Kas tai? Veiklos sukaktis

Danų inžineriniai sprendimai pritapo ir Lietuvoje

Publikuota: 2018-09-05
Nors Madsas Clausenas, „Danfoss“ įkūrėjas ir išradėjas, augo ūkininkų šeimoje, jį nuo vaikystės žavėjo inžineriniai sprendimai.
Nors Madsas Clausenas, „Danfoss“ įkūrėjas ir išradėjas, augo ūkininkų šeimoje, jį nuo vaikystės žavėjo inžineriniai sprendimai.

Šildymo bei šaldymo automatiką, kompresorius, hidraulikos prietaisus ir komponentus Lietuvos rinkai UAB „Danfoss“ tiekia jau 25 metus. Per ketvirtį amžiaus įmonei pavyko šalies vartotojus pripratinti prie nuolatinių naujovių, todėl šiandien „Danfoss“ gaminamų naujų inžinerinių technologijų imlumu Lietuva prilygsta Vokietijai.

Bendrovės vadovas Darius Gagys sako, kad per 25 m. rinka stipriai pasikeitė, o „Danfoss“ pavyko prie tų pokyčių prisidėti: „Ankščiau Lietuvoje žmonės nesuprato, kam reikalingas netgi toks paprastas visiems pažįstamas prietaisas kaip radiatoriaus termostatas, o šiandien vartotojai jo reikalauja kaip būtino. Dabar žmonės nori kuo naujesnių, vieno mygtuko paspaudimu išmaniajame įrenginyje valdomų sprendimų. Vartotojai labai imlūs naujovėms, o mes stengiamės su kaupu išpildyti jų poreikius.“

Nuo palėpės iki gamyklų

UAB „Danfoss“ priklauso pasaulinei grupei, kurios istorija prasidėjo Danijoje, kai 1933 m. Madsas Clausenas įkūrė įmonę „Dansk Køleautomatik og Apparatfabrik“, vėliau pervadintą į „Danfoss“. Nors M. Clausenas augo ūkininkų šeimoje, jį visą gyvenimą žavėjo inžineriniai sprendimai. 1927 m. jis gavo inžinerijos specialybės diplomą, o po šešerių metų sukonstravo pirmąjį savo įmonės prietaisą – automatinį ventilį šaldymo įrenginiams. Ypač gerai žinomas beveik prieš 80 m. jo sukurtas vienas iš pirmųjų pasaulyje radiatorių termostatas, be kurio šiandien neįsivaizduojame nei vieno būsto.

nuotrauka::1 right

Nors „Danfoss“ veiklos pradžioje pasaulis kentė Didžiąją ekonominę krizę, kompanijai tai išėjo į naudą: negalėdama importuoti prekių Danija turėjo verstis savo jėgomis, taigi įmonės gaminama produkcija iškart rado pirkėjų.

Vos per pirmąjį veiklos mėnesį produkcijos buvo parduota už 277 kronas, o per visus 1933 m. – už 15.000 kronų. Tuomet tai buvo didžiuliai pinigai ir įrodymas, jog M. Clausenas kuria tai, ko reikia rinkai. 1935 m. jis įsigijo pirmąjį įrenginį – senas tekinimo stakles, pasamdė pirmąjį darbuotoją.

„Danfoss“ būstinė tuo metu buvo Elsmarko kaime, M. Clauseno tėvų namuose. Jo darbo stalas ir lova stovėjo toje pačioje palėpėje, ji atstojo ne tik namus, bet ir darbovietę. Kai 1936 m. buvo nupirktas naujas įrenginys, jo niekaip nepavyko užkelti į palėpę, todėl tuomet šalia tėvų sklypo buvo suręstas 70 m2 medinis namelis darbui.

1940 m. balandį Danija buvo okupuota, prekyba sustojo, be darbo stovėjo naujas frikcinis presas, už kurį dar net nebuvo sumokėta. Ateities prognozės buvo liūdnos, iki kol viena Čekoslovakijos firma (vėliau tapusi „Danfoss“ atstovybe) pareiškė perkanti visus presostatus – slėgio reles. Vėliau atsirado pirkėjų Belgijoje ir Olandijoje, o 1942 m. atsidarė pirmoji „Danfoss“ atstovybė užsienyje – Švedijoje.

Sunkaus darbo dėka „Danfoss“ virto modernia, racionaliai tvarkoma įmone, pajėgia konkuruoti su didžiausiomis gamyklomis, kurios logotipas – kompanijos pavadinimas, rašytas paties įkūrėjo ranka – šiandien atpažįstamas visame pasaulyje.

Po M. Clauseno mirties už kompanijos vairo stojo jo žmona Bitten Clausen, visuomet aktyviai dalyvavusi įmonės gyvenime. Pasitraukdama ji perleido vadovo rolę sūnui Jorgenui ir įsteigė „Bitten Mads Clausen“ fondą, garantuojantį firmos išlikimą ir plėtrą. Fondas ir sunkus darbas lėmė, kad šiandien „Danfoss“ turi po visą pasaulį išsidėsčiusių beveik 70 fabrikų ir 50 produkciją parduodančių įmonių, kuriose dirba daugiau kaip 26.000 žmonių.

Svarbiausia – suprasti poreikius

Lietuvai atgavus nepriklausomybę „Danfoss“ nutarė čia įsteigti atstovybę, kurios darbuotojų tikslas buvo skleisti žinią apie kompaniją, lankyti potencialiomis pirkėjomis laikomas įmones, pristatyti produkciją. 1998 m. ši atstovybė tapo bendrove.

nuotrauka::2 right

„Bendrovė veiklą pradėjo nuo šilumos skaitiklių daugiabučiams tiekimo. Kadangi Lietuvai būnant Sovietų Sąjungos nare sunaudojamos šiluminės energijos tiksliai neskaičiuodavo, atgavus nepriklausomybę šis poreikis tapo esminis, buvo pradėta vesti apskaita ir propaguojamas energijos taupymas. Veiklos Lietuvoje pradžioje dirbome ir su šilumos tiekimo, maisto bei pramonės įmonėmis, tiekėme dažnių keitiklius, šaldymo įrangą, reguliavimo vožtuvus ir kt.“, – pasakoja D. Gagys.

Kaip didžiausią patirtą iššūkį jis įvardija dinamišką, nuolat besikeičiančią rinką, prie kurios reikėjo išmokti nedelsiant prisitaikyti. „Atgavus nepriklausomybę Lietuva buvo gan konservatyvi naujoms technologijoms, į jas žiūrėjo nepatikliai. Bėgant metams žmonių akiratis prasiplėtė ir inovacijos, išmaniosios technologijos tapo prioritetu, reikėjo išmokti tinkamu metu pasiūlyti tinkamą produktą. Naujų „Danfoss“ technologijų imlumu Lietuva šiandien pralenkia Lenkiją ir žengia koja kojon su inovatoriškąja Vokietija“, – tvirtina vadovas.

Jo teigimu, 25 metai įmonę užaugino visapusiškai: padaugėjo ne tik siūlomos produkcijos, bet ir klientų bei komandos narių, kurių kompetencijos taip pat smarkiai išaugo. Dėl to lietuviškoji „Danfoss“ bendrovė pasaulyje yra itin gerai kotiruojama.

Pamokos iš Danijos

D. Gagys pasakoja, kad viena iš priežasčių, padėjusių įmonei tapti lydere inžinerinių sprendimų srityje, yra iš Danijos atėjęs komandos valdymo modelis. „Danfoss“ vertina kiekvieną savo darbuotoją, tokio požiūrio į komandą pamatus padėjo pats M. Clausenas.

„Iš Danijos gauname ne tik naujausią informaciją apie gaminius, procesus, technologijas, bet ir semiamės kolektyvo valdymo praktikos. Daniškas požiūris į darbuotoją prieš 25 m. kardinaliai skyrėsi nuo lietuviškojo, mat čia darbdaviai buvo orientuoti į greitą rezultatą, o ne į ilgalaikį darbuotojų išlaikymą bei jų motyvaciją. Danai visapusiškai ir nuoširdžiai rūpinasi savo darbuotojais, tą nuo pat pradžių darėme ir mes. Dėl to šiandien turime stiprią ir kompetentingą komandą“, – tvirtina D. Gagys.

Įmonės vadovas sako, kad danai taip pat leido geriau suprasti, ką reiškia būti draugišku gamtai. „Danfoss“ visame pasaulyje yra pozicionuojama kaip tvari (angl. sustainable) kompanija, propaguojanti energijos taupymą ir aplinkos saugojimą.

„Ne tik mūsų produkcija yra tiesiogiai susijusi su energijos taupymu ir kuo mažesne tarša, kompanijos viduje taip pat vyrauja tvarumo politika. Įrenginiai, kuriais gaminami produktai, mažai teršia aplinką, netgi automobilius prekių transportavimui renkamės kuo ekologiškesnius. Kuo mažiau teršime, tuo geriau jausimės ir kursime visiems malonią gyventi aplinką“, – teigia D. Gagys.

Kalbėdamas apie ateities planus ir vizijas jis taip pat pabrėžia tvarumą, anot jo, energetiškai ekonomiškų prietaisų reikės vis labiau ir jie bus vis pažangesni. Be to, jo manymu, inžineriniai sprendimai bus optimizuoti ir suskaitmeninti.

„Šiandien „Danfoss“ yra į skaitmenizaciją orientuota kompanija, šios technologijos vis tobulės, o mes nuo jų neatsiliksime. Jei anksčiau jūsų namuose buvo daug inžinerinių komponentų ir kiekvienas jų buvo valdomas atskirai, šiandien juos jau galima valdyti vienu metu, iš vieno taško. Be to, kiekvienas jų bus orientuotas į energijos taupymą. Tokia kryptimi „Danfoss“ eis ir toliau bei tobulins sistemas. Nors ir sunku nuspėti ateitį, tikiu, kad ateinančius 25 metus mes puikiai gyvuosime ir tikrai turėsime ką veikti“, – šypsosi D. Gagys.

nuotrauka::3

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Universitetai rinkai ruošia 70.000 kv. m turto – nuo pastatų centre iki poilsio bazių Premium 2

Per ateinančius kelerius metus su mažėjančiu studentų skaičiumi ir vis didesne būtinybe modernizuoti patalpas...

Susisiekimo ministerija: Panemunės aplinkkelyje – akivaizdus brokas 7

2015 m. baigtame, bet vis dar nenaudojamame Panemunės miesto rytiniame aplinkkelyje Susisiekimo ministerija...

Statyba ir NT
2018.09.05
„Vilniaus vandenys“ už 1,95 mln. Eur atnaujins nuotekų liniją Žvėryno rajone 3

Per ateinančius metus bendrovė „Vilniaus vandenys“ planuoja pakeisti nuotekų linijos atkarpą Vilniuje,...

„M.M.M. projektai“ į naują biurų projektą investuoja 18 mln. Eur 8

Verslininko Nerijaus Numavičiaus kontroliuojama nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“...

Statyba ir NT
2018.09.05
JAV nusižiūrėtam „Rent Vilniaus“ verslo modeliui trukdo lietuvių nenoras mokėti mokesčius Premium 3

Pagalbą ieškantiems įsigyti būstą, kurį paskui galėtų išnuomoti, pasiūlęs „Rent Vilniaus“ vadovas Jurgis...

„Megos“ valdytojos skundas dėl kelio Vilnius–Klaipėda atkarpos nepriimtas

Teismas nepriėmė Kauno prekybos centro „Mega“ valdytojos ieškinio dėl numatomos magistralinio kelio...

Statyba ir NT
2018.09.05
„Lords LB“ imasi naujo projekto Vilniaus centre – 8 aukštų verslo centro 28

Tarp dešiniajame Neries kampe susiformavusio biurų kvartalo investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset...

Statyba ir NT
2018.09.05
Danų inžineriniai sprendimai pritapo ir Lietuvoje Rėmėjo turinys 1

Šildymo bei šaldymo automatiką, kompresorius, hidraulikos prietaisus ir komponentus Lietuvos rinkai UAB...

Statyba ir NT
2018.09.05
Paskirta nauja viešbučio „Pacai“ vadovė 8

Šią savaitę Vilniaus Senamiestyje įsikūrusio viešbučio „Pacai“ direktore dirbti pradėjo Rūta...

Vadyba
2018.09.05
PST Vilniaus Naujamiestyje ruošiasi imtis naujo projekto 5

Nekilnojamojo turto plėtros ir statybos AB Panevėžio statybos trestas (PST) buvusią Vilniaus šilumos tinklų...

Statyba ir NT
2018.09.04
Dėl subsidijos pirmajam būstui kreipėsi 840 šeimų 11

Dėl subsidijos pirmajam būstui regionuose įsigyti iki rugsėjo 4-osios kreipėsi 840 jaunų šeimų.

Statyba ir NT
2018.09.04
Ant prekystalio – dvi sanatorijos su sklypais šalia Nemuno Kauno rajone

VĮ Turto bankas šiais metais metais ant prekystalio deda dvi sanatorijas su žemės sklypais. Šis valstybei...

Statyba ir NT
2018.09.04
Vamzdynų tiesėjų pajamas augina dujininkai Premium

Kauno UAB „Geovizija“, dujų tiekimo ir vandentiekio tinklų statybos įmonė, pernai išaugino apyvartą daugiau...

Statyba ir NT
2018.09.04
„YIT Kausta“ Vilniaus Šnipiškėse planuoja naujas statybas 5

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „YIT Kausta“ įsigijo apie 4 ha ploto teritoriją plėtrai Vilniaus...

Statyba ir NT
2018.09.03
„Akropoliais“ besidomėjusi „NEPI Rockcastle“ Lietuvoje įsteigė įmonę

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) nekilnojamojo turto kompanija „NEPI Rockcastle“ Lietuvoje įsteigė bendrovę –...

Statyba ir NT
2018.09.03
„Realco“ užbaigė „Ibrahim“ įsigijimą 5

Koncernui „Icor“ priklausanti nekilnojamojo turto (NT) plėtros UAB „Realco“ užbaigė sandorį ir iš UAB...

Statyba ir NT
2018.09.03
Ieško rangovų Klaipėdos konteinerių terminalo krantinei rekonstruoti

Klaipėdos uosto direkcija ieško rangovų, kurie rekonstruos vienos didžiausių uosto krovos bendrovių Klaipėdos...

Statyba ir NT
2018.09.03
Būstų projektą Vilniaus senamiestyje perėmė „PPI Group“, investuoja 20 mln. Eur Premium 1

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros UAB „PPI Group“ Vilniaus senamiestyje, netoli centrinės stoties, imasi...

Statyba ir NT
2018.09.03
Lietuviai į NT projektus Rygoje investuos daugiau nei 600 mln. Eur 3

Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės kreipia investicijas į Latvijos sostinę Rygą, kur jau...

Statyba ir NT
2018.09.03
Šiemet neįvykusių kelių tiesimo konkursų kaina – beveik 80 mln. Eur Premium 13

Šiemet neįvykusių Automobilių kelių direkcijos skelbtų konkursų vertė artėja prie 80 mln. Eur. Direkcijos...

Transportas
2018.09.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau