrė išmanųjį transporto eismo stebėjimui ir kelių kontrolei skirtą sistemos prototipą, kurį dar šiais metais pristatė parodoje Dubajuje. Inovacijų projektui skirta beveik 486 tūkst. eurų ES investicijų pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“.

Projekto metu sukurtas multifunkcinis transporto eismo stebėjimo ir kontrolės įrenginys, kurį sudaro: adaptyvus kombinuotas šviesos šaltinis, dinaminio aptikimo magnetinio lauko sensorių sistema ir automobilio valstybinių numerių atpažinimo įranga. Sistema skirta eismo stebėsenai, transporto priemonių klasifikacijai, greičio matavimui ir transporto priemonės pagal valstybinius numerius identifikacijai bet kuriuo paros metu ir esant bet kokioms oro sąlygoms.

nuotrauka::1 left

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Jau daug metų dirbame su vaizdo stebėjimo sistemomis, esame IT produktų distributoriai, atstovaujantys vokiečių gamintoją „Mobotix“, ir sprendimų kūrėjai, todėl sukaupėme nemažą patirtį šioje srityje. Gavę klientų – kelininkų atsiliepimų apie tai, kokio produkto jiems reikėtų papildomai, kad išspręstų kelių stebėjimo ir valdymo problemas, nusprendėme jį sukurti patys“, – komentuoja Rolandas Gudelis, „Altas IT“ vadovas.

Tikima, kad pritaikiusios naujai sukurtą įrenginį, valstybinės kelių ir transporto valdymo įmonės, policija, eismo kontrolės įstaigos visame pasaulyje galėtų optimaliau planuoti eismo apkrovimą, kontroliuoti spūstis, optimizuoti susisiekimą keleiviniam bei krovininiam transportui. Sprendimas turėtų ne tik palengvinti susisiekimą visuomenei ir krovinių pristatymą verslui, bet ir taupyti kuro sąnaudas ir tuo pačiu mažinti aplinkos taršą.

„Automobilių gamintojai iš esmės jau yra ištobulinę vidaus degimo variklių degimo procesą ir sumažinę emisijų kenksmingumą tiek variklinėmis, tiek papildomomis priemonėmis, tokiomis kaip kietųjų dalelių filtras (DPF) ar selektyvinis katalitinio redukavimo katalizatorius (SCR). Kelią besiskinantys elektriniai automobiliai, lyginant su automobiliais, naudojančiais vidaus degimo variklius, įvertinant jų suminę aplinkos taršą dėl gamybos ir utilizavimo, vis dar nėra palankiausias transporto sprendimas aplinkosaugos atžvilgiu. Tačiau vienas iš galimų sprendimo būdų tiek mažinant išmetamų, šiltnamio efektą sukeliančių, dujų kiekį, tiek atliekant transporto priemonių greičio prevenciją, yra transporto eismo srautų stebėsena ir jų valdymas“, – teigia KTU EEF prof. D. Andriukaitis.

Palengvins darbą ir kelių darbuotojams

Anot „Altas IT“ vadovo, dar vienas iš sukurto transporto eismo valdymo sprendimo pranašumų – sistemos jutiklio dydis, nereikalaujantis didelės intervencijos į kelius.

„Kadangi sezonų kaita daro didelę įtaką kelių struktūrai, tuo pačiu pažeidžiami ir transporto priemones fiksuojančių sistemų jutikliai. Kelininkai akcentuoja, kad dažnai tenka imtis ne tik kelių, bet ir jutiklių priežiūros, todėl naujas sprendimas kurtas taip, kad būtų išvengta papildomų įrangos priežiūros problemų“, – akcentuoja R. Gudelis.

Projekto metu sukurtas veikiantis transporto eismo kontrolės ir stebėjimo sistemos prototipas dar projekto eigoje sumontuotas viename iš kelių Paluknio miestelyje, Trakų rajone. Dvejus metus tikrintas produktas šiandien jau pasiekiamas ir rinkai.

nuotrauka::2 right

Išmaniajai sistemai buvo sukurtas ir naujas prožektoriaus „Emitlight“ modelis. Sėkmės rinkoje sulaukę inovatyvūs „Altas IT“ gamybos aukštos klasės infraraudonųjų šviesos spindulių „Emitlight“ produktai naudojami Lietuvos valstybės sienos apsaugai, taip pat konkuruoja ir tarptautinėje rinkoje. Produkto eksporto kryptys siekia Europos šalis, Australiją, Jungtines Amerikos Valstijas, Jungtinius Arabų Emyratus, Kiniją, Maroką ir kt.

UAB ,,Altas IT“ – viena pirmųjų įmonių Lietuvoje, pradėjusi diegti inovatyvias technologijas, skirtas transportui ir IP vaizdo stebėjimui. Kompanija priklauso transporto įrangos ir saugumo sprendimų įmonių grupei ,,Altas“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku