10 paplūdimio skaitinių

Publikuota: 2015-08-14
Vasarą raskite laiko gerai knygai. "Matton" nuotr.
svg svg
Vasarą raskite laiko gerai knygai. "Matton" nuotr.
 

Kartais vienintelė proga atsiversti laisvalaikio knygą — atostogos. Jūsų dėmesiui — dešimt intriguojančių vasaros skaitinių.

1. „Ežeras“, Banana Yoshimoto

(„Alma littera“)

Mirus motinai, Čihiro persikelia gyventi į Tokiją, tačiau net ir būdama toli nuo namų ji nesugeba rasti ramybės. Tad dažnai tiesiog žiūri pro langą... Ji pastebi vaikiną, taip pat kasdien žvelgiantį pro priešais stovinčio namo langą. Juodu pradeda nedrąsų romaną.

Nakadžimą, toks vaikino vardas, persekioja praeities šmėkla. Čihiro atsargiai imasi minti mįslę. Ši nuveda prie įstabaus grožio ežero ir ten gyvenančių atsiskyrėlių Nakadžimos draugų. Tryliktasis Bananos Yoshimoto romanas – apie du jaunus žmones Čihiro ir Nakadžimą, kurie bando mylėti, rasti ramybę ir atsikratyti slegiančios praeities naštos aplankydami senus draugus, gyvenančius nuostabaus ežero prieglobstyje.

Subtilus ir paslaptingas autorės šedevras pasakoja apie blogio pinkles ir atpirkimo galią.

2. „Vienas plius vienas“, Jojo Moyes

(„Jotema“)Vieniša mama. Viena chaotiška šeima. Vienas keistokas nepažįstamasis. Viena prikaustanti meilės istorija, kurią sukūrė tokių bestselerių kaip „Aš prieš tave“, „Sidabrinė įlanka“ „Šokanti su žirgais“, „Mergina, kurią palikai“ ir „Paskutinis mylimojo laiškas“ autorė.

Tarkim, jūsų gyvenimas sumautas. Baisiai. Vyras dingęs iš akiračio, paaugliui posūniui ramybės neduoda chuliganai, o jūsų dukra, matematikos vunderkindė, sulaukia vienintelio šanso, už kurį jūs negalite susimokėti. Taip iš esmės gyvuoja Džesė... kol riteris žvilgančiais šarvais netikėtai pasiūlo pagalbą. Tiesa, Džesės riteris pasirodo besąs kompiuterių knibčius Edas, iš informacinių technologijų turtus susikrovęs koktus tipas, kurio vasarnamį ji tvarko. Bet Edui nestinga savų rimtų problemų ir veždamas disfunkcinę šeimą į matematikos olimpiadą jis, regis, pirmą kartą po ištisos amžinybės, o gal suvis pirmą kartą pasielgia nesavanaudiškai.

3. „Imbierinis namelis“, Karina Gerhardsen

(„Nordina“)

Grįžusi iš Stokholmo ligoninės namo į nedidelį Katrineholmo miestelį, Ingrida Olson virtuvėje rado vyriškį. Anksčiau nekviesto svečio ji niekada nebuvo mačiusi. Tačiau jis nepavojingas – jis nebegyvas. Tyrėjas kriminalistas Konis Sjobergas priima iššūkį. Jo komanda išsiaiškina, kad tai vidutinio amžiaus vedusio vyriškio kūnas. Bet kaip jis ten pateko? Kas jį užmušė?

Švedijos detektyvų karalienės diplomuotos matematikės, rašytojos Karinos Gerhardsen sukurtas inspektoriaus Konio Sjobergo pasaulis ir jo komandos narpliojami sudėtingiausi nusikaltimai prikaustė tiek Švedijos, tik kitų šalių skaitytojų dėmesį. „Imbierinis namelis“ – pirmoji šios serijos knyga.

4. „Palaiminti griuvėsiai“, Jessas Walteris

(„Baltos lankos“)

Tai istorija apie žmones, siekiančius neįtikėtinų svajonių, apie nusivylimą ir viltį, apie nuopuolį ir prisikėlimą. Romano puslapiuose veriasi Ligūrijos pajūrio žavesys, šalto lietaus apnikto Edinburgo gatvės, svajonių fabriko Holivudo intrigos. Tai meilės istorija, sako knygos herojus Maiklas Dinas.

1962-aisiais Italijos pajūry, nuošaliame miestely tarp uolų, mažo viešbutuko savininkas Paskualė Tursis svajodamas privilioti turistų nusprendžia įrengti teniso aikštelę. Vieną dieną jūroje lyg per sapną jis išvysta motorinę valtį. Paaiškėja, kad ja atplaukia – sunku patikėti – gražuolė amerikiečių aktorė, besifilmuojanti filme „Kleopatra“ su žvaigždėmis Richardu Burtonu ir Elisabeth Taylor. Deja, aktorė turi skaudžią paslaptį...

Mūsų laikais, po pusės amžiaus, Holivudo kino studijoje garsaus prodiuserio Maiklo Dino asistentė Klerė klausosi literatūrines ambicijas puoselėjančio Šeino Vilerio scenarijaus pristatymo. Netikėtai pasirodo žilas vyriškis, ieškantis paslaptingos moters, su kuria kadaise bendravo vos tris dienas.

Jessas Walteris, šešių romanų autorius, buvo nominuotas „National Book Award“ premijai, apdovanotas Edgaro Allano Poe premija. Palaiminti griuvėsiai 2012 m. tapo „New York Times“ bestseleriu.

5. „Aš esu Piligrimas“, Terry Hayesas

(„Jotema“)Ne vieną apdovanojimą susišlavęs pirmasis buvusio žurnalisto ir scenarijų autoriaus T. Hayeso trileris įtraukia į tarytum niekuo nesusijusių įvykių sūkurį. Beatodairiškos lenktynės su laiku ir nepermaldaujamas priešas. Bevardė jauna moteris, nužudyta apšiurusiame viešbutyje; ją identifikuojantys bruožai ištrinti rūgštimi. Tėvas, kuriam kaitros svilinamoje Saudo Arabijos aikštėje per viešą egzekuciją nukirsta galva. Siras, liūdnai pagarsėjęs biotechnologijų specialistas, kuris Damasko sąvartyne rastas be akių ir negyvas. Žmonių palaikai, Afganistane smilkstantys ant nuošalaus kalno šlaito. Nepriekaištingas planas įvykdyti siaubingą nusikaltimą žmonijai. Visa tai jungia bendras kelias, kurį gali įveikti vienintelis žmogus. Jis yra Piligrimas.

Autoriaus gerbėjai ir dauguma kritikų sako, kad tiems, kurie šiemet ketina perskaityti tik vieną knygą, reikia rinktis šią.

6. „Senojo švyturio paslaptis“, Santa Montefiore

(„Alma littera“)

Vien iš S. Motefiore kūrinių galima sudaryti visą neįpareigojančių ir vasariškai nuteikiančių paplūdimio skaitinių bibliotekėlę. Jos plunksnai priklauso tokie romanai kaip „Sodininkas iš Prancūzijos“, „Neužmiršk manęs“, „Nepažįstamoji iš Paryžiaus“, „Prarastos meilės jūra“ ir „Namas prie jūros“.

Naujausias S. Montefiore romanas nukelia į magiškąją Airiją. Elena Troton vieną dieną ryžtasi palikti viską, kas ją laiko šurmulingame Londone: nemylimą sužadėtinį, nemielą darbą, valdingą motiną, seseris. Niekam nepranešusi ji išvyksta į nedidelį Airijos miestelį prie vandenyno, pas savo tetą, su kuria dar niekada nebuvo susitikusi. Nuostabios gamtos apsuptuose ir ramybe dvelkiančiuose tetos namuose mergina tikisi atgauti sielos ramybę ir išpildyti ilgai puoselėtą svajonę. Tačiau ją pasitinka ne tik airiška idilė, bet ir senos šeimos paslaptys. Dar daugiau sumaišties įneša netikėta pažintis su paslaptingu kaimynu ir nugirstas pasakojimas apie keistą istoriją, nutikusią vandenyno pakrantėje stūksančiame sename švyturyje.

7. „Sergėtojas“, Tess Gerritsen

(„Svajonių knygos“)

Daugiau kaip 25 mln. knygų kopijų pardavusi Tess Gerritsen iš pradžių pasirinko gydytojos kelią, tik vėliau jos gyvenime pirmuoju smuiku ėmė griežti rašytojos plunksna. Geriausiai T. Gerritsen žinoma kaip romano „Chirurgas“ autorė, kuriame pasauliui pristatė detektyvę Džeinę Rizoli ir medicinos ekspertę Morą Ailz. Naujausia amerikietės knyga „Sergėtojas“ supažindina su Nina Kormjer. Jeigu sužadėtinis Ninos nebūtų palikęs prie altoriaus, ji būtų žuvusi – laimė, kai nugriaudėjo sprogimas, bažnyčia jau buvo tuščia. Tačiau tik tada, kai nepažįstamas vyras įsirėžia į jos automobilį ir nustumia nuo kelio, Nina supranta: kažkas nori ją nužudyti. Detektyvas Semas Navaras kaip tik tai ir siekia išsiaiškinti. Jis suvokia turįs apsaugoti šią žavią moterį – toks jo darbas. Ir privaląs atsispirti jos traukai. Košmariški įvykiai įsibėgėja. Semas su Nina stoja į akistatą su šiurpia tiesa: jų likimas priklauso nuo žudiko maniako, kuris pasiryžęs eiti iki galo...

8. „Naktis Rytų eksprese“, Veronica Henry

(„Alma littera“)

Knygų bei scenarijų autorės ir žurnalistės Veronicos Henry kelionės romanas – jausmingas, tačiau nebanalus pasakojimas apie grupelę žmonių, keliaujančių Rytų ekspresu iš Londono į Veneciją. Jų gyvenimo istorijos pasakojamos ruošiantis kelionei, jos metu ir pagaliau atvykus į Veneciją. Veiksmo fone rutuliojasi dar viena – romantiška meilės – istorija, apimanti penkiasdešimties metų laikotarpį, dėl jos viena veikėjų – Imodžena – dabar keliauja į Veneciją.

Anot kritikų, V. Henry pavyko kelionę Rytų ekspresu paversti gyvu pasakojimu su tikroviškais, ryškiais veikėjais, užbursiančiais nuo pat pirmųjų puslapių. Skaitydami kartu keliausite šiuo traukiniu, patirsite senovinės prabangos žavesį ir įtraukiančias herojų istorijas.

9. „Vila Sicilijoje“, Rosanna Ley

(„Alma littera“)

Tesa, netikėtai gavusi advokato laišką apie palikimą – apgriuvusią, bet labai gražią vilą, stūksančią ant kalvos viršūnės Sicilijoje, labai nustemba. Vienintelis jos ryšys su sala – mama Flavija, kuri kadaise pabėgo iš saulėtosios Italijos ir nutraukė su ja visus ryšius.

Flavija priešinasi Tesos norui grįžti prie savo šaknų, nes baiminasi, kad išaiškės senos paslaptys. Galop ji nusprendžia surašyti į sąsiuvinį savąjį palikimą dukrai – tradicinius sicilietiškų valgių receptus ir savo gyvenimo istoriją nuo 1944-ųjų vasaros, kai Četarijoje, netoli namų laukuose, išgelbėjo nuo mirties sužeistą anglų lakūną.

Į tolimąją Italijos salą atvykusi Tesa atranda nuostabų Četarijos povandeninio pasaulio grožį. Susipažinusi su dviem žaviais, tačiau be galo skirtingais siciliečiais Džovaniu ir Toninu, moteris sužino, kad jų neapykantą vieno kitam kursto seniai pradingusio lobio paslaptis. Kuriuo iš jų pasikliauti? Kaip atskleisti ne tik savo motinos, bet ir dvi šeimas supriešinusio lobio paslaptis?

Jeigu skaitote angliškai, jums patiks ir kiti kelionių bei egzotiškų kraštų magija alsuojantys autorės romanai „The Saffron Trail“, „Return to Mandalay“ ir „Bay of Secrets“.

10. „Tai, ko visada norėjau“, Kristan Higgins

(„Svajonių knygos“)

Dešimtis linksmų, šmaikščių, žavių ir nuoširdžių personažų sukūrusi amerikietė Kristan Higgins romane „Tai, ko visada norėjau“ supažindina su trisdešimtmetį švenčiančia Kele Grėj. Šią dieną Kelei tenka susitaikyti su realybe: viršininkas, su kuriuo sieja penkių savaičių romanas, gerokai uždelsė pasipiršti. Negana to, įteikdamas gimtadienio dovaną Markas praneša įsimylėjęs įmonei svarbaus kliento dukrą. Norėdama sukelti pavydą Kelė užmezga draugystę su naujuoju miestelio veterinaru Ijanu Makfarlandu. Tačiau šis pernelyg santūrus ir mažumėlę įsitempęs gražuolis greičiau randa bendrą kalbą su gyvūnais nei su žmonėmis, ką jau kalbėti apie moteris...

K. Higgins knygos mėgstamos dėl dinamiškų, įtraukiančių ir nuotaikingų dialogų, nepaviršutiniškų romantiškų istorijų ir kandoko humoro. Konektikute su gaisrininku vyru, dviem vaikais gyvenančios K. Higgins romanai išversti į daugiau kaip dvidešimt kalbų, karaliauja bestselerių dešimtukuose, o pati rašytoja jau du kartus pelnė „Romance Writers of America“ asociacijos apdovanojimą RITA. Pastarąjį kartą – už romaną „Per geras, kad būtų tikras“.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
„Bellingcat“ įkūrėjas E. Higginsas: prasidėjo dezinformacijos amžius Premium 3

„Mes atsidūrėme ant prarajos krašto – informacijos amžių pakeitė dezinformacijos amžius“, – įtikinamai sako...

Laisvalaikis
19:09
Nacionalinis muziejus balandį ketina atidaryti naują padalinį

Baigus daugiau nei dešimtmetį trukusią renovaciją, Vilniuje balandį duris atvers vienuoliktasis Lietuvos...

Laisvalaikis
17:02
Varšuvoje baigiamas statyti aukščiausias ES dangoraižis

Varšuvoje baigiamas statyti 53 aukštų bokštas „Varso“. Sumontavus 80 m aukščio špilių, jis pasiekė svaiginamą...

Laisvalaikis
2021.02.26
Pandemija Lietuvos turizmo sektorių nubloškė į 2012 m. – kada laukti atsigavimo Premium

2020-ieji turizmo sektoriui buvo vieni dramatiškiausių istorijoje. Vietos ir užsienio turistų srautas...

Paslaugos
2021.02.26
Aukcione – iki šiol niekur niekada viešai nerodytas V. van Gogho paveikslas Premium

Olandų dailininko Vincento van Gogho (1853–1890) tapybos darbas, daugiau nei šimtmetį buvęs privačioje tos...

Laisvalaikis
2021.02.25
Mokslininkai apie naujausią koronaviruso atmainą: velnias jau čia Premium 1

Šį savaitgalį, vasario 27-ąją, minima Tarptautinė optimisto diena, tačiau kartais atrodo, kad COVID-19...

Laisvalaikis
2021.02.25
MO muziejuje – paroda apie pamirštą Vilniaus dešimtmetį

Kol muziejų ir galerijų duris pandemijos nulemti vyriausybės sprendimai laiko užkaltus, vienas iš būdų...

Laisvalaikis
2021.02.25
Baseinų valdytojai prašo gelbėjimosi rato

Lietuvoje veikiantys privačių baseinų valdytojai ketvirtadienį, vasario 25 d., kreipėsi į šalies Vyriausybę...

Laisvalaikis
2021.02.25
Iš leidėjų varpinės: prognozės liūdina, nuotaika prastėja Premium

„Pirmasis karantinas buvo tarsi nuotykis, antrasis parodė, kokia yra realybė, o dabar viskas eina blogyn.

Laisvalaikis
2021.02.25
Statistika be emocijų: kiek žmonių iš tikrųjų gyvena pasaulyje Premium

Apie žmoniją galima galvoti kaip apie didžiulę, eksponentiškai augančią pasaulio gyventojų masę, kuri...

Laisvalaikis
2021.02.24
Mirė tapytojas A. Vozbinas

Sausio 24 d., eidamas 63-uosius metus, mirė tapytojas Aleksandras Vozbinas (1958–2021), pranešė naujienų...

Laisvalaikis
2021.02.24
Vilnius FT reitinge – tarp perspektyviausių pasaulio miestų 1

Vilnius pirmą kartą atsidūrė tarp 25 perspektyviausių pasaulio miestų, skelbiama naujajame „Financial Times“...

Laisvalaikis
2021.02.24
Lietuvos nacionalinis muziejus atidaro parodas, kol kas – virtualiai

Lietuvos nacionalinis muziejus pranešė virtualiai atidarantis išsyk kelias naujas parodas: Tado Kazakevičiaus...

Laisvalaikis
2021.02.23
Vilniaus savivaldybės 20 aukšte – baras arba kavinė? 2

Vilniaus savivaldybė pranešė ketinanti išnuomoti pastato 20-ajame aukšte esančias patalpas – dienomis jose ir...

Laisvalaikis
2021.02.23
Patvirtinta: „Kino pavasaris“ – antrąsyk virtualus

Tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ (KP) rengėjai, iki paskutinės akimirkos laukę Godo, šiandien...

Laisvalaikis
2021.02.22
„MM Grupp“ planas įsigyti „Forum Cinemas“ tinklą Baltijos šalyse neišdegė 1

Estijos konkurencijos departamentui nepritarus verslininkų Marguso Linnamae ir Ivaro Vendelino valdomos...

Laisvalaikis
2021.02.22
FT: J. Assange’as –  kovotojas ar savimyla?  Premium

Jennifer Robinson jau įprato prie neigiamų atsiliepimų apie savo žymiausią ir prieštaringiausią klientą.

Laisvalaikis
2021.02.21
Pamėgote slidinėti? Atlydis – dar ne sezono pabaiga Premium 3

Neskubėkite į rūsį nešti lygumų slidžių – slidinėjimo entuziastai prognozuoja, kad slidinėti parkuose ir...

Laisvalaikis
2021.02.21
Planuojama steigti partizanų artimųjų DNR banką

Kelios valstybės institucijos svarsto galimybę įsteigti pokario partizanų artimųjų DNR banką. Jo reikia, kad...

Laisvalaikis
2021.02.21
Istorijos: lietuviškosios elektrotechnikos legenda „Šilelis“ Premium

Kartai, kuri nė neįsivaizduoja, kaip jų tėvai ar seneliai pajėgė išgyventi be išmaniųjų įrenginių, XX a.

Laisvalaikis
2021.02.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus