Prie Vilniaus PC „Ozas“ suplanavo dar vieną 400 vietų „co-living“ projektą

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė Aqua sportas prie Vilniaus prekybos centro Ozas planuoja daugiau nei 400 kambarių bendro gyvenimo (coliving) projektą. Skaičiuojama, kad jam prireiks bent 20 mln. Eur investicijų.
Miesto savivaldybė paskelbė projektinius pasiūlymus, kuriuos parengė architektų biuras Vilniaus architektūros studija. Juose numatyta, kad J. Ralio gatvėje iškils penkių aukštų 11.700 kv. m ploto jaunimo nakvynės namų paskirties pastatas. Jame planuojama 416 kambarių bei 900 kv. m ploto komercinės patalpos.
embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/723?placement=
Pasak Aro Šilgalio, plėtotojos bendraturčio būstus rinkai bendrovė planuoja pasiūlyti 2023 metų pradžioje.
Statybos leidimą geriausiu atveju turėsime 2021 metų pabaigoje, o statybos užtruks bent metus. Anksčiau nematau galimybių, tai geriausias variantas pagal mūsų grafiką, kalba jis.
Planuoja 4 tipų kambarius
Pasak A. Šilgalio, siekiama, kad projektas būtų kuo universalesnis ir jį būtų galima nuomoti įvairiems klientams.
Darome universalų produktą, kad labai greitai galėtume daryti pakeitimus, nes žmonės labai skirtingi. Vienas segmentas studentai, antras trumpalaikė nuoma turistams, trečias verslo klientai, kurie atvažiuoja į komandiruotes ir panašiai, jiems reikalinga 24 mėnesių nuoma. Mūsų lokacija labai dėkinga, nes šalia yra didelis Technopolio biurų miestelis, vardija jis.
Anot verslininko, planuoti tokio dydžio projektą siūlyti vien tik studentams yra rizikinga, nes jo įgyvendinimas trunka 23 metus, o prognozuoti, kas per tokį laikotarpį įvyks rinkoje neįmanoma.
Todėl geriausia derinti trumpalaikę ir ilgalaikę nuomą, sako jis.
Projekte planuojami 4 tipų kambariai 14 žmonėms. Daugiausiai planuojama 34 asmenims skirtų numerių (168) ir dviviečių kambarių (138). Dar 100 kambarių planuojami vienviečiai, 10 dviejų miegamųjų numeriai.
Kadangi projektuojami jaunimo nakvynės namai, pastato struktūra yra labai svarbi: patalpų išdėstymas turi būti aiškus. Pagrindiniai patekimai į pastatą numatyti iš gatvės, per juos galima patekti į vidinį kiemą, kuriame bus bendra poilsio erdvė. Planuojami du priimamieji, o du kambarių blokai išdėstomi taip, jog galėtų veikti nepriklausomai. Pirmame aukšte planuojamos komercinės patalpos, kuriose galėtų būti įvairios parduotuvės, maitinimo bei kitų paslaugų patalpos, rašoma projekte.
A. Šilgalio teigimu, pastate numatytos bendros erdvės, priėmimo, aptarnavimo infrastruktūra, o objekto valdymą ketinama patikėti operatoriui.
Laikas parodys, ko tiksliai reikia, nes mes labai žali šitoje rinkoje. Labai anksti kalbėti apie operatorių, bet jeigu rasime gerą, kuris veiks adekvačiai, tai puiku. Jeigu nerasime, nėra problemų sukurti patiems, sako jis.
Projektą ketina parduoti
Verslininko teigimu, projektą bendrovė pradės finansuodama nuosavomis lėšomis, o vėliau ieškos kitų finansavimo galimybių. Šiuo metu ji jau yra bendravusi su bankais, taip pat preliminariai derasi su dviem fondais, kurių neįvardijo.
Vis dėlto, baigtą objektą ketinama parduoti.
Bankai tokį projektą finansuoja kaip normalų produktą. Šiuo metu taip pat turime preliminarias derybas su dviem fondais, kuriems šie projektai yra labai įdomūs. Vienas siūlo finansuoti statybas, kitas nori įsigytą baigtą statyti. Bet kuriuo atveju šitas produktas yra kuriamas pardavimui. Tokio dydžio objektas fondams įdomus, nes jis optimalus, teigia jis.
Klausiamas, kaip pandemija veikia šį būsto segmentą, A. Šilgalis teigia, jog karantino poveikis visai būsto rinkai buvo netikėtas aktyvumas buvo išlaikytas.
Per pirmąjį karantiną visi plėtotojai sulindo į apkasus, tačiau po mėnesiodviejų viskas grįžo į vėžes ir ši vasara buvo netikėta, nes rinka suvalgė viską, kas buvo pasiūlyta. Žmones spaudžia pinigai, jie jaučia, kad jie nuvertėja, todėl pradėjo pirkti butus, nes išvažiuoti, nueiti niekur negali. Todėl mes nieko savo planuose nekoreguojame, kalba jis.
VŽ rašė, jog Aqua sportas gretimame sklype plėtojo 86 vieno arba pusantro kambario apartamentų projektą, į kurį investavo 4,5 mln. Eur. Prieš pradedant statybas įmonė pati ketino užsiimti nuoma, tačiau galiausiai visus apartamentus pardavė skirtingiems investuotojams.
Mes plėtrą teritorijoje pradėjome prieš pusantrų metų, padarėme įžangą, norėjome išbandyti nuomos modelį, nes tai dar naujas dalykas. Tuos apartamentus nupirko aukštais nuomai ir modelis pasitvirtino, puikiai veikia. Pradžioje pasidarėme eksperimentinį nediduką, dabar jau darome didelį projektą, sako A. Šilgalis.
Aqua sportą valdo A. Šilgalis, Jūratė Paplauskienė ir Mečislovas Žukauskas. A. Šilgalis taip pat yra NT plėtros bendrovės Trinapolis vadovas ir bendraturtis, rodo Registrų centro duomenys.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti