„StrongPoint“ ragina jau dabar ruoštis kasos aparatų naudojimo pokyčiams

Reklama publikuota: 2022-05-25
Rimantas Mažulis, „StrongPoint“ vadovas Baltijos šalims.
svg svg
Rimantas Mažulis, „StrongPoint“ vadovas Baltijos šalims.

Šių metų pabaigoje prekybininkų laukia įtemptas laikotarpis – pasikeitus kasų aparatų naudojimo taisyklėms, bus privaloma per trumpą laiką kasose įdiegti naujus technologinius sprendimus. Prekybos technologijų bendrovė „StrongPoint“ įvardija didžiausią su numatomais pokyčiais susijusią riziką – suspaustus terminus – ir ragina prekybininkus jau dabar atlikti namų darbus bei kiek įmanoma pasiruošti permainoms dar prieš sprendimo diegimą.

Kaip yra informavusi VMI, kasos aparatų naudojimo pokyčiai įsigalioja nuo 2023 m. sausio 1 d., o pirmuoju etapu duomenis pagal naują tvarką inspekcijai teiks prekybininkai, kurių pajamos 2021 m. viršijo 300.000 Eur. Šie pokyčiai susiję su viena iš VMI įgyvendinamų išmaniosios mokesčių administravimo sistemos dalių – „i.EKA“ posisteme. 

Kalėdinė „dovana“ prekybininkams

Rimantas Mažulis, „StrongPoint“ vadovas Baltijos šalims, atkreipia dėmesį, kad pagrindinis permainų laikotarpis sutaps su prekybai intensyviausiu kalėdinės prekybos sezonu.

„Tai bus fiziškai sudėtingas laikotarpis, kadangi per du paskutinius metų mėnesius į pirmąjį reformos etapą patenkančių prekybininkų kasose turės būti įdiegtas naujasis saugos modulis, kasdien reikės sutvarkyti šimtus kasų. Kviečiame jau dabar įdėmiai sekti VMI informaciją, konsultuotis su kasas prižiūrinčiais partneriais,  kilus poreikiui atnaujinti esamą įrangą. Nereikėtų laukti paskutinio momento ir tikėtis, kad pertvarkų terminai bus pratęsti – juk jei to neįvyks, kils grėsmė, kad permainoms nepasirengę prekybininkai kitų metų sausio 1 d. tiesiog negalės prekiauti“, – pabrėžia R. Mažulis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasak jo, įprastai tokio masto projektai nuo teisės aktų patvirtinimo iki įgyvendinimo trunka apie pusantrų metų, o šiuo atveju tam skirtas pusmetis.  

„Terminai, švelniai tariant, įpareigojantys“, – pažymi „StrongPoint“ atstovas.

Grandioziniame projekte tebėra nemažai nežinomųjų.

„Rizikos yra kelios – saugos modulio programavimo laikas, kadangi dabar to negalime padaryti be išaiškinimų ir techninės dokumentacijos. Technines specifikacijas integracijai su VMI išmaniosios mokesčių administravimo sistemos kasų aparatų posisteme „i.EKA“ turėtume gauti liepos 1 d. Šiuos modulius reikės fiziškai pagaminti, tai irgi nebus paprasta, turint galvoje dabartinius komponentų tiekimo trikdžius ir išaugusias kainas. Dar nežinome, ar bus įmanoma įdiegtas naujoves ištestuoti. Visa tai neabejotinai didina įtampą dėl technologinio projekto, kurio eiga gali turėti įtakos ir verslo tęstinumui“, – vardija R. Mažulis.

Tikisi sėkmingai atremti iššūkį

Vis dėlto „StrongPoint“ optimistiškai tikisi atremti laukiantį iššūkį, o pagrindas pasitikėjimui savo jėgomis – maksimalus pasiruošimas. Be to, įmonei tokio pobūdžio projektas nėra naujovė – beveik prieš ketverius metus panašaus masto projektą „StrongPoint“ įgyvendino Latvijoje.

„Mūsų įmonei šis projektas – prioritetinis šiais metais, su VMI konsultuojamės ir šioje temoje aktyviai „gyvename“ nuo praėjusių metų rugsėjo. Nors pats įstatymas ir techniniai reikalavimai saugos moduliui išėjo tik balandžio 27 d., jau kuris laikas dirbome pagal turėtus techninių specifikacijų „juodraščius“, nes jei pradėtume tuo domėtis tik dabar – nieko nespėtume. Saugos modulio prototipą jau esame sukūrę ir norime kuo greičiau paleisti jo masinę gamybą“, – sako R. Mažulis.

Į šiuos darbus mestos didelės įvairių „StronPoint“ specialistų pajėgos – kasų programinės įrangos konsultantai, kasos sistemų procesų specialistai, programuotojai, techniniai produktų vadovai, integracijos specialistai, elektrotechnikai ir pan.     

Itin svarbu, kad į artėjančius pokyčius ranka nenumotų patys prekybininkai – o tokių nuotaikų rinkoje kartais matosi. „Vieni tikisi, kad terminai bus pratęsti, kiti gal per mažai domisi ir apskritai nesuvokia pokyčių masto“,  – svarsto „StrongPoint“ atstovas.

Pasak jo, prekybininkai jau dabar turėtų atlikti išsamų turimos įrangos bei sistemų auditą ir, jei reikia, atnaujinti turimą techninę įrangą bei programinės įrangos versijas. Kai kuriems gali prireikti naujo spausdintuvo ar ir paties kasos aparato, visu tuo reikia pasirūpinti dabar, kadangi tiekimo terminai daug ilgesni.

„Visus šiuos darbus reikia atlikti iki spalio 30 d. Galutiniame projekto etape – paskutiniuosius du metų mėnesius – mes fiziškai nebegalėsime vykdyti einamųjų darbų, kadangi visas pajėgas skirsime saugos modulių diegimui. Žinoma, esant reikalui, standartinei kasų priežiūrai pasitelksime kolegas iš kitų šalių, kaip buvo elgiamasi ir analogiško projekto Latvijoje metu. Vis dėlto prie sprendimo diegimo starto linijos privalome visi stoti maksimaliai pasiruošę – tiek prekybininkai, tiek mes“, – reziumuoja R. Mažulis.

Projekto tikslai

Pasak VMI, „i.EKA“ projekto metu verslui bus sukurtos dvi e. paslaugos. Viena iš jų leis nuotoliu užregistruoti kasos aparatus ar kitas atsiskaitymo priemones, dėl to nebereikės vykti į VMI biurą. Antroji paslauga, vadinama „Virtualia fiskalizacija“, sudarys technines sąlygas tiesiogiai iš kasos aparatų ar kitų atsiskaitymo priemonių perduoti fiskalinius duomenis (kvito suma, PVM tarifai ir suma). Tai reiškia, kad prekybininkams nebereikės pildyti popierinių kasos operacijų žurnalų.

„i.EKA“ yra viena iš septynių VMI įgyvendinamos išmaniosios mokesčių administravimo sistemos „i.MAS“ dalių. VMI skelbia, kad vienas svarbiausių „i.MAS“ tikslų yra mažinti šešėlinę ekonomiką ir didinti mokestines pajamas. Teigiama, kad sistema padidins mokesčių administravimo efektyvumą ir sumažins administracinę naštą mokesčių mokėtojams.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
„StrongPoint“ ragina jau dabar ruoštis kasos aparatų naudojimo pokyčiams Verslo tribūna

Šių metų pabaigoje prekybininkų laukia įtemptas laikotarpis – pasikeitus kasų aparatų naudojimo taisyklėms,...

Prekyba 2023
2022.05.25
Prekybos sektorius ir technologijos. „StrongPoint“ įžvalgos Verslo tribūna

Rimantas Mažulis, „StongPoint“ vadovas Baltijos šalims – apie prekybos industrijos kryptį, pandemijos pamokas...

Prekyba 2023
2022.04.29
R. Čereška - apie „Citadele“ banko įžvalgas intensyviai skaitmenizuojant vartotojų patirtis Verslo tribūna 1

Su Romu Čereška, „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovu,...

Prekyba 2023
2022.02.24
Nuolaidų komunikacija – po padidinamuoju stiklu Verslo tribūna

Apie gerokai griežčiau kontroliuojamas nuolaidų akcijas, labiau ginamus vartotojus ir su tuo susijusias...

Prekyba 2023
2022.02.24
Prekybos sektorius. „TGS Baltic“ įžvalgos Verslo tribūna

Pokalbis su Indre Barauskiene, „TGS Baltic“ asocijuotąja partnere, apie reikšmingus el. prekybos bei...

Prekyba 2023
2022.02.23
„StrongPoint“ atsakas darbuotojų krizei: pluoštas išmanių technologijų ir kruopštūs robotai Verslo tribūna

Ieškome pardavėjo konsultanto, kasininkų, salės darbuotojų – mirga skelbimai darbo paieškos svetainėse,...

Prekyba 2023
2022.02.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku