Medikams skirtos „Norfos“ paramos suma perkopė pusę milijono eurų

Publikuota: 2020-07-01
svg svg

„Norfos mažmena“ pagalbą šalies gydymo įstaigoms teikė nuo pat koronaviruso pandemijos pradžios. Šiandien bendrovės suteiktos paramos suma jau priartėjo prie 600 tūkst. eurų. Šalies medikams „Norfos mažmena“ pačiu sudėtingiausiu metu dovanojo ne tik apsaugos ar dezinfekcinių priemonių, bet ir medicininės įrangos.

Pirmoji reikalingų medicinos apsaugos priemonių siunta medikus pasiekė jau kovo antroje pusėje, vos po savaitės nuo karantino pradžios. Tuomet Santaros klinikoms perduota daugiau nei 7000 pakuočių antbačių, buvusių bendrovės sandėlyje. Visų vėlesnių paramos priemonių įsigijimą kompanija organizavo pati, pasitelkusi platų tiekėjų tinklą Kinijoje ir Lietuvoje bei konsultuodamasi su medikais dėl reikalingiausių priemonių.

Nuo pat pradžių nuspręsta medikus remti ne pinigais, o daiktais – medicininėmis priemonėmis bei įranga. Tuo itin sudėtingu ir gan chaotišku medicinos įstaigoms laikotarpiu buvo jaučiamas kritinis šių priemonių stygius.

Be to, „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininko Dainiaus Dundulio teigimu, siekta, kad medikai gautų kuo daugiau realios vertės už skiriamą paramos sumą. Daugiau kaip du dešimtmečius su Kinija dirbanti bendrovė bendradarbiauja su kone 300 šios šalies tiekėjų, tad turi sukaupusi užtektinai patirties, kaip įsigyti prekių už optimaliausią kainą.

Dovanojo ir modernios įrangos

Per nepilnus tris mėnesius „Norfos mažmenos“ iniciatyva Lietuvos medikams padovanotas įspūdingas kiekis apsaugos priemonių: 45 tūkst. porų antbačių, 785 tūkst. veido kaukių, 6,3 tūkst. litrų rankų dezinfekanto, 5000 medicininių kombinezonų ir tiek pat respiratorių.

Visos šios priemonės buvo dalijamos gydymo įstaigoms ne tik sostinėje, kur viruso protrūkis buvo didžiausias, bet ir kituose miestuose. Apsaugos priemonių „Norfa“ parūpino Vilniaus „Santaros“ klinikoms, Vilniaus gimdymo namams, Kauno klinikinei ligoninei, Respublikinėms Šiaulių bei Panevėžio ligoninėms, Klaipėdos universitetinei ligoninei. Neaplenkti ir regionai: parama suteikta Telšių, Marijampolės, Ukmergės, Biržų, Utenos ligoninėms.

Ypač glaudžiai bendradarbiauta su Vilniuje esančiomis „Santaros“ klinikomis. Be jau paminėtų apsaugos priemonių, „Norfos mažmena“ šiai ligoninei padovanojo išskirtinę aukštos klasės medicininę įrangą – dirbtinės plaučių ventiliacijos ECMO QUANTUM aparatą. Jo vertė – beveik 200 000 Eur (be PVM.)

Tokio aukšto lygio komplektacijos EKMO aparato Lietuvos medikai iki šiol neturėjo. Naujos kartos EKMO (ekstrakorporinės membraninės oksigenacijos) sistema Spectrum veikia kaip dirbtinis plautis. Ji ypač pravers koronoviruso pandemijos metu, tačiau bus reikalinga ir vėliau, nes gana plačiai naudojama kardiochirurgijoje.

 „Situacijų, kai šių sistemų prireikia, yra tikrai nemažai, ir ne tik pandemijos metu. Turėdami daugiau įrangos, galėsime pagelbėti didesnei daliai žmonių su kritinėmis būklėmis“, – sakė Vilniaus Santaros klinikų Anesteziologijos skyriaus vedėjas doc. Robertas Samalavičius.

„Norfos“ dėka „Santaros“ klinikose atsirado ir kita medicininė įranga: dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas „Bellavista 1000“ bei gyvybinių funkcijų stebėsenos monitorių Q5 centrinė stotis.

Savo iniciatyva

„Norfos mažmenos“ valdybos pirmininko Dainiaus Dundulio teigimu, pagalba medikams buvo teikiama tiesiogiai, apeinant biurokratines struktūras ir neorganizuojant jokių rinkliavų – visa parama skirta iš įmonės privačių lėšų. Bendrovė tarėsi su medikais, ir, išsiaiškinusi jų poreikius, savo kanalais ieškodavo reikalingų prekių už palankias kainas.

Įsigijusi jas, organizuodavo ir atgabenimą, kuris pandemijos laikotarpiu buvo itin apsunkintas – ne visada pavykdavo gauti vietos perpildytuose lėktuvuose, tad „Norfos“ paramos siuntos iš Kinijos keliavo ir traukiniais. Vos atvykusios į Lietuvą, visos priemonės būdavo nedelsiant išdalijamos jų laukiančioms įstaigoms. Kai kurios priemonės buvo perkamos ir mūsų šalyje.   

„Koronaviruso pandemija ir jos sukeltas šokas neaplenkė nė vieno, todėl tai – visų mūsų bendras reikalas. Šiuo metu kaip niekada reikia visuotinio susitelkimo, kad kuo greičiau išsikapstytume ir neįsmuktume į dar gilesnę duobę. Mes taipogi negalėjome likti nuošaly – kaip verslas, esame įpratę veikti operatyviai ir tikslingai, turime reikiamų kontaktų ir patirties. Todėl nedvejojome ir prisidėjome. Džiaugiamės, kad galime pagelbėti didelį ir sunkų darbą atliekantiems mūsų sveikatos specialistams“, –  kalba p. Dundulis.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Medikams skirtos „Norfos“ paramos suma perkopė pusę milijono eurų Verslo tribūna

„Norfos mažmena“ pagalbą šalies gydymo įstaigoms teikė nuo pat koronaviruso pandemijos pradžios. Šiandien...

Didžiosiose „Norfose“ – vietoje gaminami kulinariniai gaminiai Verslo tribūna

Praėjusiais metais keliose „Norfos“ parduotuvėse, esančiose regionuose, atsiradę kulinariniai cechai dar...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus