Keliaukime po Lietuvą: 20 turizmo naujienų

Publikuota: 2020-06-07
Televizijos bokštas Vilniuje. Žygimanto Gedvilos („15min“ / „Scanpix“) nuotr.
svg svg
Televizijos bokštas Vilniuje. Žygimanto Gedvilos („15min“ / „Scanpix“) nuotr.

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ drauge su turizmo informacijos centrais išrinko 20 įdomiausių objektų, kuriuos, jų manymu, bus įdomu aplankyti ir šeimoms su vaikais, ir mėgstantiems keliauti po vieną.

Iki kai kurių rekomenduojamų objektų gali tekti sukarti vieną kitą šimtą kilometrų, kiti gali būti ir visai šalia namų, tik ligšiol nepastebėti ir nepažinti.

Vilniaus televizijos bokšto apžvalgos aikštelė

Vilniaus televizijos bokštas drąsiausiems lankytojams atvėrė 180 m aukštyje įrengta atvira apžvalgos aikštelė. Tereikia pasikelti į 22 aukštą ir Vilniaus panorama – po jūsų kojomis.

Grupės „Foje“ muziejus Užupyje

Užupyje, „Huracan“ kavinės rūsyje, vasarį atidarytas unikalus muziejus, skirtas vienai garsiausių lietuviškų grupių „Foje“, susibūrusiai 1983 m. vienoje Vilniaus Antakalnio mokyklų, ir grojusiai iki 1997-ųjų.

nuotrauka::1

Gurkšnojant kavą galima paklausyti „Foje“ įrašų, patyrinėti dainų tekstų juodraščius, koncertų bilietus ir asmeninius muzikantų daiktus. Eksponuojami ir A. Kriščiūno paveikslai, panaudoti „Foje“ albumo „Vandenyje“ viršeliui.

Atnaujinta Aleksoto apžvalgos aikštelė Kaune

Į Aleksoto apžvalgos aikštelę galima pasikelti istoriniu, tarpukariu pastatytu funikulieriumi. Pasiekus tikslą tiek dieną, tiek naktį atsiveria įspūdinga raudonų Kauno senamiesčio stogų panorama.

Aikštynas prie Baltojo tilto Vilniuje

Vasaros pradžioje atidaromas atnaujintas sporto ir pramogų aikštynas prie Baltojo tilto: čia veiks 9 paplūdimio tinklinio, 3 krepšinio aikštelės ir 2 aikštelės vaikams. Taip pat veiks lauko gimnastikos ir lauko treniruoklių aikštelės, o pavasario pradžioje atidarytas riedlenčių parkas jau pilnas nuo lankytojų.

Atnaujintas Etnokosmologijos muziejus Molėtų rajone

Eksponatais ir neįprasta architektūra daugelį metų stebinantis Etnokosmologijos muziejus atsinaujino. Liepą muziejaus lankytojams planuojama pristatyti naujas vidaus ekspozicijas ir abejingų nepaliksiančią kosmonautikos parodą. O iki tol etnokosmologai kviečia pasidairyti po Molėtų apylinkes iš stikliniame elipsoide įkurtos apžvalgos aikštelės. Daugiau informacijos čia.

Kelionė į Nidą laivu „Raketa“

Keleivinis laivas ir inžinerinė legenda „Raketa“ pradėjo plukdyti keleivius iš Kauno į Nidą.

nuotrauka::2

Iš atnaujintos „Combo“ prieplaukos Kaune laivas išplaukia ketvirtadieniais-šeštadieniais 9 val. ryto, o iš Nidos prieplaukos grįš ketvirtadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais 15.30 val.

Pažintinis takas „Maironio kelias padubysiu“

Dubysos regioniniame parke šiemet atidarytas pažintinis takas pavadintas Maironio, savo eilėse apdainavusio žalius Dubysos atkrančius ir nuostabią mėlyną upės juostą, vardu. Naujasis kelias leidžia pasigrožėti Luknės ir Lelykos slėniais. Čia įrengti informaciniai stendai, lieptai per upes, pastatytas nedidelis medinis apžvalgos bokštas. 13 km ilgio trasa, tinkanti ir pėstiesiems, ir dviratininkams prasideda nuo Dubysos regioninio parko Lankytojų centro Kaulakiuose tęsiasi iki Betygalos.

Stiklo kvartalas Vilniuje

Vilniuje atsinaujino į gražiausios vietos nuotraukoms vietą pretenduojanti Stiklių gatvė: vietoje įprastų žibintų vakarais čia įsižiebia 50 spalvotų žvaigždžių.

Kirkilų pramogų parkas

Gegužes pabaigoje Kirkilų kaime, Biržų rajone, atidarytas Kirkilų pramogų parkas pradžiugins ir mažuosius, ir paauglius, ir jų tėvus.

Pramogų komplekso „vinimi“ parko kūrėjai vadina gravitacinį namą su erdvėmis, kuriose galima pasijusti nesvarumo būsenoje.

nuotrauka::3

Šiltajam sezonui įpusėjus, liepos 1 d. šalia parko atidaromas kanapių labirintas.

Molėtų technikos muziejus

Prieš metus atidarytas Molėtų technikos muziejus skelbia atsinaujinęs ir atidarantis ketvirtąją ekspozicijų salę, kurioje – senovinė specialiosios paskirties technika. Šiemet muziejus praturtėjo dviem dešimtimis naujų eksponatų, o jo teritoriją planuojama išplėsti beveik dvigubai. Be to, muziejaus prieigose esančiame tvenkinyje galima paplaukioti senoviniais vandens dviračiais.

Pėsčiųjų ir dviračių takai Karšuvos žiede

Jurbarko rajone esančiame Karšuvos žiede, kurio bendras ilgis siekia 274 km, šį sezoną įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai. Įstabus maršrutas su daugybe lankytinu objektų gali tapti savaitgalio iššūkiu ir pėstiems, ir važiuotiems dviračiu ar automobiliu, o norintys daugiau laiko praleisti dairantis po apylinkes gali pasirinkti sutrumpintus maršrutus – leistis į nuotykį Rojaus keliu, praleisti dieną Pragare rojuje, ištyrinėti Knygnešių takus arba pasivaikščioti palei Imsrę, Mituvą ir Nemuną. Daugiau informacijos čia.

Atnaujintos Mindūnų apžvalgos bokšto prieigos

Baltųjų Lakajų ežeras Molėtų rajone vadinamas vienu gražiausiu vandens telkinių Lietuvoje. Vienoje iš ežero pakrančių – Mindūnuose – stūkso apžvalgos bokštas, jo prieigos laukiant vasaros atnaujintos. Šalia bokšto įrengta krosnis su židiniu, į ežerą įleistas naujas lieptas, o netrukus turėtų atsirasti ir pontoninis katamaranas edukacinėms kelionėms bei pramoginei žvejybai.

Atominis turizmas Pasvalyje

Po milžiniškos sėkmes susilaukusio serialo „Černobylis“ pasaulis pakvaišo dėl atominio turizmo. Tiems, kurie nespėjo atsitokėti nuo įspūdingos katastrofos ekranizacijos, verta apsilankyti Pasvalio krašto muziejuje. Iki birželio 30 d. jame veikia paroda „1:23:40 – laikas, pakeitęs žmonijos istoriją“, kurioje – per pusšimtis eksponatų, primenančių prieš 34 metus įvykusią atominės energetikos tragediją Ukrainoje.

Parodą papildo Šarūno Jasiukevičiaus kelionių į Černobylio zoną fotografijos.

Be to, Pasvalio rajone, Žadeikių girioje, galima apžiūrėti bunkerį, kuriame pokario metais slėpėsi partizanai.

Atsinaujinusi Nida

Didžiausios Nidos sezono naujienos – atnaujinta prieplauka ir Nidos švyturys, į kurį užkopus iš 29 m bokšto atsiveria įspūdingas Kuršių Nerijos kraštovaizdis.

nuotrauka::4

Ant Parnidžio kopos, taip pat pilkųjų kopų masyvo Nagliuose ir Preilos kopos atvertos didesnės kopų panoramos, atnaujintos ir padidintos čia buvusios regyklos, pėsčiųjų takai. Be to, nuo birželio Neringą galima pasiekti ir mažaisiais orlaiviais.

Nefrito pirtis Palangoje

„Atostogų parkas“ Palangoje nuo gegužės 30 d. poilsiautojus kviečia į unikalią Nefrito pirtį. Šioje ypatingoje sveikatinimo procedūroje vietoje įprastų pirties akmenų naudojami nefrito akmenys, kurių gydomąja galia Rytų medicinoje buvo tikima nuo senų senovės. Pirties sienos įrengtos iš sveikatai naudingo raudonojo kedro, turinčio natūralių antiseptinių ir dezinfekuojančių savybių.

„Ese Hotel“ viešbutis Birštone

Liepą Birštone poilsiautojus žada priimti instagramiškiausiu viešbučiu jau vadinamas „Ese Hotel“ – netikėto interjero keturių žvaigždučių SPA viešbutis, kurio pagrindinė auditorija – minimalizmą ir estetiką vertinanti tūkstantmečio karta ir visi, kas pasaulį mato įdomiai ir jaunatviškai.

Vištyčio vėjo malūnas

Vištyčio miestelyje, Vilkaviškio rajono vakaruose, netoli ežero tuo pačiu pavadinimu, kadaise veikė vėjo malūnas. Sovietmečiu jo sparnai buvo nuimti, dabar šis unikalus statinys atgaivintas – malūnas atnaujintas ir pritaikytas lankymui ne tik kaip muziejus, bet ir kaip apžvalgos bokštas.

Malūną planuojama atidaryti birželio viduryje, jį globos Vištyčio regioninio parko lankytojų centras.

„Sveikai per Trakai 2020“

Šių metų kultūros sostinė Trakai kviečia pasinaudojus programėle #Walk15 išmaniesiems įrenginiams leistis į pažinimo kelionę maršrutu “Sveikai per Trakai 2020”.

Kempingas „Naturcamp“ Birštone

Nuo birželio Žvėrinčiaus miške, šalia Birštono miesto tvenkinių ir dviračių trasos, vasariškų pramogų išsiilgusius stovyklautojus pasitiks naujas kempingas „Naturcamp“.

MO kalbančios skulptūros Vilniuje

MO muziejus, nuo 2015 m. įgyvendinantis Vilniaus kalbančių skulptūrų projektą, šiemet prakalbino 3 naujas skulptūras, taigi dabar galima išgirsti 21-os skulptūros istorijas.

Aktorių, dainininkų, visuomenės veikėjų balsais skulptūros pasakoja apie save, apie laikus, kai gyveno jose įkūnytos asmenybės, apie tai, ką jos mato aplink, kaip jaučiasi savo skulptūriniame kūne ir tame Vilniaus kampelyje, kuriame joms lemta būti. Tiesioginio skambučio metu klausytojai gali ne tik pažinti skulptūrose įamžintas asmenybes ar personažus, bet ir sužinoti daugiau apie kultūrinį, istorinį ir architektūrinį Vilniaus paveldą, prisiminti miesto istoriją. Ieškokite lentelių prie skulptūrų, nuskenuokite kodą – ir jūsų telefonas ims skambėti.

Daugiau kelionių po Lietuvą idėjų galima rasti čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Šio savaitgalio renginiai, regis iliustruoja „karantininę“ prognozę, jog „išliks vertingiausieji“.

Laisvalaikis
2020.07.10
Sanatorijos: klientai grįžta, tačiau apie pelnus šiemet kalbos nebėra Premium

Lietuvos sanatorijos ir SPA centrai, pernai gražiai auginę rodiklius, šiemet dorojasi su skaudžiais...

Paslaugos
2020.07.10
Kaunas atidaro 5 mln. Eur vertės irklavimo bazę Premium 5

Liepos 9 d., ketvirtadienį, Kaune atidaroma naujoji Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė.

Laisvalaikis
2020.07.08
Kaip pailsėti per atostogas Premium

Vasara tradiciškai – atostogų metas. O psichologai aiškina, kad atostogos – ilgesnis atotrūkis kad ir nuo...

Laisvalaikis
2020.07.08
Vilniaus gatvėse – galerija po atviru stogu 1

Vilniaus centre atidaryta galerija „Menas be stogo“. Joje ant lauko reklamos stendų savo kūrinius, tiksliau –...

Laisvalaikis
2020.07.07
Vyriausybė spręs dėl kelionių į Rumuniją ir Bulgariją ribojimo

Vyriausybė trečiadienį turėtų svarstyti siūlymą uždrausti į Lietuvą atvykti iš Rumunijos ir Bulgarijos, kur...

Paslaugos
2020.07.07
Į miestą sugrįžta gatvės teatro festivalis „SPOT“

Liepos 9–12 d. į Vilniaus urbanistines erdves sugrįžta scenos menai – trečiasis šiuolaikinio gatvės teatro...

Laisvalaikis
2020.07.06
Koronavirusas pasauliniam turizmui kainuos mažiausiai 1,2 trilijono USD Premium

Kiekvienas prarastas pajamų iš tarptautinio turizmo milijonas šalies nacionalines pajamas gali sumažinti iki...

Paslaugos
2020.07.06
Turistinės kelionės į dalį Balkanų tampa rizikingomis arba keliančiomis sunkumų

Daugumai Balkanų valstybių pastarosiomis savaitėmis fiksuojant naujų susirgimų COVID-19 augimą, turistinės...

Paslaugos
2020.07.06
Sostinės savivaldybė Lukiškių aikštėje rengia istorinių lietuviškų filmų savaitę

Vilniaus miesto savivaldybė pirmadienį Lukiškių aikštėje pradeda istorinių lietuviškų filmų savaitę.

Laisvalaikis
2020.07.06
Eksperimentinis kinas – nuo Vilniaus iki Nidos ir Dusetų

Iš karto po Valstybės dienos Vilniuje, vėlyvojo baroko perlu vadinamoje Švč. Mergelės Marijos Ramintojos...

Laisvalaikis
2020.07.06
Neringoje atidaromas Nidos aerodromas 1

Liepos 3-ąją Nidos lauko aikštelei ties Bulvikio kyšuliu suteiktas aerodromo statusas – čia vėl leisis ir...

Laisvalaikis
2020.07.03
VŽ rekomenduoja: renginiai šventinį savaitgalį

Šventinio savaitgalio akcentas – Valstybės, arba Mindaugo karūnavimo, diena liepos 6-ąją. Šiemet ji kviečiama...

Laisvalaikis
2020.07.03
Magnetinis Lietuvos žemėlapis laukia antrosios sėkmės bangos Premium

Dabar, kai daugelis renkasi atostogas savo šalyje, prieš dvejus metus pradėtas žaismingas ir užvedantis...

Laisvalaikis
2020.07.02
Pažadas: Misionierių sodai Vilniuje išvengs trinkelių 2

Misionierių sodai – tai ne „Google“ paieškos „išmetamas“ gyvenamųjų namų kompleksas istorinėje Vilniaus...

Laisvalaikis
2020.07.01
Į meno galeriją po atviru dangumi pretendavo per 500 menininkų

Vilniaus miesto savivaldybė, paskelbusi apie planus liepą centrinę miesto dalį paversti viena didele meno...

Laisvalaikis
2020.07.01
Turizmą gelbstinti Graikija atveria skrydžiams salas

Nuo birželio 15 d. turistus iš 29 šalių, tarp jų – ir Lietuvos, įsileidžianti Graikija liepos 1 d. dar...

Laisvalaikis
2020.07.01
Istorinių parkų pažinimo centras Užutrakyje pristato E. F. Andre kūrybą

Liepos 1 d. Užutrakio dvaro sodyboje atveriamas Istorinių parkų pažinimo centras. Restauruotame buvusios...

Laisvalaikis
2020.06.30
Vilniuje atidarytas Baltojo tilto sporto aikštynas 7

Vilniuje birželio 29 d. atvertas Baltojo tilto sporto aikštynas. Aplink šį tiltą esančių erdvių atnaujinimas...

Laisvalaikis
2020.06.29
Meno mugė „ArtVilnius’20“ perkeliama dar kartą – į spalį

Tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’20“ rengėjai pranešė dar sykį nukeliantys renginio datą –...

Laisvalaikis
2020.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus