2023-04-08 16:10

Susikirtimai dėl žaliavų ir augintinių

Maisto krizė gilėja, o jis naudojamas degalų gamybai. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Maisto krizė gilėja, o jis naudojamas degalų gamybai. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Kai pernai rudeniop Europos gyvūnų maisto gamintojus vienijanti organizacija perspėjo, kad daugelio europiečių numylėtiniams keturkojams gali pristigti ėdalo dėl tam tikrų žaliavų trūkumo, dalis išgirdusių žinutę turbūt gūžtelėjo pečiais – apie ką čia kalbama? Lentynos pilnos, kaip lepinome augintinius, taip lepinsime. Visgi gilesnis šios temos pjūvis – ant ES sprendimų priėmėjų stalų, o universali išeitis, kaip padalinti žaliavas skirtingiems sektoriams ir nedidinti maisto stygiaus pasaulyje apskritai, kol kas nerasta. 

FEDIAF (angl. The European Pet Food Industry) praėjusį rugpjūtį viešai pareiškė: grėsmę gyvūnų maisto pramonei kelia politinis pritarimas tam, kad biodegalų gamybai būtų naudojamos gyvūninės kilmės medžiagos, kurios yra ir vienos iš svarbių ėdalo ingredientų. 

Šią reakciją paskatino ES atsinaujinančių išteklių energijos direktyva, taip pat su aviacijos ir jūrų transporto sektoriais susijusios „Refuel EU Aviation“ ir „FuelEU Maritime“ iniciatyvos. Jose numatoma, kad naminių keturkojų maistui tinkami gyvūniniai produktai (vadinamieji trečiosios kategorijos gyvūniniai riebalai) galėtų būti naudojami biodegalų gamybai. 

52795
130817
52791