Kas tai? Eksperto įžvalgos

Reikalingus  Lietuvai specialistus buria eksporto lyderių programa „Sparnai“

Publikuota: 2018-04-11

Lietuvoje startuoja eksporto lyderių programa „Sparnai“, skirta pritraukti ir išlaikyti šalies talentus. Programą įgyvendinanti „Versli Lietuva“ tikisi, kad nemažiau nei pusė programos dalyvių sugrįš dirbti į Lietuvą po studijų užsienyje, o per dvejus programos metus 24 dalyviai ženkliai prisidės prie Lietuvos eksporto konkurencingumo didinimo.

„Eksporto lyderių programą „Sparnai“ Lietuvoje įgyvendinama antrą kartą, kaip pasiteisinusi valdžios ir verslo partnerystė siekiant bendro tikslo – didinti šalies konkurencingumą ugdant aukšto lygio eksporto specialistus. Galimybė dirbti su įvairiomis pasaulio šalimis ir tarptautinė patirtis – pagrindinės Lietuvos eksportuotojų vertės, kurios gali sulaikyti gabius ir motyvuotus specialistus neišvykti iš šalies, o verslui augti išnaudojant užsienio rinkų potencialą“, –  sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. 

Pirmą kartą 2013-2015 metais Lietuvoje įgyvendintas eksporto lyderių programos „Sparnai“ modelis pasiteisino – dirbdami „Versli Lietuva“ komandoje dalyviai turėjo unikalią galimybę susipažinti net su 47 užsienio rinkomis, rengė Lietuvos konkurencingumo jose strategijas ir turėjo galimybę įgyti praktikos organizuojant verslo įmonių dalyvavimą 32 tarptautinėse verslo parodose. 

Daina Kleponė, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė sako, kad Lietuvos prioritetinių eksporto rinkų ir sektorių konkurencingumo didinimas yra labai svarbus eksportuotojų sėkmės pagrindas. „Esame atlikę verslo „focus“ grupės analizę, kurioje dalyvavo 71 verslo atstovas, siekiantis plėstis į užsienio rinkas. Identifikavome, kad  pagrindinės smulkaus ir vidutinio verslo kliūtys plėtrai į užsienį yra rinkų pažinimo ir eksporto žinių trūkumas. Todėl tam skiriame dar daugiau dėmesio telkdami resursus ir nukreipdami pastangas“, –  sako D. Kleponė. 

Anot jos, visi programos dalyviai kuriam laikui taps „Versli Lietuva“ komandos nariais ir drauge su specialistais gilinsis į jiems priskirtus strateginius Lietuvos sektorius bei tikslines Lietuvos rinkas. „Taigi, talentų pagalba įgyvendinant Lietuvos strategines kryptis bus labai svarbi, o mes pasirengę jiems suteikti reikiamus įrankius ir mentorystę“, –  sako D. Kleponė.

2018-2020 metų eksporto lyderių programos „Sparnai“ kandidatų atranka truks iki gegužės 1 d. Daugiau informacijos apie galimybes: www.verslilietuva.lt/paslaugos/sparnai

Eksporto lyderių programa „Sparnai“ yra įtraukta į LR Vyriausybės programos priemonių planą kaip priemonė, skirta išugdyti aukšto lygio eksporto specialistus per teorinę ir praktinę patirtį verslo įmonėse. 

2013-2015 metais pirmą kartą Lietuvoje įgyvendinta eksporto lyderių programa „Sparnai“ Tarptautinės prekybos skatinimo organizacijos (TPO) buvo pripažinta viena geriausių pasaulyje eksporto iniciatyvų „Excellence in Export Initiatives“ apdovanojimuose išsivysčiusių šalių kategorijoje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Lietuvos eksporto augimo tempai lėtėja, bet eksportuotojai rekordus muš toliau Verslo tribūna 3

Lėtėjant pagrindinių Lietuvos prekybos partnerių ir pasaulio ekonomikos aktyvumui, tarptautinės prekybos...

Sparnai
2019.04.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau