„SANISTAL“ pokyčiai: kai mažiau yra daugiau

Reklama publikuota: 2016-09-15
Tomas Adomaitis, UAB „Sanistal“ direktorius: „Pagrindinis „Sanistal“ klientas – profesionalas. Visi planuojami mūsų veiklos pokyčiai nukreipti į geresnį jo lūkesčių išpildymą.“
svg svg
Tomas Adomaitis, UAB „Sanistal“ direktorius: „Pagrindinis „Sanistal“ klientas – profesionalas. Visi planuojami mūsų veiklos pokyčiai nukreipti į geresnį jo lūkesčių išpildymą.“

Daugiau nei prieš du dešimtmečius vidaus ir lauko inžinerijos bei pramonės produktų rinkoje pasirodęs „Sanistal“ vardas šiandien jau užsitarnavo kokybės ir profesionalumo vardą. Šiuo metu dukterinėje kompanijos įmonėje Lietuvoje UAB „Sanistal“ vyksta daug pasikeitimų, kurių teigiamą poveikį netrukus pajus įmonės klientai bei tiekėjai.

Kompanija šįmet diegia automatizuotą sandėlių valdymo sistemą, pradeda elektroninę prekybą ir pertvarko mažmeninės prekybos taškus. Kaip teigia bendrovės direktorius Tomas Adomaitis, pokyčiai subrendo natūraliai, atsižvelgiant į pirkėjų poreikius ir rinkos tendencijas: „Pagrindinis mūsų klientas – profesionalas. Pas mus jis ateina tikėdamasis rasti kokybiškų, patikimų prekių, profesionalių sprendimų bei čia dirbančių profesionalių specialistų konsultacijų ir, žinoma, greito aptarnavimo. Visi planuojami mūsų veiklos pokyčiai nukreipti į geresnį šių klientų lūkesčių išpildymą.“

Naujos koncepcijos parduotuvės

Didžiausi pokyčiai planuojami UAB „Sanistal“ santechnikos prekių prekybos strategijoje: įmonė atsisako vonios kambario įrangos pardavimo salonų ir dalį prekių iš jų perkelia į naujos koncepcijos parduotuves. Jose, be vonios kambario įrangos, bus galima rasti ir kitų siūlomų prekių – šildymo, vėdinimo, lauko inžinerinių tinklų, įrankių bei metalų.

„Rugsėjo mėn. reorganizuosime saloną Vilniuje. Savo pastangas nuo šiol kryptingai koncentruosime ne į ekspozicinę prekybą, o į kompleksinių paslaugų teikimą, darbą su profesionalais ir projektais. Šią koncepciją diegsime ir kituose miestuose. UAB „Sanistal“ yra specializuota prekybos įmonė profesionalams, tad didžiausią dėmesį ir skiriame jiems,“ – pasakoja p. Adomaitis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Iki šiol įmonės mažmeninės prekybos tinklą sudarė dviejų tipų parduotuvės: vonios įrangos salonai bei specializuotos inžinerinių sistemų (šildymo, vėdinimo, lauko inžinierinių tinklų, įrankių, metalų) parduotuvės, UAB „Sanistal“ savo prekes pardavinėja taip pat ir partnerių salonuose visoje Lietuvoje. Šiuo metu pagal visiškai naują koncepciją parduotuvės iš didelių ekspozicinių salių virs susitikimų su UAB „Sanistal“ specialistais vieta. Jose atsiras patogesnės darbo vietos darbuotojams, daugiau erdvės klientams, o ateityje visuose Lietuvos miestuose bus unifikuotas ir UAB „Sanistal“ parduotuvių interjeras. Pokyčiai neturės įtakos darbuotojų skaičiui – bendrovės specialistai ir toliau dirbs su klientais naujos koncepcijos parduotuvėse.

Kaip pažymi UAB „Sanistal“ rinkodaros vadovas, Valerijus Sidorčuk, dideli prekybiniai plotai, vadinami „muziejai“ nėra efektyvūs: pirkėjai kuo toliau, tuo labiau nori rasti asortimentą elektroninėje erdvėje, o į parduotuvę atvykti tik atsiimti užsakytų prekių. Be to, šiais pokyčiais norima įtvirtinti kompanijos veiklos segmentą – tai kompleksiniai sprendimai ir ekspertų konsultacijos bei prekyba aukštos kokybės produktais. Didžioji dalis įmonės klientų – profesionalai, vykdantys statybinius bei pramonės projektus. Todėl UAB „Sanistal“ atstovų nuomone kompetentinga, greita ir profesionali konsultacija yra žymiai svarbiau nei milžiniškas prekybos plotas.

„Žinoma, parduotuvėse ekspozicinių prekių turėsime mažiau, tačiau reikalingą produktą konsultantas visada galės pademonstruoti, o klientas surasti internetinėje svetainėje. Neabejojame, kad tokiu sprendimu mūsų veikla ir bendravimas su klientais taps ženkliai efektyvesnis ir patogesnis: ir anksčiau visų turimų prekių į parduotuvę nebuvo įmanoma sutalpinti fiziškai, skirtumas tas, kad jų nebūdavo ir virtualioje erdvėje, “ – teigia p. Sidorčuk.

Pradeda elektroninę prekybą

Nuo šiol mažesnį asortimentą parduotuvėse kompensuos interneto svetainė su išsamiomis prekių specifikacijomis, be to, vonios kambario įrangos produktus, kuriais prekiauja UAB „Sanistal“, ir toliau bus galima rasti atnaujintuose prekybos salonuose visoje Lietuvoje. Kitąmet planuojama įdiegti elektroninę užsakymų, logistikos bei prekybos sistemą, kuri gerokai supaprastins pirkimo procesą tiems, kas ieško konkrečių prekių. „Taip dar aiškiau atskirsime pardavimą nuo platesnių paslaugų komplekto: internete išanalizavus produktų aprašymus, bus galima užsisakyti prekes, jas pristatysime nurodytu adresu arba klientas pats galės atsiimti jas mūsų prekybos vietose. Kita vertus, norintys išsamesnės konsultacijos, profesionalių dizainerių ar kitų paslaugų, turės galimybę tai gauti atvykę į UAB „Sanistal“ parduotuvę,“ – aiškina p. Sidorčuk.

Kartu su prekybos salonų pokyčiais tobulinamos ir atsargų valdymo bei logistikos sistemos, automatizuojama sandėlio valdymas, siekiama dar labiau efektyvinti prekių užsakymų vykdymus. „Mūsų veikloje operatyvumas ir tikslumas itin svarbus: pirkėjams prekių reikia realiu momentu, o ne vėliau – juk jie įsipareigoję savo užsakovams, turi terminus, kada reikia užbaigti darbus. Esame sau numatę tikslą pristatyti reikiamą prekę į bet kurią UAB „Sanistal“ parduotuvę Lietuvoje ar nurodyta objektą per vieną darbo dieną. Žinoma, pažangi sandėlio valdymo sistema suteiks daugiau aiškumo ir situacijos vertinimo esamuoju laiku ir mums patiems,“ – sako p. Adomaitis.

Planuojama, kad visi esminiai pokyčiai kompanijoje bus įgyvendinti jau ateinančiais metais.

Ieškantiems kokybės ir partnerystės

Lietuvoje UAB „Sanistal“ veiklą pradėjo 2003 m. kaip dukterinė Danijos įmonės Sanistal A/S kompanija. Sanistal A/S yra viena didžiausių Skandinavijos įmonių, prekiaujančių santechnika, šildymo bei vėdinimo įranga, metalais, įrankiais profesionalams. Kompanija įsikūrusi Danijoje ir turi dukterines įmones Vokietijoje, Lenkijoje, Lietuvoje bei Latvijoje.

Pasak Lietuvos UAB „Sanistal“ vadovo Tomo Adomaičio, buvimas tarptautinės kompanijos dalimi visų pirma reiškia gerokai platesnį savo srities suvokimą, nes esi ne tik vietinės rinkos žinovas, tačiau taip pat supranti ir bendrąsias tendencijas. „Be to, mūsų grupės įmonių viduje noriai dalinamasi patirtimi, inovacijomis ir žiniomis, o tai leidžia mums išvengti klaidų, kurias jau galbūt kažkas padarė“ – pasakoja p. Adomaitis.

Kompanija orientuojasi į vidutinį ir aukštesnį prekių segmentą ir kaina bei pigiais produktais konkuruoti neketina. Įmonės santechnikos produktų grupės vadovė Monika Juozpaitienė sako, kad esminis bendrovės veiklos principas – tiekti tik kokybiškas, standartus atitinkančias prekes bei paslaugas – ir padėjo pelnyti profesionalų vardą bei reputaciją, tad kokybės kartelės neketinama nuleisti ir ateityje.

„Mūsų tikslas – kad sumontavus UAB „Sanistal“ tiekiamą produktą būtų galima dirbti toliau ir nereiktų gaišti laiko keičiant nekokybišką prekę ar taisant dėl jos atsiradusį broką. Todėl siūlome patikimas sertifikuotas prekes, kurių kaina atitinka jų vertę, žemų kainų segmentas nėra tikslinė mūsų rinka. Nesiekiame greitos, vienadienės naudos, ugdom partnerystės principais grįstus santykius. Patogūs pardavimo kanalai, profesionalūs konsultantai, efektyvi logistika, leidžianti ištesėti pardavėjo duotą žodį – visa tai kuria ir kurs pridėtinę vertę mūsų klientams,“ – sako p. Adomaitis.

Šiuo metu didžiausi pertvarkymai vyksta vienoje iš bendrovės veiklos sferų, tačiau naujovių yra ir pramonės srityje. Įmonė prekiauja suvirinimo įranga, įrankiais profesionalams, darbo rūbais bei metalais – pastaruosius, beje, gabena iš Vakarų Europos valstybių, gerokai geresnės kokybės, nei pakaitalai iš Rytų. Praeitais metais rinkai pristatyta naujiena – StockMaster sprendimas gamybinėms įmonėms – išpopuliarėjo ne tik Lietuvoje, bet ir kitose grupės rinkose.

„Jos esmė paprasta – tai kaip kavos aparatai gamykloms, kur vietoj kavos puodelių siūlomos gamykloms reikalingos detalės ir įrankiai. Tai labai efektyvu ir leidžia įmonėms sekti tikslią detalių bei įrankių vartojimo statistiką, prekės gamybinės įmonės darbuotojams pasiekiamos 24/7, t.y. septynias dienas per savaitę, dvidešimt keturias valandas per parą, todėl nebelieka prastovų dėl pasibaigusių atsargų likučių. Dar daugiau, sumažėja sąnaudos, kartais net iki 50 procentų. Tai tik vienas pavyzdys, gerai iliustruojantis kompanijos orientaciją į pilnavertį kliento poreikių patenkinimą ir siekį juos patenkinti iš esmės“ – teigia p. Adomaitis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Statyba ir NT“
Kovą pradėti ir baigti NT projektai Premium

Vilniuje pradėtos biurų pastato statybos, Misionierių vienuolyno statinių ansamblio rekonstrukcija. Sostinėje...

Statyba ir NT
2022.03.31
Nacionalinio stadiono projektui – EK pritarimas beveik 155 mln. Eur valstybės ir savivaldybės investicijoms 6

Europos Komisija (EK) pranešė patvirtinusi beveik 155 mln. Eur dydžio Lietuvos investicijas į Nacionalinio...

Statyba ir NT
2022.03.31
Po perskaičiavimo Konkurencijos tarybos baudos „City Service“ įmonėms sumažėjo 5 kartus

Konkurencijos taryba pranešė perskaičiavusi baudas pastatų priežiūros grupės „City Service“ įmonėms, skirtas...

Statyba ir NT
2022.03.31
„Civinity“ prižiūrės „Impuls“ ir „Lemon Gym“ sporto klubus

Pastatų priežiūros įmonių grupė „Civinity“ pranešė pasirašiusi sutartį su sporto klubų tinklo valdytoja UAB...

Statyba ir NT
2022.03.31
Žvilgsnis į ateitį: siūlo galvoti ir apie modernių slėptuvių įrengimą Premium 12

Statytojai ir architektai, prasidėjus karui Ukrainoje ir didėjant finansavimui krašto apsaugai, siūlo į...

Statyba ir NT
2022.03.31
Dėl sankcijų įšaldyti buvusio „Aeroflot“ vadovo šeimos butai Palangoje

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai Lietuvos institucijos įšaldė iki kovo pabaigos Rusijos oro vežėjai...

Verslo aplinka
2022.03.31
Nuo karo pabėgus gyventi gali tekti po tiltu 32

Daugiau nei mėnuo praėjo nuo dienos, kai Rusija užpuolė Ukrainą. „Mūsų vienybė“, – kas, be siurrealistinio...

Nuomonės
2022.03.31
Kviečia balsuoti Metų renovacijos projekto rinkimuose Verslo tribūna

Kovo 17 d. prasidėjo Metų renovacijos projekto rinkimai, kuriuose dalyvauja Lietuvos daugiabučiai,...

Statyba ir NT
2022.03.31
Sapiegų rūmuose Vilniuje kursis ŠMC padalinys

Sapiegų rūmai Vilniaus Antakalnio rajone taps kultūros pažinimo centru – juose suplanuotos koncertų,...

Laisvalaikis
2022.03.30
Statistikos departamentas: statybos per metus brango 15,5% 2

Statybos sąnaudų elementų kainos vasarį per metus padidėjo 15,5%, o per mėnesį 3,6%, skelbia Statistikos...

Statyba ir NT
2022.03.30
90 mln. Eur vertės prekybos miesteliui prie Kauno – danų architektų idėja 3

Nekilnojamojo turto (NT), baldų gamybos ir tekstilės sektoriuose veikiančiai SBA grupei priklausančios NT...

Statyba ir NT
2022.03.30
Būstas ukrainiečiams: dar tik pirmas etapas, o NT sektorius „lūžinėja“ – kas toliau? Premium 14

Į Lietuvą plūstelėjus srautui žmonių iš Ukrainos, besiginančios nuo jos nepriklausomybę užpuolusios Rusijos,...

Statyba ir NT
2022.03.30
Prieš ir po: keli šimtai NT dekoravimui grįžta 5–20% didesne pardavimo kaina Premium 5

Padidinti NT kainą ir pagreitinti sandorį gali patrauklesnis objekto vaizdas, kuris lemia ir pirmąjį įspūdį.

Gazelė
2022.03.30
Kas ketvirtam rangos konkursui pasibaigiant nesėkme, purenama dirva pokyčiams Premium 2

Viešieji pirkimai statybos sektoriuje konkurencingi, bet vis tiek apibarstyti korupcijos rizikos prieskoniu,...

Statyba ir NT
2022.03.29
Suprastėjo Estijos pramonės, statybos ir prekybos verslų nuotaikos

Estijos pramonės, statybos, prekybos įmonių nuotaikos šį mėnesį, Rusijos karo Ukrainoje ir jo poveikio...

Pramonė
2022.03.29
Ministerija ir „Stiprūs kartu“ dar turi rezervų laikinam nuo karo bėgančių žmonių apgyvendinimui

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir „Stiprūs kartu“ iniciatyva tvirtina dar turintys rezervų laikinam...

Statyba ir NT
2022.03.29
ES Modernizavimo fondas žaliosioms investicijoms skiria 180 mln. Eur

50 mln. Eur skiriama elektromobilių įsigyjimui, tiek pat – žaliojo vandenilio gavybai. Po 40 mln. Eur...

Logistika
2022.03.29
„Swedbank“ skolina 29 mln. Eur „Sirin Development“

Komercinis bankas „Swedbank“ pranešė suteikęs 29 mln. Eur dydžio paskolą su „Girtekos“ grupe susijusios...

Statyba ir NT
2022.03.29
Turto bankas stabdo 79 NT aukcionus – objektus nori pritaikyti ukrainiečiams

Valstybės valdomas Turto bankas pranešė stabdantis 79 nekilnojamojo turto (NT) objektų aukcionus. Šį ir kitą...

Statyba ir NT
2022.03.28
Už 4 mln. Eur planuojama atnaujinti Vilniaus oro uosto viešbutį

Prie Vilniaus oro uosto esantį privačiam operatoriui išnuomotą viešbutį „AirInn Vilnius“ planuojama...

Statyba ir NT
2022.03.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku