Ar įmanoma sutaupyti įrengiant būstą?

Publikuota: 2019-04-30

Būsto ar biuro įrengimas visada asocijuojasi su nemažomis laiko ir pinigų investicijomis, tad ieškoma bent menkiausios galimybės jas sumažinti. Į ką atkreipti dėmesį, kad vėliau netektų taisyti brangiai kainuojančių klaidų, kur išlaidauti neverta, o kur – geriau netaupyti, pataria apdailos medžiagų centro „Unideco“ ekspertai.

Visi kalbinti specialistai pripažįsta, kad įrengimo darbai turėtų prasidėti tik gerai išgryninus lūkesčius ir apsvarsčius biudžetą. Dažna pasitaikanti klaida – tik pradėjus darbus, pinigų išleidžiama daug, o vėliau nebelieka lėšų projektui pabaigti. Itin atidžiai reikėtų įvertinti ir vyraujančias madas bei neskubėti daryti „kaip pas draugus“, ypač priimant esminius sprendimus, kuriuos vėliau sudėtinga pakeisti.

Svarbiausia – profesionaliai atliktas darbas

Architektė Simona Vilutė įsitikinusi, kad įrengiant bet kokias patalpas, didžiausią dėmesį reikia skirti grindims, sienoms ir luboms, nes nuo jų ir priklausys būsto įrengimo kokybė ir komfortas jame. Itin kruopščiai turėtų būti atlikti parengiamieji darbai – paruoštas pagrindas grindims, sienoms. Anot specialistės, net ir brangiausios plytelės, parketas ar sienų dažai neatrodys gerai, jeigu pagrindas bus paruoštas neprofesionaliai. Ir atvirkščiai – kai parengiamieji darbai atlikti nepriekaištingai, apdailinės medžiagos nebūtinai turi būti itin prabangios, o rezultatas pavyks. „Todėl visiems pasiruošimo darbams, nors jie ir nematomi, patariu netaupyti.  Vėliau juos perdaryti yra sudėtinga, užima daug laiko“, — sako p. Vilutė.

Profesionalius, atsakingus ir naujoves sekančius meistrus kaip svarbiausią sėkmingo būsto įrengimo garantą įvardina ir Andrius Jasiulionis, salono „Geros grindys“ vadovas. Anot jo, prastai paruošti pagrindai grindims – giliai įsišaknijusi bėda. „Grindų danga – medis, laminatas, kamštinės ar bet kokios kitos – yra tik viršutinė, matoma dalis. Tačiau grindų kokybei labai svarbūs visi sluoksniai – pradedant betonu, šildymo sistema, jei grindys šildomos, pagrindu, ant kurio dedamos grindys. Vis dėlto jei tik kas ne taip, žmonės pirmiausia kaltina viršutinį sluoksnį, nors dažniausiai danga būna niekuo dėta“, – ilgamete patirtimi dalijasi p. Jasiulionis. Anot jo, 9 atvejais iš dešimties gavus nusiskundimą dėl grindų konstatuojama, kad problema slypi prastame pagrindo paruošime.

Tad nors kartais atrodo, kad surasti gerus meistrus – misija neįmanoma, tačiau tam nereikėtų gailėti nei pastangų, nei pinigų. Jis pataria, kaip nesudėtingai atskirti tikrą profesionalą nuo gerai save parduodančio prasto specialisto – paprašyti nupasakoti, kokiu principu jis klos grindis ir atsakymą palyginti su nurodymais instrukcijose.  „Apstu tokių, kurie kloja parketą dvidešimt metų ir sakosi esantys patyrę profesionalai, tačiau reikia nepamiršti, kad technologijos ir medžiagos tobulėja itin sparčiu tempu. Svarbiausia tinkamai paruošto pagrindo sąlyga – atlikti darbus tiksliai laikantis instrukcijų. Ne improvizuoti ar bandyti būti protingesniam, bet daryti taip, kaip nurodyta“, — sako grindų specialistas.

Pasak jo, kartais atidus instrukcijų laikymasis ir pasiryžimas nulemia kur kas geresnį galutinį rezultatą nei įsivaizdavimas, kad viską žinai. Tad jeigu motyvacijos jums netrūksta, jis siūlo pabandyti surenkamas grindis susidėti patiems – anot jo, tai tikrai ne raketų mokslas. O tikrai patikimas variantas, padedantis ir išvengti nesklandumų vėliau, jei prireiks garantinio taisymo — samdyti pardavėjo rekomenduojamus rangovus, kurie tinkamai paruoš pagrindą ir suklos grindis, kitaip tariant, rinktis variantą „iš vienų rankų.“

Ilgalaikė perspektyva

Taisyklė, kad „taupus moka du kartus“ galioja ir renkantis bazines apdailos medžiagas bei santechniką, kuri taip pat priskiriama prie ilgalaikės būsto įrangos. Lineta Maslinskaitė, „Unideco“ centre įsikūrusio santechnikos salono „Muresta Deco“ vadovė rekomenduoja pirmiausia ieškoti patikimų gamintojų produkcijos. Taip santechnika ne tik tarnaus ilgiau ir patikimiau, bet ir bus paprasta gauti atsarginių detalių, jei jų prireiktų.

„Viską galima nupirkti nebrangiai, tačiau jeigu kažkas suges, teks įsigyti naują produktą, nes tiesiog nebus įmanoma gauti detalių jam pataisyti. Žinomi ilgamečiai vokiečių, čekų santechnikos gamintojai naudoja kokybiškas medžiagas ir yra gerai išvystę atstovybių bei servisų tinklą, ko tikrai nepasakysi apie smulkesnius prekės ženklus ar juo labiau kinų gamintojus“, — tikina p. Maslinskaitė. Ji dalinasi istorijomis iš praktikos, kai praėjus dušo kabinų ir masažinių vonių su apšvietimu ir radiju madai, žmonėms tenka keisti visą vonios įrangą, nors sugedęs tik maišytuvas — europinės gamybos detalės joms netinka. Ta pati situacija su vonios aksesuarais, kurie dažnai perkami projekto pabaigoje, todėl pagunda neišlaidauti – labai didelė. Vis dėlto nereiktų apsirikti – nors kabliukai, dušo krepšeliai ir kitos vonios detalės iš pažiūros niekuo nesiskiria vieni nuo kitų, tačiau patikimų prekės ženklų gaminiai iš žalvario, padengti chromu yra ilgaamžiai ir lengvai prižiūrimi, o pigesni jų pakaitalai netruks pademonstruoti savo prastos kokybės – gali rūdyti, atsilupti, kaupti dulkes.

Pasak specialistės, ekonomiškai įrengti kokybišką vonios kambarį (vonia, vandens maišytuvas, klozetas, praustuvas, gyvatukas) galima maždaug už 1300 Eur, o jeigu pageidaujama įdomesnių, naujausias stiliaus tendencijas atliepiančių gaminių, biudžetą reikėtų pradėti planuoti nuo  2500 Eur. 

Renkantis grindų dangą vienas pagrindinių kriterijų visada būna kaina, sako A. Jasiulionis, bet tai nekeista – grindys užima didelį plotą namuose. Kuo aukštesnės kategorijos grindys, tuo jos brangesnės, tačiau ilgesnis ir jų tarnavimo laikas, ir komforto pojūtis namuose. Pavyzdžiui, laminatas kokybiškai atrodo maždaug 5-10 metų, medinės ir dabar itin populiarėjančios vinilinės grindys gali tarnauti kelis dešimtmečius ir ilgiau, be to, medines grindis nesudėtinga atnaujinti. Tad aritmetika paprasta – vienkartinė investicija į kokybišką grindų dangą didesnė, tačiau efektas – ilgalaikis.

Specialistas pataria nuoširdžiai atsakyti sau į klausimą, kas svarbiausia grindyse – atsparumas,  natūralumas, o gal tyla ir komfortas kojoms. Pasirinkimas šiandien tikrai didelis kiekvienoje kategorijoje, tad neverta skubėti pasiduoti madų vėjams. Jis pastebi ir tai, kad mūsų šalyje, skirtingai, nei užsienyje, mažiausiai vertinamos ir suprantamos medinės grindys – iš jų tikimasi tobulo vaizdo ir stabilumo, tačiau gyva medžiaga tokia negali būti. „Medis juda, plečiasi, traukiasi, jautriai reaguoja į aplinką, tai natūralu. Užsienyje tai vertinama, o pas mus laikoma trūkumu. Būtent dėl to mes Lietuvoje nerekomenduojame kloti medžio masyvo ant šildomų grindų, nors visos techninės specifikacijos tai leidžia“, — vietinės rinkos niuansus atskleidžia A. Jasiulionis.

Mažos detalės, didelis poveikis

Pašnekovai tikina, kad išsigryninus lūkesčius ir sumaniai renkantis, būsto įrengimo išlaidas tikrai įmanoma optimizuoti ir džiaugtis kokybišku ilgalaikiu rezultatu, kuris nekels nepatogumų. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį? Pirmiausia tai jau minėti profesionalūs paruošiamieji darbai, nuo kurių priklauso galutinis rezultatas. „Turint gerai paruoštą lygų pagrindą ilgai tarnaus ir gerai atrodys ir nebrangios grindų dangos. Bet jeigu ir danga iš pigesnės kategorijos, ir dar pagrindas nekokybiškas, tuomet prastas efektas dvigubas ir grindis teks keisti labai greit“, – aiškina „Gerų grindų“ vadovas.

Viena iš labiausiai atsiperkančių investicijų į grindis – elementarūs paminkštinimai po baldais ir kilimėliai kritinėse zonose (virtuvėje, koridoriuje, vonioje). Šie paprasti sprendimai nebrangūs, tačiau grindų tarnavimo laiką pailgins dvigubai ar net trigubai. Nusprendus renovuoti būstą, palyginti retai pasinaudojama galimybe grindis atnaujinti, nors tai ne tik pigesnis, bet ir kur kas paprastesnis būdas turėti naują dangą.

Ponios Maslinskaitės nuomone, neverta išlaidauti itin modernaus dizaino įrangai — mados greitai keičiasi, o tokie daiktai ne visada būna labai praktiški. Jeigu maišytuvai potinkiniai, juos derėtų rinktis itin kokybiškus, nes norint juos pakeisti, reikia griauti sieną ir lupti plyteles. O svarbiausia – prieš perkant pasitarti su specialistais, kurie išmano savo sritį. Jie padės ne tik išsigryninti poreikius, bet ir patars, kurio gamintojo produkcija patikima, tad beliks išsirinkti konkrečius gaminius, kurių paprastai žinomos kompanijos turi įvairiose kainos kategorijose.

„Gražią idėją galima įgyvendinti ir paprastomis priemonėmis – pavyzdžiui, vonioje nebūtina visą patalpą klijuoti plytelėmis, užtenka, kad jomis būtų padengtos šlapiosios zonos. Svarbiausia  netaupyti darbams, kuriems reikia profesionalių meistrų ir dalykams, kuriuos sunku pakeisti. O įdomesnius, stilingus akcentus – šviestuvą, ryškiaspalvius tapetus ir panašiai — galima įsigyti ir vėliau, kai jau norėsis atsinaujinti. Tai nekainuos nei daug pastangų, nei laiko“, – apibendrina architektė S. Vilutė.

Sutaupyti galima ne tik pinigus – ne mažiau svarbus išteklius įrenginėjant būstą yra ir laikas. Namų apdailos centre „Unideco“ įsikūrusiose 33 parduotuvėse galima rasti ne tik grindų, durų, apšvietimo bei vonios įrangą, bet ir baldus, namų interjero detales, pasikonsultuoti su dizaineriais. „Iris“, „Ardena“, „Jaukurai“, „Muresta“, „Geros grindys“, „Durų pasaulis“ ir daugelyje kitų salonų dirba profesionalūs, laiko patikrinti savo srities profesionalai, galintys patarti visais aktualiais klausimais.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau