Kovoje prieš COVID-19 Lietuvos įmonės ir solidarizuojasi, ir atranda naujas galimybes

Publikuota: 2020-04-10
VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė.
svg svg
VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė.

Verslumo ir eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ informacinėje svetainėje www.verslaspriescovid19.lt per kiek daugiau nei savaitę užsiregistravo ir informaciją apie savo galimybes gaminti bei tiekti reikiamas priemones kovoje su COVID-19 virusu  jau pateikė 176 įmonės.  Tarp sąraše esančių vardų yra ir medicinos priemonių rinkos senbuvių, ir naujokų – verslų, kurie operatyviai persiorientavo ir savo turimus gamybos pajėgumus pagal technines galimybes pritaikė šiuo metu didžiausią paklausą turinčių asmeninių apsaugos priemonių, dezinfekantų, medicinos prietaisų gamybai.  

„Matome, kad mūsų koordinuojama vieno langelio sistema „Verslas prieš COVID-19: tiekimo galimybės ir parama“ pasiteisino – ja aktyviai naudojasi tiek įmonės, teikiančios savo pasiūlymus, tiek valstybinės institucijos, planuojančios viešuosius pirkimus, taip pat medicinos įstaigos, kurioms riekiamas priemones reikia įsigyti čia ir dabar, vaistinės, prekybos tinklai. Visoms pusėms suteikiame tai, ko šioje situacijoje labiausiai reikia – galimybę operatyviai gauti informaciją, priimti sprendimus ir veikti“, – sako „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė Daina Kleponė.

Ne vieną sunkmetį išgyvenęs ir šiuo metu su karantino apribojimais susiduriantis Lietuvos verslas šiandien turi galimybę pritaikyti per krizes išmoktas pamokas. Pasak D. Kleponės, lankstumas, gebėjimas greitai prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų, modifikuoti esamas prekes ar imtis naujų gamybos, atrasti naujas nišas ir klientus yra kaip niekada svarbūs verslui. „Džiugu, kad tokių pavyzdžių matome ir tarp pasiūlymus pateikusių įmonių. Taip verslas ne tik solidarizuojasi prisidėdamas prie būtinų prekių tiekimo, bet ir užtikrina veiklos tęstinumą, garantuoja darbo vietas savo darbuotojams, palaiko ekonomikos tvarumą“, – pabrėžia „Verslios Lietuvos“ vadovė.

Siuvimo paslaugas teikiančios įmonės yra vienos pirmųjų, atradusių naują veiklos nišą.  Siūti kaukes, vienkartinius kombinezonus, batų apdangalus, chalatus, kepuraites ir kitas apsaugos priemones medikams imasi ir nedidelės, individualios veiklos pagrindu veikiančios siuvyklos, ir tokie žinomi vardai kaip AB „Audimas“, AB „Utenos trikotažas“, AB „Pakaita“ ar AB „Kauno Baltija“.  Į dezinfekcinio skysčio gamybą įsitraukiau vis daugiau kosmetikos pramonės įmonių, tokių kaip UAB „Cosmoway“, prekės ženklą „Manilla“ valdanti UAB „Dermofaktorius“, o inžinerijos ir reklamos gamybos įmonės, turinčios 3D spausdintuvus, pritaiko juos apsauginių skydelių gamybai.  VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ ieškojęs apsauginių skydelių tiekėjo, www.verslaspriescovid19.lt duomenų bazėje susirado reklamos gamybos MB „Impressio digiti“, kurie dar tą pačią dieną pagamino ir pristatė 250 vnt. šių apsaugos priemonių. Prie įmonių, pritaikančių savo kompetencijas ir turimas technologijas naujų prekių gamybai taip pat prisijungė telematikos ir daiktų interneto kompanija UAB „Teltonika“, šiuo metu kurianti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato prototipą. Aktyviai naujomis galimybėmis naudojasi prekių importuotojai iš kitų verslo sektorių, savo turimus tiekėjų kontaktus Kinijoje nukreipę reikalingų medicinos priemonių paieškai.

Prie iniciatyvos „Verslas prieš COVID-19” jau prisijungė ir pirmieji partneriai.  Visų sąraše esančių tiekėjų ir gamintojų patikimumo vertinimą, užtikrinantį, kad įmonės įvykdys savo įsipareigojimus, neatlygintinai atlieka kreditų biuras „Creditinfo“. Atsiranda vis daugiau įmonių, kurios yra pasirengusios dalį reikiamų priemonių medikams padovanoti ar kitaip prisidėti – visų jų parama nukreipiama į Finansų ministerijos įsteigtą ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamą COVID-19 pasekmių mažinimo fondą ir Laisvės TV iniciatyvą „Laikykitės, medikai!”

Šiuo metu „Versli Lietuva“ veikia kaip ekspertinė koordinacinė grupė, renkanti verslo pasiūlymus ir teikianti juos suinteresuotoms šalims – valstybės institucijoms, viešai skelbianti informaciją kitiems potencialiems užsakovams. Verslo įmonės informaciją apie savo galimybes gaminti reikiamas priemones ar skirti paramą gali pateikti www.verslaspriescovid19.lt  svetainėje arba  siųsti  el. paštu galimybes@verslilietuva.lt

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Kaip pasiruošti, kad verslo paroda atneštų geriausių rezultatų Verslo tribūna

Verslo parodos yra vienas iš būdų, kaip užmegzti šiltą kontaktą su potencialiais partneriais ir praplėsti...

Sparnai
2020.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus