22 km minint Laisvės gynėjų dieną – radijo ekskursija

Minėdama Sausio 13-osios trisdešimtmetį, LRT įgyvendino idėją sukurti radijo ekskursiją Kalbanti Sausio 13-osios istorija, kurią galima apeiti virtualiai specialiame nacionalinio transliuotojo internetiniame puslapyje arba aplankyti objektus gyvai ir prie jų klausytis įrašytų istorijų.
Dar prieš 30 metų radijas buvo vienintelė medija, galėjusi būti čia ir dabar. Praėjusiais metais, koordinuodami judėjimo srautus akcijoje Laisvės kelias, prisiminėme, koks tais laikais strateginis ir svarbus vaidmuo teko radijui. Jau tada kilo noras dar kartą parodyti jo svarbą. Sausio 13-osios jubiliejus pasirodė puiki proga to imtis, išplatintame pranešime teigia idėjos autorė, LRT radijo naujienų tarnybos vadovė Dovilė Javinskaitė.
Sudarytame virtualiame maršrute Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgos, Spaudos rūmai, Televizijos bokštas, daugiaaukštis Lazdynuose, barikados, Parlamentas, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, buvęs Vilniaus radijo taškas, buvusi Šv. Jokūbo ligoninė, buvusi Raudonojo kryžiaus ligoninė, buvęs morgas, Vilniaus arkikatedra, Lietuvos radijas ir televizija iš viso 13 stotelių.
Jei į ekskursiją virtualiai arba gyvai leisitės laikydamiesi eiliškumo, išgirsite chronologiškai sudėtą istoriją, tarsi sujungiančią dvi kartas: prisimenančią kruvinuosius Sausio 13-osios įvykius ir tik girdėjusią pasakojimus apie tai.
Ekskursijos maršrutas nuo Viršuliškių iki Lietuvos radijo ir televizijos pastato driekiasi apie 22 km.
Ekskursija Kalbanti Sausio 13-osios istorija unikali ir tuo, kad nors nėra statiška, bet tampa tarsi monumentu tų dienų įvykiams, priduria pašnekovė.
Šios vietos pasakoja apie žmones, kurių nebuvo įmanoma sustabdyti. Jos liudija apie tautos drąsą, vienybę. Įrašytuose pasakojimuose galima išgirsti laisvės gynėjų skanduotes, medikų jaudulį, baimę žurnalistų balse, kai jų transliaciją tiesioginiame eteryje nutraukia okupantai.
Ekskursija nesibaigs po Sausio 13-osios minėjimo, visuomenei ji bus prieinama ir vėliau.
Specialiame Lrt.lt polapyje galima rasti ne tik ekskursiją, bet ir apžiūrėti virtualų muziejų apie Sausio 13-osios įvykius. Jis sukurtas iš asmeninių žmonių, menančių tų dienų įvykius, archyvų: nuotraukų, vaizdo įrašų, daiktų, dainų ir kt.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti