2021-03-16 12:11

„LHV Group“ į britų startuolį „B-North“ investuos 4,5 mln. GBP

Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Estų „LHV Group“ patvirtino planus investuoti 4,455 mln. GBP į Jungtinės Karalystės skolinimo verslui startuolį „B-North“. Taip estų įmonė įsigis 9,9% britų bendrovės.

Apie tai „LHV Group“ pranešė antradienį per akcijų biržą.

Šiai investicijai įgyvendinti dar reikia sulaukti startuolio skelbsiamo investicijų pritraukimo raundo, kuris numatytas antrąjį 2021 m. ketvirtį. Po to reikės sulaukti ir JK reguliuotojų pritarimo sandoriui.

Išsamesnę informaciją apie investiciją ir jos poveikį LHV finansiniams planams bus paskelbta užbaigus sandorio įgyvendinimui būtinas procedūras.

„Commercial and Northern Ltd.“, šiuo metu veikianti po prekės ženklu „B-North“, yra Mančesteryje įsikūręs finansinių paslaugų startuolis. Jis šiuo metu siekia pilnos bankinės licencijos JK, ją gavusi bendrovė pradės teikti paskolas smulkioms ir vidutinėms bendrovėms.

„LHV misija yra užtikrinti geresnę prieigą prie finansinių paslaugų ir kapitalo; JK yra viena iš LHV namų rinkų, kur bendrovė ieško augimo galimybių. Nesunku pamatyti paraleles tarp „B-North“ planų ir ligšiolinės LHV banko kelionės. Tai suteikia LHV galimybę prisidėti prie „B-North“ ambicijų įgyvendinimo, pritaikant savo patirtį kuriant banką, tuo pačiu geriau suprantant JK kredito rinką“, – rašoma per akcijų biržą išplatintame pranešime.

Į „B-North“ jau yra investavusi Mančesterio savivaldybė ir „Channel 4 Ventures“. Be LHV, startuolis pritraukė investicijų iš kitų bendrovių, tarp jų – „LHV Varahaldus“ valdomi pensijų fondai.

LHV skelbė vasarį įkūręs naują antrinę bendrovę JK, kurią planuojama „suformuoti į atskirą banką JK, jei tam leidimą suteiks reguliuojančios institucijos“.

52795
130817
52791